Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Sodininkystės Patarimai Pradedantiesiems » Sodas

Supuvusių obuolių panaudojimas: patarimai sodininkams

Supuvusių obuolių panaudojimas: patarimai sodininkams

Ruduo atneša gausybę vaisių, tačiau ne visi obuoliai pasiekia mūsų stalą. Ką daryti su supuvusiais obuoliais? Šiame straipsnyje aptarsime, kodėl svarbu nepalikti supuvusių vaisių sode ir kokius naudingus būdus galima panaudoti šiems obuoliams, kad jie taptų vertinga organine medžiaga ar net skaniu desertu.

Rudenį supuvusių obuolių ir kitų vaisių nereikėtų palikti prie medžių, nes tai gali išprovokuoti kenkėjų invaziją ir ligų vystymąsi. Pavyzdžiui, puvimo vaisiai gali tapti idealia terpė, kurioje vystosi įvairios bakterijos ir grybai, taip pat pritraukti kenkėjų, tokių kaip obuolių musės ar šliužai. Todėl svarbu reguliariai valyti sodą ir pašalinti supuvusius vaisius.

Kartu patyrę sodininkai nerekomenduoja pūvančių obuolių mesti į duobę, skirtą kompostui ruošti, nes puvimo priežastis gali būti tokių ligų, kaip šaknų puvinys, erkinis puvinys, miltligė ar rūdys, platintojai. Pavyzdžiui, šaknų puvinys gali plisti per kompostą ir paveikti kitus sveikus augalus.

„Į komposto duobę tokių organinių medžiagų negalima dėti“, - pažymi sodininkai. Tai ypač aktualu, jei vaisiai atrodo labai pažeisti arba turi matomų ligų požymių.

Tuo pat metu obuolius su nedideliais defektais leidžiama naudoti kaip priedą kompostui. Pavyzdžiui, jei turite obuolių, kurie tik šiek tiek suspausti ar turi smulkių dėmių, juos galima pridėti, kad pagerintumėte komposto struktūrą.

„Tačiau tai turi būti vaisiai nuo sveiko medžio ir surinkti nedelsiant. Pavyzdžiui, jei matote, kad obuolių medis buvo sveikas ir vaisiai tik šiek tiek pažeisti, juos galima saugiai kompostuoti. Taip pat manoma, kad dvejus metus brandinant kompostą žus ir kenkėjai, kurie gali gyventi obuolyje“, - pažymėjo daržininkai.

Kitas naudingas patarimas – supuvusius obuolius galima naudoti kaip natūralų trąšų šaltinį. Pavyzdžiui, juos galima sutrinti ir įterpti į dirvą, kad praturtintumėte ją organinėmis medžiagomis. Tokiu būdu, net ir supuvę vaisiai gali tapti vertinga sodininkystės priemone, jei naudojami atsargiai ir išmintingai.

Supuvusių obuolių panaudojimas: patarimai sodininkams

Supuvę obuoliai gali būti naudingi įvairiais būdais, jei norite juos panaudoti. Štai keletas patarimų:

  1. Kompostavimas: Supuvusius obuolius galima dėti į kompostą. Jie greitai suirs ir praturtins jūsų dirvožemį maistinėmis medžiagomis.

  2. Obuolių sidras: Jei turite daug supuvusių obuolių, galite pasigaminti obuolių sidrą. Svarbu, kad obuoliai nebūtų visiškai supuvę – šiek tiek pažeisti yra priimtini.

  3. Obuolių padažas: Supuvusius obuolius galite naudoti obuolių padažui gaminti. Išvirkite juos su šiek tiek cukraus, cinamonu ir vandeniu, kol pasidarys minkšti.

  4. Paukščių maistas: Supuvusius obuolius galima mesti paukščiams. Jie mėgsta vaisius, ir tai gali būti puikus maisto šaltinis žiemą.

  5. Uogienė arba džemas: Jei obuoliai dar nėra visiškai supuvę, galite juos panaudoti džemui ar uogienei gaminti.

  6. Mitybai: Jeigu obuoliai dar yra gerai išvaizdos, juos galite naudoti mitybai, jei juos supjaustysite ir naudosite įvairiuose patiekaluose, pavyzdžiui, pyraguose ar salotose.

Prieš panaudojant supuvusius obuolius, visada įsitikinkite, kad jie nėra visiškai sugadinti ir nekelia pavojaus sveikatai.


Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

avatar
0
1 Paranormal • 07:27, 2024-10-17
Ar žinote, kad supuvę obuoliai gali tapti ne tik problema, bet ir galimybe? Pasidalinkite savo patirtimi, kaip tvarkote supuvusius vaisius savo sode, ir atraskite naujų būdų, kaip juos panaudoti!
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
2020-05-19 laikas 08:15 Paprastasis anyžius (Anisum vulgare) Ir Anyžių Nauda
Paprastasis anyžius, anyžių nauda, anyžiaus pašalinis poveikis, anyžių gerosios savybės, koks anyžiaus poveikis organizmui, kokių medžiagų yra anyžiuose, ko yra anyžiuose, kaip naudoti anyžių, kam negalima naudoti anyžiaus, kada skinti anyžių, Anisum vulgare...

Skaityti daugiau

2023-03-30 laikas 17:32 Kasmet nežinau, kur dėti derlių: kuo tręšti abrikosus pavasarį
Gražus ir prižiūrėtas sodas džiugina ne tik akį, bet ir skrandį. Malonu gražią dieną pasivaikščioti medžių pavėsyje ir suvalgyti porą abrikosų. Tačiau kartais prastas derlius viską sugadina.

Skaityti daugiau

2019-03-27 laikas 08:20 Juodgrūdžių sėklų (juodųjų indiškų kmynų) aliejus
Juodgrūdžių aliejuje gausu nepakeičiamųjų riebalų rūgščių, ypač Omega-6 riebalų rūgšties, teigiamai veikiančios plaukų augimą,   gerinančio odos išvaizdą ir spalvą, užkertančio kelią smulkių raukšlelių susidarymui, augalinių sterolių, flavonoidų, aminorūgščių, ir daugybė kitokių biologiškai aktyvių ...

Skaityti daugiau

2025-01-31 laikas 18:51 Pelargonijos: Augimas, Dauginimas ir Priežiūra
Pelargonijos - tai ne tik gražios, bet ir lengvai prižiūrimos gėlės, kurios gali pakeisti jūsų namų ar sodo estetiką. Šiame straipsnyje aptarsime, kaip šias gėles auginti, dauginti ir kaip jas prižiūrėti metų laikams keičiantis, kad visada džiugintų savo žiedais...

Skaityti daugiau

2020-07-03 laikas 20:05 Vaistinių Piliarožių (Svilarožių) Savybės
Garsusis senovės gydytojas Avicena vaistinių piliarožių šaknų nuoviru patarė gydyti auglius ir šlapimo bei tulžies pūslės akmenligę. Senovės romėnai vaistines svilarožes, o vėliau ir vienuoliai, augino kaip vaistinius augalus....

Skaityti daugiau