Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Kaimo naujienos » Daržovės

Jokio geltonumo ir didesnis derlius: štai geriausios česnakų trąšos

Jokio geltonumo ir didesnis derlius: štai geriausios česnakų trąšos

Specialistai teigia, kad vos tik pasirodžius pirmosioms plunksnelėms, turėtumėte paruošti maistingų trąšų česnakams.

Jei norite užauginti didelį česnakų derlių, turite juos laiku tręšti. Be to, jis nepradės gelsti, jei bus laiku nustatyta priežastis ir tręšiama. Tai sakoma telegramų kanale "Sodyba. Sodas ir daržas".

Kada tręšti

Ekspertai sako, kad kai tik jau matomos pirmosios plunksnos, būtina paruošti maistingų trąšų česnakams. Be to, per sezoną augalą reikėtų tręšti bent tris kartus.

  • Pirmą kartą tręšti reikėtų pasirodžius dviem-trims lapeliams, kai plunksnos dar būna švelniai žalios ir ką tik pasirodžiusios.
  • Antrą kartą - praėjus maždaug mėnesiui po pirmojo. Tuo metu trąšos praturtins dirvožemį mikroelementais ir paruoš česnakus būsimam svogūnėlių augimui.
  • Paskutinį kartą trąšomis reikėtų tręšti svogūnėlių formavimosi fazėje, birželio viduryje - pabaigoje.

Kaip tręšti

Į 10 litrų vandens įberkite šaukštą karbamido ir palaistykite lysvę.

Medžio pelenai padeda česnakų galvutėms geriau vystytis ir daro augalą mažiau jautrų kenkėjams. Norėdami tręšti, po laistymo tiesiog pabarstykite pelenais.

Kodėl česnakai gelsta?

Jei česnakai staiga pagelsta ir pradeda džiūti nuo galiukų, pirmiausia turėtumėte nustatyti priežastį:

  1. Tokiu atveju augalo papildomai tręšti nereikia, reikia tik tinkamai laistyti;
  2. kenkėjai arba ligos - jie gali užkrėsti augalą bet kuriame jo vystymosi etape, todėl reikia žinoti, kuo tręšti česnakus;
  3. maistinių medžiagų, mikro- ir makroelementų trūkumas.

Kartais dėl trumpalaikių šalnų česnakai taip pat gali pagelsti. Tuomet lengvai pažeidžiami trapūs stiebai ir augalą reikia nupurkšti specialia atnaujinimo priemone.


Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomone su kitais.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
05.11.2022 laikas 21:09 Kaip išsaugoti gėles per žiemą?

Šiemet mūsų darželiuose, terasose iki dabar žydi gėlės. Net rožės niekaip nepasiduoda rudeniui – jos vis dar apsipylusios žiedais. Argi nesinori darželio ar terasos, balkono gėles išsaugoti kitiems metams? Kurias gėles šaltajam metų sezonui tiesiog privaloma „apgyvendinti“ šilta...

Skaityti daugiau

24.03.2022 laikas 14:01 Bulviasodis: nei per anksti, nei per vėlai

Didžiausio bulvių derliaus galima tikėtis tik tuomet, kai jos pasodinamos tinkamiausiu laiku. Bulvės dygsta lėtai ir reikia daugiau šilumos nei daugumai kitų Lietuvoje auginamų augalų.

Skaityti daugiau

29.11.2020 laikas 13:03 Paprastoji Rykštenė – Gydomosios Savybės
Vaistams vartojama viršutinė stiebų dalis su žiedynais (žolė), o kartais ir šaknys. Paskleista plonu sluoksniu žolė džiovinama sausoje gerai vėdinamoje vietoje, dažnai pavartant. Paprastoji rykštenė skleidžia malonų aromatą, kuris džiovinant susilpnėja. Sausa žolė yra kartoko sutraukiančio skonio. V...

Skaityti daugiau

14.11.2022 laikas 10:49 Vynuogyninkystė. Nuo ko pradėti?

Šį sezoną vynmedžių augintojus pasiekė gera žinia – Lietuva tapo oficialia šias uogas auginančia šalimi. Tai atvėrė galimybę registruoti vynuogynus ir gauti ES paramą (iki šiol vynuogininkystė Lietuvoje nebuvo remiama).

...

Skaityti daugiau

01.06.2020 laikas 17:52 Paprastasis šermukšnis (Sorbus aucuparia) Ir Nauda

Šermukšnis visiems gerai pažįstamas ir dažnas augalas visoje Lietuvoje. Savaime auga miškuose, kirtimuose, pamiškėse, laukuose. Dekoratyvus augalas, todėl dažnai auginamas ir parkuose, soduose, pakelėse. Nereiklus, mėgsta priesmėlio ir priemolio dirvožemį, saulėtas vietas.

...

Skaityti daugiau