Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Sodas | Kaimas » Aliejai

Aguonų sėklų aliejus

Apie produktą: Aguonų aliejuje gausu linoleno arba Omega-6 nepakeičiamųjų riebalų rūgščių, kurios dalyvauja normalioje medžiagų apykaitoje, odos ir plaukų augime, palaiko tinkamą reprodukcinę funkciją. Aliejuje ypač nemažai vitamino E, kuris saugo ląsteles nuo žalingo laisvųjų radikalų poveikio. Tai puikus bazinis aliejus, tinkamas maišyti su kitais augaliniais aliejais, puoselėjantis plaukus ir odą.

Aguonų sėklų aliejus, Aguonų aliejus, aguonos, aliejus, aliejaus nauda

Aguonų aliejus išgaunamas iš aguonų sėklų, be kurių neįsivaizduojame skanaus Kalėdinio pyrago. Tai vienas seniausių augalų Artimuosiuose Rytuose bei Pietų Europoje. Aguonos iki šiol plačiai auginamos visoje Europoje, Šiaurės, Pietų Amerikoje ir Azijoje. Australija, Turkija ir Indija – šalys, daugiausiai auginančios šiuos augalus.

Anot istorinių šaltinių, žmonijai aguonas, kaip augalą, malšinantį skausmus, padovanojo žemės derlingumo ir žemdirbystės deivė Demetra, kurią labai garbino senovės graikai.

Mums pažįstama šiandien - daržinė aguona – augalas, kurio sėklose gausu naudą teikiančių medžiagų: baltymų, angliavandenių, organinių rūgščių, natrio, fosforo, kalcio, geležies, cinko, vitaminų E, B1, B2, B6, PP, folio rūgšties ir kt. Iš šių sėklų spaudžiamas aliejus ne mažiau vertingas. Jame gausu vitamino E, mononesočiųjų, o ypač - polinesočiųjų riebalų rūgščių.

Aguonų sėklų aliejus neturi ryškaus kvapo ir yra švelnaus, malonaus skonio. Puikiai tinka praturtinti maistą naudingomis medžiagomis - gardinti salotas, keptas daržoves ar duonos patiekalus.

Aguonų aliejaus vonelės teigiamai veikia lūžinėjančius nagus ir ypač stiprina sausus plaukus ir besišakojančius jų galiukus.

Šis aliejus pasižymi odą minkštinančiomis, drėkinančiomis, švelninančiomis savybėmis. Gerai įsigeria į odą ir stimuliuoja ląstelių atsinaujinimą. Ramina sudirgusią odą, tinka bet kokiam odos tipui. Tai puikus bazinis aliejus masažui.

Įdomu

Ar žinojote, kad XIX amžiuje aguonų aliejus ypač plačiai buvo naudojamas kepimui, aliejinėms lempoms, dažų ir muilų gamybai? Aguonų aliejumi skiesdavo dažus, jis atstodavo laką - juo užtepdavo aliejiniais dažais nutapytus paveikslus. Tai vienas seniausių žinomų aliejų, kuris šimtmečius buvo naudojamas tapyboje...

Mūsų patarimai

Jei jūsų plaukai sausi, o ypač jei šakojasi jų galiukai, bent kartą per savaitę galvos odą ir plaukus iki pat galiukų gerai ištrinkite vos pašildytu aguonų aliejumi. Galvą apsukite plėvele, o po to - storu rankšluosčiu ir palaikykite vieną valandą. Po procedūros gerai išplaukite šampūnu ir išskalaukite citrinos sultimis arba šlakeliu acto parūgštintu vandeniu (parūgštintas vanduo geriau išplauna riebalus).

Užpilas salotoms su aguonomis (puodelis 240 ml)

  • 2 valg. š. aguonų
  • ¼ puodelio cukraus
  • trečdalis puodelio baltojo vyno acto
  • 1 arb. š. garstyčių miltelių
  • 1 - 2 arb. š. druskos
  • maltų juodųjų pipirų pagal skonį
  • 1 smulkiai sukapoto nedidelio svogūno, 
  • 1 puodelio aguonų aliejaus

Į prikaistuvį suberkite aguonas, cukrų, actą, garstyčias, druską, pipirus ir smulkintą svogūną. Maišydami pakaitinkite ant nedidelės kaitros, kol cukrus ištirps, iki užvirimo. Nukaiskite ir gautą mišinį supilkite į elektrinę maišyklę. Supilkite aliejų ir suplakite. Gardinkite salotas.

Svarbu: visa svetainėje pateikta informacija yra pažintinio - rekomenduojamojo pobūdžio. Mūsų siūlomi produktai nėra skirti diagnozuoti, gydyti ar užkirsti kelią kokioms nors ligoms. Prieš vartodami ar naudodamiesi mūsų patarimais, visuomet vadovaukitės savo nuomone, atsižvelkite į individualius poreikius, o esant būtinybei (pvz., dėl galimų alerginių reakcijų, netoleravimo ar dėl kitų priežasčių), pasitarkite gydytoju.


Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomone su kitais.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
24.03.2023 laikas 08:40 8 daržovės, kurias galite nusipirkti vieną kartą ir auginti amžinai
Pabandykite namuose pasistatyti šį mažą šiltnamį - jis kasdien suteiks jums energijos suteikiančių vitaminų

Skaityti daugiau

02.05.2021 laikas 13:44 Apie pomidorų naudą

Kuo ryškesnis pomidoras, tuo daugiau jame likopino, kuris aktyviai kovoja su navikinėmis ligomis. Todėl šių. daržovių vartojimas mažina riziką susirgti gimdos kaklelio, storosios žarnos vėžiu, kitomis navikų ligomis. Pomidoras, Likopino, Aktyviai, Kovoja, Su, Navikinėmis, Ligomis, Daržovių, Varto...

Skaityti daugiau

06.09.2020 laikas 09:27 Eteriniai aliejai: kaip atskirti klastotes?
Šiais laikais eteriniais aliejais prekiauja daugybė firmų, bet, deja, gana dažnai jų tvirtinimai, kad produkcija yra 100 % natūrali, švelniai tariant, neatitinka tikrovės.

Skaityti daugiau

09.08.2020 laikas 18:48 Grauželinė gudobelė (Crataegus oxyacantha) Gudobelės poveikis sveikatai
Grauželinė gudobelė, gudobelės nauda, kuo vertingos gudobelės uogos, gudobelės pašalinis poveikis, gudobelės gerosios savybės, koks gudobelės poveikis organizmui, kokių medžiagų yra gudobelių uogose, ko yra gudobelės žieduose, kaip vartoti gudobeles, kada skinti gudobelės žiedus, gudobelė liaudies m...

Skaityti daugiau

17.05.2020 laikas 18:41 Varpučių nauda – ne tik įkyrios piktžolės!

Paprastieji varpučiai – tai ne tik piktžolės, kurias ypač sunku išnaikinti, bet ir vertingi vaistiniai augalai, iš kurių galima paruošti veiksmingų preparatų daugybei ligų gydyti.

Skaityti daugiau