Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Kaimo naujienos » Aliejai

Arganų vaisių aliejus

Arganų aliejus - vienas brangiausių ir vertingiausių augalinės kilmės aliejų, dažnai vadinamas baltuoju Maroko auksu. Gausus nepakeičiamųjų riebalų rūgščių Omega-6 ir Omega-9, augalinių sterolių, padedančių palaikyti natūralias odos funkcijas, stabdančių oksidacijos procesus ir ypač vitamino E, saugančio odą nuo žalingo laisvųjų radikalų poveikio, didinančio elastingumą, lyginančio smulkias raukšleles.

Arganų aliejus, aliejus, mityba

Šis aliejus spaudžiamas rankomis iš medžių rūšies, lotyniškai vadinamos argania spinosa vaisių branduolių. Šie medžiai auga vienintelėje žemės vietoje – pietvakarių Maroke ir yra nykstanti rūšis, todėl regionas įtrauktas į UNESCO biosferos rezervatų sąrašą.Jau prieš keletą šimtmečių Šiaurės Afrikoje gyvenančios berberų moterys arganų aliejų naudojo kaip prabangią kosmetikos priemonę, pasižyminčią stipriomis teigiamai odą veikiančiomis savybėmis.

Tai nuostabiai drėkinantis ir maitinantis aliejus, kuris itin gausaus vitamino E ir drėgmę bei sveiką odos būklę ir elastingumą padedančių palaikyti nesočiųjų riebalų rūgščių dėka, gali padėti sumažinti odos sausumą ir šerpetojimą, itin tinkamas brandžios, vystančios odos priežiūrai, viso kūno odai po kaitinimosi saulėje ir soliariumuose puoselėti, veido masažui, jautriai paakių odos priežiūrai. Aliejus veiksmingai lygina ir stangrina, odą daro itin švelnią ir jaunatvišką. Tinka sausų, lūžinėjančių plaukų ir nagų priežiūrai, norint suteikti jiems žvilgesio. Vienas ar mišiniuose su kitais aliejais naudojamas profilaktikai nuo strijų susidarymo nėštumo metu.

Arganų aliejus, aliejus, mityba

Įdomu

Arganų aliejus spaudžiamas iš gelsvų, slyvos dydžio vaisų kauliukų branduolių, kurie surenkami nuo žemės, nes medis pilnas aštrių spyglių. 

Arganų medžiai ne vien dovanoja nuostabius vaisius, bet savo egzistavimu atlieka ir svarbią ekologinę funkciją. Patys būdami labai atsparūs sausrai (nenuostabu, nes jų šaknys siekia net 30 metrų gylį!), savo šešėliu apsaugo aplinkinius augalus nuo perdžiūvimo, o giliai po žeme saugo dirvą nuo erozijos.

Arganų aliejus, aliejus, mityba

Mūsų patarimai

Veidui

Naudokite arganų aliejų vietoj naktinio kremo – kas vakarą prieš miegą pirštų galiukais patepkite aliejumi vos sudrėkintą veido odą ir švelniai įmasažuokite. Nepamirškite švelniais patapšnojimais palepinti paakių odos. Ryte džiaukitės šilko švelnumo oda...

Jeigu jūsų oda probleminė (kamuoja spuogeliai), lygiomis dalimis sumaišykite arganų aliejų su juodgrūdžių aliejumi ir kasdien šiuo mišiniu patepkite odą.

Puoselėjanti kaukė bet kokiai odai: sumaišykite po arbatinį šaukštelį natūralaus jogurto, medaus, arganų aliejaus ir avokado minkštimo. Gerai išmaišykite ir užtepkite ant odos. Palaikykite dešimt minučių ir nuplaukite drungnu vandeniu.

Kaukė riebiai odai: vieną valgomąjį šaukštą arganų aliejaus sumaišykite su kiaušinio tryniu. Gautu mišiniu patepkite veidą ir švelniai pamasažuokite. Palaikykite dvidešimt minučių ir nuvalykite drėgna servetėle.

Plaukams

Kaukė lūžinėjantiems plaukams: iki vientisos masės sumaišykite po vieną arbatinį šaukštelį arganų ir alyvuogių aliejaus, dešimt lašų levandų eterinio aliejaus ir penkis lašus šalavijų eterinio aliejaus. Gautu mišiniu kruopščiai ištepkite plaukus, įmasažuokite į galvos odą. Palaikykite penkiolika minučių ir išplaukite.

Nagams

Jei norite ilgų ir sveikų nagų, kasdien įmasažuokite šiek tiek arganų aliejaus į nagų odeles, o jei pageidaujate sustiprinti silpnus ir lūžinėjančius nagus, arganų aliejų sumaišykite su keletu lašų citrinos sulčių ir gerai įmasažuokite į nagų odeles. 

Įlašinkite šio nuostabaus aliejaus į mėgstamą rankų kremą, šampūną, kūno losjoną, maišykite su kitais aliejais arba naudokite gryną, ant drėgnos odos ir džiaukitės stangria, švelnia, jaunatviška ir sveika oda!

Mišinys stangrinančiam masažui, strijų profilaktikai

Lygiomis dalimis sumaišykite erškėtuogių sėklų aliejų su avokadų, argano, makadamijų riešutų ir sviestmedžių aliejais. Įlašinkite keletą lašelių mandarinų eterinio aliejaus. Mišiniu masažuokite reikiamas vietas.

Svarbu: visa svetainėje pateikta informacija yra rekomenduojamojo pobūdžio. Mūsų siūlomi produktai nėra skirti diagnozuoti, gydyti ar užkirsti kelią kokioms nors ligoms. Prieš vartodami ar naudodamiesi mūsų patarimais, visuomet vadovaukitės savo nuomone, atsižvelkite į individualius poreikius ir konsultuokitės su gydytoju. 


Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomone su kitais.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
18.11.2022 laikas 20:35 Jonažolės - vaistažolės nuo šimto ligų

Jonažolės nuo seniausių laikų yra liaudiška gydomoji priemonė, kurią pripažįsta ir mokslinė medicina. Šiandien naudingos vaistažolės labai plačiai derinamos su kitomis vaistinėmis priemonėmis.

Skaityti daugiau

06.09.2020 laikas 09:06 Varnalėšų Aliejus ir naudojimo būdai
Varnalėšų aliejus naudojamas ir senoms žaizdoms, egzemai, inkštirams ir kitiems odos susirgimams gydyti. Sergant mastopatija, gydytojai rekomenduoja varnalėšų aliejumi įtrinti krūtinę...

Skaityti daugiau

27.10.2022 laikas 07:11 Patarimai, kaip saugoti rudens derlių
Šviežias rudeninis derlius yra apdovanojimas už visas pastangas šiltuoju sezonu auginant ir prižiūrint daržoves, kurios iki vėlyvo pavasario tarnaus kaip maisto bei vitaminų atsargos. Vis dėlto ar daržovės tikrai peržiemos, priklauso nuo tinkamų laikymo sąlygų. Pavyzdžiui, kartu laikomos bulvės ir s...

Skaityti daugiau

28.03.2023 laikas 18:46 Kastuvu nepakasite: ką daryti, jei jūsų sodo dirva labai kieta?
Kietas dirvožemis sode yra dažna problema. Ją sunku kasti, kartais net kastuvu, daržovės blogai auga, o vanduo sunkiai įsigeria į dirvą. Šiame straipsnyje skaitykite, kodėl žemė sode tampa kieta ir kaip ją suminkštinti....

Skaityti daugiau

11.09.2022 laikas 17:36 Kaip sodinti braškes rugsėjo mėnesį?
Būna atvejų, kai pavasarį tiesiog nėra laiko pasodinti braškių: darbas, didelis užimtumas, ligos. Arba būna sunku rasti tinkamų daigų. Todėl kyla klausimas, kaip sodinti braškes rugpjūtį? Tiesą sakant, tai vienintelis laikas, kai dar galite tai padaryti. Tačiau sodininkai sako, kad braškes galima so...

Skaityti daugiau