Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Žolelių Paslaptys » Sodininkas

Rugiagėlės žydi ne vien mėlynai

Rugiagėlės žydi ne vien mėlynai

Daugumai daugiamečių augalų būdingas gana trumpas žydėjimo laikotarpis, kuris trunka tik kelias savaites. Žinoma, kai kurios augalų rūšys ir veislės šios taisyklės nesilaiko, jų žydėjimo periodas gali būti ilgesnis.

Siekiant gausaus ir efektingo augalų žydėjimo, derėtų nepamiršti vienmečių gėlių. Šių augalų gyvavimo ciklas trunka vieną vegetacijos sezoną. Dažniausiai gyvena 2–5 mėnesius. Per šį laikotarpį augalas užauga, gausiai žydi ir stengiasi subrandinti kuo daugiau sėklų. Jei kurdami gėlyną daugiametes gėles derinsime su vienmetėmis vasaros gėlėmis – nenutrūkstamas žydėjimo festivalis garantuotas.

Galima susikurti ir žydinčią gėlių pievą ar lysvę iš vienmečių gėlių sėklų mišinio, kuris pritrauks drugelius ir vabzdžius apdulkintojus. Žydinčia pieva galima apželdinti šlaitus ir sunkiai pasiekiamas vietas sklype, norint sukurti kuo natūralesnį gėlyną. Nuo sėjos iki žydėjimo pradžios liks trumpas laiko tarpas laukti, kol sužydės mišinys.

Vilniaus universiteto Botanikos sode taip pat galima pamatyti šiuo metu žydinčią vienmečių augalų lysvę, kuri sėjama dirvos gerinimui. Ją rasite „Jurginų kalnelyje“. Pasirinktas tik vienmečių gėlių mišinys, kad baigus žydėjimui būtų galima užarti ir pasėti sideratus.

Šioje lysvėje galima pasigrožėti rugiagėlėmis (lot. Centaurea cyanus), kurios žydi ne vien mėlynai, linais (lot. Linum), aguonomis birulėmis (lot. Papaver rhoeas), kosmėjomis (lot. Cosmos), kaliforninėmis ešolcijomis (lot. Eschscholtzia californica), ežeiniais (lot. Echium), dviragėmis leukonijomis (lot. Matthiola bicornis), dailiosiomis klarkijomis (lot. Clarkia unguiculata), naktižiedėmis (lot. Silene), bitinėmis facelijomis (lot. Phacelia tanacetifolia), darželinėmis rožūnėmis (lot. Lavatera trimestris), raugėmis (lot. Agrostemma), vainikinėmis skaistažiedėmis (lot. Glebionis coronaria), linažolėmis (lot. Linaria) ir pan. Šių augalų žiedai džiugins maždaug iki rudens.

Valstietis.lt

Naujausias Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomone su kitais.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
05.05.2022 laikas 14:11 Kodėl sodindami bulves turėtumėte naudoti pelenus

Daugelis sodininkų jau pradėjo pavasario darbus, o kai kurie jų jau pradėjo sėti ar sodinti. Trąšų kainos parduotuvėse vis labiau kyla, todėl sodininkai ieško galimybių naudoti natūralias trąšas, kurias galima pasigaminti namų sąlygomis.

...

Skaityti daugiau

20.06.2021 laikas 19:58 Šilkažiedė Gaisrena (Lychnis Flos-Cuculi) Rinkime Birželio Mėnesį

Šilkažiedės gaisrenos - neįprasti daugiamečiai žoliniai augalai, kuriu žiedai ir žolė pasižymi gydomosiomis savybėmis.

Skaityti daugiau

05.04.2021 laikas 09:22 Šermukšnis Sodyboje: Gražus Ir Naudingas
Saldžiavaisiai šermukšniai brandina vitaminingas uogas, labai naudingas sveikatai, ir džiugina akį savo dekoratyvumu. Bet kuris šermukšnis taps gražiausiu perliuku, puošiančiu aplinką nuo pavasario iki pirmų žiemos dienų....

Skaityti daugiau

18.08.2020 laikas 13:58 Vertingos vingiorykštės – juose slypi neišmatuojama nauda
Pamiškėse, paupiuose, pabaliuose, melioracijos grioviuose ir kitose drėgnesnėse vietose visa jėga žydi pelkinės vingiorykštės. Gardžiai kvepia. Vingiorykštei žiedyno gali pavydėti net madingiausios darželių gėlės....

Skaityti daugiau

07.09.2021 laikas 07:53 Rasakila – vaistažolė moterims

Viduramžiais alchemikai rasakilas naudojo įvairiems bandymams atlikti, nes tikėjo, kad augalai turi stebuklingų savybių. Lapų sultis jie naudojo bandydami sukurti filosofijos ir išminties akmenį bei gyvybės eliksyrą. Iš čia kilęs ir lotyniškas augalo pavadinimas – Alchemilla.

...

Skaityti daugiau