Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Sodas | Kaimas » Sodas

Rabarbarai – sodinimas, auginimas ir priežiūra

Rabarbarai – sodinimas, auginimas ir priežiūra

Rabarbarų lapkočiai vartojami marmeladui, kompotui, uogienei ir vynui gaminti. Juose yra daug obuolių ir nemažai oksalo rūgšties bei vitamino B ir C.

Dirva

Rabarbarai gerai auga visose giliai įdirbtose, derlingose, pakankamai puveningose, priesmėlio ir vidutinio sunkumo dirvose. Reiklūs drėgmei. Smėlynai rabarbarams netinka, nes, kai trūksta drėgmės, gaunamas mažas, prastas derlius, lapkočiai būna kieti, kartūs.

Rabarbarams dirva ruošiama iš rudens. Pridedama gausiai mėšlo (120—150 kg į 10 m2) ir giliai sukasama. Vietoj mėšlo galima naudoti ir paruoštas su mineralinėmis trąšomis durpes. Paskui tręšiama mineralinėmis trąšomis—į 10 m2 beriama 500 g superfosfato, 200 g kalio chlorido. Amonio salietrą (400 g) geriau išberti pavasarį.

Sodinimas

Rabarbarai dauginami sėklomis ir šaknimis. Auginant mažame plote, geriau juos dauginti seno (4—5 metų) augalo šaknimis negu sėklomis. Tačiau kiekvienoje atskirtoje šaknies dalyje turi būti 1—2 pumpurai, iš kurių susiformuoja keras.

Geriausiai rabarbarus dauginti rudenį, kai kero lapai ima gelsti. Pasodinti anksti rudenį gerai prigyja ir puikiai auga pavasarį ir tais pačiais metais galima pradėti imti derlių. Pavasarį sodintų rabarbarų tais pačiais metais derliaus imti nepatartina. Kad rabarbarai galėtų laisvai augti ir vystytis, jie sodinami 1×1 m atstumu.

Priežiūra

Tankiau pasodintų augalų derlius būna mažesnis ir menkesnis. Gausiau tręšiamų mėšlu (120 kg/10 m2) ir laistomų rabarbarų išauga ilgi ir stori lapkočiai. Be to, rabarbarams reikia daug mineralinių trąšų. Todėl pavasarį į 10 m2 beriama 200 g amonio salietros ir po 100 g superfosfato ir kalio chlorido. Nuėmus pirmąjį derlių, pasirinktinai tręšiama antrą kartą. lšbarsčius minėtas trąšas, dirva gausiai palaistoma. Trečią kartą tręšiama, nuėmus visą derlių—birželio viduryje.

Derliaus nuėmimas

Rabarbarų lapai nepjaunami, o laužiami su lapkočiais. Vienu kartu negalima nulaužti per daug lapų. Pusę jų reikia palikti, kad augalai per daug neišsektų. Lapai laužomi nuo pat lapkočio apačios, jį pasukant į šoną. Derlių galima imti nuo gegužės iki birželio pradžios. Vasarą rabarbarai išaugina stambius žiedinius ūglius, kurie sunaudoja daug maisto medžiagų, nusilpnina augalą. Todėl besiformuojančius žiedinius ūglius reikia tuoj pat šalinti.

Kiek naudingas buvo šis įrašas?


Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomone su kitais.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
05.06.2024 laikas 21:09 Ar vertą vasarą česnakų plunksnas rišti į mazgą?
Patyrę sodininkai vasaros viduryje česnakų lapelius suriša mazgais. Dėl ko jie tai daro, pasakojama publikacijoje „Būtinai suriškite česnako plunksną į mazgą - ir rezultatas jus nustebins po savaitės“ viename iš interneto svetainių....

Skaityti daugiau

26.06.2024 laikas 12:31 Kuo maitinti kopūstus?
Pasak daržininko, maitinti reikia, kai kopūstai turi šešis ar septynis lapus. Maitinimui vaizdo įrašo autorius rekomenduoja naudoti organines azoto trąšas, pagamintas iš karvių mėšlo.

Skaityti daugiau

05.08.2022 laikas 12:04 Cukinijos. Kodėl jas verta įtraukti į valgiaraštį?

Tarp visų rugpjūčio sodo gėrybių kone daugiausiai aplodismentų susižerti galėtų cukinija.Nors daugelis augintojų kartais nebežino, kokiame kulinariniame amplua cukinijas išmėginti šį sezoną, gastronomai ir mitybos ekspertai primena – tai nepamainoma daržovė, kuri į meniu turėtų būti įtraukt...

Skaityti daugiau

24.03.2022 laikas 14:01 Bulviasodis: nei per anksti, nei per vėlai

Didžiausio bulvių derliaus galima tikėtis tik tuomet, kai jos pasodinamos tinkamiausiu laiku. Bulvės dygsta lėtai ir reikia daugiau šilumos nei daugumai kitų Lietuvoje auginamų augalų.

Skaityti daugiau

07.07.2022 laikas 07:42 Kad paprikos derėtų gausiau
Paprikos – jau ne egzotika. Norinčiųjų auginti ir jomis gardžiuotis vis daugiau. Eksperimentuodami jau supratome, kad geriausiai Lietuvoje jos auga šiltnamyje. Šių daržovių produktyvumas priklauso ir nuo mūsų žinių bei pastangų....

Skaityti daugiau