Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Sodas | Kaimas » Sodas

Patarimai, kaip nuimti didelį braškių derlių

Patarimai, kaip nuimti didelį braškių derlių

Kad braškių derlius būtų geras, reikia laikytis tam tikrų priežiūros taisyklių. Ką tiksliai daryti sodinant braškes, ką reikia daryti dabar, renkant uogas.

Sklype auginkite ne vienos veislės braškes, o kelias iš karto. Pageidautina, kad būtų veislių su skirtingais nokimo terminais – ankstyvųjų, vidutinio ankstyvumo, vėlyvųjų. Ką tai duos? Kenkėjai ir ligos neturės galimybės iš karto prisitaikyti prie naujų rūšių augalų, o uogas bus galima rinkti visą sezoną. Ir jos bus skirtingo skonio.

Tiek pasirodžius lapams, tiek žydėjimo metu uogų braškių kiaušinėlius reikia laistyti. Pageidautina braškes laistyti po kiekvieno uogų skynimo.

Kad drėgmė greitai neišgaruotų ir braškių nereikėtų dažnai laistyti, jas mulčiuokite. Tam puikiai tinka pušų spygliai, nupjauta žolė arba šiaudai. Norint apsisaugoti nuo tokios plačiai paplitusios braškių ligos kaip pilkasis puvinys, veiksmingiau mulčiuoti ne spygliais, o šiaudais.

Patarimai, kaip nuimti didelį braškių derlių

Po šiaudais vystosi mikroflora, priešiška grybinėms infekcijoms, įskaitant pilkąjį puvinį. Netręšiant fungicidais šiaudais dengtose lysvėse pilkojo puvinio būna daug mažiau nei atviroje dirvoje. Ir, žinoma, laikykitės agrotechnikos taisyklių – venkite pertręšimo, ravėkite, purenkite arba mulčiuokite dirvą, laiku sunaikinkite sergančius uogakrūmius.

Braškes tręškite azoto trąšomis. Šiam tikslui tinka ne tik parduotuvinės, bet ir naminės trąšos, turinčios daug azoto. Tai vištų išmatos, karvių mėšlas, pelenai, dilgėlių antpilas. Norėdami paskatinti derlingumą, po kiekvienu krūmu supilkite po 0,5 l šių trąšų tirpalo. Buvę daržininkai rekomenduoja atkreipti dėmesį į vieną natūralią ir pigią trąšą, dėl kurios braškių uogos tampa stebėtinai saldžios ir didelės. Kalbama apie krakmolą. Reikia 200 g krakmolo sumaišyti su dviem litrais vandens ir šį tirpalą užvirinti. Tada jį praskiesti 10 litrų švaraus vandens. Šiuo tirpalu gausiai drėkinkite dirvą. Kad braškės būtų apsaugotos nuo kenkėjų, braškių eilėse galite pasodinti česnakų arba aksombarščių. Jų kvapas atbaidys visus kenkėjus.


Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomone su kitais.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
09.08.2022 laikas 08:44 Ką daryti su tulpėmis po žydėjimo, kad jos neperaugtų?
Tulpės pavasarį pražysta vienos pirmųjų. Taip malonu išeiti į lauką, pajusti saulės šilumą ir mėgautis ryškiu tulpių grožiu. Po ilgų tamsos ir pilkumos mėnesių visiems to reikia. Tačiau ne visi žino, ką daryti su nužydėjusiomis tulpėmis. Kartais galite nieko nedaryti, o kartais tai gali netgi sugadi...

Skaityti daugiau

26.06.2024 laikas 12:31 Kuo maitinti kopūstus?
Pasak daržininko, maitinti reikia, kai kopūstai turi šešis ar septynis lapus. Maitinimui vaizdo įrašo autorius rekomenduoja naudoti organines azoto trąšas, pagamintas iš karvių mėšlo.

Skaityti daugiau

29.10.2023 laikas 17:53 Kaip paruošti braškes žiemojimui?
Jei šiemet braškių derlius buvo gausus, tikėtina, kad to paties tikitės ir kitais metais. Sužinokite, kaip paruošti braškes žiemojimui, kad jų derlius būtų tikrai didelis.

Skaityti daugiau

18.10.2020 laikas 19:49 Saulėgrąžos - Naudingas Produktas

Žmogus, griaužiantis saulėgrąžas gatvėje, daugeliui kelia antipatiją. Visuotinai priimtos elgesio normos sako, kad tai nemandagu. Taip ir yra! Tačiau tai - išankstinis prastas požiūris į saulėgrąžų sėklas apskritai. Tikrai nepagrįstas kaltinimas šiam produktui kenksmingumu žmogaus organizmui yra ...

Skaityti daugiau

18.01.2023 laikas 13:36 Glifosatu užteršęs gretimo sklypo savininkas turi atlyginti žalą
2023 m. sausio 12 d. Lietuvos Aukščiausiasis Teismas išnagrinėjo bylą, kurioje buvo sprendžiama dėl žalos atlyginimo ūkininkei (ieškovei) už tai, kad jos ekologinio ūkio lauką glifosato turinčiais herbicidais užteršė gretimo sklypo savininkas ūkininkas (atsakovas)....

Skaityti daugiau