Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Sodas | Kaimas » Aliejai

Margainių sėklų aliejus

Margainių sėklų aliejus paranormal.lt

Iš tikrųjų margainių sėklų spaudžiamas aliejus yra skaidrus, gelsvas, beveik beskonis, turintis būdingą kvapą. Gausus nesočiųjų riebalų rūgščių (linolio, oleino, stearino, palmitino ir kt.), plaukų augimą, odos struktūrą,  vitamino E, galinčio padėti atitolinti senėjimo procesus, gerinančio odos išvaizdą ir spalvą, užkertančio kelią smulkių raukšlelių susidarymui. Šis aliejus savo veikliųjų medžiagų, o ypač antioksidantų gausa prilygsta šaltalankių aliejui.

Tikrieji margainiai – graižažiedžių šeimos žoliniai vienmečiai arba dvimečiai augalai, užaugantys iki 1,5 m aukščio, pas mus plačiai paplitę ir laikomi piktžolėmis.

Margainiai vertinami dėl sėklose randamų biologiškai aktyvių medžiagų gausos, ypač dėl sudėtyje esančio silimarino, kuris veikia kaip antioksidantas  Šiuolaikinė medicina iš šio augalo standartizuoto ekstrakto gamina maisto papildus.

Margainių aliejus naudojamas kosmetikoje kaip efektyvi odos ir plaukų maitinimo ir drėkinimo priemonė, ypač rekomenduojamas nudegimų, žaizdelių pažeistai odai prižiūrėti, pleiskanotai, sausai, ir probleminei odai, plaukų bei nagų stiprinimui ir augimui gerinti, vystančios, senstančios odos priežiūrai, suragėjusių, įtrūkinėjusių vietų minkštinimui. Aliejus tinkamas masažui, gali būti maišomas su kitais augaliniais (abrikosų, migdolų, vynuogių kauliukų) ar eteriniais aliejais, gaminamos kaukės, praturtinamos kitos kosmetikos priemonės – kremai, šampūnai, balzamai.

margainių aliejus, aliejus, margainiai, ufospace.net

Įdomu

Liaudies medicinoje margainių aliejumi rekomenduojama praturtinti maistą. Siūloma po vieną šaukštelį aliejaus kasdien įmaišyti į salotas arba košes.

Mūsų patarimai

Peršalus ar sloguojant, 50 ml margainių aliejaus suplakite su 5 lašais arbatmedžių eterinio aliejaus. Mišiniu įtrinkite krūtinę, nugarą, tepkite nosies landas.

Nudegimų, įtrūkimų ar psoriazės ir egzemos pažeistas vietas kasdien tepkite margainių aliejumi arba dėkite kompresus – marlės gabaliuką suvilgykite pašildytu aliejumi ir uždėję ant pažeistos vietos palaikykite. Margainių aliejų galite maišyti su juodgrūdžių aliejumi (santykiu 2:1).

Stangrinamoji, odos spalvą gerinanti ir smulkias raukšleles lyginanti kaukė veidui

3 šaukštus margainių aliejaus išmaišykite ir pašildykite su 1 šaukštu avokadų aliejaus. Aliejumi gausiai ištepkite veido odą arba ant veido uždėkite mišiniu sudrėkintą audinio (marlės) gabalėlį ir pagulėkite maždaug pusvalandį. Aliejaus likučius nuvalykite servetėle. Procedūrą atlikite 2 kartus per savaitę.

Svarbu: visa svetainėje pateikta informacija yra pažintinio - rekomenduojamojo pobūdžio. Produktai nėra skirti diagnozuoti, gydyti ar užkirsti kelią kokioms nors ligoms. Prieš vartodami ar naudodamiesi mūsų patarimais, visuomet vadovaukitės savo nuomone, atsižvelkite į individualius poreikius, o esant būtinybei (pvz., dėl galimų alerginių reakcijų, netoleravimo ar dėl kitų priežasčių), pasitarkite gydytoju.


Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomone su kitais.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
07.03.2021 laikas 11:33 Ko dar nežinome apie pomidorų daigus?
Gausus pomidorų derlius neabejotinai priklauso nuo gerų, derlingų, atsparių ligoms ir kenkėjams veislių ar hibridų, kokybiškų daigų, tinkamo substrato ir sodinimo tankumo. Rūpesčių, regis, nemažai, bet neįmanoma atsispirti žaliuojančių daigų aromatui ir pomidorų skonio magijai....

Skaityti daugiau

13.07.2023 laikas 09:01 Kuo naudingas jodas agurkams ir kodėl darže reikia naudoti briliantinę žalumą
Jodas ir briliantinė žaluma naudingi ne tik namų vaistinėlėje - jie nepakeičiami ir darže. Jie naudojami ne tik kaip universali trąša, bet ir kaip greitoji pagalba kovojant su įvairiausiomis rykštėmis - fitoftoromis, miltlige ir šaknų puviniu. Kaip laistyti agurkus ir pomidorus jodu ir žalumynais, t...

Skaityti daugiau

26.05.2020 laikas 13:23 Bruknių nauda organizmui
Kodėl sveika valgyti bruknes? Ką verta žinoti apie bruknes? Bruknių lapų arbata nepatariama piktnaudžiauti ir vyrams – jos perteklius gali pažadinti lėtines šlapimo sistemos organų ligas, neigiamai veikti lytinę funkciją...

Skaityti daugiau

30.05.2020 laikas 11:45 Juodauogis šeivamedis (Sambucus nigra) ir Šeivamedžio nauda

Legendose buvo teigiama, kad šeivamedis yra augalas, galintis pagydyti nuo visų ligų, kurios žmogų gali užpulti per visą jo gyvenimą. Dėl šios priežasties buvo manoma, kad šeivamedis gali užtikrinti ilgaamžiškumą. Vartojimas - nuo sąnarių, raumenų ligų padeda šeivamedžio žiedų ir ramunėlių kompre...

Skaityti daugiau

27.10.2019 laikas 19:09 Medetkų Aliejus
Medetkų aliejus pasižymi antiseptinėmis, priešuždegiminėmis, baktericidinėmis, regeneruojamosiomis savybėmis. Aliejus minkština, skatina smulkių įtrūkimų ir žaizdelių gijimą, maitina, drėkina, saugo nuo aplinkos poveikio ir išsausėjimo....

Skaityti daugiau