- 21.01.2021
- 0.0 Reitingas
- 1391 Peržiūr
- Aptarti
Petražolės - tai ne vien tik vertingi prieskoniniai augalai. Petražolės pasižymi ir vertingomis gydomosiomis savybėmis.
Nuo seno žinoma, kad petražoles, kaip pagalbinę priemonę, galima panaudoti sutrikus virškinamojo trakto darbui. Petražolės naikina blogą burnos kvapą, tonizuoja šlapimo pūslę ir inkstus. Petražolėse gausu geležies, vitaminų A B ir C. Beje. vitamino C petražolėse yra net 4 kartus daugiau nei citrinose, o karotino daugiau nei morkose. Šiose daržovėse gausu kalio, todėl jų naudinga vartoti sergantiems hipertenzija. Sunku patikėti, bet seniau petražolių nuoviru naikindavo plaukų utėles.
Petražolės mėgsta augti rytinės saulės apšviestose vietose, tačiau kitą dienos dalį joms reikalingas lengvas pavėsis. Jei petražolės augs saulėtose vietose, jos brandins sėklas, o jų žalumos bus labai mažai. Ant palangių augančias petražoles laistyti ir tręšti reikia gausiai. Būtina nupjauti vos tik pasirodžiusius žiedstiebius, tada petražolės užaugins daugiau žalumos.
Petražolės liaudies medicinoje
Petražolių antpilas.
Paruošti antpilą patariama panaudoti džiovintus petražolių ūglius. Į termosą suberkite 2 valgomuosius šaukštus džiovintų petražolių, užpilkite 1,5 stiklinės verdančio vandens, leiskite nusistovėti 4 valandas, nukoškite, petražoles nuspauskite. Šio antpilo prieš valgį patariama vartoti po 2 valgomuosius šaukštus 4-6 kartus per dieną.
Antpilo naudinga gerti sergantiems širdies ir kraujotakos sistemos ligomis.
Sergantiems hipertenzija kiekvieną rytą, prieš pusryčius, patariama išgerti po 1 valgomąjį šaukštą šviežiai išspaustų petražolių sulčių. Jei šių sulčių gersite kiekvieną rytą jau po 1 -2 savaičių pasijusite žymiai geriau. Tiesa neskiestos petražolių sultys nėra tiek skanios kiek norėtųsi, todėl jas patariama maišyti su morkų ar salierų sultimis, arba morkų ir salierų sulčių mišiniu.
• Vartoti petražolių ūglių antpilo ir šviežiai išspaustų sulčių negalima sergantiems uždegiminėmis inkstų ligomis.
Petražolių sėklų antpilas.
Petražolių sėklos yra labai vertingos, nes jose gausu eterinių aliejų. Pavyzdžiui, petražolių aliejuje yra vos 0,06 proc. eterinio aliejaus, o jų sėklose - net iki 7 proc. Į 1 litro talpos stiklainį suberkite 1 arbatinį šaukštelį petražolių sėklų, jas iki stiklainio viršaus užpilkite šaltu vandeniu, stiklainį uždenkite plastmasiniu dangteliu, leiskite nusistovėti 12 valandų, nukoškite.
Sergantiems širdies ir kraujotakos sistemos ligomis gydytis petražolių sėklų antpilu patariama 2-3 savaites. Pakartoti šį gydymą galima ne anksčiau nei po mėnesio laiko. Šio antpilo pusė valandos prieš valgį patariama vartoti po 3 valgomuosius šaukštus 3 kartus per dieną.
• Petražolėse gausu biologiškai aktyvių medžiagų, kurios stiprina ir minkština kraujagysles bei padeda slopinti širdies ligų sukeltą dusulį.
Karštas petražolių sėklų antpilas.
Petražolių sėklose yra dvi ypač svarbios medžiagos: apiolis ir miristicinas. Petražolių sėklų preparatai skatina šlapimo išsiskyrimą ir iš organizmo išplauna druskų perteklių.
Į termosą suberkite pusę arbatinio šaukštelio petražolių sėklų, užpilkite 1 stikline verdančio vandens, leiskite nusistovėti valandą laiko, nukoškite. Šio antpilo sergantiems širdies ir kraujotakos sistemos ligomis patariama gerti 2 kartus per dieną (ryte, prieš pusryčius, ir vakare, prieš vakarienę) po 1 valgomąjį šaukštą.
Antpilo patariama gerti ne ilgiau nei 4 savaites, o tada padalyti 2 savaičių pertrauką. Svarbu, kad šis antpilas malšina širdies ligų sukeltus įvairių kūno vietų patinimus.
Petražolių šaknų antpilas.
Teigiama, jog petražolių šaknys padeda gydyti tūkstančius ligų. Seniau, kai nebuvo bakterines infekcines ligas padedančių gydyti vaistų, petražolių šaknų nuovirais gydydavo skarlatiną ir tymus. Pasak liaudies medicinos žinovų, petražolių šaknys padeda efektyviai gydyti prostatitą. Verta atminti, kad petražolės įvardinamos kaip efektyvus afrodiziakas.
4 valgomuosius šaukštus susmulkintų petražolių šaknų užpilkite 1 litru verdančio vandens, 15 minučių pakaitinkite verdančio vandens vonelėje, nukoškite. Šio antpilo 15 minučių prieš valgį patariama gerti po 50 ml du kartus per dieną.
Antpilo patariama gerti mėnesį laiko. Petražolių šaknys efektyviai skatina šlapimo išsiskyrimą, iš kraujo išplauna toksinus, šlakus ir kitas kenksmingąsias medžiagas.
Šalutinis petražolių poveikis
Kaip ir bet kurie vaistiniai augalai, taip ir petražolės turi kai kurį šalutinį žalingąjį poveikį.
Alerginės reakcijos
Kai kurie žmonės yra alergiški petražolėms arba šių augalų nepakenčia individualiai. Tokiais atvejais jiems petražolių vartoti negalima.
Nėštumas
Petražolėse esančios kai kurios medžiagos padidina vaisiaus persileidimo pavojų bei gali pakenkti besivystančio vaisiaus širdžiai, todėl nėščioms moterims negalima vartoti nei petražolių antpilų, nei šviežiai išspaustų jų sulčių.
Hipotonija
Petražolės skatina šlapimo išsiskyrimą bei stiprina raumenis, todėl organizmas gana greitai praranda daug skysčių, o ir taip mažas kraujospūdis dar labiau sumažėja.
Epilepsija
Petražolėse esančios medžiagos gali sukelti epilepsijos priepuolį, todėl sergantiems šia liga petražolių preparatų vartoti negalima.
Tulžies pūslės ir uždegiminės šlapimtakių ligos
Petražolių šaknyse yra oksalatų, kurie kenkia sergantiems sunkiomis tulžies pūslės ir uždegiminėmis šlapimtakių ligomis.
Kalcio sutrikimai organizme
Petražolių preparatai skatina šlapimo išsiskyrimą bei iš organizmo gali išplauti naudinguosius mikroelementus bei organizme sutrikdyti skysčių ir druskų balansą.
Pabrėžiame, kad tai - liaudiški patarimai, neįrodyti mokslinėse laboratorijose. Tik išbandyti protėvių ir perduoti iš lūpų į lūpas ateities kartoms. Mūsų tikslas informuoti. Todėl paliekame jums teisę patiems spręsti, tikėti jais ar ne, o dar geriau pasitarkite su gydytoju, dėl galimo šalutinio poveikio.
Jei jūs žinote daugiau naudingų liaudiškų patarimų, pasidalinkite jais su mumis, prisijunkite ir rašykite bloge!
* „Paranormal.lt“ straipsniai skirti tik informaciniams ir švietimo tikslams ir nepakeičia profesionalių medicininių patarimų, diagnostikos ar gydymo. Visais klausimais apie savo sveikatos būklę visada pasitarkite su gydytoju.
...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Panašios naujienos
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomone su kitais.
Skaityti daugiau