Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Sodas | Kaimas » Sodas

Orchidėjų šaknys praneša, kad gėlei gresia pavojus: štai įspėjamieji ženklai

Orchidėjų šaknys praneša, kad gėlei gresia pavojus

Tarp naminių orchidėjų falenopsis laikomas ilgaamže orchidėja

Orchidėja (phalaenopsis) turi specifines šaknis, kurios, tarsi čiuptuvai, gali iškilti iš substrato. Dažnai tokia išvaizda ne tik estetiškai gadina grožį, bet ir gali būti ženklas, kad reikia kažką keisti priežiūroje, nes augalas kenčia. Tai buvo atskleista telegramoje Kviti i Roslini.

Orchidėjos šaknys yra jos sveikatos rodiklis

Jei orchidėja išleidžia ryškiai žalias šaknis, vadinasi, jos sveikatai negresia pavojus ir ji "laimingai" auga. Jei ji išleidžia tik blyškiai žalias šaknis, tuomet laikas keisti, nes jūsų mylimas augalas jau sensta.

Falenopsis laikomas ilgiausiai gyvenančia orchidėja tarp naminių orchidėjų. Tinkamai prižiūrint ir rūpinantis ja, ji gali gyventi nuo septynerių iki dešimties metų. Be to, gėlę galima atjauninti.

Negalima iš karto griebtis žirklių

Jei iš orchidėjos kyšo negyvi šaknų ūgliai, nereikėtų iš karto griebtis žirklių. Taip dažniausiai būna, jei gėlė negauna pakankamai drėgmės.

Pirmiausia imkitės regeneracijos priemonių ir tik tada šalinkite augalo išvaizdą gadinančius ūglius.

Dar viena priežastis, dėl kurios orchidėjos šaknys stiebiasi į viršų, yra ta, kad ją reikia skubiai persodinti. Gali būti, kad augalui reikia didesnio indo.

Kaip atjauninti orchidėją

Išimkite augalą iš vazono, pašalinkite substratą ir pašalinkite visas negyvas šaknis. Jei stiebas ir šaknys pakankamai dideli, juos galima nupjauti ir pasodinti atskirai. Nupjautas šaknis ir atjaunintą orchidėją užpilkite nauju substratu.

Pjūvius reikėtų apdoroti antiseptiku, pavyzdžiui, cinamonu arba pelenais.


Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomone su kitais.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
12.11.2022 laikas 13:24 Teismas panaikino absurdišką draudimą melžti karves anksti ryte
2022 m. spalio 31 d. Lietuvos Aukščiausiasis Teismas priėmė nutartį atnaujintoje administracinio nusižengimo byloje, kurioje V.V.K. pagal Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso (ANK) 488 straipsnio 1 dalį nubaustas 20 eurų bauda už tai, kad 2021 m. gegužės 11 d. apie 6.10 val. ryto...

Skaityti daugiau

01.10.2021 laikas 19:36 Ankstyvasis šalpusnis (Tussilago)

Liaudies medicina pavasarį sergantiesiems astma, lėtiniu bronchitu ir kvėpavimo takų kataru rekomenduodavo kasdien išgerti 2-3 arbatinius šaukštelius šviežių šalpusnių sulčių, sumaišytų su šiltu vandeniu ar pienu.

...

Skaityti daugiau

28.07.2020 laikas 13:47 Paprastasis anyžius (Anisum vulgare gaertn) Liaudies medicinos receptai

Žiedai balti, susitelkę į skėčio pavidalo žiedynus. Vaisius - atvirkščiai kiaušiniškas, su koteliu, sudarytas iš dviejų merikarpių, padengtas smulkiais plaukeliais, skeltinis. Augalo gimtinė yra Viduržemio jūros šalys. Kultivuojamas pietų Europoje, Egipte, Ispanijoje, Turkijoje. Lietuvoje savaime...

Skaityti daugiau

12.03.2019 laikas 07:36 Garstyčių sėklų aliejus
Garstyčių aliejus pasižymi šildančiomis savybėmis, gerina kraujotaką, labai tinka trynimams ir masažams, turi priešuždegiminių, antibakterinių savybių, minkština ir drėkina.

Skaityti daugiau

09.08.2022 laikas 21:26 Sode gali pasirodyti vaisinės muselės

Nuo 2019 m. Lietuvoje stebėsena atliekama ir dėl prioritetinių kenkėjų sąraše esančios vaisinės muselės Rhagoletis pomonella. 2019 m. patikrintos 82, 2020 m. – 84, 2021 m. – 76 vietos. Šiais metais numatyta patikrinti 60, o 2023 m. – 40 vietų. Stebėsena vykdoma visuose Lietuvos ...

Skaityti daugiau