Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal » »

Vaistinės Melisos (Melissa officinalis) Liaudies Medicinoje

Vaistinės Melisos (Melissa officinalis) Liaudies Medicinoje

Vaistinės melisos yra panašios į mėtas, tačiau jų skonis ir aromatas yra kitoks, panašus į citrinų.

Vaistinės melisos naikina žalingąsias bakterijas ir virusus. Vaistinių melisų arbata padeda numalšinti lengvą depresiją bei pagerina nuotaiką. Šie augalai nuramina sudirgusią centrinę nervų sistemą bei atpalaiduoja, todėl pagerina sutrikusį virškinamojo trakto darbą.

• Vaistines melisas galima panaudoti išoriškai, pavyzdžiui, apsisaugant vabzdžių įgėlimų.

• Vaistines melisas labai lengva auginti, nes tai neįnoringi augalai, galintys augti daliniame ir net visiškame pavėsyje.

Vaistines melisas reikia auginti gerai drenuotame žemių mišinyje ir jas dažnai laistyti.

Vaistinės melisos liaudies medicinoje

Apie gydomąsias vaistinių melisų savybes savo darbuose rašė dar garsusis senovės gydytojas Avicena, kuris teigė, jog šie augalai žvalina ir išsklaido melancholiją. Senovės Rytų šalių medikai vaistinių melisų preparatais stiprino širdį, gerino galvos smegenų darbą, tobulino jausmus, gerino atmintį. Vokiečiai vaistines melisas nuo seno vadina „moteriškąja žole". Taip šie augalai pavadinti ne šiaip sau, nes vaistinės melisos dažnai vartojamos ginekologijoje, malšinant menstruacijų skausmus ir nėščiųjų pykinimą.

• Įvairių šalių liaudies medicinoje vaistinės melisos vertinamos kaip universali priemonė, padedanti gydyti įvairias nervų ligas: skrandžio neurozę, malšina skrandžio skausmus, atsiradusius po stiprių sukrėtimų. Vaistinių melisų preparatai malšina žarnyno skausmus, pilvo pūtimą, migrenos ir kitus galvos skausmus, lėtina padažnėjusį širdies plakimą, apsaugo nuo galvos svaigimo.

• Vaistinių melisų preparatais patariama gydyti tracheobronchitą, faringitą, otitą, haimoritą, anemiją. Šie vaistiniai augalai žindančioms krūtimi vaikus gausina pieno kiekį.

• Voniomis ir kompresais su vaistinėmis melisomis patariama gydyti reumatą, furunkuliozę, odos nudegimus ir sumušimus. Sergantiems parodontoze bumą patariama skalauti vaistinių melisų antpilu.

• Trintus (šviežius ar džiovintus, išmirkytus verdančiame vandenyje) lapus patariama uždėti ant žaizdų ar sumuštų vietų, nes jie malšina skausmus, vėsina uždegiminių procesų pažeistas vietas.

Vaistinės Melisos, Melissa officinalis, vaistažolės, prieskoniai

Receptai su vaistinėmis melisomis

Vaistinių melisų antpilas

1 valgomąjį šaukštą džiovintos vaistinių melisų žolės užpilkite 1 stikline verdančio vandens, indą uždenkite dangčiu, leiskite nusistovėti 10 minučių, nukoškite. Antpilą lengvai pasaldinkite medumi. Šio šilto antpilo patariama vartoti po 2/3 stiklinės po vakarienės ir prieš miegą. Šis antpilas naudingas sergantiems kardioneuroze, skrandžio neuroze ir besiskundžiantiems nemiga.

Spiritinis vaistinių melisų antpilas

1 dalį (pagal svorį) vaistinių melisų lapų užpilkite 3 dalimis degtinės, leiskite nusistovėti 7 dienas, nukoškite. 1-2 arbatinius šaukštelius šio antpilo praskieskite 1 stikline vandens, šio tirpalo patariama gerti 3 kartus per dieną besiskundžiantiems skrandžio ir žarnyno sutrikimais ar pilvo pūtimu. Jei šio tirpalo išgersite prieš miegą, jis lengvai migdys.

Šiuo antpilu galima įtrinti odą malšinant neuralgijos, galvos ir migrenos skausmus bei besiskundžiantiems nemiga. Antpilu gydomas vietas patariama įtrinti vakare, prieš miegą.

Vaistinės Melisos, Melissa officinalis, vaistažolės, prieskoniai

Vaistinių melisų arbata

1 valgomąjį šaukštą šviežių ar 1 arbatinį šaukštelį džiovintų vaistinių melisų užpilkite 1 stikline verdančio vandens, dangteliu uždengtame inde leiskite nusistovėti 15 minučių, nukoškite. Taip paruoštą arbatą galima pasaldinti medumi. Šios arbatos gali gerti ne tik suaugusieji, bet ir vaikai.

Ši arbata pagerina sergančiųjų peršalimo ligomis savijautą.

Aritmiją padedantis gydyti vaistinių melisų antpilas

1 valgomąjį šaukštą džiovintų vaistinių melisų lapų užpilkite 2 stiklinėmis verdančio vandens, leiskite nusistovėti valandą laiko, nukoškite.

Besiskundžiantiems širdies ritmo sutrikimais šį antpilą patariama per dieną išgerti per 3 kartus.

Pabrėžiame, kad tai - liaudiški patarimai, neįrodyti mokslinėse laboratorijose. Tik išbandyti protėvių ir perduoti iš lūpų į lūpas ateities kartoms. Mūsų tikslas informuoti. Todėl paliekame jums teisę patiems spręsti, tikėti jais ar ne, o dar geriau pasitarkite su gydytoju, dėl galimo šalutinio poveikio.

Jei jūs žinote daugiau naudingų liaudiškų patarimų, pasidalinkite jais su mumis, prisijunkite ir rašykite bloge!

* „Paranormal.lt“ straipsniai skirti tik informaciniams ir švietimo tikslams ir nepakeičia profesionalių medicininių patarimų, diagnostikos ar gydymo. Visais klausimais apie savo sveikatos būklę visada pasitarkite su gydytoju.

paranormal.lt

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomone su kitais.
avatar

TAIP PAT SKAITYKITE:
25.02.2021 laikas 11:19 Vyšnios: Tikras Malonumas Gomuriui
Pirmasis vyšnių tyrėjas ir platintojas Lietuvoje Albinas Urbonas prisiminimuose rašė:  „Kol vyšnias valgiau, tol žmogus buvau, o kai jų netekau, tai ir suskurdau.“ Matyt, teisus buvo: nors ir sunkiai, mat reiklios nuo Žagarės krašto vyšnios pradėjo plisti po visą šalį....

Skaityti daugiau

20.02.2021 laikas 11:38 Turtingas Derlius Prasideda Nuo Daigo
Nors už lango žiema rodo dantis ir nė nežada trauktis, pats laikas pradėti želdinti namų palanges ir ruoštis šiltnamių sezonui. Bene populiariausios daržovės – pomidorai ir paprikos. Jas augina dauguma sodininkų, nes įdomios šių daržovių rūšys taip ir prašosi būti išmėgintos. Kaip teisingai auginti ...

Skaityti daugiau

01.07.2020 laikas 18:50 Liaudies Gydytojas: Kuo Naudinga Vaistažolė Lapinės Garstyčios?
Sergant peršalimo ligomis, garstyčių vonios sužadina kraujotaką, pagilina kvėpavimą, palengvina atsikosėjimą. Lakūs garstyčių garai turi antimikrobinių savybių. Garstyčių aliejaus vietinio poveikio kriterijus yra atsirandantis deginimo pojūtis toje vietoje, kur jis uždėtas. Iš garstyčių miltelių nam...

Skaityti daugiau

09.04.2019 laikas 09:41 Kviečių gemalų aliejus
Kviečių gemalų aliejus labai vertinamas dėl nemažo nepakeičiamųjų riebalų rūgščių (Omega-3, Omega-6 ir Omega-9) kiekio.  apsaugines funkcijas. Be to, kviečių gemalų aliejus laikomas vienu didžiausiu vitamino E, gerinančio odos išvaizdą ir spalvą, užkertančio kelią smulkių raukšlelių susidarymui, šal...

Skaityti daugiau

14.06.2020 laikas 12:39 Plautės - veiksminga vaistažolė plaučiams
Plaučių žolėje yra mangano, geležies, vario, įeinančių į kraujo sudėtį. Be to, plautės turi jodo, vanadžio, titano, sidabro, nikelio, stroncio. Šiuose augaluose yra nemažai karoteno, vitamino C, rauginių medžiagų, gleivių, sakų, silicio rūgšties....

Skaityti daugiau