Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Kaimo naujienos » Uogos

Naudingos Gydomosios Uogos Bruknės

Vasarą pasibaigia saldžių vasarinių uogų sezonas, tada reikia prisiminti uogas, kurios prinoksta vasaros pabaigoje ir rudenį. Daugelyje rudeninių uogų gausu naudingųjų medžiagų ir vitaminų, kurie aprūpins organizmą ilgiems rudens ir žiemos menesiams.

Naudingos Gydomosios Uogos Bruknės

Naudingosios bruknių uogų savybės

Bruknių uogose yra: • daugybė vitaminų A, C, E ir PP bei B grupės vitaminų; • kalio; • mangano; • geležies; • organinių rūgščių, kurios efektyviai naikina žalinguosius mikrobus ir grybelius.

Šviežių bruknių uogų ir jų sulčių naudinga vartoti sergantiems avitaminoze, peršalimo ligomis, neurozėmis ir anemija. Bruknių uogų labai naudinga vartoti nėščioms moterims.

Kaip vartoti bruknes?

Bruknes galima trinti su cukrumi, virti jų uogienę ir džemą. Bruknių uogienė yra labai skani kartu su obuoliais ir kriaušėmis. Su bruknėmis ruošiami ir nacionaliniai patiekalai. Pavyzdžiui, bruknes galima mirkyti ir rauginti su prieskoniais. Šios bruknės tiks mėsos patiekalams. Švedai su bruknėmis gamina garsųjį nacionalinį džemą. Klasikinis padažas laukinei paukštienai yra bruknės, išvirtos su čiobreliais, gvazdikėliais ir cinamonu.

NAUDINGIEJI RECEPTAI SU BRUKNĖMIS

Bruknių morsas

Bruknių morsas - skanus, malšinantis troškulį ir žymiai naudingesnis už bet kuriuos saldžius gazuotus gėrimus. Ruošdami morsą, galite panaudoti ne vien tik mėtas, bet ir citrinos žieveles, kardamoną ir cinamoną.

Paruošti 3 litrų talpos morso stiklainį reikia; • 600 g bruknių; • 4 valgomųjų šaukštų cukraus; • mėtų (pagal skonį).

Ant stiklainio suberkite perplautas ir nusausintas bruknių uogas, už-berkite cukrumi ir mėtų šakelėmis, užpilkite verdančiu vandeniu, uždenkite plastmasiniais dangteliais ir šilta antklode, laikykite iki tol, kol morsas atvės. Vėliau gėrimą nukoškite, uogas nuspauskite. Morsą perpilkite į butelius, užkimškite, laikykite šaldytuve.

Bruknių kisielius

Išvirti kisielių tinka tiek šviežios, tiek šaldytos, tiek ir su cukrumi trintos uogos. Kiek saldus turi būti kisielius, kiekvienas turi nuspręsti pats. Šį kisielių galima patiekti tiek šiltą tiek ir atšaldytą.

• 1/2 stiklinės bruknių; • 1 valgomojo šaukšto krakmolo: • 1 litro vandens; • cukraus (pagal skonį).

Į puodą supilkite trintas uogas, užpilkite karštu vandeniu, užkaiskite, suberkite cukrų. Ruošiamą kisielių virkite 5 minutes ant vidutinio dydžio ugnies, nukoškite per smulkų sietą. Supilkite ištirpintą krakmolą, maišydami dar kartą užvirkite.

Bruknių kompotas

Vienas geriausių derinių kompotui - bruknės ir spanguolės. Šios uogos maloniai rūgščios. Kompotas išverda ryškiai raudonos spalvos, jame gausu vitaminų. Bruknių kompotą galima virti su obuoliais, kriaušėmis, mėlynėmis, avietėmis ar citrusiniais vaisiais.

• 0,5 kg bruknių; • 1.5 stiklinės cukraus; • 3 litrų vandens; • 1 cinamono lazdelės; • 1 valgomojo šaukšto tarkuotos imbiero šaknies.

Perplaukite ir nusausinkite uogas. Jei bruknės šaldytos, jas atšildykite. Į puode užvirusį vandenį suberkite cukrų išmaišykite, suberkite bruknes, virinkite 4 minutes. Užgesinę ugnį suberkite tarkuotus imbierus ir cinamono lazdelę.

Pabrėžiame, kad tai - liaudiški patarimai, neįrodyti mokslinėse laboratorijose. Tik išbandyti protėvių ir perduoti iš lūpų į lūpas ateities kartoms. Todėl paliekame jums teisę patiems spręsti, tikėti jais ar ne.

Jei jūs žinote daugiau naudingų liaudiškų patarimų, pasidalinkite jais su mumis, prisijunkite ir rašykite bloge!

paranormal.lt


Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomone su kitais.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
03.08.2022 laikas 07:33 Kodėl negalima laikyti pelargonijų namuose: pastebėjimai ir prietarai
Pasirodo, kambarinės pelargonijos toli gražu nėra nekenksmingos moterims ir vyrams. Viena iš mano mėgstamiausių namų gėlių yra pelargonija. Ji yra ryški, elegantiška ir nepretenzinga priežiūros prasme. Tačiau šio augalo patrauklumas ir nauda abejotina, jei atsižvelgsime į liaudies pastebėjimus ir pr...

Skaityti daugiau

11.09.2022 laikas 17:36 Kaip sodinti braškes rugsėjo mėnesį?
Būna atvejų, kai pavasarį tiesiog nėra laiko pasodinti braškių: darbas, didelis užimtumas, ligos. Arba būna sunku rasti tinkamų daigų. Todėl kyla klausimas, kaip sodinti braškes rugpjūtį? Tiesą sakant, tai vienintelis laikas, kai dar galite tai padaryti. Tačiau sodininkai sako, kad braškes galima so...

Skaityti daugiau

19.11.2020 laikas 22:54 Kadagių Naudojimas Liaudies Medicinoje
Liaudies medicina siūlo uogas užplikyti ir gerti, gydant kepenų, šlapimo pūslės ligas, inkstų akmenligę, reumatizmą.

Skaityti daugiau

27.11.2022 laikas 12:05 Įteisinti nelegalius gręžinius nuo kitų metų bus paprasčiau ir pigiau

2023 m. įteisinti gręžinius bus dar paprasčiau, o įteisinimo procedūros tais atvejais, kai požeminio vandens išteklių naudojimui nereikalingas leidimas, atpigs. Seimas pritarė laikinojo įstatymo pataisoms, numatančioms palengvinimus gyventojams.

...

Skaityti daugiau

31.03.2023 laikas 20:05 Kaip auginti petunijų daigus namuose
Petunijų kvapas yra užburiantis, jos žydi ilgai, spalvų gausa ir ryškumu. Pačiam auginti gėlę iš sėklų nėra lengva užduotis, tačiau tai įmanoma. Šiame straipsnyje skaitykite, kada sėti ir kaip auginti petunijos daigus iš sėklų namuose....

Skaityti daugiau