Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Sodininkystės Patarimai Pradedantiesiems » Sodas

Žieminių česnakų sodinimas: patarimai ir kada tai daryti?

Žieminių česnakų sodinimas: patarimai ir kada tai daryti?

Žieminiai česnakai yra puikus pasirinkimas kiekvienam sodininkui, norinčiam pasimėgauti gausiu ir sveiku derliumi. Sodinimo sėkmė priklauso ne tik nuo tinkamai pasirinktos veislės, bet ir nuo teisingo sodinimo laiko bei priežiūros. Šiame straipsnyje aptarsime, kada geriausia sodinti, kaip paruošti dirvožemį ir kokius tręšimus naudoti, kad jūsų česnakai būtų sveiki ir skanūs.

Kada sodinti:

  • Sodinimo laikas: Idealiausia sodinti žieminius česnakus rugsėjo pabaigoje arba spalio pradžioje, prieš šaltukus. Svarbu, kad jie spėtų įsišaknyti prieš žiemą, bet dar nepradėtų augti.

Kaip sodinti:

  1. Pasiruošimas: Išrinkite sveikas, dideles skilteles iš veislių, kurios tinka jūsų klimatui. Prieš sodinant, skilteles galima palaikyti šaldytuve kelias dienas, kad paskatintumėte šaknijimą.

  2. Dirvožemio paruošimas: Pasirinkite gerai drenuotą, derlingą dirvožemį. Galite praturtinti jį kompostu arba subalansuotomis trąšomis, pavyzdžiui, NPK (azotas, fosforas, kalis) trąšomis.

  3. Sodinimo gylis: Kaskite duobutes apie 5–7 cm gylio. Sodinant, skilteles reikėtų dėti vertikaliai, su šaknimis žemyn. Pageidautina imti maždaug vienodo dydžio ir svorio skilteles, tada jos vystysis tolygiai ir derliaus nuėmimo metu česnakai bus vienodo dydžio.

  4. Atstumas: Palikite apie 10–15 cm atstumą tarp skiltelių, kad jie turėtų pakankamai vietos augti.

Tręšimas:

  • Pavasarį: Po sniego tirpimo galite įdėti azoto turinčių trąšų, kad paskatintumėte augimą.
  • Vasarą: Pridėkite organinių trąšų, pvz., komposto arba supuvusių mėšlo, kad užtikrintumėte maistinių medžiagų tiekimą.

Stebėkite savo česnakus, kad užtikrintumėte, jog jie gautų pakankamai drėgmės ir šviesos. Sėkmės!

Pasirenkant česnako skilteles sodinimui, svarbu atkreipti dėmesį į kelis faktorius:

  1. Veislė: Rinkitės vietines ar mūsų klimato sąlygoms tinkamas veisles.

  2. Sveikumas: Pasirinkite sveikas, nesugedusias skilteles. Jos turi būti tvirtos, be dėmių ar puvinių.

  3. Dydis: Didelės skiltelės dažnai duoda geresnį derlių. Rinkitės 3–5 cm skersmens skilteles. Daržininkas pasakojo, kad česnako skiltelės skirstomos į tris kategorijas - mažas (apie 3 g), vidutines (3,6 g) ir dideles (nuo 6 g).

  4. Sodinimas: Sodinimui tinkamiausios yra pavasarį arba rudenį. Rudenį sodinami česnakai dažnai būna didesni ir derlingesni.

  5. Priežiūra: Pasirūpinkite tinkama dirvožemio drenažu ir reguliariu laistymu.

Naujausi tyrimai rodo, kad žieminių česnakų auginimas ne tik padidina derlių, bet ir gali pagerinti dirvožemio struktūrą dėl jų šaknų poveikio. Be to, tinkamai parinkus veislę pagal vietos klimatą, galima pasiekti iki 30% didesnį derlių.


Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

avatar
0
1 Paranormal • 21:21, 2024-10-26
Ar jau pasiruošėte sodinti žieminius česnakus? Pasidalinkite savo patirtimi arba užduokite klausimų mūsų bendruomenėje! Kartu galime pasiekti puikių rezultatų!
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
2024-07-24 laikas 12:39 Ką daryti, kad agurkai augtu iki pat šalnų?
Vyrauja nuomonė, kad agurkai negali duoti vaisių iki pirmųjų šalnų, tačiau patyrę daržininkai žino, kad galima padaryti taip, kad vaisių sulauktumėte labai ilgai.

Skaityti daugiau

2021-01-17 laikas 11:04 Ožiažolė nuo daugybės ligų
Vienas sąžiningas, paslaugus ir nepaprastai daug žinių turėjęs žolininkas ši augalą vadino «gerai patikrintu ir labai efektyviu». Tas augalas - tai mažoji ožiažolė, stebėtinai nereiklus ir gyvybingas salietrinių šeimos augalas....

Skaityti daugiau

2022-11-14 laikas 21:25 Erškėtis liaudies medicinoje
Gegužės-birželio mėnesiais kone kiekvienoje sodyboje kvepia erškėtis - tikras rožės brolis. Liaudyje sakoma: sužydėjo erškėtis, pasitik vasarą. O spalio mėnesį, kai ant krūmų pasirodo ryškiai raudoni vaisiai, jis signalizuoja, kad laikas atsisveikinti su vasara....

Skaityti daugiau

2019-03-31 laikas 12:09 Nerafinuotas kokosų riešutų aliejus
Kokosų aliejuje dominuojančios laurino sočiosios riebalų rūgšties dėka, aliejus ir yra baltos spalvos, tvirtos konsistencijos ir turi antibakterinių, antivirusinių, uždegimą malšinančių savybių. Aliejus ypač minkština ir drėkina odą, apsaugodamas nuo išdžiūvimo. Sudėtyje esantis vitaminas E , užkirs...

Skaityti daugiau

2020-12-17 laikas 15:49 Kvapieji bazilikai (Ocinum basillicum) liaudies medicinoje
Žiemą lauke vaistinių augalų nerasite, tačiau kai kuriuos jų galima auginti ant palangių. Vaistiniams augalams nereikia daug vietos: jie puikiai auga vazonuose, įvairių dydžių ir formų dėžutėse. Svarbiausia, kad talpose pakaktų vietos vystytis vaistinių ir prieskoninių augalų šaknims. Ocinum basilli...

Skaityti daugiau