Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Žolelių Paslaptys » Sodininkas

Rabarbarai – sodinimas, auginimas ir priežiūra

Rabarbarai – sodinimas, auginimas ir priežiūra

Rabarbarų lapkočiai vartojami marmeladui, kompotui, uogienei ir vynui gaminti. Juose yra daug obuolių ir nemažai oksalo rūgšties bei vitamino B ir C.

Dirva

Rabarbarai gerai auga visose giliai įdirbtose, derlingose, pakankamai puveningose, priesmėlio ir vidutinio sunkumo dirvose. Reiklūs drėgmei. Smėlynai rabarbarams netinka, nes, kai trūksta drėgmės, gaunamas mažas, prastas derlius, lapkočiai būna kieti, kartūs.

Rabarbarams dirva ruošiama iš rudens. Pridedama gausiai mėšlo (120—150 kg į 10 m2) ir giliai sukasama. Vietoj mėšlo galima naudoti ir paruoštas su mineralinėmis trąšomis durpes. Paskui tręšiama mineralinėmis trąšomis—į 10 m2 beriama 500 g superfosfato, 200 g kalio chlorido. Amonio salietrą (400 g) geriau išberti pavasarį.

Sodinimas

Rabarbarai dauginami sėklomis ir šaknimis. Auginant mažame plote, geriau juos dauginti seno (4—5 metų) augalo šaknimis negu sėklomis. Tačiau kiekvienoje atskirtoje šaknies dalyje turi būti 1—2 pumpurai, iš kurių susiformuoja keras.

Geriausiai rabarbarus dauginti rudenį, kai kero lapai ima gelsti. Pasodinti anksti rudenį gerai prigyja ir puikiai auga pavasarį ir tais pačiais metais galima pradėti imti derlių. Pavasarį sodintų rabarbarų tais pačiais metais derliaus imti nepatartina. Kad rabarbarai galėtų laisvai augti ir vystytis, jie sodinami 1×1 m atstumu.

Priežiūra

Tankiau pasodintų augalų derlius būna mažesnis ir menkesnis. Gausiau tręšiamų mėšlu (120 kg/10 m2) ir laistomų rabarbarų išauga ilgi ir stori lapkočiai. Be to, rabarbarams reikia daug mineralinių trąšų. Todėl pavasarį į 10 m2 beriama 200 g amonio salietros ir po 100 g superfosfato ir kalio chlorido. Nuėmus pirmąjį derlių, pasirinktinai tręšiama antrą kartą. lšbarsčius minėtas trąšas, dirva gausiai palaistoma. Trečią kartą tręšiama, nuėmus visą derlių—birželio viduryje.

Derliaus nuėmimas

Rabarbarų lapai nepjaunami, o laužiami su lapkočiais. Vienu kartu negalima nulaužti per daug lapų. Pusę jų reikia palikti, kad augalai per daug neišsektų. Lapai laužomi nuo pat lapkočio apačios, jį pasukant į šoną. Derlių galima imti nuo gegužės iki birželio pradžios. Vasarą rabarbarai išaugina stambius žiedinius ūglius, kurie sunaudoja daug maisto medžiagų, nusilpnina augalą. Todėl besiformuojančius žiedinius ūglius reikia tuoj pat šalinti.

Kiek naudingas buvo šis įrašas?Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomone su kitais.
avatar

TAIP PAT SKAITYKITE:
27.10.2019 laikas 20:29 Migdolų riešutų aliejus

Migdolų aliejuje daugiausiai randama mononesočiųjų riebalų rūgščių Omega-9, šiek tiek polinesočiųjų Omega-6, reikalingų , vitamino E, galinčio padėti atitolinti senėjimo procesus, gerinančio odos išvaizdą ir spalvą, užkertančio kelią smulkių raukšlelių susidarymui.

...

Skaityti daugiau

20.06.2021 laikas 19:58 Šilkažiedė Gaisrena (Lychnis Flos-Cuculi) Rinkime Birželio Mėnesį

Šilkažiedės gaisrenos - neįprasti daugiamečiai žoliniai augalai, kuriu žiedai ir žolė pasižymi gydomosiomis savybėmis.

Skaityti daugiau

21.07.2020 laikas 10:23 Paprastasis Erškėtis (Rosa Canina) Erškėčio Nauda
Paprastasis erškėtis (lot. Rosa canina) - tai daugiametis krūmas, užaugantis iki 3 m aukščio. Šakos dygliuotos. Lapai plunksniškai suskaldyti, sudaryti iš 5-9 lapelių, kurie yra kiaušinio formos.

Skaityti daugiau

21.08.2021 laikas 14:50 Paprastoji kraujažolė – ne tik žaizdoms gydyti

Kraujažolės pasižymi kraujavimą stabdančiu, spazmolitiniu, baktericidiniu, žaizdas gydančiu ir uždegimą malšinančiu poveikiu. Kraujažolių preparatai išplečia tulžies latakus, skatina tulžies skyrimąsi, gimdos susitraukimą, didina trombocitų kiekį, kraujo krešumą, bet neleidžia susidaryti trombams...

Skaityti daugiau

04.10.2021 laikas 08:38 Jonažolės – vaistas nuo devyniasdešimt devynių ligų
Vienas populiariausių ir seniausių vaistinių augalų – paprastoji jonažolė. Senovės gydytojai sakydavo: „Kaip be miltų negalima iškepti duonos, taip be jonažolių negalima išgydyti daugelio žmonių ir gyvulių ligų.“

Skaityti daugiau