Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Kaimo naujienos » Sodininkas

Auginimas kaip ant mielių: protingi patarimai, kaip auginti aukštose lysvėse

protingi patarimai, kaip auginti aukštose lysvėse

Apie laistymą pagalvokite iš anksto.

Dabar metas pradėti aktyviai dirbti savo darže, kad iš anksto į dirvą būtų įleisti daigai ir bulvės bei tręšiama. Kad augalai gerai augtų ir galiausiai užaugintų gausų ir sveiką derlių, patyrę daržininkai naudoja įvairias priemones, skatinančias dirvožemio sąlygas ir augalų augimą, įskaitant specialias aukštas lysves.

Naudingų patarimų apie šių lysvių darbų kompleksą ekspertai pateikia "Telegram" kanale "Sodyba. Sodas ir daržas".

Ką daryti, kad jūsų aukštose lysvėse būtų gausus derlius

  • Pirmiausia reikėtų vengti dirvos trypimo ir rekomenduojama kuo mažiau vaikščioti po žemę, kurią ketinate skirti aukštoms lysvėms.
  • Pastatykite specialią užtvarą nuo piktžolių. Tam gali tikti, pavyzdžiui, sena kiliminė danga, kurią reikėtų padėti lysvės apačioje.
  • Apie laistymą reikėtų pagalvoti iš anksto. Patyrę daržininkai geriausiu pasirinkimu vadina lašelinį laistymą, kurį reikėtų įrengti prieš sodinant augalus.
  • Aukštas lysves po pasodinimo reikėtų mulčiuoti šienu ar kitu mulčiu (pavyzdžiui, šiaudais, medžio drožlėmis ar pjuvenomis, pušų spygliais, popieriumi, plėvele ir t. t.).
  • Dirvą tręškite kompostu ir paprastai tai darykite pavasarį ir rudenį.
  • Patartina dirvą aeruoti įbedus šakę į dirvą ir švelniai ją supurenant įvairiomis kryptimis.
  • Baigus nuimti derlių iš "aukšto" daržo, rekomenduojama pasėti sideratus (garstyčias, žieminius rugius ir kt.).
  • Naudokite tunelių dangčius, kad vegetacijos sezonas būtų ankstyvesnis ir apsaugotumėte nuo sugrįžtančių šaltų orų.
  • Daržininkams primygtinai rekomenduojama taikyti sėjomainą, kad padidėtų derlius ir sumažėtų augalų ligų.

paranormal.lt


Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomone su kitais.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
24.05.2020 laikas 16:40 Paprastoji bitkrėslė (Tanacetum vulgare) ir Bitkrėslės nauda

Paprastoji bitkrėslė (lot. Tanacetum vulgare) - tai daugiametis žolinis augalas, užaugantis iki 1,5 m aukščio. Augalas turi vieną arba kelis stiebus. Jie gausiai lapuoti, šakoti. Lapai pražanginiai, suskaldyti plunksniškai. Žiedai geltonos spalvos.

...

Skaityti daugiau

06.09.2020 laikas 09:59 Mėlynasis palemonas - neįtikimų gydomųjų savybių augalas
Augalas pavadintas graikų filosofo Palemono vardu. Senovės Graikijoje palemonas buvo vartojamas kaip vaistinis augalas. Palemonu graikai gydydavo gyvūnų įkandimus ir sergančiuosius dizenterija. Europos vaistinėse XIX amžiuje palemono milteliai buvo vartojami  kaip priemonė nuo pasiutusių gyvūnų įkan...

Skaityti daugiau

24.10.2020 laikas 14:12 Geroji gydytoja kerpena – natūralių antibiotikų šaltinis

Liaudies medicina kerpenas naudoja labai plačiai. Apgaubiantis poveikis virškinimo trakto gleivinei padeda stabilizuoti išskiriamąją skrandžio liaukų funkciją, sergant hiperacidiniu gastritu, skrandžio ir dvylikapirštės žarnos opalige, kolitu, viduriuojant, slopina potraukį vemti, esant ankstyvaj...

Skaityti daugiau

11.08.2019 laikas 10:47 Margainių sėklų aliejus

Margainių aliejus naudojamas kosmetikoje kaip efektyvi odos ir plaukų maitinimo ir drėkinimo priemonė, ypač rekomenduojamas nudegimų, žaizdelių pažeistai odai prižiūrėti, pleiskanotai, sausai, ir probleminei odai, plaukų bei nagų stiprinimui ir augimui gerinti, vystančios, senstančios odos prieži...

Skaityti daugiau

14.11.2022 laikas 10:49 Vynuogyninkystė. Nuo ko pradėti?

Šį sezoną vynmedžių augintojus pasiekė gera žinia – Lietuva tapo oficialia šias uogas auginančia šalimi. Tai atvėrė galimybę registruoti vynuogynus ir gauti ES paramą (iki šiol vynuogininkystė Lietuvoje nebuvo remiama).

...

Skaityti daugiau