Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Sodas | Kaimas » Sodas

Supuvusių obuolių panaudojimas: patarimai sodininkams

Supuvusių obuolių panaudojimas: patarimai sodininkams

Ruduo atneša gausybę vaisių, tačiau ne visi obuoliai pasiekia mūsų stalą. Ką daryti su supuvusiais obuoliais? Šiame straipsnyje aptarsime, kodėl svarbu nepalikti supuvusių vaisių sode ir kokius naudingus būdus galima panaudoti šiems obuoliams, kad jie taptų vertinga organine medžiaga ar net skaniu desertu.

Rudenį supuvusių obuolių ir kitų vaisių nereikėtų palikti prie medžių, nes tai gali išprovokuoti kenkėjų invaziją ir ligų vystymąsi. Pavyzdžiui, puvimo vaisiai gali tapti idealia terpė, kurioje vystosi įvairios bakterijos ir grybai, taip pat pritraukti kenkėjų, tokių kaip obuolių musės ar šliužai. Todėl svarbu reguliariai valyti sodą ir pašalinti supuvusius vaisius.

Kartu patyrę sodininkai nerekomenduoja pūvančių obuolių mesti į duobę, skirtą kompostui ruošti, nes puvimo priežastis gali būti tokių ligų, kaip šaknų puvinys, erkinis puvinys, miltligė ar rūdys, platintojai. Pavyzdžiui, šaknų puvinys gali plisti per kompostą ir paveikti kitus sveikus augalus.

„Į komposto duobę tokių organinių medžiagų negalima dėti“, - pažymi sodininkai. Tai ypač aktualu, jei vaisiai atrodo labai pažeisti arba turi matomų ligų požymių.

Tuo pat metu obuolius su nedideliais defektais leidžiama naudoti kaip priedą kompostui. Pavyzdžiui, jei turite obuolių, kurie tik šiek tiek suspausti ar turi smulkių dėmių, juos galima pridėti, kad pagerintumėte komposto struktūrą.

„Tačiau tai turi būti vaisiai nuo sveiko medžio ir surinkti nedelsiant. Pavyzdžiui, jei matote, kad obuolių medis buvo sveikas ir vaisiai tik šiek tiek pažeisti, juos galima saugiai kompostuoti. Taip pat manoma, kad dvejus metus brandinant kompostą žus ir kenkėjai, kurie gali gyventi obuolyje“, - pažymėjo daržininkai.

Kitas naudingas patarimas – supuvusius obuolius galima naudoti kaip natūralų trąšų šaltinį. Pavyzdžiui, juos galima sutrinti ir įterpti į dirvą, kad praturtintumėte ją organinėmis medžiagomis. Tokiu būdu, net ir supuvę vaisiai gali tapti vertinga sodininkystės priemone, jei naudojami atsargiai ir išmintingai.

Supuvusių obuolių panaudojimas: patarimai sodininkams

Supuvę obuoliai gali būti naudingi įvairiais būdais, jei norite juos panaudoti. Štai keletas patarimų:

  1. Kompostavimas: Supuvusius obuolius galima dėti į kompostą. Jie greitai suirs ir praturtins jūsų dirvožemį maistinėmis medžiagomis.

  2. Obuolių sidras: Jei turite daug supuvusių obuolių, galite pasigaminti obuolių sidrą. Svarbu, kad obuoliai nebūtų visiškai supuvę – šiek tiek pažeisti yra priimtini.

  3. Obuolių padažas: Supuvusius obuolius galite naudoti obuolių padažui gaminti. Išvirkite juos su šiek tiek cukraus, cinamonu ir vandeniu, kol pasidarys minkšti.

  4. Paukščių maistas: Supuvusius obuolius galima mesti paukščiams. Jie mėgsta vaisius, ir tai gali būti puikus maisto šaltinis žiemą.

  5. Uogienė arba džemas: Jei obuoliai dar nėra visiškai supuvę, galite juos panaudoti džemui ar uogienei gaminti.

  6. Mitybai: Jeigu obuoliai dar yra gerai išvaizdos, juos galite naudoti mitybai, jei juos supjaustysite ir naudosite įvairiuose patiekaluose, pavyzdžiui, pyraguose ar salotose.

Prieš panaudojant supuvusius obuolius, visada įsitikinkite, kad jie nėra visiškai sugadinti ir nekelia pavojaus sveikatai.


Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

avatar
0
1 Paranormal • 07:27, 17.10.2024
Ar žinote, kad supuvę obuoliai gali tapti ne tik problema, bet ir galimybe? Pasidalinkite savo patirtimi, kaip tvarkote supuvusius vaisius savo sode, ir atraskite naujų būdų, kaip juos panaudoti!
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
28.05.2020 laikas 11:20 Dygliuotasis šaltalankis (Hippophae rhamnoides) Ir Šaltalankio Nauda

Dygliuotasis šaltalankis (lot. Hippophae rhamnoides) - tai daugiametis krūmas ar medelis, užaugantis iki 1,5-6 m aukščio. Lapai trumpakočiai, pražanginiai, lygiakraščiai. Jų viršutinė pusė žalsva, apatinė – balta. Geltono žiedai smulkūs ir kvapūs.

...

Skaityti daugiau

12.03.2022 laikas 19:58 Apie pankolines kinmėtes
Noriu priminti, kad kalba eina ne apie gamtinius anyžinius lofantus (Lamiaceae), o apie pankolines kinmėtes, kurias patobulino mokslininkai selekcininkai.

Skaityti daugiau

08.07.2021 laikas 20:47 Kuo naudingos Šeivamedžio uogos? Receptai

Kaip minėta, juodauogių šeivamedžių uogos, skirtingai nuo raudonuogių, yra valgomos, rūgščiai saldaus skonio. Iš jų gaminamas marmeladas, putėsiai, želė, uogienė, sirupas, džemas, actas. Jos taip pat džiovinamos. Buvo laikai, kai juodauogių šeivamedžių uogomis dažydavo vyną, su jomis ruošdavo kav...

Skaityti daugiau

16.06.2024 laikas 21:28 Persodinau braškes, derlius padidėjo
Persodindami braškes turite atsižvelgti į svarbius dalykus, kad derlius būtų gausus. Kaip tinkamai paruošti daigus persodinimui į atvirą gruntą.

Skaityti daugiau

20.09.2024 laikas 07:56 Kaip Sėti Garstyčias: Patarimai ir Privalumai Sodininkams ir Ūkininkams
Garstyčios ne tik puošia mūsų sodus, bet ir atlieka svarbų vaidmenį dirvos gerinime. Šiame straipsnyje aptarsime, kaip teisingai sėti garstyčias, kokie yra jų privalumai, ir dalinsimės naudingais patarimais, kad jūsų sėjimas būtų sėkmingas....

Skaityti daugiau