Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Sodas | Kaimas » Vaistažolės

Ajeras liaudies medicinoje: gydomosios savybės

Ajeras Liaudies Medicinoje: Gydomosios Savybės

Liaudyje jį vadina paprastuoju ajeru, pelkiniu ajeru ar juodąja šaknimi. Viename senoviniame žinyne apie šį augalą sakoma, kad «ajeras - vandeninė rojaus žolė... Jos šaknis iš išorės raudonoka, viduje balta, piršto storio, lengva, sudaryta iš daugybės žiedelių, padengta plaušeliais, turi aštrų ir gana malonų kvapą».

Kaip vaistinis augalas ajeras žinomas nuo seniausių laikų, jo gydomąsias savybes žinojo senovės Romos, Kinijos ir Indijos gydytojai.

Ajerų šaknyse esantys kartieji eteriniai aliejai ir akorinas didina apetitą. Kartu sustiprėja skrandžio sulčių išsiskyrimas, gerėja virškinimas, mažėja skrandžio skausmai. Todėl ajerai efektyviai padeda gydyti skrandžio ligas, ypač su sumažėjusiu skrandžio sulčių rūgštingumu. Ajerai vartojami, sergant ir skrandžio ir dvylikapirštės žarnos opalige. Šakniastiebiai įeina į daugelį skrandžio veiklą gerinančių ir apetitą skatinančių arbatų. Spiritinis ekstraktas slopina skausmus.

Šie augalai naudingi, gydant inkstų koliką, naudojami kaip tulžies ir šlapimo išsiskyrimą skatinanti, skausmą slopinanti, žaizdas gydanti, dezinfekuojanti priemonė. Ajerai padeda gydyti alergiją, podagrą, dantenų uždegimą, maliariją, isteriją, pūlinius.

Ajeras, augalai, vaistažolės, liaudies medicina, liaudies receptai

Nuoviras geriamas, sergant kolitu, cholecistitu, gastritu su sumažėjusia sekrecine funkcija, inkstų ir šlapimo pūslės uždegimu. 1 arbatinį šaukštelį smulkintų šakniastiebių užpilti 1 stikline verdančio vandens, vandens vonelėje pakaitinti 15 minučių, atvėsinti, nukošti. Gerti po 0,5 stiklinės 4 kartus per dieną, likus 30 minučių iki valgio.

Šakniastiebių milteliais pabarstomos pūlinės žaizdos, opos. Šakniastiebius gerai nuplauti, supjaustyti gabaliukais, išdžiovinti, susmulkinti kavamale ir persijoti. Beje, tokius miltelius galima naudoti kaip pagardus pirmiesiems ir antriesiems patiekalams, padažams, gėrimams, duonos gaminiams.

Cukraus sirupas su ajerais. 20 g džiovintų ajerų šakniastiebių užpilti 0,5 I verdančio vandens, laikyti 20-24 valandas, nukošti, dar įdėti 2 g citrinos rūgšties. 500 g cukraus ištirpinti 0,5 I karšto vandens, sumaišyti su antpilu, supilti į stiklinį indą. Laikyti vėsioje vietoje. Naudoti konditeriniams gaminiams, saldiesiems patiekalams aromatizuoti.

Į 3 I duonos giros įdėjus 250 ml ajerų nuoviro, išeina skanus ir naudingas gėrimas.

Ajerų lapų uogienė. Lapų dalis, atsiskiriančias nuo šakniastiebių, supjaustyti 3-4 cm dydžio gabaliukais, pridėti cukraus ir ant mažos ugnies virti, kol išvirs. 1 kg lapų reikia 250 ml vandens ir 750 g cukraus.

paranormal.lt


Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomone su kitais.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
02.05.2021 laikas 13:44 Apie pomidorų naudą

Kuo ryškesnis pomidoras, tuo daugiau jame likopino, kuris aktyviai kovoja su navikinėmis ligomis. Todėl šių. daržovių vartojimas mažina riziką susirgti gimdos kaklelio, storosios žarnos vėžiu, kitomis navikų ligomis. Pomidoras, Likopino, Aktyviai, Kovoja, Su, Navikinėmis, Ligomis, Daržovių, Varto...

Skaityti daugiau

01.06.2020 laikas 18:42 Didžioji dilgėlė (Urtica dioica) Ir vaistažolių nauda
Medicinos istorijoje dilgėlė yra labai įdomi todėl, kad ji gydymui buvo naudojama labai netradicine forma. Norėdami išsigydyti odos ligas, artritą, žmonės pliekdavo save su dilgėle. didžioji dilgėlė, dilgėlių nauda, dilgėlių pašalinis poveikis, dilgėlių gerosios savybės, koks dilgėlių poveikis orga...

Skaityti daugiau

25.08.2022 laikas 08:10 Valgomieji sausmedžiai – viena perspektyviausių kultūrų
Jeigu kas paklaustų, kokia uoginė kultūra šį sezoną labiausiai nustebino ir nudžiugino, nedvejodamas pasakyčiau – tai valgomasis, tiksliau, melsvauogis sausmedis. Jau daugeliui sodininkų tai senokai pažįstamas uogakrūmis. Bet pradžiai, vis dėlto, truputis žinių apie sausmedžius....

Skaityti daugiau

26.10.2023 laikas 18:47 Bruknės, ką reiktų žinoti apie jas
Ruduo – bruknių rinkimo metas. Šiaures ir Vidurio Europos žmonės seniai neįsivaizduoja savo stalo be šių rūgštokų tvirtų uogų ir iš jų pagamintų skanėstų, pavyzdžiui, bruknių uogienės su kriaušėmis, kuria lietuviai nuo seno gardina paukštienos patiekalus....

Skaityti daugiau

13.06.2024 laikas 07:39 Patarimai, kaip nuimti didelį braškių derlių

Kad braškių derlius būtų geras, reikia laikytis tam tikrų priežiūros taisyklių. Ką tiksliai daryti sodinant braškes, ką reikia daryti dabar, renkant uogas.

Skaityti daugiau