Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Kaimo naujienos » Daržovės

Jokio geltonumo ir didesnis derlius: štai geriausios česnakų trąšos

  • 04.05.2023
  • 0.0 Reitingas
  • 289 Peržiūrų
  • Aptarti

Jokio geltonumo ir didesnis derlius: štai geriausios česnakų trąšos

Specialistai teigia, kad vos tik pasirodžius pirmosioms plunksnelėms, turėtumėte paruošti maistingų trąšų česnakams.

Jei norite užauginti didelį česnakų derlių, turite juos laiku tręšti. Be to, jis nepradės gelsti, jei bus laiku nustatyta priežastis ir tręšiama. Tai sakoma telegramų kanale "Sodyba. Sodas ir daržas".

Kada tręšti

Ekspertai sako, kad kai tik jau matomos pirmosios plunksnos, būtina paruošti maistingų trąšų česnakams. Be to, per sezoną augalą reikėtų tręšti bent tris kartus.

  • Pirmą kartą tręšti reikėtų pasirodžius dviem-trims lapeliams, kai plunksnos dar būna švelniai žalios ir ką tik pasirodžiusios.
  • Antrą kartą - praėjus maždaug mėnesiui po pirmojo. Tuo metu trąšos praturtins dirvožemį mikroelementais ir paruoš česnakus būsimam svogūnėlių augimui.
  • Paskutinį kartą trąšomis reikėtų tręšti svogūnėlių formavimosi fazėje, birželio viduryje - pabaigoje.

Kaip tręšti

Į 10 litrų vandens įberkite šaukštą karbamido ir palaistykite lysvę.

Medžio pelenai padeda česnakų galvutėms geriau vystytis ir daro augalą mažiau jautrų kenkėjams. Norėdami tręšti, po laistymo tiesiog pabarstykite pelenais.

Kodėl česnakai gelsta?

Jei česnakai staiga pagelsta ir pradeda džiūti nuo galiukų, pirmiausia turėtumėte nustatyti priežastį:

  1. Tokiu atveju augalo papildomai tręšti nereikia, reikia tik tinkamai laistyti;
  2. kenkėjai arba ligos - jie gali užkrėsti augalą bet kuriame jo vystymosi etape, todėl reikia žinoti, kuo tręšti česnakus;
  3. maistinių medžiagų, mikro- ir makroelementų trūkumas.

Kartais dėl trumpalaikių šalnų česnakai taip pat gali pagelsti. Tuomet lengvai pažeidžiami trapūs stiebai ir augalą reikia nupurkšti specialia atnaujinimo priemone.


Naujausias Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomone su kitais.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
19.05.2020 laikas 08:14 Balinis ajeras (Acorus calamus L) Ir Nauda
Vaistažolių gerosios ir blogosios savybės. Liaudies medicinoje ajeras yra vartojamas išoriškai ir į vidų. Išoriškai ajerą vartojo žaizdų gydymui. Į vidų ajeras buvo vartojamas temperatūros mažinimui, vėžio gydymui....

Skaityti daugiau

17.10.2021 laikas 14:30 Rabarbarai – sodinimas, auginimas ir priežiūra
Rabarbarų lapkočiai vartojami marmeladui, kompotui, uogienei ir vynui gaminti. Juose yra daug obuolių ir nemažai oksalo rūgšties bei vitamino B ir C.

Skaityti daugiau

11.04.2021 laikas 12:19 Špinatų Naudojimų Būdai Esant Atitinkamiems Negalavimams

Ankstesniame skyriuje buvo išvardytos špinatų gydomosios savybės. Šiame skyriuje išskirsime pagrindinius praktikuojamus špinatų gydymo būdus sergant tam tikromis ligomis bei esant atitinkamiems negalavimams.

...

Skaityti daugiau

08.07.2021 laikas 21:47 Kuo naudingos Šeivamedžio uogos? Receptai

Kaip minėta, juodauogių šeivamedžių uogos, skirtingai nuo raudonuogių, yra valgomos, rūgščiai saldaus skonio. Iš jų gaminamas marmeladas, putėsiai, želė, uogienė, sirupas, džemas, actas. Jos taip pat džiovinamos. Buvo laikai, kai juodauogių šeivamedžių uogomis dažydavo vyną, su jomis ruošdavo kav...

Skaityti daugiau

17.09.2020 laikas 21:24 Sūriąja žole (šlaitinė druskė) įveiksiu negalavimus
Mano močiutė labai saugojo šiuos augalus, nes jie yra vieni iš nedaugelio, gydančių kepenų cirozę. Būtent tokia diagnozė kažkada supažindino mane su viena nuostabia moterimi ir smarkiai pakeitė mano požiūrį į gyvenimą....

Skaityti daugiau