Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Sodas | Kaimas » Uogos

Juodavaisė Aronija Pakeičia Polivitaminus

Juodavaisė Aronija Pakeičia Polivitaminus

Juodavaisė aronija - tikras vitaminų ir naudingųjų medžiagų sandėlis.

Aronijos dar vadinamos juodaisiais šermukšniais, nes jų uogos labai panašios į šermukšnių. Aronijų uogose yra daug biologiškai aktyvių medžiagų, kurios stipriai veikia žmogaus organizmą, užkirs-damos kelią tam tikroms ligoms arba išgydydamos jas.

Aronijos - tikras naudingųjų medžiagų lobynas.

Jose gausu vitaminų (P, C, E, K, B1, B2, B6, betakaroteno), makro- ir mikroelementų (boro, geležies, mangano, vario, molibdeno, fluoro), cukrų (gliukozės, sacharozės, fruktozės), pektininių ir rauginių medžiagų.

Polivitaminai, Juodavaisė Aronija, uogos, aronijos, liaudies receptai

Pavyzdžiui, aronijų vaisiuose vitamino P yra 2 kartus daugiau, negu juoduosiuose serbentuose, ir 20 kartų daugiau, negu apelsinuose ir obuoliuose. O jodo kiekis yra 4 kartus didesnis, negu žemuogėse, agrastuose ir avietėse. Juodavaisėse aronijose esančios pektininės medžiagos šalina iš organizmo sunkiuosius metalus ir radioaktyvias medžiagas. Pektinai normalizuoja žarnyno funkcijas, slopina spazmus, skatina tulžies išsiskyrimą.

Gydomosios juodavaisių aronijų savybės padeda stiprinti kraujagyslių sieneles, gerina jų tamprumą ir elastingumą.

Kita itin naudinga šių uogų savybių yra arterinio kraujospūdžio normalizavimas ir cholesterolio kiekio kraujyje mažinimas. Paskutiniųjų metų tyrimai parodė, kad juodavaisės aronijos gerina kepenų funkcionavimą, stiprina imunitetą ir palankiai veikia endokrininės sistemos veiklą.

Aronijų vaisiuose yra sorbito, tai reiškia, kad šias uogas galima valgyti, sergant cukriniu diabetu, nebijant, kad padidės cukraus kiekis kraujyje. Sunokusios aronijų uogos pirmiausia vartojamos kaip polivitamininė priemonė nuo avitaminozės, taip pat sergant hipertonija, tireotoksikoze, cistitu, karštine.

Virtos juodavaisių aronijų uogos stabdo kraujavimą, skatina šlapimo išsiskyrimą, turi laisvinamąjį poveikį, džiovintos uogos vartojamos, gydant dizenteriją. Gydomąsias savybes aronijų uogos išlaiko ir jas perdirbus.

Juodavaisių aronijų uogos pasižymi efektyviu hipotenziniu kraujospūdį mažinančiu - poveikiu. Dėl to jų negali vartoti žmonės, turintys sumažėjusį kraujospūdį. Be to, aronijų negali vartoti, sergant padidėjusiu kraujo krešumu, gastritu su padidėjusiu skrandžio rūgštingumu, skrandžio ir dvylikapirštės žarnos opalige.

Polivitaminai, Juodavaisė Aronija, uogos, aronijos, liaudies receptai

Liaudies medicina rekomenduoja

Nuo hipertoninės ligos ir aterosklerozės: 1 kg aronijų uogų sutrinti su 700 g cukraus. Vartoti po 75-100 g 2 kartus per dieną.

Nuo hemorojaus: lygiomis dalimis paimti aronijų uogų ir medaus, virti kaip uogienę. Valgyti po 100 g 3 kartus per dieną, likus 30 minučių iki valgio.

Nuo avitaminozės: 1 arbatinį šaukštą džiovintų uogų užpilti 400 ml verdančio vandens, palaikyti 4 valandas, kad nusistovėtų. Gerti po stiklinę 2-4 kartus per dieną.

Nuo organizmo išsekimo, mažakraujystės: 2 arbatinius šaukštelius uogų užpilti 400 ml verdančio vandens, laikyti valandą, kad nusistovėtų, įberti truputį cukraus. Išgerti per dieną, padalinus į 3-4 porcijas.

Nuo peršalimo: 3 valgomuosius šaukštus džiovintų vaisių ir žiedų užpilti 1 l verdančio vandens, sandariai uždengti dangteliu, laikyti 3-4 valandas, kad nusistovėtų, nukošti. Vartoti kaip prakaitavimą skatinančią priemonę po 1 stiklinę per dieną, nedidelėmis porcijomis, kas 2-4 valandas, stiklinę antpilo pagardinus 1 valgomuoju šaukštu medaus.

Nuo viduriavimo: 1 valgomąjį šaukštą šviežių arba džiovintų aronijų uogų užpilti stikline verdančio vandens, laikyti 30-40 minučių, kad nusistovėtų. Vartoti po 0,5 stiklinės 3-4 kartus per dieną.

Sergantiems diabetu: 1 valgomąjį šaukštą smulkintų džiovintų uogų užpilti stikline verdančio vandens, palaikyti 30 minučių, kad nusistovėtų, nukošti. Vartoti po 2-3 valgomuosius šaukštus 3 kartus per dieną. Antpilą laikyti vėsioje vietoje.

paranormal.lt


Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomone su kitais.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
07.08.2020 laikas 19:08 Rausvažiedė Ežiuolė (Echinacea purpurea) Ežiuolės Nauda

Rausvažiedė ežiuolė – (lot. Echinacea purpurea) - tai daugiametis žolinis augalas, užaugantis iki 1 metro aukščio. Turi 1 arba kelis stiebus, kurių viršūnėje žiedynas graižas.Žiedai purpurinės spalvos. Lapai lancetiški, lygiakraščiai, šiurkščiai plaukuoti.

...

Skaityti daugiau

29.10.2022 laikas 12:37 Kaip paruošti serenčių žiedus ir kodėl jie naudingi sveikatai?

Serenčiai - vienmečiai ir daugiamečiai astrinių šeimos augalai, kilę iš Amerikos žemyno, o vėliau paplitę visoje Europoje ir Azijoje. Serenčius, liaudyje dažnai vadinamus gvazdikėliais, galima auginti gėlynuose, soduose, daržuose ne tik dėl jų grožio, bet ir todėl, kad jie vertingi vaistiniai aug...

Skaityti daugiau

06.09.2020 laikas 09:06 Varnalėšų Aliejus ir naudojimo būdai
Varnalėšų aliejus naudojamas ir senoms žaizdoms, egzemai, inkštirams ir kitiems odos susirgimams gydyti. Sergant mastopatija, gydytojai rekomenduoja varnalėšų aliejumi įtrinti krūtinę...

Skaityti daugiau

18.08.2024 laikas 09:55 Vaistažolių Rinkimas ir Paruošimas: Gydančios Žolelės Namuose
Būtent dabar, prieš baigiantis vasarai, laikas papildyti savo vaistažolių krepšelį natūraliomis gėrybėmis. Sužinokite, kaip rinkti, džiovinti ir naudoti vaistažoles, kad jų savybės būtų išsaugotos ir galėtumėte rūpintis savo sveikata tinkamai....

Skaityti daugiau

11.03.2020 laikas 07:34 Moringų Aliejus. Kur Naudoti?

Moringų aliejus (dėl sudėtyje esančios beheno sočiosios riebalų rūgšties angliškai dažnai vadinamas ben ar behn aliejumi), itin gausus mononesočiųjų riebalų rūgščių Omega-9, o taip pat polinesočiųjų riebalų rūgščių Omega-6 ir Omega-3, augalinių sterolių, vitamino E bei kitų antioksidantų, kurių d...

Skaityti daugiau