Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Žolelių Paslaptys » Vaistažolės

Apie pankolines kinmėtes

Apie pankolines kinmėtes

Noriu priminti, kad kalba eina ne apie gamtinius anyžinius lofantus (Lamiaceae), o apie pankolines kinmėtes, kurias patobulino mokslininkai selekcininkai.

Šiose kinmėtėse gausu įvairių makro- ir mikroelementų, daug žmogaus organizmui naudingų medžiagų. Ypač svarbu, kad jose yra magnio ir chromo. medicinoje jie vadinami gyvybės elementais.

Tyrimai parodė, kad pankolinėse kinmėtėse yra daug makro- ir mikroelementų (beveik visa Mendelejevo lentelė). Jose randama ir retų elementų (seleno, cinko, jodo, mangano, vario, chromo ir kt.), kurių nėra kituose augaluose.

Pankolinių kinmėčių elementų sudėtis mg/g: selenas - 0,16; cinkas - 27,32; jodas - 0,33; manganas - 29,35; varis - 19,74; chromas - kurio nėra kituose augaluose, taip pat kiti (beveik visa Mendelejevo lentelė); aliuminis 462; arsenas 0,26; boras - 20,36; kalcis 10 986; kadmis - 0,0585; kobaltas 0,50; geležis - 751; gyvsidabris 0,0087; kalis - 11625; litis - 1,70; magnis - 2497; natris - 2065; nikelis - 2,70; fosforas - 1700; švinas - 0,47; silicis - 675; alavas - 0,05147; stroncis - 87,81; vanadis - 7,53.

augalai, vaistažolės, anyžiniai, pankolinė kinmėtė, Lamiaceae

Chromo, seleno trūkumas žmogaus organizme veda prie senėjimo, veikia nuotaiką, emocinį foną, sukelia nerimą, depresiją, nuovargį. Kasdien vartojant kinmėčių arbatą, papildomos chromo, seleno atsargos organizme, pristabdomas senėjimas, organizmas atjauninamas, sveikatinamas.

Man jau 70 metų, o esu sveikas, jaučiuosi gerai.

Kojų, rankų sąnarių skausmai, kaip daugelio pagyvenusių žmonių, manęs nevargina. Manau, kad tai kinmėčių nuopelnas. 10 metų auginu jas ir nuolat geriu sveikatos suteikiančią pankolinių kinmėčių arbatą. Ji skani. O arbata su Tibeto kinmėtėmis yra kartoko skonio.

Tai patvirtina ir mano artimųjų bei pažįstamų, kurie augina kinmėtes ir mėgsta jas, atsiliepimai.

Taigi, jei norite gyventi ilgai, vartokite pankolinių kinmėčių arbatą kartu su kitomis priemonėmis, kurios užkerta kelią per ankstyvam senėjimui. Pamėkite kinmėtes, užsiauginkite jų.

Apie pankolines kinmėtes

augalai, vaistažolės, anyžiniai, pankolinė kinmėtė, Lamiaceae

augalai, vaistažolės, anyžiniai, pankolinė kinmėtė, Lamiaceae

Naujausias Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomone su kitais.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
16.05.2020 laikas 20:47 Kopūsto nauda ir liaudies receptai
Kopūstas - bastutinių (Brassicaceae) šeimos augalų rūšis. Tai dvimetis (kai kurie varietetai vienmečiai) žydintis augalas. Kopūstų stiebas lapuotas, apatiniai lapai stambūs, mėsingi, žiedai susitelkę gausiažiedėje kekėje geltonais, kartais baltais vainiklapiais. Ankštaros labai stambios....

Skaityti daugiau

05.06.2020 laikas 12:54 Smiltyninis šlamutis (Helichrysum arenarium) ir Šlamučio nauda
Smiltyninis šlamutis (lot. Helichrysum arenarium) - tai daugiametis žolinis augalas, užaugantis iki 30-50 cm aukščio. Stiebas stačias, viršutinėje dalyje nežymiai išsišakojęs, padengtas pilkais pūkais. Lapai pražanginiai, apatiniai – atvirkščiai kiaušiniški, viršutiniai – lancetiški ar linijiški....

Skaityti daugiau

19.05.2020 laikas 08:14 Balinis ajeras (Acorus calamus L) Ir Nauda
Vaistažolių gerosios ir blogosios savybės. Liaudies medicinoje ajeras yra vartojamas išoriškai ir į vidų. Išoriškai ajerą vartojo žaizdų gydymui. Į vidų ajeras buvo vartojamas temperatūros mažinimui, vėžio gydymui....

Skaityti daugiau

07.08.2020 laikas 21:13 Pelkinis Gailis. Gailio Poveikis Sveikatai (Ledum Palustre)
Pelkinis gailis - Ledum palustre L. - tai nuolat žaliuojantis, daugiametis, iki 1 m aukščio užaugantis krūmas. Lapai lancetiški arba linijiški, blizgančiu paviršiumi. Auga pušynuose, durpynuose, paplitęs visoje Lietuvoje....

Skaityti daugiau

21.04.2021 laikas 08:03 Alijošius – ir dėl grožio, ir dėl sveikatos?

Seniau kaime vos ne kiekvienuose namuose augdavo alavijas, kurį dažniausiai alijošiumi, gajumi ar oželiu vadindavo. Laikydavo jį dėl nuo seno žinomų vaistinių savybių, o dabar – ir dėl grožio.

Skaityti daugiau