Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Sodininkystės Patarimai Pradedantiesiems » Sodas

Tinkama orchidėjos priežiūra

Tinkama orchidėjos priežiūra

Orchidėjos – tai gėlių rūšis, kurią galima rasti daugelio žmonių namuose. Labai mėgstame jas laikyti ant palangės ar komodos, nes tai graži bet kokio interjero puošmena. Ši gėlių rūšis subūrė mėgėjų grupę, kurie dalijasi informacija, kaip geriausiai ją prižiūrėti. Šie būdai yra paprasti ir tikrai veiksmingi! Kaip prižiūrėti orchidėjas?

Orchidėjos atkeliavo pas mus iš atogrąžų miškų! Ten yra jų natūrali buveinė. Tačiau dėl tokios tolimos ir egzotiškos kilmės vietos jas sunku išlaikyti mūsų klimato sąlygomis.

Jos būna įvairių spalvų – dažniausiai baltos, rožinės arba violetinės. Paprastai jos žydi pavasarį, nors kartais žydi ir rudenį.

Orchidėjų lapai gana saviti – dideli, tamsiai žali, padengti tarsi vaškiniu sluoksniu. Taigi, jei pastebėjote, kad jūsų gėlė yra pageltusi ir susiraukšlėjusi, vadinasi, ji serga arba yra netinkamai prižiūrima!

Kaip prižiūrėti orchidėjas, kad jos pražystų?

Saugokite jas nuo stiprių saulės spindulių! Geriausia jas laikyti ant palangės, esančios į rytų pusę. Jei kaitros ir bus per daug, ilgai ja nesimėgaus. Tačiau būna ir atvirkščiai – orchidėjos, kurios laikomos žemesnėje nei 15 laipsnių temperatūroje, paprasčiausiai nušąla.

Atostogaudami nenuleiskite žaliuzių! Dėl saulės trūkumo orchidėja nebeturės žiedų, kai grįšite iš atostogų.

Kaip laistyti orchidėjas?

Dabar pereiname prie esmės. Laistant šiuos augalus svarbūs du aspektai: vandens kokybė ir kiekis.

  • Gėlę laistykite virintu vandeniu. Nupilkite vandenį iš karšto virdulio ir palikite atvėsti bent kelioms valandoms. Tada palaistykite orchidėją.
  • Tai darykite sistemingai, bet ne per dažnai. Optimalus intervalas yra 7-10 dienų.
  • Stenkitės, kad vandens būtų nei per daug, nei per mažai. Jokiu būdu negalima sau leisti vienu metu įpilti į vazoną daugiau vandens, nei gėlei reikia. Kai kurie žmonės renkasi šį būdą ir sako, kad orchidėja gali „būti vandenyje“. Esą ji pasiima vandens, kai jai jo reikia, todėl niekada jos nepritrūksta. Tai nesąmonė ir klaida, dėl kurios gali išsivystyti grybelis!

Persodinkite gėles – geriausia kas dvejus metus

Jei orchidėja yra sveika ir jai suteiktos tinkamos sąlygos, ji augs. Todėl laikui bėgant jai reikia daugiau vietos, taigi ją reikia persodinti į didesnį vazoną. Kiekvieną kartą persodindami, apžiūrėkite augalo šaknis ir patikrinkite jų būklę. Jei jos žalios ir tvirtos, galite džiaugtis. Tačiau jei jos tapo pilkos ir sidabro spalvos, vadinasi, augalus laistote per mažai arba per retai.

Kaip tinkamai prižiūrėti orchidėjas? Tokiais atvejais patrumpinkite jų šaknis, kurios jau yra senos ir tik trukdo joms pasiekti vandenį.

Kaip prižiūrėti orchidėjas? Jas patręškite!

Tam galite patys pasigaminti trąšų, pavyzdžiui, iš česnakų, mielių ar bananų. Štai keletas išbandytų ir patikrintų būdų:

Vanduo su alumi

Į stiklinę įpilkite 50 ml alaus (šviesaus) ir palaukite, kol išeis angliarūgštė. Pripilkite vandens iki viršaus ir palikite nesaulėtoje vietoje kelioms valandoms. Orchidėjas laistykite kartą per mėnesį.

Vanduo su česnakais

Puode pašildykite litrą vandens, įdėkite tris skilteles česnako (prieš tai susmulkintas spaustuve) ir palikite maždaug 24 valandoms, bet ne ilgiau kaip dviem dienoms. Šiuo vandeniu orchidėjų nelaistykite, bet kartą per mėnesį į jį 30 minučių įmerkite orchidėjas ir grąžinkite jas į nuolatinę vietą.

 Vanduo su bananais

Nulupkite 2 bananus, žieveles užpilkite 2 litrais vandens. 2 ar 3 dienas palaikykite mikstūrą sandariame inde, tada ją perkoškite ir sumaišykite su vandeniu santykiu 1:1. Šią maistingą medžiagą laikykite plastikiniame butelyje ir laistykite orchidėjas kartą per dvi savaites.

Priemonės, paruoštos namuose, dabar labai madingos ir populiarios! Tačiau jei norite imtis greitesnių veiksmų, parduotuvėse ieškokite orchidėjoms paruoštų skystų maistinių medžiagų.


Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomone su kitais.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
2022-08-09 laikas 08:44 Ką daryti su tulpėmis po žydėjimo, kad jos neperaugtų?
Tulpės pavasarį pražysta vienos pirmųjų. Taip malonu išeiti į lauką, pajusti saulės šilumą ir mėgautis ryškiu tulpių grožiu. Po ilgų tamsos ir pilkumos mėnesių visiems to reikia. Tačiau ne visi žino, ką daryti su nužydėjusiomis tulpėmis. Kartais galite nieko nedaryti, o kartais tai gali netgi sugadi...

Skaityti daugiau

2025-04-16 laikas 14:12 Braškių tręšimas pavasarį: kaip užtikrinti gausų derlių
Braškių uogos – tikras sodo džiaugsmas, tačiau norint mėgautis sultingomis ir saldžiomis uogomis, būtina tinkamai pasirūpinti jų tręšimu pavasarį. Laiku ir tinkamai patręštos braškės ne tik duos gausų derlių, bet ir bus atsparesnės ligoms bei kenkėjams. Šiame straipsnyje aptarsime, kaip paruošti bra...

Skaityti daugiau

2025-07-09 laikas 10:07 Kaip teisingai genėti serbentus po derliaus: patarimai ir klaidos, kurių reikia vengti
Kaip genėti serbentus po derliaus? Sužinokite, kaip pagerinti krūmų sveikatą ir derlių! Patarimai ir klaidos. Šiame straipsnyje gilinsimės į serbentų genėjimo principus, jų biologinį pagrindą, pasekmes ir klaidas, kurių reikia vengti. Pasiruoškite – jūsų sodas netrukus taps dar gražesnis ir derlinge...

Skaityti daugiau

2022-10-29 laikas 12:37 Kaip paruošti serenčių žiedus ir kodėl jie naudingi sveikatai?

Serenčiai - vienmečiai ir daugiamečiai astrinių šeimos augalai, kilę iš Amerikos žemyno, o vėliau paplitę visoje Europoje ir Azijoje. Serenčius, liaudyje dažnai vadinamus gvazdikėliais, galima auginti gėlynuose, soduose, daržuose ne tik dėl jų grožio, bet ir todėl, kad jie vertingi vaistiniai aug...

Skaityti daugiau

2020-12-26 laikas 11:18 Takažolės – ir nuo akmenų, ir nuo kraujospūdžio
akažolės – patys smulkiausi grikinių šeimos vienametis 5–40 cm aukščio augalai, gausiai paplitę ir augantys visur. Kaip gydomosios priemonės takažolės minimos jau senovės gydytojų Hipokrato, Dioskorido ir Galeno moksliniuose veikaluose....

Skaityti daugiau