Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Sodas | Kaimas » Sodas

Orchidėjų šaknys praneša, kad gėlei gresia pavojus: štai įspėjamieji ženklai

Orchidėjų šaknys praneša, kad gėlei gresia pavojus

Tarp naminių orchidėjų falenopsis laikomas ilgaamže orchidėja

Orchidėja (phalaenopsis) turi specifines šaknis, kurios, tarsi čiuptuvai, gali iškilti iš substrato. Dažnai tokia išvaizda ne tik estetiškai gadina grožį, bet ir gali būti ženklas, kad reikia kažką keisti priežiūroje, nes augalas kenčia. Tai buvo atskleista telegramoje Kviti i Roslini.

Orchidėjos šaknys yra jos sveikatos rodiklis

Jei orchidėja išleidžia ryškiai žalias šaknis, vadinasi, jos sveikatai negresia pavojus ir ji "laimingai" auga. Jei ji išleidžia tik blyškiai žalias šaknis, tuomet laikas keisti, nes jūsų mylimas augalas jau sensta.

Falenopsis laikomas ilgiausiai gyvenančia orchidėja tarp naminių orchidėjų. Tinkamai prižiūrint ir rūpinantis ja, ji gali gyventi nuo septynerių iki dešimties metų. Be to, gėlę galima atjauninti.

Negalima iš karto griebtis žirklių

Jei iš orchidėjos kyšo negyvi šaknų ūgliai, nereikėtų iš karto griebtis žirklių. Taip dažniausiai būna, jei gėlė negauna pakankamai drėgmės.

Pirmiausia imkitės regeneracijos priemonių ir tik tada šalinkite augalo išvaizdą gadinančius ūglius.

Dar viena priežastis, dėl kurios orchidėjos šaknys stiebiasi į viršų, yra ta, kad ją reikia skubiai persodinti. Gali būti, kad augalui reikia didesnio indo.

Kaip atjauninti orchidėją

Išimkite augalą iš vazono, pašalinkite substratą ir pašalinkite visas negyvas šaknis. Jei stiebas ir šaknys pakankamai dideli, juos galima nupjauti ir pasodinti atskirai. Nupjautas šaknis ir atjaunintą orchidėją užpilkite nauju substratu.

Pjūvius reikėtų apdoroti antiseptiku, pavyzdžiui, cinamonu arba pelenais.


Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomone su kitais.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
26.06.2024 laikas 12:31 Kuo maitinti kopūstus?
Pasak daržininko, maitinti reikia, kai kopūstai turi šešis ar septynis lapus. Maitinimui vaizdo įrašo autorius rekomenduoja naudoti organines azoto trąšas, pagamintas iš karvių mėšlo.

Skaityti daugiau

26.12.2020 laikas 11:18 Takažolės – ir nuo akmenų, ir nuo kraujospūdžio
akažolės – patys smulkiausi grikinių šeimos vienametis 5–40 cm aukščio augalai, gausiai paplitę ir augantys visur. Kaip gydomosios priemonės takažolės minimos jau senovės gydytojų Hipokrato, Dioskorido ir Galeno moksliniuose veikaluose....

Skaityti daugiau

29.10.2024 laikas 17:55 Kaip išsaugoti kopūstus iki pavasario: efektyvūs metodai
Kopūstai – tai ne tik skanus daržas, bet ir puikus pasirinkimas, norint išlaikyti vitaminus ir maistingumą žiemą. Kiekvienas, turintis šių nuostabių daržovių, neretai ieško būdų, kaip išsaugoti juos iki pavasario. Šiame straipsnyje aptarsime efektyviausius metodus, padedančius išlaikyti kopūstus švi...

Skaityti daugiau

16.09.2024 laikas 20:17 Kaip paruošti serbentų krūmus žiemai: praktiški patarimai?
Žiemos sezonas gali būti iššūkis serbentų krūmams, tačiau tinkamai pasiruošus galima užtikrinti jų sveikatą ir derlingumą ateityje. Šiame straipsnyje pasidalinsime naudingais patarimais, kaip genėti, mulčiuoti ir apsaugoti serbentus, kad jie ne tik išgyventų žiemą, bet ir žydėtų pavasarį....

Skaityti daugiau

11.04.2021 laikas 11:19 Špinatų Naudojimų Būdai Esant Atitinkamiems Negalavimams

Ankstesniame skyriuje buvo išvardytos špinatų gydomosios savybės. Šiame skyriuje išskirsime pagrindinius praktikuojamus špinatų gydymo būdus sergant tam tikromis ligomis bei esant atitinkamiems negalavimams.

...

Skaityti daugiau