Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Sodas | Kaimas » Sodas

Patarimai, kaip nuimti didelį braškių derlių

Patarimai, kaip nuimti didelį braškių derlių

Kad braškių derlius būtų geras, reikia laikytis tam tikrų priežiūros taisyklių. Ką tiksliai daryti sodinant braškes, ką reikia daryti dabar, renkant uogas.

Sklype auginkite ne vienos veislės braškes, o kelias iš karto. Pageidautina, kad būtų veislių su skirtingais nokimo terminais – ankstyvųjų, vidutinio ankstyvumo, vėlyvųjų. Ką tai duos? Kenkėjai ir ligos neturės galimybės iš karto prisitaikyti prie naujų rūšių augalų, o uogas bus galima rinkti visą sezoną. Ir jos bus skirtingo skonio.

Tiek pasirodžius lapams, tiek žydėjimo metu uogų braškių kiaušinėlius reikia laistyti. Pageidautina braškes laistyti po kiekvieno uogų skynimo.

Kad drėgmė greitai neišgaruotų ir braškių nereikėtų dažnai laistyti, jas mulčiuokite. Tam puikiai tinka pušų spygliai, nupjauta žolė arba šiaudai. Norint apsisaugoti nuo tokios plačiai paplitusios braškių ligos kaip pilkasis puvinys, veiksmingiau mulčiuoti ne spygliais, o šiaudais.

Patarimai, kaip nuimti didelį braškių derlių

Po šiaudais vystosi mikroflora, priešiška grybinėms infekcijoms, įskaitant pilkąjį puvinį. Netręšiant fungicidais šiaudais dengtose lysvėse pilkojo puvinio būna daug mažiau nei atviroje dirvoje. Ir, žinoma, laikykitės agrotechnikos taisyklių – venkite pertręšimo, ravėkite, purenkite arba mulčiuokite dirvą, laiku sunaikinkite sergančius uogakrūmius.

Braškes tręškite azoto trąšomis. Šiam tikslui tinka ne tik parduotuvinės, bet ir naminės trąšos, turinčios daug azoto. Tai vištų išmatos, karvių mėšlas, pelenai, dilgėlių antpilas. Norėdami paskatinti derlingumą, po kiekvienu krūmu supilkite po 0,5 l šių trąšų tirpalo. Buvę daržininkai rekomenduoja atkreipti dėmesį į vieną natūralią ir pigią trąšą, dėl kurios braškių uogos tampa stebėtinai saldžios ir didelės. Kalbama apie krakmolą. Reikia 200 g krakmolo sumaišyti su dviem litrais vandens ir šį tirpalą užvirinti. Tada jį praskiesti 10 litrų švaraus vandens. Šiuo tirpalu gausiai drėkinkite dirvą. Kad braškės būtų apsaugotos nuo kenkėjų, braškių eilėse galite pasodinti česnakų arba aksombarščių. Jų kvapas atbaidys visus kenkėjus.


Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomone su kitais.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
27.10.2020 laikas 19:34 Naudingos Gydomosios Uogos Bruknės

Bruknes galima trinti su cukrumi, virti jų uogienę ir džemą. Bruknių uogienė yra labai skani kartu su obuoliais ir kriaušėmis. Su bruknėmis ruošiami ir nacionaliniai patiekalai. Pavyzdžiui, bruknes galima mirkyti ir rauginti su prieskoniais. Šios bruknės tiks mėsos patiekalams.

...

Skaityti daugiau

12.05.2023 laikas 18:13 Kaip tręšti gėles jodu, kad derlius būtų neįtikėtinas: kaimynai pavydės
Ar žinote, ką reikia daryti, kad gėlės augtų dvigubai greičiau ir nesirgtų ligomis? Jei ne, tuomet turėtumėte perskaityti šiuos patarimus, kurie padės jums sukurti namų botanikos sodą.

Skaityti daugiau

29.06.2020 laikas 20:43 Didžioji ugniažolė liaudies medicinoje: gydomosios savybės
Medicinai, ypač liaudies, ugniažolės žinomos nuo senų laikų. Praėjusiame amžiuje kai kurie gydytojai propagavo jas kaip efektyvią priemonę nuo vėžio. Tačiau, kadangi tai nebuvo įrodyta moksliškai, priešvėžinės šių augalų savybės buvo primirštos. Šiais laikais klinikiniais tyrimais įrodyta, kad ugnia...

Skaityti daugiau

05.04.2021 laikas 22:21 Kaštonas: jo gydomosios savybės ir būdai

Kaštonas turi nemažai gydomųjų savybių ir labai svarbus gydant atitinkamas ligas. Jo preparatai didina kapiliarų sienelių ir raudonųjų kraujo kūnelių patvarumą, mažina uždegimą ir patinimus. Jie vartojami gydant koronarines ligas, nes glikozidai plečia koronarinius indus bei gerina miokardo maiti...

Skaityti daugiau

07.03.2021 laikas 11:33 Ko dar nežinome apie pomidorų daigus?
Gausus pomidorų derlius neabejotinai priklauso nuo gerų, derlingų, atsparių ligoms ir kenkėjams veislių ar hibridų, kokybiškų daigų, tinkamo substrato ir sodinimo tankumo. Rūpesčių, regis, nemažai, bet neįmanoma atsispirti žaliuojančių daigų aromatui ir pomidorų skonio magijai....

Skaityti daugiau