Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Sodininkystės Patarimai Pradedantiesiems » Sodas

Kodėl patyrę sodininkai „sūdo“ svogūnus darže?

Kodėl patyrę sodininkai „sūdo“ svogūnus darže?

Turėti savo žalumynų sode ar bent balkone yra ypatingas malonumas. Visada šviežias ir traškus, paruoštas dėti į salotas arba tiesiog kaip užkandis prie bet kokio patiekalo – svogūnas yra tikrai geras pasirinkimas. O aromatas toks, kokio niekada nepajusite nei turguje, nei parduotuvėje. Svogūnai yra pasėliai, kuriuos beveik visada galima rasti auginti mėgstančio namuose. Ir jei jums taip pat patinka auginti žoleles, tada nepakenks pasidomėti, kodėl jums reikia druskos savo sode.

Valgyti svogūnus su druska visai ne tas pats, kas auginti juos su šiuo prieskoniu. Patikėkite, nėra kitų trąšų, kurios būtų tokios įperkamos ir taip teigiamai paveiktų šį augalą.

Kodėl svogūnams reikia druskos

Svogūnai auga greitai ir, dažniausiai, neturi laiko sugesti. Tačiau jis turi ir savo natūralių priešų. Tai visų pirma svogūninės musės ir grybų sporos.

Užkirsti kelią jų atsiradimui yra gana paprasta, jei iš pradžių sodinate svogūnus į paruoštą sodo lysvę, turite įdirbti žemę specialiu būdu.

Jums reikės:

  • 50 g druskos
  • 2 valg. š. amoniako
  • žiupsnelio kalio permanganato
  • 10 litrų vandens

Gautu trąšų tirpalu apdorokite plotą 1 litru vandens 1 kvadratiniam metrui. Tai padidins imunitetą ir pamaitins dirvą. Bet net jei neturėjote laiko tai padaryti iš anksto, neturėtumėte pamiršti druskos.

Norint apsaugoti jau augančius svogūnus, jums taip pat reikės šios „trąšos“. Sudedamosios dalys yra tos pačios, bet skirtingomis dozėmis: 10 litrų vandens, 60 g druskos, 1 valgomasis šaukštas amoniako. Taip pat rekomenduojame iš karto naudoti dviejų rūšių druską: 30 g įprastos ir 30 g joduotos.

Šiuo mišiniu apliekite lysves praėjus savaitei po sudygimo. Geriausia pirma gausiai palieti paprastu vandeniu, o tada – su druska. Pakartokite procedūrą po 3 savaičių (bet be amoniako ). O trečią kartą apdoroti reikėtų tik pastebėjus ligų atsiradimą.

Druska ne tik gerina svogūnų imunitetą, bet ir pagreitina jų augimą. Paprasčiausias būdas, kurį naudoja tingūs vasarotojai – lysves pabarstyti druska. Bet geriau paruošti skystį, jis yra patikimesnis.


Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomone su kitais.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
2025-05-28 laikas 08:49 Kaip Užauginti Gausiai Vaisius Vedančią Kriaušę: Patarimai, Paslaptys ir Faktai
Šiame straipsnyje aptarsime, kaip sodinti kriaušes, kokios dirvos ir priežiūros jos reikalauja, pateiksime liaudies gudrybių ir papasakosime apie įdomų istorinį atradimą Lietuvoje, susijusį su vaismedžiais. Taip pat paliesime psichinės sveikatos ir kosmoso tyrimų temas, kad straipsnis būtų įtraukian...

Skaityti daugiau

2019-10-27 laikas 19:29 Migdolų riešutų aliejus

Migdolų aliejuje daugiausiai randama mononesočiųjų riebalų rūgščių Omega-9, šiek tiek polinesočiųjų Omega-6, reikalingų , vitamino E, galinčio padėti atitolinti senėjimo procesus, gerinančio odos išvaizdą ir spalvą, užkertančio kelią smulkių raukšlelių susidarymui.

...

Skaityti daugiau

2023-07-13 laikas 09:01 Kuo naudingas jodas agurkams ir kodėl darže reikia naudoti briliantinę žalumą
Jodas ir briliantinė žaluma naudingi ne tik namų vaistinėlėje - jie nepakeičiami ir darže. Jie naudojami ne tik kaip universali trąša, bet ir kaip greitoji pagalba kovojant su įvairiausiomis rykštėmis - fitoftoromis, miltlige ir šaknų puviniu. Kaip laistyti agurkus ir pomidorus jodu ir žalumynais, t...

Skaityti daugiau

2021-02-10 laikas 22:52 Imbieras - geriausia priemonė, apsauganti nuo blogos nuotaikos ir peršalimo

Žiema - gražus metų laikas. Deja, atšalus orams, neretai mus lydi peršalimo ligos, depresija ir noras suvalgyti kažką žalingo. Nuo tokių negerovių efektyviau apsaugo imbiero šaknys. Pabandykite imbiero vartoti bent mėnesį laiko ir rezultatas Jus maloniai nustebins.

...

Skaityti daugiau

2020-09-06 laikas 09:59 Mėlynasis palemonas - neįtikimų gydomųjų savybių augalas
Augalas pavadintas graikų filosofo Palemono vardu. Senovės Graikijoje palemonas buvo vartojamas kaip vaistinis augalas. Palemonu graikai gydydavo gyvūnų įkandimus ir sergančiuosius dizenterija. Europos vaistinėse XIX amžiuje palemono milteliai buvo vartojami  kaip priemonė nuo pasiutusių gyvūnų įkan...

Skaityti daugiau