Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Sodas | Kaimas » Vaistažolės

Vaistinės Melisos (Melissa officinalis) Liaudies Medicinoje

Vaistinės Melisos (Melissa officinalis) Liaudies Medicinoje

Vaistinės melisos yra panašios į mėtas, tačiau jų skonis ir aromatas yra kitoks, panašus į citrinų.

Vaistinės melisos naikina žalingąsias bakterijas ir virusus. Vaistinių melisų arbata padeda numalšinti lengvą depresiją bei pagerina nuotaiką. Šie augalai nuramina sudirgusią centrinę nervų sistemą bei atpalaiduoja, todėl pagerina sutrikusį virškinamojo trakto darbą.

• Vaistines melisas galima panaudoti išoriškai, pavyzdžiui, apsisaugant vabzdžių įgėlimų.

• Vaistines melisas labai lengva auginti, nes tai neįnoringi augalai, galintys augti daliniame ir net visiškame pavėsyje.

Vaistines melisas reikia auginti gerai drenuotame žemių mišinyje ir jas dažnai laistyti.

Vaistinės melisos liaudies medicinoje

Apie gydomąsias vaistinių melisų savybes savo darbuose rašė dar garsusis senovės gydytojas Avicena, kuris teigė, jog šie augalai žvalina ir išsklaido melancholiją. Senovės Rytų šalių medikai vaistinių melisų preparatais stiprino širdį, gerino galvos smegenų darbą, tobulino jausmus, gerino atmintį. Vokiečiai vaistines melisas nuo seno vadina „moteriškąja žole". Taip šie augalai pavadinti ne šiaip sau, nes vaistinės melisos dažnai vartojamos ginekologijoje, malšinant menstruacijų skausmus ir nėščiųjų pykinimą.

• Įvairių šalių liaudies medicinoje vaistinės melisos vertinamos kaip universali priemonė, padedanti gydyti įvairias nervų ligas: skrandžio neurozę, malšina skrandžio skausmus, atsiradusius po stiprių sukrėtimų. Vaistinių melisų preparatai malšina žarnyno skausmus, pilvo pūtimą, migrenos ir kitus galvos skausmus, lėtina padažnėjusį širdies plakimą, apsaugo nuo galvos svaigimo.

• Vaistinių melisų preparatais patariama gydyti tracheobronchitą, faringitą, otitą, haimoritą, anemiją. Šie vaistiniai augalai žindančioms krūtimi vaikus gausina pieno kiekį.

• Voniomis ir kompresais su vaistinėmis melisomis patariama gydyti reumatą, furunkuliozę, odos nudegimus ir sumušimus. Sergantiems parodontoze bumą patariama skalauti vaistinių melisų antpilu.

• Trintus (šviežius ar džiovintus, išmirkytus verdančiame vandenyje) lapus patariama uždėti ant žaizdų ar sumuštų vietų, nes jie malšina skausmus, vėsina uždegiminių procesų pažeistas vietas.

Vaistinės Melisos, Melissa officinalis, vaistažolės, prieskoniai

Receptai su vaistinėmis melisomis

Vaistinių melisų antpilas

1 valgomąjį šaukštą džiovintos vaistinių melisų žolės užpilkite 1 stikline verdančio vandens, indą uždenkite dangčiu, leiskite nusistovėti 10 minučių, nukoškite. Antpilą lengvai pasaldinkite medumi. Šio šilto antpilo patariama vartoti po 2/3 stiklinės po vakarienės ir prieš miegą. Šis antpilas naudingas sergantiems kardioneuroze, skrandžio neuroze ir besiskundžiantiems nemiga.

Spiritinis vaistinių melisų antpilas

1 dalį (pagal svorį) vaistinių melisų lapų užpilkite 3 dalimis degtinės, leiskite nusistovėti 7 dienas, nukoškite. 1-2 arbatinius šaukštelius šio antpilo praskieskite 1 stikline vandens, šio tirpalo patariama gerti 3 kartus per dieną besiskundžiantiems skrandžio ir žarnyno sutrikimais ar pilvo pūtimu. Jei šio tirpalo išgersite prieš miegą, jis lengvai migdys.

Šiuo antpilu galima įtrinti odą malšinant neuralgijos, galvos ir migrenos skausmus bei besiskundžiantiems nemiga. Antpilu gydomas vietas patariama įtrinti vakare, prieš miegą.

Vaistinės Melisos, Melissa officinalis, vaistažolės, prieskoniai

Vaistinių melisų arbata

1 valgomąjį šaukštą šviežių ar 1 arbatinį šaukštelį džiovintų vaistinių melisų užpilkite 1 stikline verdančio vandens, dangteliu uždengtame inde leiskite nusistovėti 15 minučių, nukoškite. Taip paruoštą arbatą galima pasaldinti medumi. Šios arbatos gali gerti ne tik suaugusieji, bet ir vaikai.

Ši arbata pagerina sergančiųjų peršalimo ligomis savijautą.

Aritmiją padedantis gydyti vaistinių melisų antpilas

1 valgomąjį šaukštą džiovintų vaistinių melisų lapų užpilkite 2 stiklinėmis verdančio vandens, leiskite nusistovėti valandą laiko, nukoškite.

Besiskundžiantiems širdies ritmo sutrikimais šį antpilą patariama per dieną išgerti per 3 kartus.

Pabrėžiame, kad tai - liaudiški patarimai, neįrodyti mokslinėse laboratorijose. Tik išbandyti protėvių ir perduoti iš lūpų į lūpas ateities kartoms. Mūsų tikslas informuoti. Todėl paliekame jums teisę patiems spręsti, tikėti jais ar ne, o dar geriau pasitarkite su gydytoju, dėl galimo šalutinio poveikio.

Jei jūs žinote daugiau naudingų liaudiškų patarimų, pasidalinkite jais su mumis, prisijunkite ir rašykite bloge!

* „Paranormal.lt“ straipsniai skirti tik informaciniams ir švietimo tikslams ir nepakeičia profesionalių medicininių patarimų, diagnostikos ar gydymo. Visais klausimais apie savo sveikatos būklę visada pasitarkite su gydytoju.

paranormal.lt


Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomone su kitais.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
27.10.2019 laikas 19:29 Migdolų riešutų aliejus

Migdolų aliejuje daugiausiai randama mononesočiųjų riebalų rūgščių Omega-9, šiek tiek polinesočiųjų Omega-6, reikalingų , vitamino E, galinčio padėti atitolinti senėjimo procesus, gerinančio odos išvaizdą ir spalvą, užkertančio kelią smulkių raukšlelių susidarymui.

...

Skaityti daugiau

03.06.2021 laikas 09:18 14 priežasčių, kodėl turėtume valgyti žirnius

Žirniai – nepelnytai kiek primirštas maisto produktas, kuris daugelį šimtmečių planetos gyventojus gelbėjo nuo bado. Naudingosios šių ankštinių daržovių savybės buvo žinomos dar žiloje senovėje: Hipokratas (460-377 pr. Kr.) žirniais gydė anemiją, širdies ligas, nutukimą, ir kt.

...

Skaityti daugiau

16.05.2020 laikas 19:47 Kopūsto nauda ir liaudies receptai
Kopūstas - bastutinių (Brassicaceae) šeimos augalų rūšis. Tai dvimetis (kai kurie varietetai vienmečiai) žydintis augalas. Kopūstų stiebas lapuotas, apatiniai lapai stambūs, mėsingi, žiedai susitelkę gausiažiedėje kekėje geltonais, kartais baltais vainiklapiais. Ankštaros labai stambios....

Skaityti daugiau

20.06.2021 laikas 18:34 Austėja (Jasione) Rinkime Birželio Mėnesį

Austėjos auga sausuose pušynuose, pievose, dirvonuose ir yra gana dažnas augalas.

Skaityti daugiau

06.01.2023 laikas 08:05 Naujos prevencinės galimybės: kaip išvengti vilkų daromos žalos?
Lietuvoje augant vilkų populiacijai iškyla vis didesnė rizika patirti jų daromą žalą ūkiniams gyvūnams. Geriausia priemonė išvengti plėšrūnų žalos – prevencinės priemonės. Jų įrengimas remiamas pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 m. programą (KPP). Lietuvos žemės ūkio ir kaimo plėtros 2023–2027 m...

Skaityti daugiau