Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Sodas | Kaimas » Sodas

Rugiagėlės žydi ne vien mėlynai

Rugiagėlės žydi ne vien mėlynai

Daugumai daugiamečių augalų būdingas gana trumpas žydėjimo laikotarpis, kuris trunka tik kelias savaites. Žinoma, kai kurios augalų rūšys ir veislės šios taisyklės nesilaiko, jų žydėjimo periodas gali būti ilgesnis.

Siekiant gausaus ir efektingo augalų žydėjimo, derėtų nepamiršti vienmečių gėlių. Šių augalų gyvavimo ciklas trunka vieną vegetacijos sezoną. Dažniausiai gyvena 2–5 mėnesius. Per šį laikotarpį augalas užauga, gausiai žydi ir stengiasi subrandinti kuo daugiau sėklų. Jei kurdami gėlyną daugiametes gėles derinsime su vienmetėmis vasaros gėlėmis – nenutrūkstamas žydėjimo festivalis garantuotas.

Galima susikurti ir žydinčią gėlių pievą ar lysvę iš vienmečių gėlių sėklų mišinio, kuris pritrauks drugelius ir vabzdžius apdulkintojus. Žydinčia pieva galima apželdinti šlaitus ir sunkiai pasiekiamas vietas sklype, norint sukurti kuo natūralesnį gėlyną. Nuo sėjos iki žydėjimo pradžios liks trumpas laiko tarpas laukti, kol sužydės mišinys.

Vilniaus universiteto Botanikos sode taip pat galima pamatyti šiuo metu žydinčią vienmečių augalų lysvę, kuri sėjama dirvos gerinimui. Ją rasite „Jurginų kalnelyje“. Pasirinktas tik vienmečių gėlių mišinys, kad baigus žydėjimui būtų galima užarti ir pasėti sideratus.

Šioje lysvėje galima pasigrožėti rugiagėlėmis (lot. Centaurea cyanus), kurios žydi ne vien mėlynai, linais (lot. Linum), aguonomis birulėmis (lot. Papaver rhoeas), kosmėjomis (lot. Cosmos), kaliforninėmis ešolcijomis (lot. Eschscholtzia californica), ežeiniais (lot. Echium), dviragėmis leukonijomis (lot. Matthiola bicornis), dailiosiomis klarkijomis (lot. Clarkia unguiculata), naktižiedėmis (lot. Silene), bitinėmis facelijomis (lot. Phacelia tanacetifolia), darželinėmis rožūnėmis (lot. Lavatera trimestris), raugėmis (lot. Agrostemma), vainikinėmis skaistažiedėmis (lot. Glebionis coronaria), linažolėmis (lot. Linaria) ir pan. Šių augalų žiedai džiugins maždaug iki rudens.

Valstietis.lt


Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomone su kitais.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
04.05.2023 laikas 21:59 Jokio geltonumo ir didesnis derlius: štai geriausios česnakų trąšos
Specialistai teigia, kad vos tik pasirodžius pirmosioms plunksnelėms, turėtumėte paruošti maistingų trąšų česnakams. Jei norite užauginti didelį česnakų derlių, turite juos laiku tręšti. Be to, jis nepradės gelsti, jei bus laiku nustatyta priežastis ir tręšiama....

Skaityti daugiau

20.04.2021 laikas 19:05 Pipirmėtės (Mėtos) Prieskonis Liaudies Medicinoje
Rusų liaudies medicina mėtas rekomendavo, gydant skrandžio ir virškinimo trakto susirgimus, kaip centrinę nervų sistemą raminančią priemonę, gydant širdies ligas, kaip stiprinančią priemonę netekus jėgų, gydant vaikų rachitą ir skrofuliozę. Buvo naudojami nuovirai su vandeniu, actu ir lapų milteliai...

Skaityti daugiau

21.01.2021 laikas 20:24 Petražolės (Petroselinum crispum) liaudies medicinoje

Petražolės - tai ne vien tik vertingi prieskoniniai augalai. Petražolės pasižymi ir vertingomis gydomosiomis savybėmis.

Skaityti daugiau

20.05.2020 laikas 07:10 Dirvinis Asiūklis (Equisetum arvense) Ir Asiūklių nauda

Dirvinis asiūklis, Equisetum arvense, asiūklių nauda, asiūklių pašalinis poveikis, asiūklių gerosios savybės, koks asiūklių poveikis organizmui, kokių medžiagų yra asiūkliuose, ko yra avietėse, kaip vartoti asiūklius, kam negalima vartoti asiūklių, kada skinti asiūklius

...

Skaityti daugiau

27.05.2020 laikas 10:47 Bruknė (Vaccinium vitis-idaea) ir Bruknės nauda
Vaistinė augalinė žaliava – Bruknių lapai (Vitis-idaeae folium) skinami anksti pavasarį – balandžio-gegužės mėn. (pernykščiai) ar nurinkus uogas – rugsėjo-lapkričio mėn. (per vasarą užaugę).

Skaityti daugiau