Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Kaimo naujienos » Sodininkas

Aspirinas, skirtas gėlėms laistyti: menkavertė mityba, kuri daro stebuklus

  • 26.05.2023
  • 1.0 Reitingas
  • 559 Peržiūrų
  • Aptarti

Gražios gėlės ant palangės - kiekvienos namų šeimininkės pasididžiavimas

Visi mėgsta kambarinius augalus. Tačiau pripažinkime, kad ne visi augina tikrai gražius augalus. Kai kurie žmonės po dviejų ar trijų nesėkmių nusprendžia, kad sodininkystė - ne jiems. Kiti bando išsiaiškinti, kas vyksta, ir anksčiau ar vėliau jiems pavyksta.

Aspirinas, skirtas gėlėms laistyti: menkavertė mityba

Parodysime, kaip ant palangės užauginti žydintį sodą su minimaliomis finansinėmis investicijomis.

Kodėl gėlės mėgsta aspiriną

Biologai teigia, kad vaistas turi tokį poveikį:

  • jis stiprina augalo imunitetą;
  • tokį papildą gavusi gėlė yra atsparesnė ligoms;
  • kenkėjai linkę vengti augalo;
  • augalas yra atsparus įvairiems grybeliams;
  • žydėjimas būna ryškesnis;
  • lapija tampa ryškesnė ir atsparesnė.

Atkreipkite dėmesį, kad šis maitinimas turėtų būti vienkartinis; nereikėtų augalo nuolat maitinti aspirinu, nes jis visiškai nenaudingas. Jei aspiriną naudosite nuolat, augalas prie jo pripras ir nustos reaguoti.

Kaip naudoti aspiriną gėlėms maitinti

Standartinė aspirino tirpalo dozė yra 3 tabletės 3 litrams kambario temperatūros negazuoto vandens. Preparatui visiškai ištirpus, tirpalą galima naudoti laistymui. Optimalus tręšimas - kartą per 2 mėnesius.

Kaip praskiesti aspiriną kambarinėms gėlėms

Patyrę sodininkai nesutaria, kaip tinkamai praskiesti aspiriną gėlėms laistyti. Yra keli būdai, kaip paruošti tirpalą:

  1. Visą aspirino tabletę galima paprasčiausiai nusiųsti į stiklainį su litru vandens ir palaukti, kol ji visiškai ištirps;
  2. aspiriną galima sutrinti į miltelius ir supilti į vandenį. Taip jis ištirps daug greičiau;
  3. taip pat galima naudoti hidrolizę. Vandenį reikia užvirinti, įpilti aspirino po vieną tabletę litrui skysčio ir virti ant silpnos ugnies 30 minučių. Aspirinas skyla į acto ir salicilo rūgštis, kurios vandenyje netirpsta. Verdant atsiras baltų dribsnių, kuriuos geriau pašalinti, o tirpalą atvėsinus naudoti laistymui.

Nėra vienos nuomonės, kaip teisingai paruošti tirpalą, nes visi augalai į preparatą reaguoja individualiai.

Ar galima laistyti vijoklius vandeniu su aspirinu?

Taip, absoliučiai, tačiau reikia nepamiršti, kad violetinėms gėlėms standartinė dozė - 1 tabletė 1 litrui vandens - netinka. Norint pasiekti greitą žydėjimą, tirpalas turi būti labiau koncentruotas, t. y. 1 tabletė vaisto 500 ml vandens.

Tirpalas idealiai tinka tiek lapams, tiek šaknims tręšti. Tačiau atkreipkite dėmesį, kad vijokliai palankiai reaguos tik į šviežią preparatą. Negalima laistyti kelias dienas stovėjusios gėlės, nes reakcija bus minimali.

Aspirinas orchidėjoms - ar galima jį naudoti?

Galima, bet ne visada. Preparatą reikėtų naudoti tik dviem atvejais: jei augalas ilgai nežydėjo ir nesiruošia žydėti ir jei staiga pradėjo gelsti lapai.

Jei orchidėja gerai auga ir nerodo jokių ligos požymių, nereikėtų jos maitinti aspirinu dažniau nei kartą per mėnesį.

Aspirinas pelargonijoms - būsite nustebinti rezultatais

Pelargonijos yra vienintelis augalas, kuris reaguoja iš karto.

Pirmas dalykas, kurį pamatysite jį panaudoję, yra spartus stiebo augimas ir naujų lapkočių pasirodymas. Jis puikiai tinka tiek laistymui, tiek purškimui. Standartinė dozė yra 1 tabletė 1 litrui vandens. Gėlę reikia laistyti tik šviežiu tirpalu ir ne dažniau kaip kartą per 2-3 savaites.


Naujausias Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomone su kitais.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
13.08.2020 laikas 20:30 Plūdena mažoji (Lemna minor), o nauda didelė
Šie augalai daro stebuklus ir neturi kontraindikacijų. Jie renkami nuo gegužės iki rugsėjo ekologiškai švariuose vandens telkiniuose, nuplaunami kelis kartus, džiovinami ir iš jų ruošiama gydymui naudojama tinktūra....

Skaityti daugiau

19.03.2019 laikas 14:00 Inca Inchi (Sacha Inchi) aliejus
Mokslas teigia, jog riebalų rūgštys Omega-3 ir Omega-6 vadinamos nepakeičiamomis, nes žmogaus organizmas jų negamina, todėl jų būtina gauti su maistu. Iš nesočiųjų riebalų rūgščių mūsų organizme sintetinama daug biologiškai aktyvių junginių....

Skaityti daugiau

21.07.2020 laikas 11:01 Apskritalapis Eukaliptas (Eucalyptus Globulus) Eukalipto Nauda
Apskritalapis eukaliptas – (lot. Eucalyptus globulus) - tai nuolat žaliuojantis medis, užaugantis iki 50 metrų aukščio. Lapai odiški, platūs, rutulio formos, išsidėstę šonu į saulės šviesą. Žiedi dideli, balti. Eukalipto tėvynė – Tasmanija. Apskritalapis eukaliptas, eukalipto nauda, eukalipto pašal...

Skaityti daugiau

15.05.2021 laikas 22:20 Paprastosios Rasakilos Liaudies Medicinoje
Neretai teigiama, jog paprastosios rasakilos padeda gydyti tūkstančius ligų. Verta pažymėti, kad šie augalai pasižymi ne vien tik vertingomis gydomosiomis, bet ir dekoratyvinėmis savybėmis.

Skaityti daugiau

19.05.2020 laikas 08:14 Balinis ajeras (Acorus calamus L) Ir Nauda
Vaistažolių gerosios ir blogosios savybės. Liaudies medicinoje ajeras yra vartojamas išoriškai ir į vidų. Išoriškai ajerą vartojo žaizdų gydymui. Į vidų ajeras buvo vartojamas temperatūros mažinimui, vėžio gydymui....

Skaityti daugiau