Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Sodas | Kaimas » Sodas

Aspirinas, skirtas gėlėms laistyti: menkavertė mityba, kuri daro stebuklus

Gražios gėlės ant palangės - kiekvienos namų šeimininkės pasididžiavimas

Visi mėgsta kambarinius augalus. Tačiau pripažinkime, kad ne visi augina tikrai gražius augalus. Kai kurie žmonės po dviejų ar trijų nesėkmių nusprendžia, kad sodininkystė - ne jiems. Kiti bando išsiaiškinti, kas vyksta, ir anksčiau ar vėliau jiems pavyksta.

Aspirinas, skirtas gėlėms laistyti: menkavertė mityba

Parodysime, kaip ant palangės užauginti žydintį sodą su minimaliomis finansinėmis investicijomis.

Kodėl gėlės mėgsta aspiriną

Biologai teigia, kad vaistas turi tokį poveikį:

  • jis stiprina augalo imunitetą;
  • tokį papildą gavusi gėlė yra atsparesnė ligoms;
  • kenkėjai linkę vengti augalo;
  • augalas yra atsparus įvairiems grybeliams;
  • žydėjimas būna ryškesnis;
  • lapija tampa ryškesnė ir atsparesnė.

Atkreipkite dėmesį, kad šis maitinimas turėtų būti vienkartinis; nereikėtų augalo nuolat maitinti aspirinu, nes jis visiškai nenaudingas. Jei aspiriną naudosite nuolat, augalas prie jo pripras ir nustos reaguoti.

Kaip naudoti aspiriną gėlėms maitinti

Standartinė aspirino tirpalo dozė yra 3 tabletės 3 litrams kambario temperatūros negazuoto vandens. Preparatui visiškai ištirpus, tirpalą galima naudoti laistymui. Optimalus tręšimas - kartą per 2 mėnesius.

Kaip praskiesti aspiriną kambarinėms gėlėms

Patyrę sodininkai nesutaria, kaip tinkamai praskiesti aspiriną gėlėms laistyti. Yra keli būdai, kaip paruošti tirpalą:

  1. Visą aspirino tabletę galima paprasčiausiai nusiųsti į stiklainį su litru vandens ir palaukti, kol ji visiškai ištirps;
  2. aspiriną galima sutrinti į miltelius ir supilti į vandenį. Taip jis ištirps daug greičiau;
  3. taip pat galima naudoti hidrolizę. Vandenį reikia užvirinti, įpilti aspirino po vieną tabletę litrui skysčio ir virti ant silpnos ugnies 30 minučių. Aspirinas skyla į acto ir salicilo rūgštis, kurios vandenyje netirpsta. Verdant atsiras baltų dribsnių, kuriuos geriau pašalinti, o tirpalą atvėsinus naudoti laistymui.

Nėra vienos nuomonės, kaip teisingai paruošti tirpalą, nes visi augalai į preparatą reaguoja individualiai.

Ar galima laistyti vijoklius vandeniu su aspirinu?

Taip, absoliučiai, tačiau reikia nepamiršti, kad violetinėms gėlėms standartinė dozė - 1 tabletė 1 litrui vandens - netinka. Norint pasiekti greitą žydėjimą, tirpalas turi būti labiau koncentruotas, t. y. 1 tabletė vaisto 500 ml vandens.

Tirpalas idealiai tinka tiek lapams, tiek šaknims tręšti. Tačiau atkreipkite dėmesį, kad vijokliai palankiai reaguos tik į šviežią preparatą. Negalima laistyti kelias dienas stovėjusios gėlės, nes reakcija bus minimali.

Aspirinas orchidėjoms - ar galima jį naudoti?

Galima, bet ne visada. Preparatą reikėtų naudoti tik dviem atvejais: jei augalas ilgai nežydėjo ir nesiruošia žydėti ir jei staiga pradėjo gelsti lapai.

Jei orchidėja gerai auga ir nerodo jokių ligos požymių, nereikėtų jos maitinti aspirinu dažniau nei kartą per mėnesį.

Aspirinas pelargonijoms - būsite nustebinti rezultatais

Pelargonijos yra vienintelis augalas, kuris reaguoja iš karto.

Pirmas dalykas, kurį pamatysite jį panaudoję, yra spartus stiebo augimas ir naujų lapkočių pasirodymas. Jis puikiai tinka tiek laistymui, tiek purškimui. Standartinė dozė yra 1 tabletė 1 litrui vandens. Gėlę reikia laistyti tik šviežiu tirpalu ir ne dažniau kaip kartą per 2-3 savaites.


Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomone su kitais.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
10.08.2022 laikas 08:40 Vynuogės vilioja daugelį, bet jas auginti nelengva
Lietuvai tapus oficialia vynuogių augintojų šalimi, vynmedžių augintojams atsivėrė naujos galimybės, tačiau šio pavasario ir vasaros permainingi orai parodė, kad užauginti vynuoges mūsų šalyje gana sunku ir vynuogynas, kaip pragyvenimo šaltinis, gali būti tik siekiamybė....

Skaityti daugiau

14.04.2023 laikas 09:13 Parduotuvėje pirkti nereikės: kaip sėti petražoles, kad derlius būtų gausus
Daržovių sezonas jau beveik prasidėjo, o tai reiškia, kad laikas pradėti galvoti, kaip sėti petražoles darže. Kad jau nuo gegužės mėnesio galėtumėte mėgautis kvapniais žalumynais, galite pasinaudoti daržininkų išbandytais metodais, kaip nuspręsti, kur ir kaip sodinti petražoles....

Skaityti daugiau

25.03.2023 laikas 14:16 Kaip laistyti kambarinius augalus?
Kambariniai augalai dažniausiai žūsta dėl netinkamo laistymo. Vienas iš jų turi nuolat palaikyti drėgną dirvožemį. Kitiems augalams reikia pasirūpinti, kad tarp laistymų dirvožemis gerai išdžiūtų. Kitų atveju dirvožemio drėgnumas priklauso nuo metų laiko. Patikrinkite individualius kiekvieno augalo ...

Skaityti daugiau

13.06.2024 laikas 07:44 Kaip tinkamai prižiūrėti avietyną?
Kiekvienas sodininkas žino, kad be tręšimo, genėjimo, laistymo labai sunku užauginti gausų aviečių derlių. Be to, nereikėtų pamiršti apie mulčiavimą. Jis taip pat labai svarbus.

Skaityti daugiau

21.10.2020 laikas 19:13 Meškauogės stipresnės už uždegimus
Liaudyje meškauogės dar vadinamos meškos bruknia, meškos ausimis, dar ir miltiniukėmis, nes uogų minkštimas yra miltingos konsistencijos. Meškauogės neturi jokio skonio. Bet jas išdžiovinus, gerai sumalus į miltus, paskui išvirus piene, pagardinus sviestu ir medumi, išeina maistinga košė. Ji dar yra...

Skaityti daugiau