Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Kaimo naujienos » Daržovės

Parduotuvėje pirkti nereikės: kaip sėti petražoles, kad derlius būtų gausus

  • 14.04.2023
  • 0.0 Reitingas
  • 427 Peržiūrų
  • Aptarti

kaip sėti petražoles, kad derlius būtų gausus

Šviežių žolelių kvapas yra neatsiejama pavasario dalis. Štai kaip sodinti petražoles, kad jos sudygtų iki vasaros pradžios.

Daržovių sezonas jau beveik prasidėjo, o tai reiškia, kad laikas pradėti galvoti, kaip sėti petražoles darže. Kad jau nuo gegužės mėnesio galėtumėte mėgautis kvapniais žalumynais, galite pasinaudoti daržininkų išbandytais metodais, kaip nuspręsti, kur ir kaip sodinti petražoles.

Kada sėti krapus ir petražoles, sprendžia kiekvienas, tačiau patyrę augintojai pataria nesodinti per anksti, ypač jei lauke jau tirpsta sniegas ir oras šyla.

Kaip sodinti krapus ir petražoles lauke - geriausios vietos parinkimas

Dideliame plote gana sunku nuspręsti, kur sodinti petražoles. Pirmiausia atkreipkite dėmesį į vidutinį apšviestumą ir didelę apsaugą nuo skersvėjų - tai vietos, kurias žalumynai labai mėgsta.

Nesuklysite, jei pasirinksite agurkų, bulvių ar ankstyvųjų kopūstų dirvą. Šios daržovės aprūpina dirvą naudingomis mineralinėmis medžiagomis ir kurį laiką saugo petražoles nuo piktžolių. Kita vertus, morkų, krapų ir kmynų dirva netinka - ji bus per daug išsekusi.

Žinoma, dirvą sėjai pavasarį galite paruošti iš anksto. Dar rudenį daržininkai dirvą prisotins humuso ir kitų maisto medžiagų.

Vadovaukitės šiais patarimais, kaip sodinti petražoles, kad jos greitai sudygtų:

  • Sėklas įterpkite po 0,5 g / 1 kv. m į 1-2 cm gylio vagutes. Kartu atstumas tarp jų turi būti ne mažesnis kaip 10 cm, o geriausia - visi 12 cm. Pabaigoje palaistykite ir papildykite plonu žemės sluoksniu.
  • Drėkinkite augalus ryte ir vakare (atsižvelgdami į oro temperatūrą bei saulės spindulių intensyvumą).
  • Reguliariai šalinkite piktžoles, kitaip jos pražudys augalą.
  • Pavasarį augalus du kartus patręškite 50 g amonio salietros 10 m² dirvožemio arba fosforo ir kalio trąšomis.
  • Daigus retiname, palikdami tarp jų kelių centimetrų tarpą. Procedūrą pakartokite po dviejų savaičių. Svarbu, kad tarpai tarp krūmelių būtų apie 7 cm.

Pasinaudoję šiais patarimais, pirmąjį naminių žaliųjų salotų krūmą galėsite nuimti pavasario viduryje.

Kada sėti petražoles ir krapus lauke - kalendorius

Visiems sodininkystės darbams reikia įtempto grafiko, kuris, atvirai kalbant, kai kuriems sodininkams kelia nepasitenkinimą. Daugelis jų vis dar veikia iš inercijos ir remiasi ne visada naudinga tėvų ar senelių patirtimi.

Negalite išsiaiškinti, kada sėti petražoles lauke? Pasirinkite balandį ir nesuklysite. Šį mėnesį paprastai nebūna orų "siurprizų", todėl jūsų pasėliams negresia šalnos.

Sėti galite bet kurią mėnesio dieną, bet ne per jaunatį. Krapus ir petražoles galima sėti ir vėlyvą balandžio mėnesį - pavyzdžiui, balandžio 30 d., niekas nebenori sėti petražolių ar krapų sėklų. Petražolės sudygs tik po 15-20 dienų.

Atminkite svarbiausią dalyką: visada atsižvelkite į temperatūrą! Kartais balandis gali būti labai šaltas - todėl laikinai apšildykite daigus.


Naujausias Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomone su kitais.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
09.08.2020 laikas 19:27 Dviskiautis Ginkmedis (Ginkgo biloba) Ginkmedžio poveikis
Dviskiautis ginkmedis (lot. Ginkgo biloba) - tai vasarą žaliuojantis lapuotis medis, užaugantis iki 40 metrų aukščio. Lapai vėduoklės formos, ilgakočiai, šviežiai žalios spalvos. Medžio žievė rudos spalvos ir turi stambias raukšles. Dviskiautis ginkmedis, ginkmedžio nauda, kuo vertingas ginkmedis, ...

Skaityti daugiau

07.03.2021 laikas 13:07 Vaistiniai augalai renkami pavasarį - Pavasarinės raktažolės (Primula veris)
Pavasarį surinkti vaistiniai augalai praverčia ištisus metus. Jau kovo mėnesio pradžios aktyvūs saulės spinduliai prižadina laukinių augalų šakneles ir sėklas, todėl šie labai greitai žemę padengia žaliu kilimu.

Skaityti daugiau

21.04.2021 laikas 08:03 Alijošius – ir dėl grožio, ir dėl sveikatos?

Seniau kaime vos ne kiekvienuose namuose augdavo alavijas, kurį dažniausiai alijošiumi, gajumi ar oželiu vadindavo. Laikydavo jį dėl nuo seno žinomų vaistinių savybių, o dabar – ir dėl grožio.

Skaityti daugiau

19.05.2020 laikas 08:14 Balinis ajeras (Acorus calamus L) Ir Nauda
Vaistažolių gerosios ir blogosios savybės. Liaudies medicinoje ajeras yra vartojamas išoriškai ir į vidų. Išoriškai ajerą vartojo žaizdų gydymui. Į vidų ajeras buvo vartojamas temperatūros mažinimui, vėžio gydymui....

Skaityti daugiau

17.10.2021 laikas 14:30 Rabarbarai – sodinimas, auginimas ir priežiūra
Rabarbarų lapkočiai vartojami marmeladui, kompotui, uogienei ir vynui gaminti. Juose yra daug obuolių ir nemažai oksalo rūgšties bei vitamino B ir C.

Skaityti daugiau