Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Sodas | Kaimas » Aliejai

Kviečių gemalų aliejus

Kviečių gemalų aliejus labai vertinamas dėl nemažo nepakeičiamųjų riebalų rūgščių (Omega-3, Omega-6 ir Omega-9) kiekio.  apsaugines funkcijas. Be to, kviečių gemalų aliejus laikomas vienu didžiausiu vitamino E, gerinančio odos išvaizdą ir spalvą, užkertančio kelią smulkių raukšlelių susidarymui, šaltiniu, jame nemažai augalinių sterolių,  provitamino A.

Kviečių gemalų aliejus spaudžiamas iš kviečių grūdų branduolių - gemalų. Šis aliejus ypač gausus maistingųjų medžiagų. Naudingosios kviečių gemalų aliejaus savybės siejamos su nesočiosiomis riebalų rūgštimis (Omega-3, Omega-6 ir Omega-9), ypač dideliu vitamino E kiekiu, beta karotenu (provitaminu A) bei kitomis biologiškai aktyviomis medžiagomis.

Kviečių gemalų aliejus

Šalto spaudimo kviečių gemalų aliejus laikomas vienas turtingiausiu antioksidanto vitamino E šaltiniu, todėl itin tinka brandžios, senstančios odos priežiūrai.

Aliejus yra geltonos spalvos, gana klampus, specifinio skonio, sunkios tekstūros. Tinka maistui - daržovių, ryžių, bulvių patiekalams gardinti, salotoms, šviežioms sultims praturtinti, naudojamas kosmetikoje.

Kviečių gemalų aliejų rekomenduojame sausėjančiai, senstančiai, probleminei odai prižiūrėti, aliejus gali pagelbėti saulės nudegintai, odos ligų pažeistai, žaizdotai odai. Besilaukiančioms moterims tai puiki profilaktinė priemonė nuo strijų susidarymo.

Aliejus turi regeneruojančių, drėkinančių, minkštinančių, odos ląstelių apytaką gerinančių savybių, gali pagerinti odos spalvą, padidinti elastingumą, puoselėja dažytus, pažeistus plaukus. Gali būti naudojamas inkštiruotai, pleiskanojančiai odai, suragėjusioms, suskeldėjusioms ar egzemos pažeistoms vietoms prižiūrėti.

Kadangi aliejus tirštas ir sunkus, prieš naudojant rekomenduojame maišyti su lengvesniais – migdolų, abrikosų ar vynuogių kauliukų aliejais arba hidroliatais (distiliuotais augalų vandenimis).

Įdomu

Liaudies medicina rekomenduoja kviečių gemalų aliejumi praturtinti kasdienį racioną .Profilaktiškai patariama kasdien išgerti po vieną arbatinį šaukštelį šio aliejaus du kartus per dieną, 30 minučių prieš valgį arba maišyti į salotas, košes ar sultis.

Kviečių gemalų aliejus

Mūsų patarimai

Drėkinantis mišinys prieš deginantis saulėje ar soliariume

2 valgomuosius šaukštus kviečių gemalų aliejaus sumaišykite su dviem šaukštais sezamų aliejaus, keturiais arbatiniais šaukšteliais graikinių ir keturiais lazdynų riešutų aliejaus, penkiais lašais ylang-ylang (kvapiųjų kanangų) eterinio aliejaus ir penkiais lašais levandų eterinio aliejaus. Mišinį gerai suplakite ir tepkite ant drėgnos odos.

Mišinys brandžiai odai

Sumaišykite po keturis arbatinius šaukštelius kviečių gemalų, lazdynų riešutų, graikinių riešutų ir avokadų aliejaus. Įlašinkite keturis lašelius pačiulių eterinio aliejaus, gerai suplakite ir tepkite ant drėgnos odos.

Jeigu jūsų oda sausa, suskilinėjusi, žaizdota ar randuota, sumaišykite keturis valgomuosius šaukštus vandens garų vonelėje suskystinto kokosų aliejaus su dviem šaukštais kviečių gemalų aliejaus ir šiuo mišiniu maitinkite problemines vietas.

Svarbu: visa svetainėje pateikta informacija yra pažintinio - rekomenduojamojo pobūdžio. Produktai nėra skirti diagnozuoti, gydyti ar užkirsti kelią kokioms nors ligoms. Prieš vartodami ar naudodamiesi mūsų patarimais, visuomet vadovaukitės savo nuomone, atsižvelkite į individualius poreikius, o esant būtinybei (pvz., dėl galimų alerginių reakcijų, netoleravimo ar dėl kitų priežasčių), pasitarkite gydytoju.


Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomone su kitais.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
03.07.2020 laikas 21:14 Vaistinės Piliarožės Kulinarijoje

Vaistines piliarožes galima panaudoti ne tik gydant įvairias ligas, bet ir kulinarijoje. Galima vartoti žalias, nuvalytas ir kruopščiai perplautas vaistinių piliarožių šaknis. Jas galima panaudoti ruošiant įvairias salotas. Vaistinių piliarožių šaknyse gausu gleivių, todėl jas patariama panaudoti...

Skaityti daugiau

16.05.2021 laikas 09:23 Gydomosios Takažolės (Polygonum aviculare) savybės ir panaudojimas
Praprastosios takažolės malšina uždegiminius procesus, stabdo kraujavimą, skatina šlapimo išsiskyrimą ir padeda gydyti žaizdas. Paprastosios takažolės auga kaip piktžolės daugelyje vietų, išskyrus šiaurę, Antarktidą ir Vidurio Azijos dykumas....

Skaityti daugiau

24.03.2023 laikas 08:40 8 daržovės, kurias galite nusipirkti vieną kartą ir auginti amžinai
Pabandykite namuose pasistatyti šį mažą šiltnamį - jis kasdien suteiks jums energijos suteikiančių vitaminų

Skaityti daugiau

21.01.2021 laikas 20:24 Petražolės (Petroselinum crispum) liaudies medicinoje

Petražolės - tai ne vien tik vertingi prieskoniniai augalai. Petražolės pasižymi ir vertingomis gydomosiomis savybėmis.

Skaityti daugiau

11.10.2022 laikas 07:44 Kopūstai – neatsiejami nuo sezoninės mitybos
Baltagūžis kopūstas – regis, neįmantri daržovė, tačiau joje glūdi gausios vitaminų bei kitokių organizmui naudingų medžiagų atsargos. Rudenį nuimtas kopūstų derlius ilgai išsaugo vertingas maistines savybes, todėl ši daržovė nuo seno tarnavo kaip vitaminų bankas šaltuoju sezonu....

Skaityti daugiau