Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Sodas | Kaimas » Sodas

Rabarbarai – sodinimas, auginimas ir priežiūra

Rabarbarai – sodinimas, auginimas ir priežiūra

Rabarbarų lapkočiai vartojami marmeladui, kompotui, uogienei ir vynui gaminti. Juose yra daug obuolių ir nemažai oksalo rūgšties bei vitamino B ir C.

Dirva

Rabarbarai gerai auga visose giliai įdirbtose, derlingose, pakankamai puveningose, priesmėlio ir vidutinio sunkumo dirvose. Reiklūs drėgmei. Smėlynai rabarbarams netinka, nes, kai trūksta drėgmės, gaunamas mažas, prastas derlius, lapkočiai būna kieti, kartūs.

Rabarbarams dirva ruošiama iš rudens. Pridedama gausiai mėšlo (120—150 kg į 10 m2) ir giliai sukasama. Vietoj mėšlo galima naudoti ir paruoštas su mineralinėmis trąšomis durpes. Paskui tręšiama mineralinėmis trąšomis—į 10 m2 beriama 500 g superfosfato, 200 g kalio chlorido. Amonio salietrą (400 g) geriau išberti pavasarį.

Sodinimas

Rabarbarai dauginami sėklomis ir šaknimis. Auginant mažame plote, geriau juos dauginti seno (4—5 metų) augalo šaknimis negu sėklomis. Tačiau kiekvienoje atskirtoje šaknies dalyje turi būti 1—2 pumpurai, iš kurių susiformuoja keras.

Geriausiai rabarbarus dauginti rudenį, kai kero lapai ima gelsti. Pasodinti anksti rudenį gerai prigyja ir puikiai auga pavasarį ir tais pačiais metais galima pradėti imti derlių. Pavasarį sodintų rabarbarų tais pačiais metais derliaus imti nepatartina. Kad rabarbarai galėtų laisvai augti ir vystytis, jie sodinami 1×1 m atstumu.

Priežiūra

Tankiau pasodintų augalų derlius būna mažesnis ir menkesnis. Gausiau tręšiamų mėšlu (120 kg/10 m2) ir laistomų rabarbarų išauga ilgi ir stori lapkočiai. Be to, rabarbarams reikia daug mineralinių trąšų. Todėl pavasarį į 10 m2 beriama 200 g amonio salietros ir po 100 g superfosfato ir kalio chlorido. Nuėmus pirmąjį derlių, pasirinktinai tręšiama antrą kartą. lšbarsčius minėtas trąšas, dirva gausiai palaistoma. Trečią kartą tręšiama, nuėmus visą derlių—birželio viduryje.

Derliaus nuėmimas

Rabarbarų lapai nepjaunami, o laužiami su lapkočiais. Vienu kartu negalima nulaužti per daug lapų. Pusę jų reikia palikti, kad augalai per daug neišsektų. Lapai laužomi nuo pat lapkočio apačios, jį pasukant į šoną. Derlių galima imti nuo gegužės iki birželio pradžios. Vasarą rabarbarai išaugina stambius žiedinius ūglius, kurie sunaudoja daug maisto medžiagų, nusilpnina augalą. Todėl besiformuojančius žiedinius ūglius reikia tuoj pat šalinti.

Kiek naudingas buvo šis įrašas?


Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomone su kitais.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
10.08.2022 laikas 07:59 Rugpjūtį atiduodame duoklę daugiametėms gėlėms
Rugpjūtis – idealus laikas pasirūpinti nužydėjusiomis daugiametėmis gėlėmis. Jas galite perkelti, dauginti ar papildomai tręšti. Tačiau atliekant persodinimo darbus svarbus ne tik kastuvas ir darbo pirštinės – pasiruoškite natūralių dezinfekcinių priemonių ir prieš iškasant augalus pasidomėkite, kur...

Skaityti daugiau

02.06.2024 laikas 13:43 Tobulas receptas užtikrinti gausesnį česnakų derlių?
Atsakingi sodininkai retai perka trąšas česnakams specializuotose parduotuvėse. Išmintingi sodininkai jau seniai pastebėjo, kad česnakai užaugina aukščiausios klasės derlių net ir nenaudojant jokių cheminių medžiagų....

Skaityti daugiau

17.01.2021 laikas 11:04 Ožiažolė nuo daugybės ligų
Vienas sąžiningas, paslaugus ir nepaprastai daug žinių turėjęs žolininkas ši augalą vadino «gerai patikrintu ir labai efektyviu». Tas augalas - tai mažoji ožiažolė, stebėtinai nereiklus ir gyvybingas salietrinių šeimos augalas....

Skaityti daugiau

30.06.2020 laikas 19:34 Ajeras liaudies medicinoje: gydomosios savybės

Liaudyje jį vadina paprastuoju ajeru, pelkiniu ajeru ar juodąja šaknimi. Viename senoviniame žinyne apie šį augalą sakoma, kad «ajeras - vandeninė rojaus žolė...

Skaityti daugiau

19.05.2020 laikas 07:14 Plačialapis gyslotis (Plantago major) Ir Gysločių Poveikis
Plačialapis gyslotis (lot. Plantago major) - tai daugiametis žolinis augalas, užauganti iki 30 cm aukščio. Šakniastiebis trumpas, storas, su siūliškomis, kuokštinėmis šaknimis. Žiedstiebiai užsibaigia varputės pavidalo žiedynu....

Skaityti daugiau