- 2025-10-09
- 0.0 Reitingas
- 60 Peržiūros
- Komentarai
Nepaisant to, kad tai atrodo kaip bandymas nužudyti ir nusikaltimo vietos klastojimas, vyriausiasis prokuroras teigia, kad dukra nebus suimta
Policijos spaudos atstovas Tino Schaefer atsako į žurnalistų klausimus Herdeckėje, Vokietijoje, antradienį, 2025 m. spalio 7 d., po to, kai naujai išrinkta Herdeckės merė Iris Stalzer buvo rasta sunkiai sužeista savo bute. (AP Photo/Martin Meissner)
Po žiauraus peilio užpuolimo prieš mažo Vokietijos miestelio Herdeckės merę, byla pasuko labai keista linkme. Nepaisant to, kad Iris Stalzer policijai pasakė, kad ją kelis kartus dūrė jos dukra, policija teigia, kad dukrai nėra išduotas arešto orderis. Keisti prokurorų pareiškimai verčia daugelį Vokietijos žiniasklaidos priemonių spėlioti, kas tiksliai vyksta.
Po žiauraus peilio užpuolimo prieš mažo Vokietijos miestelio Herdecke merę, byla pasuko labai keista linkme. Nepaisant to, kad Iris Stalzer policijai pasakė, kad ją kelis kartus dūrė jos dukra, policija teigia, kad dukrai nėra išduotas arešto orderis. Keisti prokurorų pareiškimai verčia daugelį Vokietijos žiniasklaidos priemonių spėlioti, kas tiksliai vyksta.
Remiantis žurnalo „Focus“ naujienomis, vyresnysis prokuroras Berndas Halldornas po incidento surengė spaudos konferenciją, kurioje sakė: „Šiuo metu nėra planų pristatyti kaltinamąją mums, kad gautume arešto orderį.“
Be to, „Focus“ rašo, kad „abi įvaikintos mergaitės greičiausiai bus paleistos šiandien ir perduotos Jaunimo gerovės tarnybai“.
Dabar nusikaltimas klasifikuojamas kaip „pavojingas kūno sužalojimas“, o ne pasikėsinimas į žmogaus gyvybę. 57-erių Stalzer buvo 13 kartų subadytas peiliu, tačiau, nepaisant sunkaus ir žiauraus užpuolimo, abu paaugliai, kaip pranešama, vakar buvo paleisti iš policijos areštinės.
Halldorn spaudos konferencijoje taip pat sakė, kad „remiantis nusikaltimo vietoje rastais pėdsakais, manome, kad už sužalojimus atsakinga dukra“.
Šis atvejis įvyko po to, kai policija sulaikė 15-metį įvaikį sūnų ir 17-metę įvaikę dukrą apklausai. Stalzer, priklausanti kraštutiniams kairiesiems socialdemokratams (SPD), iš pradžių atsisakė pasakyti, kas ją subadė, kai ją apklausė policija. Tačiau po antrosios policijos apklausos ji tariamai tvirtai pareiškė, kad už tai atsakinga jos dukra.
Neberandama bandymo nužudyti?
Nepaisant aukos parodymų, teismo medicinos įrodymų ir paties prokuroro teiginio, kad dukra yra įtariama peilio dūrio padarymu, atrodo, kad stengiamasi visą incidentą kuo tyliau nutylėti. Dukrai nebus surengtas teismas – ji net nebus suimta.
Halldronas teigė, kad grynai teisinės perspektyvos požiūriu jie tiria tik „pavojingą kūno sužalojimą“, o ne bandymą nužudyti.
Žurnalistas paklausė Halldorno, kodėl jie nevertina šio atvejo kaip bandymo nužudyti, ir jis atsakė, kad dukra neturėjo ketinimų nužudyti Stalzer ir kad po įvykio ji paskambino pagalbos numeriu.
Pažymėtina, kad buvo daug nužudymo atvejų, kai nusikaltėlis po nužudymo skambino pagalbos tarnyboms, dažnai bandydamas suklaidinti tyrėjus dėl to, kas iš tikrųjų įvykdė nužudymą. Olandų laikraštis „De Telegraf“ teigia, kad dukra pokalbio metu sakė, kad grupė vyrų subadė jos motiną, o jei tai tiesa, tai būtų akivaizdus jos apgaulės aktas.
Policijos kriminalistai taip pat nustatė, kad namuose buvo pašalintos daugybė kraujo dėmių naudojant valymo priemones. Jei būtų įrodyta, kad du paaugliai bandė pašalinti šias kraujo dėmes, paprastai jie būtų kaltinami bandymu sunaikinti įrodymus. Tačiau, atrodo, kad ir vėl nėra pateikta jokių kaltinimų šia linkme.
Atsižvelgiant į nusikaltimo vietos valymą, prokuroro teiginiai, kad dukra bandė skambinti pagalbos tarnyboms, kad padėtų savo mamai, tampa dar labiau abejotini.
Halldorn taip pat patvirtino, kad „mes nematėme jokių (nusikaltimo) pėdsakų už namo ribų“. Nusikaltimo vieta parodė, kad pirminis dūrio užpuolimas įvyko rūsyje.
„Pėdsakai taip pat rodo, kad ponia Stalzer tada pati nusirito į pirmąjį aukštą.“
Policija taip pat pranešė, kad sūnaus kuprinėje rado krauju suteptus drabužius, kurie priklausė dukrai. Be to, olandų naujienų portalas De Telegraf praneša, kad sūnaus kuprinėje taip pat buvo vienas iš peilių, o Bild pranešė, kad antrasis peilis, naudotas nusikaltimui, taip pat buvo rastas jo miegamajame.
Sūnus net nebuvo apklaustas
Pridėdamas dar daugiau keistų šio atvejo detalių, Halldornas pareiškė: „Manau, kad berniukas dar nebuvo oficialiai apklaustas.“
Jis „mano“?
Ar jis nėra vyresnysis prokuroras šioje byloje? Ar jis neturėtų „žinoti“, ar berniukas buvo apklaustas? Be to, jo pasiteisinimas, kodėl 15-metis nebuvo apklaustas, atrodo esąs užburtas loginis ratas. Jis sakė, kad 15-metis neturėjo teisinio atstovo. O kodėl? Tėvai nesuteikė leidimo.
Na, viena iš tėvų buvo ligoninėje, tariamai kovodama už savo gyvybę, o tėvas grįžo iš kelionės tą pačią naktį, kai įvyko incidentas, taigi ar jo buvo paprašyta leidimo? Tai atrodo esąs atviras klausimas.
Halldorn taip pat buvo paklaustas, ar sūnus kokiu nors būdu rėmė peilio dūrį. Prokuroras tiesiog atsakė, kad tai „geras klausimas. Mes vis dar nustatome faktus“.
Galbūt geras pradžia būtų jį apklausti apie peilio dūrį?
Nepaisant to, kad daugelis pagrindinių žiniasklaidos priemonių pranešė, kad praėjusį vasarą dukra jau buvo užpuolusi Stalzerį, taip pat naudodama peilį, Halldornas atsisako atsakyti į klausimą apie tai. Jis tiesiog pasakė: „Mums svarbūs tik faktai, o ne spėjimai.“
Kaimynas taip pat girdėjo sūnaus ir motinos ginčą netrukus prieš užpuolimą, o tai dar viena priežastis, kodėl sūnus jau turėjo būti apklaustas.
Tikėtina, kad apie šį ankstesnį incidentą yra policijos ataskaita, ir tikėtina, kad Halldornas, kaip vyresnysis prokuroras, turėtų prieigą prie šios informacijos. Jei šis incidentas niekada neįvyko, kaip pranešė „Spiegel“, Halldornas turėtų tai išsiaiškinti. Jis tikrai neturi „spėlioti“ apie nieką, nes turėtų turėti prieigą prie šių „faktų“. Atrodo, kad jis kelia daugiau klausimų nei pateikia atsakymų.
Stalzer dabar yra „stabilios“ būklės, bet atrodo, kad ji patyrė baisias žaizdas. Be dūrio žaizdų, kurios pradūrė jos plaučius, žiniasklaidos pranešimai taip pat rodo, kad ji patyrė smūginę galvos traumą.
Taip pat sklando nepagrįsti teiginiai, kad Stalzer dukra prieš aštuonerius metus buvo pavaizduota jos mokesčių ir teisės firmos reklamoje, kuri vis dar yra „Youtube“. Vaizdo įraše taip pat yra pavaizduota Stalzer.
...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Susijusios naujienos:
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau