Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Sodas | Kaimas » Aliejai

Medetkų Aliejus

Medetkų aliejus pasižymi antiseptinėmis, priešuždegiminėmis, baktericidinėmis, regeneruojamosiomis savybėmis. Aliejus minkština, skatina smulkių įtrūkimų ir žaizdelių gijimą, maitina, drėkina, saugo nuo aplinkos poveikio ir išsausėjimo.

Medetkų Aliejus ir jų naudojimas

Aliejus išgaunamas maceravimo (paprastai kalbant, mirkymo) būdu, medetkų žiedus mirkant augaliniame aliejuje. Medetkų tėvynė – Pietų, Centrinė Europa bei Mažosios Azijos rytinė dalis, Lietuvoje savaime neauga, auginama soduose, darželiuose kaip vaistinis ir dekoratyvinis augalas.

Medetkų gydomosios savybės žinomos seniai, teigiama, kad žiedų preparatai turi antiseptinių, raminamųjų, uždegimus slopinančių savybių. Jie greitina odos ląstelių atsinaujinimą, padeda žaizdų, opų, nudegimų, nušalimų atvejais. Medetkų aliejus gali pagerinti jautrios, šerpetojančios, sausos, pažeistos odos būklę, tinka uždegiminių procesų kamuojamos, probleminės odos priežiūrai, minkština, ramina, pasižymi antiseptinėmis, baktericidinėmis savybėmis, gelbėja esant odos įtrūkimams, gali pagreitinti žaizdų gijimą.

Gerai įsigeria, drėkina ir maitina odą, saugo nuo išsausėjimo ir neigiamo aplinkos poveikio. 

Gali būti naudojamas kūdikių ir mažų vaikų odai prižiūrėti.

Šį aliejų rekomenduojame: sutrūkusioms, skilinėjančioms rankoms; po deginimosi saulėje ar soliariume; egzemos, psoriazės kamuojamai odai, lūžinėjantiems, nusilpusiems plaukams; randų minkštinimui, besilaukiančioms moterims strijų profilaktikai; naujagimių odai.

Medetkos, Aliejus, Medetkų Aliejus, Mityba, Paranormal.lt

Įdomu

Liaudies medicina teigia, kad žiedų aliejinė ištrauka tinka žaizdoms, gleivinei gydyti, taikoma stomatologijoje, ginekologijoje.

Mūsų patarimai

Medetkų aliejus naudingas maitinančioms motinoms, įtrūkusių spenelių priežiūrai.

Šiuo aliejumi gerai įtrinkite smulkius įpjovimus ir žaizdeles, kad pažeista oda greičiau sugytų.

Jei skeldėja lūpos, keletą kartų per dieną gerai įmasažuokite šiek tiek medetkų aliejaus. Po keletos dienų lūpos taps minkštos ir švelnios.

Šaukštelį medetkų aliejaus sumaišykite su šaukšteliu jonažolių aliejaus ir įlašinkite pora lašų arbatmedžių eterinio aliejaus. Mišiniu švelniai patepkite nudegimų pažeistą odą, pūslelinės viruso pažeistas lūpas.

Jei skilinėja kojų kulnai, nakčiai uždėkite marlės gabalėlį, suvilgytą medetkų aliejuje ir miegokite su kojinėmis. Kartokite, kol įtrūkimai išnyks, o oda suminkštės.

Medetkų aliejų naudokite sudirgusiai odai po skutimosi, kamuojamai dilgėlinės, ar įkandus vabzdžiams...

Svarbu: visa svetainėje pateikta informacija yra pažintinio - rekomenduojamojo pobūdžio. Siūlomi produktai nėra skirti diagnozuoti, gydyti ar užkirsti kelią kokioms nors ligoms. Prieš vartodami ar naudodamiesi mūsų patarimais, visuomet vadovaukitės savo nuomone, atsižvelkite į individualius poreikius, o esant būtinybei (pvz., dėl galimų alerginių reakcijų, netoleravimo ar dėl kitų priežasčių), pasitarkite gydytoju.


Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomone su kitais.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
26.05.2020 laikas 13:23 Bruknių nauda organizmui
Kodėl sveika valgyti bruknes? Ką verta žinoti apie bruknes? Bruknių lapų arbata nepatariama piktnaudžiauti ir vyrams – jos perteklius gali pažadinti lėtines šlapimo sistemos organų ligas, neigiamai veikti lytinę funkciją...

Skaityti daugiau

06.01.2023 laikas 08:05 Naujos prevencinės galimybės: kaip išvengti vilkų daromos žalos?
Lietuvoje augant vilkų populiacijai iškyla vis didesnė rizika patirti jų daromą žalą ūkiniams gyvūnams. Geriausia priemonė išvengti plėšrūnų žalos – prevencinės priemonės. Jų įrengimas remiamas pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 m. programą (KPP). Lietuvos žemės ūkio ir kaimo plėtros 2023–2027 m...

Skaityti daugiau

03.07.2020 laikas 20:05 Vaistinių Piliarožių (Svilarožių) Savybės
Garsusis senovės gydytojas Avicena vaistinių piliarožių šaknų nuoviru patarė gydyti auglius ir šlapimo bei tulžies pūslės akmenligę. Senovės romėnai vaistines svilarožes, o vėliau ir vienuoliai, augino kaip vaistinius augalus....

Skaityti daugiau

15.11.2022 laikas 20:30 Naudingos gvazdikėlių savybės
Tikriausiai kiekvienų, namų virtuvėje galima rasti indelį su gvazdikmedžio pumpurais. O ar žinote, kad šis prieskonis įtrauktas į Britanijos žolelių farmakopėją? Ar girdėjote, kad kvapusis gvazdikėlis įeina į žinomo parazitus naikinančio maisto papildo sudėtį? Gal vertėtų naujai pažvelgti į indelį s...

Skaityti daugiau

18.11.2022 laikas 20:35 Jonažolės - vaistažolės nuo šimto ligų

Jonažolės nuo seniausių laikų yra liaudiška gydomoji priemonė, kurią pripažįsta ir mokslinė medicina. Šiandien naudingos vaistažolės labai plačiai derinamos su kitomis vaistinėmis priemonėmis.

Skaityti daugiau