Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Sodas | Kaimas » Aliejai

Moringų Aliejus. Kur Naudoti?

Moringų Aliejus. Kur Naudoti?

Moringų aliejus (dėl sudėtyje esančios beheno sočiosios riebalų rūgšties angliškai dažnai vadinamas ben ar behn aliejumi), itin gausus mononesočiųjų riebalų rūgščių Omega-9, o taip pat polinesočiųjų riebalų rūgščių Omega-6 ir Omega-3, augalinių sterolių, vitamino E bei kitų antioksidantų, kurių dėka šis aliejus itin tinkamas kosmetikai, mat saugo odą nuo išsausėjimo, šerpetojimo, žalingų išorės veiksnių (UV spindulių, užterštumo, tabako dūmų, streso ir pan.), skatina ląstelių atsinaujinimo procesus, padeda atitolinti odos glebimą, raukšlėjimąsi ir palaiko normalias odos ląstelių funkcijas.

Aliejinė moringa (lot. Moringa oleifera) – moringinių šeimos daržovinis, dekoratyvinis, maistinis, pluoštinis, vaistinis medis, paplitęs atogrąžų Azijos regionuose.

Moringos brandina ilgas ankštis, kuriose gausu sėklų, iš kurių spaudžiamas vertingas gelsvos spalvos beveik bekvapis aliejus, savo savybėmis žinomas ir plačiai naudojamas jau tūkstančius metų. Moringų aliejus (dėl sudėtyje esančios beheno sočiosios riebalų rūgšties angliškai dažnai vadinamas ben ar behn aliejumi), itin gausus mononesočiųjų riebalų rūgščių Omega-9, o taip pat polinesočiųjų riebalų rūgščių Omega-6 ir Omega-3, augalinių sterolių, vitamino E bei kitų antioksidantų, kurių dėka šis aliejus itin tinkamas kosmetikai, mat saugo odą nuo išsausėjimo, šerpetojimo, žalingų išorės veiksnių (UV spindulių, užterštumo, tabako dūmų, streso ir pan.), skatina ląstelių atsinaujinimo procesus, padeda atitolinti odos glebimą, raukšlėjimąsi ir palaiko normalias odos ląstelių funkcijas.

Moringų aliejus pasižymi minkštinančiomis, drėgmę sulaikančiomis, maitinančiomis, drėkinančiomis, apsauginį odos sluoksnį atkuriančiomis, glotninančiomis savybėmis.

Moringų aliejus, savybės:

  • itin minkština ir maitina išsausėjusią odą ir padeda sulaikyti drėgmę;
  • puikiai drėkina sausas ir šerpetojančias lūpas;
  • tinka dermatito, egzemos ar psoriazės pažeistos odos priežiūrai;
  • jaunina ir suteikia švytėjimo papilkėjusiai, pavargusiai bei senstančiai odai;
  • sudėtyje esantys antioksidantai padeda atitolinti senėjimo procesus ir saugo nuo žalingo aplinkos poveikio (ypač kenksmingų UV spindulių poveikio);
  • gali padėti išlyginti smulkias raukšleles;
  • dėl priešuždegiminių bei antiseptinių savybių padeda greičiau užgyti smulkioms žaizdelėms, įpjovimams, įtrūkimams, nudegimams, vabzdžių sugeltoms vietoms ir kamuojant įvairioms odos infekcijoms;
  • gali padėti sumažinti tamsias dėmeles, kurias palieka aknė bei šviesina pigmentines dėmes;
  • stiprina plaukus, suteikia jiems žvilgesnio ir švelnumo.

Įdomu

Moringos dar vadinamos „būgno lazdelių medžiu“, mat jų vaisiai – ilgos ankštys primena būgno lazdeles.

Kartais šie medžiai vadinami „krienų medžiu“, nes valgomos jų šaknys savo skoniu primena krienus.

Moringų medžiai teikia visokeriopą naudą – nuo seno maistui žmonės naudoja šių medžių lapus, kurie gausūs vitaminų ir mineralų, šaknis, sėklas bei ankštis, skoniu primenančias šparagus.

Šalyse, kur auga šie medžiai, moringų aliejus naudojamas kulinarijoje, padažams, salotų užpilams, majonezams ir kitiems patiekalams gaminti. Itin gausus nesočiųjų riebalų rūgščių, šis aliejus papildo kasdienį racioną naudingomis medžiagomis.

Moringų aliejus, aliejai, mityba, sveikata

Patarimai, kur panaudoti aliejų

Dėl sudėtyje esančių tam tikrų sočiųjų riebalų rūgščių, šis aliejus mūsų klimato sąlygomis gali susidrumsti ar išsisluoksniuoti, todėl prieš naudojimą, moringų aliejaus buteliuką švelniai pašildykite po šilto vandens srove ar vandens garų vonelėje.

Moringų aliejų naudokite vietoj kremo, jis itin tinka ant atvirų kūno vietų sausai, mišriai, senstančiai odai. Pastoviai naudojamas šis aliejus saugo odą nuo priešlaikinių raukšlelių bei pigmentinių dėmių atsiradimo, odos džiūvimo dažnai būnant saulėje, šaltyje, vėjyje.

Šiuo aliejumi drėkinkite sausas, įtrūkinėjusias ir šerpetotas lūpas, naudokite po depiliacijos, po dušo visam kūnui drėkinti, darykite kaukes plaukams (plaukai taps minkšti ir žvilgantys!).

Moringų aliejų naudokite skaudantiems sąnariams ar raumenims masažuoti (ypač kamuojant artritui ir reumatui). Masažuokite, kol aliejus visiškai susigers (galite naudoti mišinį lygiomis dalimis sumaišę moringų ir ricinmedžių aliejaus). Tai gali padėti sumažinti uždegimo požymius ir nuraminti skausmus.

Be to, dėl antioksidantų gausos šis aliejus labai stabilus, ilgai išsilaiko, todėl gali būti maišomas su kitais aliejais, kremais, šampūnais, kondicionieriais, losjonais ir eteriniais aliejais.

 Aliejų mišinys veidui „grožis“

30 ml moringų aliejaus sumaišykite su 30 ml erškėtuogių aliejaus, 1,5 valg. š. nakvišų aliejaus ir 2 arb. š. ricinmedžių aliejaus. Gerai suplakite ir supilkite į buteliuką ar indelį. Keletą lašų mišinio kas vakarą, prieš einant miegoti, švelniai įmasažuokite į veido ir kaklo odą.

Svarbu: visa svetainėje pateikta informacija yra rekomenduojamojo - informacinio pobūdžio. Produktai nėra skirti diagnozuoti, gydyti ar užkirsti kelią kokioms nors ligoms. Prieš vartodami ar naudodamiesi patarimais, visuomet vadovaukitės savo nuomone, atsižvelkite į individualius poreikius ir konsultuokitės su gydytoju.


Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomone su kitais.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
14.11.2022 laikas 21:25 Erškėtis liaudies medicinoje
Gegužės-birželio mėnesiais kone kiekvienoje sodyboje kvepia erškėtis - tikras rožės brolis. Liaudyje sakoma: sužydėjo erškėtis, pasitik vasarą. O spalio mėnesį, kai ant krūmų pasirodo ryškiai raudoni vaisiai, jis signalizuoja, kad laikas atsisveikinti su vasara....

Skaityti daugiau

24.05.2020 laikas 13:46 Geltonžiedis Barkūnas (Melilotus officinalis) Barkūno Nauda
Vaistinė augalinė žaliava – vaistams vartojama barkūno žolė (Meliloti herba). Ji pjaunama žydėjimo metu (birželį-rugpjūtį). Stori stiebai pašalinami. Žaliava džiovinama po atviru dangumi, pastogėje arba džiovykloje iki 40 C temperatūroje....

Skaityti daugiau

07.07.2022 laikas 07:42 Kad paprikos derėtų gausiau
Paprikos – jau ne egzotika. Norinčiųjų auginti ir jomis gardžiuotis vis daugiau. Eksperimentuodami jau supratome, kad geriausiai Lietuvoje jos auga šiltnamyje. Šių daržovių produktyvumas priklauso ir nuo mūsų žinių bei pastangų....

Skaityti daugiau

10.11.2021 laikas 20:35 Paprastosios alyvos liaudies medicinoje (Syringa vulgaris L.)

Alyvos - labai populiarus dekoratyvinis augalas, išvesta labai daug jų rūšių, šiais laikais priskaičiuojama virš 1000 rūšių, kurios skiriasi žydėjimo laiku ir trukme, žiedynų forma ir dydžiu, žiedų spalva ir forma.

...

Skaityti daugiau

13.08.2020 laikas 19:30 Plūdena mažoji (Lemna minor), o nauda didelė
Šie augalai daro stebuklus ir neturi kontraindikacijų. Jie renkami nuo gegužės iki rugsėjo ekologiškai švariuose vandens telkiniuose, nuplaunami kelis kartus, džiovinami ir iš jų ruošiama gydymui naudojama tinktūra....

Skaityti daugiau