Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Sodas | Kaimas » Sodas

Aspirinas, skirtas gėlėms laistyti: menkavertė mityba, kuri daro stebuklus

Gražios gėlės ant palangės - kiekvienos namų šeimininkės pasididžiavimas

Visi mėgsta kambarinius augalus. Tačiau pripažinkime, kad ne visi augina tikrai gražius augalus. Kai kurie žmonės po dviejų ar trijų nesėkmių nusprendžia, kad sodininkystė - ne jiems. Kiti bando išsiaiškinti, kas vyksta, ir anksčiau ar vėliau jiems pavyksta.

Aspirinas, skirtas gėlėms laistyti: menkavertė mityba

Parodysime, kaip ant palangės užauginti žydintį sodą su minimaliomis finansinėmis investicijomis.

Kodėl gėlės mėgsta aspiriną

Biologai teigia, kad vaistas turi tokį poveikį:

  • jis stiprina augalo imunitetą;
  • tokį papildą gavusi gėlė yra atsparesnė ligoms;
  • kenkėjai linkę vengti augalo;
  • augalas yra atsparus įvairiems grybeliams;
  • žydėjimas būna ryškesnis;
  • lapija tampa ryškesnė ir atsparesnė.

Atkreipkite dėmesį, kad šis maitinimas turėtų būti vienkartinis; nereikėtų augalo nuolat maitinti aspirinu, nes jis visiškai nenaudingas. Jei aspiriną naudosite nuolat, augalas prie jo pripras ir nustos reaguoti.

Kaip naudoti aspiriną gėlėms maitinti

Standartinė aspirino tirpalo dozė yra 3 tabletės 3 litrams kambario temperatūros negazuoto vandens. Preparatui visiškai ištirpus, tirpalą galima naudoti laistymui. Optimalus tręšimas - kartą per 2 mėnesius.

Kaip praskiesti aspiriną kambarinėms gėlėms

Patyrę sodininkai nesutaria, kaip tinkamai praskiesti aspiriną gėlėms laistyti. Yra keli būdai, kaip paruošti tirpalą:

  1. Visą aspirino tabletę galima paprasčiausiai nusiųsti į stiklainį su litru vandens ir palaukti, kol ji visiškai ištirps;
  2. aspiriną galima sutrinti į miltelius ir supilti į vandenį. Taip jis ištirps daug greičiau;
  3. taip pat galima naudoti hidrolizę. Vandenį reikia užvirinti, įpilti aspirino po vieną tabletę litrui skysčio ir virti ant silpnos ugnies 30 minučių. Aspirinas skyla į acto ir salicilo rūgštis, kurios vandenyje netirpsta. Verdant atsiras baltų dribsnių, kuriuos geriau pašalinti, o tirpalą atvėsinus naudoti laistymui.

Nėra vienos nuomonės, kaip teisingai paruošti tirpalą, nes visi augalai į preparatą reaguoja individualiai.

Ar galima laistyti vijoklius vandeniu su aspirinu?

Taip, absoliučiai, tačiau reikia nepamiršti, kad violetinėms gėlėms standartinė dozė - 1 tabletė 1 litrui vandens - netinka. Norint pasiekti greitą žydėjimą, tirpalas turi būti labiau koncentruotas, t. y. 1 tabletė vaisto 500 ml vandens.

Tirpalas idealiai tinka tiek lapams, tiek šaknims tręšti. Tačiau atkreipkite dėmesį, kad vijokliai palankiai reaguos tik į šviežią preparatą. Negalima laistyti kelias dienas stovėjusios gėlės, nes reakcija bus minimali.

Aspirinas orchidėjoms - ar galima jį naudoti?

Galima, bet ne visada. Preparatą reikėtų naudoti tik dviem atvejais: jei augalas ilgai nežydėjo ir nesiruošia žydėti ir jei staiga pradėjo gelsti lapai.

Jei orchidėja gerai auga ir nerodo jokių ligos požymių, nereikėtų jos maitinti aspirinu dažniau nei kartą per mėnesį.

Aspirinas pelargonijoms - būsite nustebinti rezultatais

Pelargonijos yra vienintelis augalas, kuris reaguoja iš karto.

Pirmas dalykas, kurį pamatysite jį panaudoję, yra spartus stiebo augimas ir naujų lapkočių pasirodymas. Jis puikiai tinka tiek laistymui, tiek purškimui. Standartinė dozė yra 1 tabletė 1 litrui vandens. Gėlę reikia laistyti tik šviežiu tirpalu ir ne dažniau kaip kartą per 2-3 savaites.


Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomone su kitais.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
20.06.2021 laikas 16:41 Paprastosios Jonažolės (Hypericum) Rinkime Birželio Mėnesį
Paprastosios jonažolės žydi nuo birželio mėnesio iki rudens. Paprastųjų jonažolių reikia rinkti stiebus su žiedynais. Šiuose augaluose gausu rauginių medžiagų, nikotino rūgšties, karotino, vitaminų C ir PP, K, eterinių aliejų ir kt....

Skaityti daugiau

26.12.2020 laikas 11:18 Takažolės – ir nuo akmenų, ir nuo kraujospūdžio
akažolės – patys smulkiausi grikinių šeimos vienametis 5–40 cm aukščio augalai, gausiai paplitę ir augantys visur. Kaip gydomosios priemonės takažolės minimos jau senovės gydytojų Hipokrato, Dioskorido ir Galeno moksliniuose veikaluose....

Skaityti daugiau

06.11.2024 laikas 09:19 Šaltuoju metų laiku: 7 sveikos uogienės receptai
Šaltuoju metų laiku, kai šviežių vaisių ir daržovių pasirinkimas sumažėja, uogienės tampa puikiu būdu išsaugoti vitaminus ir maistingąsias medžiagas. Jos ne tik praturtina mūsų mitybą, bet ir suteikia galimybę mėgautis vasaros skoniu net ir žiemą. Šiame straipsnyje rasite paprastus, bet veiksmingus ...

Skaityti daugiau

09.08.2020 laikas 18:48 Grauželinė gudobelė (Crataegus oxyacantha) Gudobelės poveikis sveikatai
Grauželinė gudobelė, gudobelės nauda, kuo vertingos gudobelės uogos, gudobelės pašalinis poveikis, gudobelės gerosios savybės, koks gudobelės poveikis organizmui, kokių medžiagų yra gudobelių uogose, ko yra gudobelės žieduose, kaip vartoti gudobeles, kada skinti gudobelės žiedus, gudobelė liaudies m...

Skaityti daugiau

01.05.2023 laikas 20:14 Prisiminkite juos. Kokių augalų ir daržovių negalima sodinti šalia bulvių
Tai padės jums gauti puikų šios daržovės derlių. Jei norite savo sode auginti bulves - turite žinoti pagrindines sodinimo taisykles. Tai padės jums gauti puikų šios daržovės derlių.

Skaityti daugiau