Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Kaimo naujienos » Sodininkas

Orchidėjų šaknys praneša, kad gėlei gresia pavojus: štai įspėjamieji ženklai

  • 27.03.2023
  • 5.0 Reitingas
  • 150 Peržiūrų
  • Aptarti

Orchidėjų šaknys praneša, kad gėlei gresia pavojus

Tarp naminių orchidėjų falenopsis laikomas ilgaamže orchidėja

Orchidėja (phalaenopsis) turi specifines šaknis, kurios, tarsi čiuptuvai, gali iškilti iš substrato. Dažnai tokia išvaizda ne tik estetiškai gadina grožį, bet ir gali būti ženklas, kad reikia kažką keisti priežiūroje, nes augalas kenčia. Tai buvo atskleista telegramoje Kviti i Roslini.

Orchidėjos šaknys yra jos sveikatos rodiklis

Jei orchidėja išleidžia ryškiai žalias šaknis, vadinasi, jos sveikatai negresia pavojus ir ji "laimingai" auga. Jei ji išleidžia tik blyškiai žalias šaknis, tuomet laikas keisti, nes jūsų mylimas augalas jau sensta.

Falenopsis laikomas ilgiausiai gyvenančia orchidėja tarp naminių orchidėjų. Tinkamai prižiūrint ir rūpinantis ja, ji gali gyventi nuo septynerių iki dešimties metų. Be to, gėlę galima atjauninti.

Negalima iš karto griebtis žirklių

Jei iš orchidėjos kyšo negyvi šaknų ūgliai, nereikėtų iš karto griebtis žirklių. Taip dažniausiai būna, jei gėlė negauna pakankamai drėgmės.

Pirmiausia imkitės regeneracijos priemonių ir tik tada šalinkite augalo išvaizdą gadinančius ūglius.

Dar viena priežastis, dėl kurios orchidėjos šaknys stiebiasi į viršų, yra ta, kad ją reikia skubiai persodinti. Gali būti, kad augalui reikia didesnio indo.

Kaip atjauninti orchidėją

Išimkite augalą iš vazono, pašalinkite substratą ir pašalinkite visas negyvas šaknis. Jei stiebas ir šaknys pakankamai dideli, juos galima nupjauti ir pasodinti atskirai. Nupjautas šaknis ir atjaunintą orchidėją užpilkite nauju substratu.

Pjūvius reikėtų apdoroti antiseptiku, pavyzdžiui, cinamonu arba pelenais.


Naujausias Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomone su kitais.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
03.08.2022 laikas 08:15 Kada už įsigytą nekokybišką augalą galime prašyti grąžinti pinigus?
Vis dėlto, tik išskirtiniais atvejais galima iš pardavėjo prašyti susigrąžinti pinigus už nekokybiškus sodinukus ar nepilnai suteiktą informaciją apie jų auginimą. Visai neseniai nuskambėjo garsioji „palmių byla“, kai už pajūryje neišgyvenusias palmes pardavėjai buvo teismo įpareigoti ne tik grąžint...

Skaityti daugiau

30.05.2020 laikas 19:02 Stipresnį už beržų degutą rasti sunku

Nuo senų laikų slavai ir kitos šiaurinės gentys beržų degutą naudojo kasdieniame gyvenime. Būtent toji riebi, specifinio kvapo medžiaga Europoje nuo seno buvo vadinama rusišku muilu.

Skaityti daugiau

03.03.2019 laikas 13:31 Arganų vaisių aliejus

Arganų medžiai ne vien dovanoja nuostabius vaisius, bet savo egzistavimu atlieka ir svarbią ekologinę funkciją. Patys būdami labai atsparūs sausrai (nenuostabu, nes jų šaknys siekia net 30 metrų gylį!), savo šešėliu apsaugo aplinkinius augalus nuo perdžiūvimo, o giliai po žeme saugo dirvą nuo ero...

Skaityti daugiau

24.03.2022 laikas 15:01 Bulviasodis: nei per anksti, nei per vėlai

Didžiausio bulvių derliaus galima tikėtis tik tuomet, kai jos pasodinamos tinkamiausiu laiku. Bulvės dygsta lėtai ir reikia daugiau šilumos nei daugumai kitų Lietuvoje auginamų augalų.

Skaityti daugiau

21.07.2020 laikas 07:37 Paprastasis Čiobrelis (Thymus serpyllum) Ir Čiobrelių Nauda

Paprastasis čiobrelis (lot. Thymus serpyllum) - tai daugiamečiai puskrūmiai. Turi šliaužiančius stiebus. Jie keturbriauniai, plaukuoti. Lapai linijiški, lancetiški. Žiedai sukrauti lapų pažastyse, violetinės spalvos.

...

Skaityti daugiau