Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Sodas | Kaimas » Aliejai

Graikinių riešutų aliejus

Graikinių riešutų aliejus gausus Omega-6 riebalų rūgščių, reikalingų plaukų augimui, odos ir kaulų struktūros palaikymui, hormonų gamybai ir reprodukcinei funkcijai palaikyti, Omega-9 riebalų rūgščių.  Aliejus turi savybę sureguliuoti drėgmės ir riebalų pusiausvyrą, todėl tinka visų tipų odai puoselėti.

graikinių riešutų aliejus, aliejus, mityba

Aliejus spaudžiamas iš graikinio riešutmedžio vaisių ir yra gelsvas, malonaus riešutų kvapo ir skonio. Pagrindinis šio aliejaus gamintojas – Prancūzija, o taip pat ir Australija, Naujoji Zelandija bei Kalifornija (JAV). Iš riešutų išspaudų gaminama gardi ir maistinga chalva.

Graikinių riešutų aliejuje randama nemažai polinesočiųjų (ypač daug Omega-6) ir mononesočiųjų (Omega-9) riebalų rūgščių, mineralų, vitaminų (ypač vitamino E), augalinių sterolių  Aliejus tinka dietinei mitybai. Graikinių riešutų aliejumi rekomenduojama gardinti sriubas, košes, salotas, desertus, maišyti į tešlą, naudoti paukštienos patiekalams. Jautrus aukštai temperatūrai, todėl kepimui netinka.

Šis aliejus gerai įsigeria į odą, dėl savo savybių tinka ne vien maistui, bet ir kosmetikai. Puikus pagalbininkas riebios, mišrios, probleminės odos priežiūrai. Turi savybę reguliuoti drėgmės ir riebalų pusiausvyrą, maitina, minkština, stiprina, regeneruoja. Manoma, kad jau XVII amžiuje graikinių riešutų aliejų moterys naudojo siekdamos atjaunėti ir išlyginti smulkias raukšleles. 

Graikinių riešutų aliejų rekomenduojame: brandžios, sausos, suglebusios, riebios, mišrios odos priežiūrai; įdegusios odos drėkinimui; psoriazės, egzemos, paraudimų, spuogų, uždegimų pažeistos odos priežiūrai; odos spalvos gerinimui ir gražios lygios įdegio spalvos įgavimui; paakių, lūpų odos priežiūrai; masažui, kaukėms gaminti; plaukų, nagų stiprinimui.

Įdomu

Teigiama, kad Babilonijos žyniai draudė paprastiems žmonėms valgyti graikinius riešutus, nes buvo laikoma, kad jie palankiai veikia protinę veiklą, o paprastiems žmonėms to nereikia.

Renesanso laikotarpiu graikinių riešutų aliejus buvo nepakeičiamas tapyboje. Dėl greito džiūvimo ir silpnai gelsvo atspalvio, šis aliejus puikiai tiko aliejinių dažų skiedimui ir teptukų skalavimui.

Dailidės ir staliai graikinių riešutų aliejų maišydavo su bičių vašku ir ištepdavo medžio dirbinius, skirtus naudoti buityje (medines pjaustymo lentutes, medinius indus).

Mūsų patarimai

Priešuždegiminė aliejinė kaukė veidui

1 valgomąjį šaukštą šaltalankių aliejaus sumaišykite su ¼ šaukšto kedrų riešutų aliejaus bei su 1 šaukštu graikinių riešutų aliejaus. Mišinį užtepkite ant veido odos, palaikykite 10 – 15 minučių ir perteklių švelniai nuvalykite servetėle.

Mišinys gražesniam įdegiui

Iš vakaro, jei kitą dieną ketinate lepintis saulės voniomis, drėgną odą ištrinkite tokių mišiniu: 100 ml graikinių riešutų aliejaus suplakite su 10 lašų nerolių eterinio aliejaus, 10 lašų mandarinų eterinio aliejaus, 10 lašų bergamočių eterinio aliejaus ir 20 lašų morkų sėklų eterinio aliejaus.

Graikinių riešutų aliejumi gardinkite įprastas morkų – česnakų salotas, nepamiršdami įmaišyti saują kapotų graikinių riešutų.

Morkų keksas 

  • 125 g miltų
  • 1 arb. š. kepimo miltelių
  • ½ arb. š. druskos
  • ½ arb. š. malto cinamono
  • 200 g rudojo cukraus
  • 125 ml graikinių riešutų aliejaus
  • 2 kiaušiniai
  • 1,5 puodelio smulkia burokine trintuve tarkuotų morkų
  • 2 saujos kapotų graikinių riešutų
  • sauja pasmulkintų cukruotų imbierų

Miltus sumaišykite su kepimo milteliais, druska ir cinamonu. Kitame dubenyje aliejų gerai išplakite su cukrumi, po vieną įmuškite kiaušinius. Švelniai įmaišykite miltų mišinį. Sudėkite tarkuotas morkas, kapotus riešutus ir cukruotus imbierus. Dar kartą viską permaišykite ir sukrėskite į kepimo popieriumi išklotą kekso formą. Kepkite 180 laipsnių kaitros orkaitėje apie 40 minučių arba kol įbestas medinis pagaliukas išlįs sausas. Atvėsinkite ir skanaukite...

Svarbu: visa svetainėje pateikta informacija yra pažintinio - rekomenduojamojo pobūdžio. Mūsų siūlomi produktai nėra skirti diagnozuoti, gydyti ar užkirsti kelią kokioms nors ligoms. Prieš vartodami ar naudodamiesi mūsų patarimais, visuomet vadovaukitės savo nuomone, atsižvelkite į individualius poreikius, o esant būtinybei (pvz., dėl galimų alerginių reakcijų, netoleravimo ar dėl kitų priežasčių), pasitarkite gydytoju.


Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomone su kitais.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
07.09.2021 laikas 21:09 Liaudies medicina: saulėgrąža ir gydymo būdai
Esu didelė gamtos mylėtoja, renku vaistažoles, namie auginu kambarinius vaistinius augalus, pati gaminu tinktūras, tepalas, nuovirus. Šiomis priemonėmis gydausi pati. Jei paprašo, duodu giminaičiams ir pažįstamiems. Ačiū Dievui, gamta man padeda visada....

Skaityti daugiau

02.03.2019 laikas 10:35 Aguonų sėklų aliejus
Aguonų aliejuje gausu linoleno arba Omega-6 nepakeičiamųjų riebalų rūgščių, kurios dalyvauja normalioje medžiagų apykaitoje, odos ir plaukų augime, palaiko tinkamą reprodukcinę funkciją.

Skaityti daugiau

18.11.2022 laikas 20:35 Jonažolės - vaistažolės nuo šimto ligų

Jonažolės nuo seniausių laikų yra liaudiška gydomoji priemonė, kurią pripažįsta ir mokslinė medicina. Šiandien naudingos vaistažolės labai plačiai derinamos su kitomis vaistinėmis priemonėmis.

Skaityti daugiau

18.11.2022 laikas 08:04 Kaip gauti pinigų už ūkininkaujant sukauptą anglį?
Vilnius. Įvairiose pasaulio šalyse funkcionuoja savanoriškos anglies rinkos, iš kurių uždirba ir žemdirbiai. Kada Lietuvos žemdirbiai galės gauti pajamų už sukauptą anglį?

Skaityti daugiau

05.04.2019 laikas 15:17 Kukurūzų aliejus
Kukurūzų aliejus laikomas dietiniu, lengvai įsisavinamu produktu. Aliejus ypač gausus nesočiųjų riebalų rūgščių (daugiausiai polinesočiųjų Omega-3 ir Omega-6), didinančių odos stangrumą, reguliuojančių odos riebalų apykaitą, taip pat vitamino E, natūralaus antioksidanto....

Skaityti daugiau