Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Sodininkystės Patarimai Pradedantiesiems » Uogos

Su šiomis trąšomis braškės priblokš jūsų derlių: išsamios instrukcijos

Su šiomis trąšomis braškės priblokš jūsų derlių: išsamios instrukcijos

Kad uogos būtų didelės ir skanios, krūmus reikia tręšti bent tris kartus per metus.

Tinkamai prižiūrimos braškės duos gerą derlių. Kad gautumėte dideles, skanias uogas, krūmus reikėtų tręšti bent tris kartus per metus.

Braškių tręšimo instrukcijos

Pavasarį, nupjovus lapus, braškės tręšiamos kompleksinėmis mineralinėmis trąšomis.

  • NPK trąšas (azotą, fosforą, kalį), galimai galima rasti jau braškėms skirtas mišinio trąšas, o jei ne reiktu lygiomis dalimis mišinio tik - 1 valgomasis šaukštas, 10 litrų vandens.
  • arba organinėmis trąšomis (vandeniu praskiestu karvių mėšlu 1:10 arba vištų mėšlu 1:12).

Braškes tręškite prie šaknų, naudodami po 0,5 l tirpalo po kiekvienu krūmu.

Pumpurų brinkimo ir nokimo laikotarpiu braškėms reikia daugiau kalio, todėl tręšimui galima naudoti kalio nitratą:

  1. Kalio nitratas,
  2. pelenų,
  3. arba paukščių mėšlą.

Purškiant braškes žydėjimo ir braškių žiedų augimo metu galima gerokai padidinti jų derlių (žiupsnelis boro rūgšties 10 litrų vandens).

Nuėmę derlių ir nupjovę senus lapus, tręškite mineralinėmis arba organinėmis kompleksinėmis trąšomis: 2 šaukštai NPK trąšas (mišinys), 1 puodelis pelenų 10 litrų vandens.

Braškių tręšimas karbamidu (30 g 10 l vandens) rugpjūčio mėnesį skatina braškių dygimą ir žiedinių pumpurų gausėjimą, todėl kitais metais derlius bus gausesnis.

Kaip teisingai genėti braškes

Braškių genėjimas atliekamas tris kartus: pavasarį, nuėmus derlių ir rudenį.

Pavasarį procedūra atliekama nutirpus sniegui ir šiek tiek išdžiūvus dirvai, kad būtų galima saugiai judėti po lysvę.

Vėliau paliekami tik žali lapai ir neišsivystę pumpurai.

Svarbu nepažeisti žiedų stiebų, todėl nenaudokite pjautuvo ar žoliapjovės, o žirkles arba genėjimo žirkles - visada naudokite sterilius genėjimo įrankius.


Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomone su kitais.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
2019-04-09 laikas 09:41 Kviečių gemalų aliejus
Kviečių gemalų aliejus labai vertinamas dėl nemažo nepakeičiamųjų riebalų rūgščių (Omega-3, Omega-6 ir Omega-9) kiekio.  apsaugines funkcijas. Be to, kviečių gemalų aliejus laikomas vienu didžiausiu vitamino E, gerinančio odos išvaizdą ir spalvą, užkertančio kelią smulkių raukšlelių susidarymui, šal...

Skaityti daugiau

2024-11-23 laikas 13:19 Pirmasis sodas: kaip pasirinkti gėles pradedantiesiems
Pradėti savo sodą – tai ne tik smagus, bet ir kūrybingas užsiėmimas. Pirmasis sodas gali tapti ne tik dekoratyvia erdve, bet ir vieta, kurioje galėsite išmokti sodininkystės pagrindų. Tinkamų gėlių pasirinkimas ir jų priežiūra padės jums sukurti žydinčią oazę, kurioje galėsite atsipalaiduoti ir mėga...

Skaityti daugiau

2024-08-27 laikas 13:26 Burokėliai: Laikymas, nauda ir liaudies medicinos paslaptys
Burokėliai – tai ne tik populiarus ir skanus daržovė, bet ir sveikos gyvensenos simbolis, kuris gali suteikti daugybę naudos mūsų organizmui. Jų maistingos medžiagos, kaip vitaminai, mineralai ir antioksidantai, padeda palaikyti sveikatą ir gerovę. Tačiau norint pasinaudoti visomis burokėlių teikiam...

Skaityti daugiau

2019-10-27 laikas 19:29 Migdolų riešutų aliejus

Migdolų aliejuje daugiausiai randama mononesočiųjų riebalų rūgščių Omega-9, šiek tiek polinesočiųjų Omega-6, reikalingų , vitamino E, galinčio padėti atitolinti senėjimo procesus, gerinančio odos išvaizdą ir spalvą, užkertančio kelią smulkių raukšlelių susidarymui.

...

Skaityti daugiau

2021-07-08 laikas 20:47 Kuo naudingos Šeivamedžio uogos? Receptai

Kaip minėta, juodauogių šeivamedžių uogos, skirtingai nuo raudonuogių, yra valgomos, rūgščiai saldaus skonio. Iš jų gaminamas marmeladas, putėsiai, želė, uogienė, sirupas, džemas, actas. Jos taip pat džiovinamos. Buvo laikai, kai juodauogių šeivamedžių uogomis dažydavo vyną, su jomis ruošdavo kav...

Skaityti daugiau