Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Sodininkystės Patarimai Pradedantiesiems » Sodas

Supuvusių obuolių panaudojimas: patarimai sodininkams

Supuvusių obuolių panaudojimas: patarimai sodininkams

Ruduo atneša gausybę vaisių, tačiau ne visi obuoliai pasiekia mūsų stalą. Ką daryti su supuvusiais obuoliais? Šiame straipsnyje aptarsime, kodėl svarbu nepalikti supuvusių vaisių sode ir kokius naudingus būdus galima panaudoti šiems obuoliams, kad jie taptų vertinga organine medžiaga ar net skaniu desertu.

Rudenį supuvusių obuolių ir kitų vaisių nereikėtų palikti prie medžių, nes tai gali išprovokuoti kenkėjų invaziją ir ligų vystymąsi. Pavyzdžiui, puvimo vaisiai gali tapti idealia terpė, kurioje vystosi įvairios bakterijos ir grybai, taip pat pritraukti kenkėjų, tokių kaip obuolių musės ar šliužai. Todėl svarbu reguliariai valyti sodą ir pašalinti supuvusius vaisius.

Kartu patyrę sodininkai nerekomenduoja pūvančių obuolių mesti į duobę, skirtą kompostui ruošti, nes puvimo priežastis gali būti tokių ligų, kaip šaknų puvinys, erkinis puvinys, miltligė ar rūdys, platintojai. Pavyzdžiui, šaknų puvinys gali plisti per kompostą ir paveikti kitus sveikus augalus.

„Į komposto duobę tokių organinių medžiagų negalima dėti“, - pažymi sodininkai. Tai ypač aktualu, jei vaisiai atrodo labai pažeisti arba turi matomų ligų požymių.

Tuo pat metu obuolius su nedideliais defektais leidžiama naudoti kaip priedą kompostui. Pavyzdžiui, jei turite obuolių, kurie tik šiek tiek suspausti ar turi smulkių dėmių, juos galima pridėti, kad pagerintumėte komposto struktūrą.

„Tačiau tai turi būti vaisiai nuo sveiko medžio ir surinkti nedelsiant. Pavyzdžiui, jei matote, kad obuolių medis buvo sveikas ir vaisiai tik šiek tiek pažeisti, juos galima saugiai kompostuoti. Taip pat manoma, kad dvejus metus brandinant kompostą žus ir kenkėjai, kurie gali gyventi obuolyje“, - pažymėjo daržininkai.

Kitas naudingas patarimas – supuvusius obuolius galima naudoti kaip natūralų trąšų šaltinį. Pavyzdžiui, juos galima sutrinti ir įterpti į dirvą, kad praturtintumėte ją organinėmis medžiagomis. Tokiu būdu, net ir supuvę vaisiai gali tapti vertinga sodininkystės priemone, jei naudojami atsargiai ir išmintingai.

Supuvusių obuolių panaudojimas: patarimai sodininkams

Supuvę obuoliai gali būti naudingi įvairiais būdais, jei norite juos panaudoti. Štai keletas patarimų:

  1. Kompostavimas: Supuvusius obuolius galima dėti į kompostą. Jie greitai suirs ir praturtins jūsų dirvožemį maistinėmis medžiagomis.

  2. Obuolių sidras: Jei turite daug supuvusių obuolių, galite pasigaminti obuolių sidrą. Svarbu, kad obuoliai nebūtų visiškai supuvę – šiek tiek pažeisti yra priimtini.

  3. Obuolių padažas: Supuvusius obuolius galite naudoti obuolių padažui gaminti. Išvirkite juos su šiek tiek cukraus, cinamonu ir vandeniu, kol pasidarys minkšti.

  4. Paukščių maistas: Supuvusius obuolius galima mesti paukščiams. Jie mėgsta vaisius, ir tai gali būti puikus maisto šaltinis žiemą.

  5. Uogienė arba džemas: Jei obuoliai dar nėra visiškai supuvę, galite juos panaudoti džemui ar uogienei gaminti.

  6. Mitybai: Jeigu obuoliai dar yra gerai išvaizdos, juos galite naudoti mitybai, jei juos supjaustysite ir naudosite įvairiuose patiekaluose, pavyzdžiui, pyraguose ar salotose.

Prieš panaudojant supuvusius obuolius, visada įsitikinkite, kad jie nėra visiškai sugadinti ir nekelia pavojaus sveikatai.


Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

avatar
0
1 Paranormal • 07:27, 2024-10-17
Ar žinote, kad supuvę obuoliai gali tapti ne tik problema, bet ir galimybe? Pasidalinkite savo patirtimi, kaip tvarkote supuvusius vaisius savo sode, ir atraskite naujų būdų, kaip juos panaudoti!
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
2025-06-15 laikas 20:49 Kaip tręšti morkas: natūralūs būdai ir SEO patarimai
Tręškite morkas natūraliomis priemonėmis: pelenais, jodu, dilgėlėmis. Patarimai gausiam derliui!

Skaityti daugiau

2022-03-12 laikas 10:38 Kaip kovoti su daigų ligomis?

Kambaryje užsiauginti sveikų ir tvirtų daigų nėra taip paprasta, kaip gali atrodyti to nebandžiusiems. Tokiu metų laiku trūksta šviesos, dėl šildančių radiatorių oras tampa per daug sausas ir daigeliams iškyla pavojus įsisirgti daugybe grybinių ir bakterinių ligų.

...

Skaityti daugiau

2019-03-06 laikas 08:04 Nerafinuotas ispaninių šalavijų (chia) sėklų aliejus
Ispaninių šalavijų arba chia sėklų aliejuje itin gausu polinesočiųjų riebalų rūgščių Omega-3, B grupės vitaminų, mineralų, antioksidantų ir kitų naudingų medžiagų, kurių dėka šis aliejus pasižymi stipriomis priešuždegiminėmis savybėmis, giliai drėkina, maitina ir jaunina, stangrina odą, lygina smulk...

Skaityti daugiau

2021-01-21 laikas 19:20 Pipirmėtės (Mentha x piperita) liaudies medicinoje
Pipirmėtėse gausu mentolio. Tai ne tik prieskoninis, bet ir vertingomis gydomosiomis savybėmis pasižymintis augalas. Pipirmėtės veiksmingai atpalaiduoja spazmus ir malšina įvairius skausmus.

Skaityti daugiau

2021-04-10 laikas 09:50 Špinatai: Veislės, Savybės, Naudojimas
Ar žinojote…kad špinatuose sostinėje Kristlsityje, Teksaso valstijoje, 1937 metais buvo pastatyta skulptūra pagerbiant karikatūristą E. K. Segarą ir jo animacinių filmų personažą Popajų, kuri įtakos dėka špinatų apyvarta, manoma padidėjo net 33 proc.?...

Skaityti daugiau