Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Sodas | Kaimas » Vaistažolės

Geroji gydytoja kerpena – natūralių antibiotikų šaltinis

Islandijoje ir Skandinavijoje islandinės kerpenos vartojamos ne tik kaip vaistai, bet ir kaip maistas. Islandinė kerpena (Cetraria islandica (L.) Ach.

Geroji Gydytoja Kerpena – Natūralių Antibiotikų Šaltinis

Europos šiaurinių regionų gyventojai gerai pažįsta visur augančią daugiametę kerpę, sudarytą iš šakotų, netaisyklingų, plokščių, blakstienotais kraštais skiaučių. Ji vadinasi islandinė kerpena. Būdinga kerpenų velėna yra aplinkos švaros rodiklis, nes tos kerpenos auga tik toli nuo pramoninių rajonų, dažniausiai tundroje arba miškatundrėje, pelkėse tarp kitų samanų, pušynuose. Nuo senų laikų kerpenos užėmė garbingą vietą tarp maisto produktų lslandijoje: iš jų gniužulų buvo gaminami miltai ir kepama duona. Ir ne veltui. Juk pagal vitaminų, mikroelementų, polisacharidų ir įvairių rūgščių kiekį kerpenos neturi sau lygių.

Liaudies medicina kerpenas naudoja labai plačiai.

Apgaubiantis poveikis virškinimo trakto gleivinei padeda stabilizuoti išskiriamąją skrandžio liaukų funkciją, sergant hiperacidiniu gastritu, skrandžio ir dvylikapirštės žarnos opalige, kolitu, viduriuojant, slopina potraukį vemti, esant ankstyvajai nėščiųjų toksikozei.

Kerpenų preparatai slopina kosuIį, vėmimą, turi apgaubiantį poveikį. Tai dėl jose esančių polisacharidų. Kerpenų medžiagos apgaubiančiai veikia ir viršutinių kvėpavimo takų gleivinę, todėl kerpenų preparatai naudojami, sergant bronchitu su stipriu kosuliu, bronchine astma, tuberkulioze, kokliušu, lėtiniu bronchiniu kataru. Labai gerai valo rūkalių plaučius, ypač padeda tiems, kurie meta rūkyti! Be to, kerpenų nuoviras naikina mikrobus ir labai gerai slopina uždegimą dėl kerpenose esančios nepakeičiamos us-nino rūgšties, kuri pasižymi stipriu antibakteriniu poveikiu stafilokokams, streptokokams, mikobakterijoms, naikina tuberkuliozės bakterijas.

Islandinės kerpenos yra vertingas imunomoduliatorius. Jų polisacharidai turi antihipotoksinių savybių, priklauso interferono stimuliatoriams ir adaptogenams. Islandinių kerpenų mikroelementai (Fe, Mn, Cu, Co, Mo, B, Cr, Ni, Ti, I) ir vitaminas B12 dalyvauja oksidacinėse atkuriamosiose reakcijose ir yra būtini augimo bei kraujo gamybos procesams, todėl rekomenduojama kerpenas vartoti, atsigaunant po varginančių sunkių ligų, gydant išsekimą, distrofiją, raumenų silpnumą, piktybinę anemiją, kraujo ligas. Kerpenos ypač naudingos sergantiems endokrininėmis ligomis, pavyzdžiui, skydliaukės funkcijos nepakankamumu (hipotoreoze, autoimuniniu tireoiditu), mazgine struma.

Kerpenos puikiai dera, kompleksiškai gydant, su kitomis vaistažolėmis, tinktūromis, mišiniais kaip pagrindinė arba papildoma priemonė.

Gydant mazginę strumą ir hipotireozę, reikia naudoti baltųjų sidabražolių tinktūrą ir dagišius, taip pat degtininę graikinių riešutų tinktūrą arba tinktūrą su žibalu (Todikamp), išoriškai - graikinių riešutų tepalą.

Nuo gastrito, kolito, pankreatito, opaligės paraleliai vartoti tokį vaistinių augalų mišinį: pūkeliai, rožės, ramunėlės, medetkos, asiūkliai, dirvuolės, valerijonai, kiečiai, erškėčiai, krapai, jonažolės, gysločiai, kraujažolės, varpučiai, dilgėlės, žliūgės. Ruošiant antpilą, valgomąjį šaukštą mišinio užpilti 0,5 I verdančio vandens, palaikyti 15 minučių, kad nusistovėtų, nukošti. Gerti po 100 gramų, likus 15 minučių iki valgio. Toks mišinys vartojamas, esant normaliam arba padidėjusiam rūgštingumui. Jei rūgštingumas sumažėjęs, j mišinį įdėti lipikų ir širdažolių ir pailginti nusistovėjimo laiką iki 30-40 minučių.

Nuo bronchų ir plaučių ligų gerai vartoti kartu su kerpenomis juodauogių šeivamedžių uogų sirupą po desertinį šaukštą 3 kartus per dieną. Ir kerpenas, ir šeivamedžių sirupą gali vartoti gydymui ir suaugusieji, ir vaikai, ypač per gripo epidemiją.

Islandinės kerpenos efektyviai padeda gydyti prostatitą ir hemorojų.

Kerpenos, antibiotikai, augalai, vaistažolės, Islandinė kerpena

Gydant hemorojų, ypač sunkias jo formas, islandinės kerpenos duoda stabilų teigiamą efektą, nes biologiškai aktyvios kerpių medžiagos stiprina kraujagysles, taip pat stabdo kraujavimą. Gydant hemorojų, kartu su islandinėmis kerpenomis reikia vartoti kaštonų tinktūrą ir Todikamp, naudoti kakavos fitožvakutes.

Kerpenos puikiai dera su nuodingais vaistiniais augalais - maudomis, kurpelėmis, paprastaisiais žalčialunkiais. Jos naudojamos, gydant navikines ligas, ir yra papildoma priemonė, kovojant su gimdos mioma, mastopatija ir pieno liaukų fibroadenoma, prostatos adenoma, kepenų hemangioma ir kitais dariniais.

Dėmesio! Gydytis islandinėmis kerpenomis nepatariama nėščioms ir krūtimis žindančioms moterims. Gydytis reikėtų trumpai ir nedidelėmis dozėmis. Prieš vartodami islandinių kerpenų preparatų pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.

Kaip gydytis islandinėmis kerpenomis?

Kerpenų nuoviras ruošiamas taip: 1 valgomąjį šaukštą gerai smulkintos žaliavos užpilti 0,5 I verdančio vandens arba karšto pieno, ant mažos ugnies arba vandens vonelėje pavirti 5 minutes, paskui palaikyti 30 minučių, kad nusistovėtų, nukošti. Nuovirą padalinti į 3 dalis. Gerti, likus 30 minučių iki valgio. Gydymo kursas priklauso nuo susirgimo sunkumo. Gydant lėtines ligas, tikslinga nuovirą vartoti tris mėnesius be pertraukos, po mėnesio pertraukos, jei reikia, gydymą galima tęsti. Vandeninis kerpenų nuoviras naudojamas ir išoriškai.

Dėl jose esančių rauginių medžiagų kerpenos naudojamos kaip rišanti ir baktericidinė priemonė, gydant gleivinių uždegimus, nudegimus, pūlingas žaizdas, mikrobinius odos pažeidimus, rožę, pūlingus bėrimus ir furunkulus. Su nuoviru daromi pavilgai, kompresai ir apiplovimai. Tvarstį keisti 3-4 kartus per dieną. Gydant inkštirų bėrimą, kerpenų nuovirą užšaldyti formelėse, kad pasidarytų ledo kubeliai. Jais patrinti veidą, kaklą, pečius ryte ir vakare.

Kerpenos, antibiotikai, augalai, vaistažolės

Štai įdomus receptas, kaip paruošti naudingus islandinių kerpenų gniužulų drebučius. Juos rekomenduojama valgyti nu-silpusiems ir išsekusiems ligoniams. Drebučiai ruošiami taip: 100 g islandinių kerpenų užpilti 1 I vandens, palaikyti 2-3 valandas, dar įpilti 10 g maistinės sodos. Vandenį nupilti, žaliavą vėl užpilti 0,5 I verdančio vandens, pavirti 30 minučių, paskui nukošti per marlę ir atvėsinti. Drebučius valgyti ilgą laiką be apribojimo, kol savijauta pagerės.

Nuo vidurių užkietėjimo, organizmui valyti ir kaip priemonė lieknėjimui ruošiamas kerpenų ekstraktas: 100 g smulkintų kerpenų užpilti 1 I šalto vandens, laikyti 1 parą, nukošti, dėti į vandens vonelę ir kaitinti, kol nugaruos 1/2 arba 1/3 tūrio. Paruoštą ekstraktą padalinti į 3 dalis, vartoti, likus 30 minučių iki valgio. Gydymo kursas - 14 dienų.

Gydant disbakteriozę ir lėtinį vidurių užkietėjimą, siekiant pagerinti skrandžio ir virškinimo trakto organų veiklą, islandines kerpenas užpilti kefyru arba rūgpieniu: 1 arbatinį šaukštelį žaliavos užpilti stikline rūgštaus pieno produkto, laikyti per naktį, ryte nukošti ir išgerti. Tokį kefyrą galima paruošti išgerti ir vakare.

Islandines kerpenos yra tikrai labai vertinga žaliava, kurią mums dovanoja gamta, ir nepakeičiama vaistinė priemonė daugeliui ligonių. Jos neturi šalutinio ir toksinio poveikio, todėl galima vartoti ilgą laiką, tinka ir vaikams.

Kerpenos, antibiotikai, augalai, vaistažolės, Islandinė kerpena

Kvėpavimo takų ligos

* Varginant plaučių uždegimui 2 šaukštus susmulkintų džiovintų islandinių kerpenų užpilkite puse litro vandens arba pieno, pavirkite 5 min. ant mažos ugnies, uždenkite ir palikite pusvalandį nusistoti, paskui nukoškite. Nuoviro gerkite po pusę stiklinės 3 kartus per dieną.

* Sergant bronchine astma patariama gerti islandinių kerpenų arbatos, nes ji šalina iš plaučių gleives ir pasižymi antibiotikų poveikiu. Šaukštelį susmulkintų džiovintų islandinių kerpenų užpilkite stikline verdančio vandens, užvirkite, uždenkite ir palikite 10 min. pritraukti. Šios arbatos išgerkite 2–3 stiklines per dieną.

* Jei skauda gerklę, čiulpkite pastilių su islandinių kerpenų ekstraktu.

* Jeigu sergate lėtiniu bronchitu, šaukštą susmulkintų džiovintų islandinių kerpenų užpilkite stikline pieno, uždenkite ir šiek tiek pavirkite ant mažos ugnies, paskui nukoškite. Nuovirą išgerkite karštą prieš miegą.

Odos ligos

* Šaukštą susmulkintų džiovintų islandinių kerpenų užpilkite stikline verdančio vandens, pavirkite pusvalandį ant mažos ugnies, uždenkite ir palikite atvėsti, paskui nukoškite. Nuoviru plaukite pūliuojančias žaizdas, nudegusias ar odos ligų pažeistas kūno vietas. Šį nuovirą naudokite ir gydomiesiems kompresams ruošti. Juos keiskite 3 ar 4 kartus per dieną.

* Jei gausiai išbėrė, 2 šaukštus susmulkintų džiovintų islandinių kerpenų užpilkite stikline verdančio vandens, pavirkite 15 min. ant mažos ugnies, paskui nukoškite. Nuoviro gerkite po pusę stiklinės 2 ar 3 kartus per dieną.

* Varginant alergijai saują šviežių islandinių kerpenų užpilkite šaltu vandeniu ir palikite 2 val. nusistoti, paskui supilkite į kiaurasamtį, nuplaukite, sudėkite į puodą, užpilkite 3 stiklinėmis verdančio vandens, pavirkite 20–25 min. ant mažos ugnies, uždenkite ir palikite atvėsti, paskui nukoškite. Nuoviro gerkite po stiklinę 3 kartus per dieną pusvalandį prieš valgį.

* Islandinės kerpenos puikiai tinka kaukėms, skirtoms jautriai, sausai ir raukšlėtai veido odai, ruošti. 10–20 g islandinių kerpenų užpilkite litru vandens, pavirkite, kol liks pusė pradinio skysčio tūrio, uždenkite ir palikite atvėsti, paskui nukoškite. Ant veido dėkite šiltus arba šaltus islandinių kerpenų kompresus.

Kitos problemos

* Jei sergate skydliaukės ligomis, susmulkinkite ir sumaišykite po 4 dalis islandinių kerpenų, geltonžiedžių barkūnų žolės, didžiųjų debesylų šaknų ir gudobelių vaisių, po 6 dalis valerijonų šaknų ir vaistinių melisų, po 3 dalis paprastųjų saldymedžių ir šalavijų žolės ir 5 dalis apynių spurgų, šaukštą vaistinių augalų mišinio užpilkite stikline verdančio vandens, uždenkite ir palikite valandą nusistoti, paskui nukoškite. Antpilo gerkite po pusę stiklinės 2 ar 3 kartus per dieną pusvalandį prieš valgį.

* Norėdami pagerinti skrandžio ir skydliaukės veiklą sumaišykite po 3 šaukštus džiovintų islandinių kerpenų miltelių ir medaus bei 400 ml kefyro, viską gerai suplakite ir išgerkite arba anksti ryte, arba vėlai vakare.

paranormal.lt


Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomone su kitais.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
03.03.2019 laikas 11:44 Alyvuogių aliejus
Pačios geriausios kokybės ypač tyras (Extra Virgin) alyvuogių aliejus, išgautas šaltuoju būdu, pasižymi pačiomis geriausiomis savybėmis, yra mažo rūgštingumo, turtingas maistingųjų medžiagų, pasižymi švelniu ir maloniu skoniu....

Skaityti daugiau

29.11.2020 laikas 13:03 Paprastoji Rykštenė – Gydomosios Savybės
Vaistams vartojama viršutinė stiebų dalis su žiedynais (žolė), o kartais ir šaknys. Paskleista plonu sluoksniu žolė džiovinama sausoje gerai vėdinamoje vietoje, dažnai pavartant. Paprastoji rykštenė skleidžia malonų aromatą, kuris džiovinant susilpnėja. Sausa žolė yra kartoko sutraukiančio skonio. V...

Skaityti daugiau

02.03.2019 laikas 10:35 Aguonų sėklų aliejus
Aguonų aliejuje gausu linoleno arba Omega-6 nepakeičiamųjų riebalų rūgščių, kurios dalyvauja normalioje medžiagų apykaitoje, odos ir plaukų augime, palaiko tinkamą reprodukcinę funkciją.

Skaityti daugiau

07.03.2021 laikas 12:07 Vaistiniai augalai renkami pavasarį - Pavasarinės raktažolės (Primula veris)
Pavasarį surinkti vaistiniai augalai praverčia ištisus metus. Jau kovo mėnesio pradžios aktyvūs saulės spinduliai prižadina laukinių augalų šakneles ir sėklas, todėl šie labai greitai žemę padengia žaliu kilimu.

Skaityti daugiau

01.02.2024 laikas 21:46 A.Svitojus: Žemės įsigijimo įstatymas – nacionalinio saugumo klausimas
Sausio 23 d. Žemės ūkio rūmų (ŽŪR) atstovai dar kartą susitiko su Žemės ūkio ministerijos (ŽŪM) vadovybe dėl žemės įsigijimo ribojimo įstatymo. Ūkininkai jau seniai kelia klausimą, kad galiojantis įstatymas neveikia, verslininkai išmoko rasti landas ir taip savo rankose sukaupė žemių plotus viršijan...

Skaityti daugiau