Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Kaimo naujienos » Vaistažolės

Paprastieji Čiobreliai (Thymus Serpyllum) Liaudies Medicinoje

Paprastieji Čiobreliai (Thymus Serpyllum) Liaudies Medicinoje

Paprastieji čiobreliai - tai maži daugiamečiai aromatingu puskrūmiai, užauga 25-40 cm, priklauso notrelinių šeimai.

Liaudies medicinoje vandeninis čiobrelių antpilas ir nuoviras naudojami kaip prakaitavimą, šlapimo išsiskyrimą skatinanti, atsikosėjimą lengvinanti, raminamoji, skrandį raminanti, kirmėles išvaranti, kraują valanti priemonės. Jais taip pat galima gydyti alkoholizmą.

Čiobrelių naudojimo spektras labai platus.

Jie naudojami, gydant peršalimą, širdies ligas, radikulitą, neurozę, isteriją, galvos skausmus, skrandžio ir virškinimo trakto, inkstų ir šlapimo pūslės ligas. Su čiobreliais daromi pavilgai, šutekliai, skalavimai, apsiplovimai su švirkštyne, gydant anginą, dantų skausmus, burnos ertmės gleivinės uždegimą ir išopėjimą, pūlinius, žaizdas, opas, egzemą, moteriškas ligas, pleiskanas, plaukų slinkimą.

Stipriu nuoviru praplaunamos akys, gydant vokų uždegimą. Degtininė čiobrelių tinktūra naudojama įtrynimams, gydant įvairius sąnarių pakenkimus, paralyžius, radikulitą. Džiovintais į miltelius susmulkintais čiobreliais pabarstomi pūliniai, žaizdos, opos.

Čiobrelių šaknų nuoviras naudojamas vonioms, gydant egzemą.

Antpilas: 5 arbatinius šaukštelius smulkintos čiobrelių žolės užpilti 1 stikline verdančio vandens (paros dozė). Gerti šaltą nedideliais gurkšneliais. Vonioms - 100 g čiobrelių užpilti 2 l verdančio vandens.

Čiobreliai labai dažnai naudojami alkoholizmui gydyti. Štai populiarus liaudiškas receptas, kaip sukelti pasišlykštėjimą alkoholiu.

15 g čiobrelių žolės užpilti 2 stiklinėmis verdančio vandens, ant mažos ugnies pavirti 15 minučių, palaikyti 30 minučių, kad nusistovėtų, nukošti. Vartoti dvi savaites ar mėnesį 2 kartus per dieną po 50 g. Išgėrus čiobrelių nuoviro, geriančiam reikia duoti pauostyti alkoholio arba duoti išgerti 50 g degtinės ar vyno. Geriantis ima vemti, atsiranda nedideli skrandžio skausmai, padidėja prakaitavimas ir padažnėja pulsas.

Po 2 savaičių, o dar geriau po mėnesio, kasdienių procedūrų, pabrėžiu, kasdienių procedūrų girtuoklis nebevartoja alkoholio, atsiranda pasišlykštėjimas spiritiniais gėrimais.

Čiobreliai turi ir kontraindikacijų: jų negalima vartoti tiems alkoholikams, kurie turi skrandžio opą, aterosklerozę, kepenų ir širdies problemų.

Tačiau čiobreliai turi ir pranašumų: jie labai gerai valo sergančio alkoholizmu kraują.

Pabrėžiame, kad tai - liaudiški patarimai, neįrodyti mokslinėse laboratorijose. Tik išbandyti protėvių ir perduoti iš lūpų į lūpas ateities kartoms. Mūsų tikslas informuoti. Todėl paliekame jums teisę patiems spręsti, tikėti jais ar ne, o dar geriau pasitarkite su gydytoju, dėl galimo šalutinio poveikio.

Jei jūs žinote daugiau naudingų liaudiškų patarimų, pasidalinkite jais su mumis, prisijunkite ir rašykite bloge!

* „Paranormal.lt“ straipsniai skirti tik informaciniams ir švietimo tikslams ir nepakeičia profesionalių medicininių patarimų, diagnostikos ar gydymo. Visais klausimais apie savo sveikatos būklę visada pasitarkite su gydytoju.

paranormal.lt


Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomone su kitais.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
05.11.2022 laikas 21:09 Kaip išsaugoti gėles per žiemą?

Šiemet mūsų darželiuose, terasose iki dabar žydi gėlės. Net rožės niekaip nepasiduoda rudeniui – jos vis dar apsipylusios žiedais. Argi nesinori darželio ar terasos, balkono gėles išsaugoti kitiems metams? Kurias gėles šaltajam metų sezonui tiesiog privaloma „apgyvendinti“ šilta...

Skaityti daugiau

31.07.2022 laikas 08:57 Siauralapis gaurometis ir jo nauda

Šis žolinis augalas žydi vasarą (birželio – rugsėjo mėn), sėklos subręsta rugpjūčio – spalio mėnesiais. Augalas dauginasi dviem būdais – sėklomis ir šakniastiebiais. Šis vaistinis augalas labai populiarus liaudies medicinoje.

...

Skaityti daugiau

17.07.2023 laikas 21:52 Pakeičiau tik vieną dalyką ir dabar visi manęs klausia, kokia mano rožių paslaptis

Galvojate, ką sodinti šalia savo rožių? Nepalikite kaimynystės atsitiktinumui. Atminkite, kad kai kurie augalai gali skatinti rožių vystymąsi, o kai kurie - jį stabdyti. Pasakysime, kokia kaimynystė geriausiai tinka rožėms.

...

Skaityti daugiau

11.09.2022 laikas 17:36 Kaip sodinti braškes rugsėjo mėnesį?
Būna atvejų, kai pavasarį tiesiog nėra laiko pasodinti braškių: darbas, didelis užimtumas, ligos. Arba būna sunku rasti tinkamų daigų. Todėl kyla klausimas, kaip sodinti braškes rugpjūtį? Tiesą sakant, tai vienintelis laikas, kai dar galite tai padaryti. Tačiau sodininkai sako, kad braškes galima so...

Skaityti daugiau

19.05.2020 laikas 07:14 Plačialapis gyslotis (Plantago major) Ir Gysločių Poveikis
Plačialapis gyslotis (lot. Plantago major) - tai daugiametis žolinis augalas, užauganti iki 30 cm aukščio. Šakniastiebis trumpas, storas, su siūliškomis, kuokštinėmis šaknimis. Žiedstiebiai užsibaigia varputės pavidalo žiedynu....

Skaityti daugiau