Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Kaimo naujienos » Sodininkas

Pakeičiau tik vieną dalyką ir dabar visi manęs klausia, kokia mano rožių paslaptis

 • 17.07.2023
 • 1.0 Reitingas
 • 407 Peržiūrų
 • Aptarti

kokia mano rožių paslaptis

Galvojate, ką sodinti šalia savo rožių? Nepalikite kaimynystės atsitiktinumui. Atminkite, kad kai kurie augalai gali skatinti rožių vystymąsi, o kai kurie - jį stabdyti. Pasakysime, kokia kaimynystė geriausiai tinka rožėms.

Rožės yra gražios gėlės, todėl dauguma žmonių nori jas auginti savo soduose. Tačiau svarbu sudaryti tinkamas sąlygas rožėms augti ir žydėti. Jei sudarysite tinkamas sąlygas šiems augalams, rožės tikrai džiugins gražiais žiedais.

Ką sodinti šalia rožių?

Jei esate pradedantysis sodininkas, turėtumėte išmokti pagrindines rožių auginimo taisykles, nes tai užtikrins jūsų sėkmę. Taip pat turėtumėte vengti tam tikrų klaidų, kurios gali turėti neigiamos įtakos rožių augimui.  Ne mažiau svarbu, kokius augalus pasirinksite sodinti šalia rožių. Pavyzdžiui, česnakai yra geri rožių kaimynai. Kodėl?  Jis apsaugo rožes nuo kenkėjų ir grybinių infekcijų. Tai tik vienas iš daugelio gerų rožių kaimynų.

kokia mano rožių paslaptis

Ko nemėgsta rožės?

Papasakosime apie augalus, kurie neigiamai veikia rožes. Sąrašas nėra ilgas, tačiau verta prisiminti, kokių augalų nemėgsta rožės.  Rožės nemėgsta rododendrų, viržių, japoninių skimijų ir kitų augalų, kurie mėgsta 6-7 pH dirvožemį. Tas pats pasakytina ir apie augalus, kurie mėgsta drėgną dirvą. Šalia rožių nesodinkite gaures, heleborų ir medetkų. Rožės mėgsta pilną saulę, todėl nesodinkite jų po aukštais medžiais. Taip pat nesodinkite rožių šalia augalų, kuriuos reikia iškasti, pavyzdžiui, irisų, jurginų ar begonijų. Mėtos ir bambukai gali konkuruoti su rožėmis dėl vandens, todėl jų taip pat nereikėtų sodinti šalia rožių.

Kokius augalus galima sodinti šalia rožių?

Jau žinote, ko nereikėtų sodinti šalia rožių. Dabar metas sužinoti, kokie augalai yra idealūs šių gėlių kaimynai:

 • Jos yra puikus fonas spalvingoms gėlėms. Be to, tujos iš rožių neatima maisto medžiagų.
 • Pelargonijos: jos puikiai pridengia negražią rožių krūmų apačią. Pelargonijos labai gražiai atrodys tarp rožių.
 • Levandos: jos atbaidys vabzdžius ir uždengs negražią krūmų apačią.
 • Dekoratyvinės žolės suteiks rožėms natūralią apsaugą nuo vėjo.
 • Šalavijai turi mažus žiedus ir nekonkuruos su rožėmis.
 • Buksmedis puikiai tinka žemai gyvatvorei aplink rožių lysves.
 • Raganės yra puikūs laipiojančių rožių kaimynai.

Naujausias Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomone su kitais.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
22.11.2022 laikas 09:06 Išaugus kainoms – ūkininkai ieško finansavimo alternatyvų
Per pastaruosius metus ūkininkų skolinimosi įpročiai keitėsi. Kai ankstesniais metais ūkininkai drąsiai investavo į ūkių modernizaciją, šiais metais pastebimas gerokai išaugęs apyvartinių lėšų poreikis.

Skaityti daugiau

29.11.2021 laikas 15:36 Dirvinė čiužutė (Tthalaspi arvense)

Vienmetis žolinis kryžmažiedžių šeimos augalas, stiebas tiesus, vagotas, užauga 15-45 cm aukščio. Apatiniai lapai pailgi arba ovaliniai, lapkotiniai; stiebiniai - strėliniai, prigludę, šonuose rantyti.

Skaityti daugiau

20.02.2023 laikas 09:12 Ką daryti vazone atsiradus pelėsiui?
Kiekvienai namų šeimininkei, puošiančiai savo namus daugybe gėlių, yra gana sudėtinga prižiūrėti dirvožemį visuose vazonuose. Laimei, atsiradusio pelėsio problemą galima lengva išspręsti.

Skaityti daugiau

15.05.2021 laikas 22:20 Paprastosios Rasakilos Liaudies Medicinoje
Neretai teigiama, jog paprastosios rasakilos padeda gydyti tūkstančius ligų. Verta pažymėti, kad šie augalai pasižymi ne vien tik vertingomis gydomosiomis, bet ir dekoratyvinėmis savybėmis.

Skaityti daugiau

21.07.2020 laikas 11:01 Apskritalapis Eukaliptas (Eucalyptus Globulus) Eukalipto Nauda
Apskritalapis eukaliptas – (lot. Eucalyptus globulus) - tai nuolat žaliuojantis medis, užaugantis iki 50 metrų aukščio. Lapai odiški, platūs, rutulio formos, išsidėstę šonu į saulės šviesą. Žiedi dideli, balti. Eukalipto tėvynė – Tasmanija. Apskritalapis eukaliptas, eukalipto nauda, eukalipto pašal...

Skaityti daugiau