Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Sodas | Kaimas » Sodas

Patarimai, kaip nuimti didelį braškių derlių

Patarimai, kaip nuimti didelį braškių derlių

Kad braškių derlius būtų geras, reikia laikytis tam tikrų priežiūros taisyklių. Ką tiksliai daryti sodinant braškes, ką reikia daryti dabar, renkant uogas.

Sklype auginkite ne vienos veislės braškes, o kelias iš karto. Pageidautina, kad būtų veislių su skirtingais nokimo terminais – ankstyvųjų, vidutinio ankstyvumo, vėlyvųjų. Ką tai duos? Kenkėjai ir ligos neturės galimybės iš karto prisitaikyti prie naujų rūšių augalų, o uogas bus galima rinkti visą sezoną. Ir jos bus skirtingo skonio.

Tiek pasirodžius lapams, tiek žydėjimo metu uogų braškių kiaušinėlius reikia laistyti. Pageidautina braškes laistyti po kiekvieno uogų skynimo.

Kad drėgmė greitai neišgaruotų ir braškių nereikėtų dažnai laistyti, jas mulčiuokite. Tam puikiai tinka pušų spygliai, nupjauta žolė arba šiaudai. Norint apsisaugoti nuo tokios plačiai paplitusios braškių ligos kaip pilkasis puvinys, veiksmingiau mulčiuoti ne spygliais, o šiaudais.

Patarimai, kaip nuimti didelį braškių derlių

Po šiaudais vystosi mikroflora, priešiška grybinėms infekcijoms, įskaitant pilkąjį puvinį. Netręšiant fungicidais šiaudais dengtose lysvėse pilkojo puvinio būna daug mažiau nei atviroje dirvoje. Ir, žinoma, laikykitės agrotechnikos taisyklių – venkite pertręšimo, ravėkite, purenkite arba mulčiuokite dirvą, laiku sunaikinkite sergančius uogakrūmius.

Braškes tręškite azoto trąšomis. Šiam tikslui tinka ne tik parduotuvinės, bet ir naminės trąšos, turinčios daug azoto. Tai vištų išmatos, karvių mėšlas, pelenai, dilgėlių antpilas. Norėdami paskatinti derlingumą, po kiekvienu krūmu supilkite po 0,5 l šių trąšų tirpalo. Buvę daržininkai rekomenduoja atkreipti dėmesį į vieną natūralią ir pigią trąšą, dėl kurios braškių uogos tampa stebėtinai saldžios ir didelės. Kalbama apie krakmolą. Reikia 200 g krakmolo sumaišyti su dviem litrais vandens ir šį tirpalą užvirinti. Tada jį praskiesti 10 litrų švaraus vandens. Šiuo tirpalu gausiai drėkinkite dirvą. Kad braškės būtų apsaugotos nuo kenkėjų, braškių eilėse galite pasodinti česnakų arba aksombarščių. Jų kvapas atbaidys visus kenkėjus.


Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomone su kitais.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
21.04.2021 laikas 07:03 Alijošius – ir dėl grožio, ir dėl sveikatos?

Seniau kaime vos ne kiekvienuose namuose augdavo alavijas, kurį dažniausiai alijošiumi, gajumi ar oželiu vadindavo. Laikydavo jį dėl nuo seno žinomų vaistinių savybių, o dabar – ir dėl grožio.

Skaityti daugiau

17.11.2022 laikas 08:08 A.Svitojus: „Jeigu šeimos ūkių neliks, žemės ūkis išgyvens turbulenciją“

Su kokiais iššūkiais susiduria šeimos ūkiai šiandieną ir kokios priemonės būtinos jiems stiprinti, kalbame su naujai išrinktu Lietuvos šeimos ūkininkų sąjungos (LŠŪS) pirmininku Arūnu Svitojumi.

Skaityti daugiau

20.04.2021 laikas 19:05 Pipirmėtės (Mėtos) Prieskonis Liaudies Medicinoje
Rusų liaudies medicina mėtas rekomendavo, gydant skrandžio ir virškinimo trakto susirgimus, kaip centrinę nervų sistemą raminančią priemonę, gydant širdies ligas, kaip stiprinančią priemonę netekus jėgų, gydant vaikų rachitą ir skrofuliozę. Buvo naudojami nuovirai su vandeniu, actu ir lapų milteliai...

Skaityti daugiau

25.02.2021 laikas 11:19 Vyšnios: Tikras Malonumas Gomuriui
Pirmasis vyšnių tyrėjas ir platintojas Lietuvoje Albinas Urbonas prisiminimuose rašė:  „Kol vyšnias valgiau, tol žmogus buvau, o kai jų netekau, tai ir suskurdau.“ Matyt, teisus buvo: nors ir sunkiai, mat reiklios nuo Žagarės krašto vyšnios pradėjo plisti po visą šalį....

Skaityti daugiau

11.03.2020 laikas 07:34 Moringų Aliejus. Kur Naudoti?

Moringų aliejus (dėl sudėtyje esančios beheno sočiosios riebalų rūgšties angliškai dažnai vadinamas ben ar behn aliejumi), itin gausus mononesočiųjų riebalų rūgščių Omega-9, o taip pat polinesočiųjų riebalų rūgščių Omega-6 ir Omega-3, augalinių sterolių, vitamino E bei kitų antioksidantų, kurių d...

Skaityti daugiau