Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Sodas | Kaimas » Sodas

Kaip dažnai laistyti orchidėjas: nurodyti konkretūs terminai?

Kaip dažnai laistyti orchidėjas: nurodyti konkretūs terminai?

Augalas nemėgsta ir laistymo, ir išdžiūvimo.

Egzotinis kambarinis augalas orchidėja paprastai yra nereiklus, tačiau jam reikia ypatingos priežiūros. Ji nemėgsta būti užliejama ir nemėgsta išdžiūti. Taigi turėtumėte žinoti, kaip dažnai gražuolę laistyti ir kaip suprasti, kad ji trokšta.

Tinklaraštininkė iš TikTok's "Orchidėjų pasaulis" paaiškina gėlės laistymo taisykles.

Kaip dažnai reikia laistyti gėlę

Žinoma, kad orchidėjos sodinamos permatomuose vazonuose, pro kuriuos matyti augalo šaknys. Tai parodo, kada laikas laistyti. Tačiau jei abejojate, galite vadovautis taisykle, kad orchidėją reikia laistyti kartą per savaitę.

Atkreipkite dėmesį, kad šaknys turėtų pasidaryti pilkos, tačiau neleiskite joms sudžiūti. Po laistymo šaknys taps žalios.

Tinkamas laistymo būdas

Augalą laistykite panardindami.

  1. Į atskirą vazą ar skardinę įpilkite pasenusio kambario temperatūros vandens.
  2. Įmerkite vazą su orchidėja taip, kad ji būtų 1/3 apsemta vandeniu. Palikite augalą kelioms valandoms (2-3 val.). Tada ištraukite ir padėkite į nuolatinę vietą.
  3. Taip laistykite dėl durpių indo, kuris yra beveik visų vazų, kurias perkate iš gėlininkų ar parduotuvėse, viduje.
  4. Augimo sezono metu (aktyvus lapų ar stiebų prasiskleidimas) orchidėjas laistykite trąšomis: 2-3 kartus palaistykite trąšomis, o po to paprastu vandeniu.

Netręškite žydėjimo laikotarpiu, nes žiedai paprasčiausiai nuvysta.

paranormal.lt


Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomone su kitais.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
12.06.2023 laikas 07:09 Gydomosios valerijonų savybės
Valerijonai plačiai naudojami liaudies medicinoje pačių įvairiausių ligų gydymui. Siūlome susipažinti su gydomosiomis šių vaistažolių savybėmis.

Skaityti daugiau

26.05.2020 laikas 13:23 Bruknių nauda organizmui
Kodėl sveika valgyti bruknes? Ką verta žinoti apie bruknes? Bruknių lapų arbata nepatariama piktnaudžiauti ir vyrams – jos perteklius gali pažadinti lėtines šlapimo sistemos organų ligas, neigiamai veikti lytinę funkciją...

Skaityti daugiau

04.10.2022 laikas 06:57 Serenčiai. Gėlės mėgėjui ir profesionalui. Serenčių auginimo pagrindai

Serenčiai – tai kiekvienu atžvilgiu patikimos gėlės. Jas paprasta auginti; jos auga įvairiomis sąlygomis, žydi labai gausiai ir ilgai. Ši gėlių veislė pasižymi įvairių formų ir dydžių gausa. Nuostabūs, šilti žiedų atspalviai pagyvina gėlynus ir kompozicijas vazonuose. Skaitydami šį straipsn...

Skaityti daugiau

12.11.2022 laikas 13:24 Teismas panaikino absurdišką draudimą melžti karves anksti ryte
2022 m. spalio 31 d. Lietuvos Aukščiausiasis Teismas priėmė nutartį atnaujintoje administracinio nusižengimo byloje, kurioje V.V.K. pagal Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso (ANK) 488 straipsnio 1 dalį nubaustas 20 eurų bauda už tai, kad 2021 m. gegužės 11 d. apie 6.10 val. ryto...

Skaityti daugiau

26.12.2020 laikas 17:41 Čiobreliai (Thymus). Liaudies Medicinos Receptai Su Čiobreliais
Čiobreliai, kaip ir bazilikai, kulinarijoje vartojami prieskoniniai augalai. Čiobreliais efektyvu gydyti uždegimines burnos ir gerklės bei viršutiniųjų kvėpavimo takų ligas. Čiobrelių preparatai padeda atsikosėti. Sergantiems peršalimo ligomis naudinga gerklę skalauti čiobrelių arbata ar nuoviru....

Skaityti daugiau