Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Sodas | Kaimas » Sodas

Kodėl agurkų lapai gelsta ir džiūsta ir ką su tuo daryti?

Kodėl agurkų lapai gelsta ir džiūsta lysvėje ir ką tokiu atveju daryti

Kodėl agurkų lapai gelsta ir džiūsta lysvėje ir ką tokiu atveju daryti

Dažniausiai agurkų lapai pagelsta dėl netinkamos priežiūros, optimalių auginimo sąlygų pažeidimo. Geltoni lapai taip pat gali rodyti augalo ligą arba "badą".

Priežastys, kodėl agurkų lapai gelsta

 • Laistymo režimo nesilaikymas. Jei agurkus laistote labai retai arba dažnai, bet nepakankamai, augalas greitai išsausėja. Pirmasis šios problemos požymis - pageltę lapai. Per gausus laistymas ne mažiau pavojingas - agurkai gali supūti.
 • Trąšų trūkumas. Vegetacijos metu augalams reikia kompleksinių azoto trąšų, o jų trūkstant pradeda gelsti lapai.
 • Per didelis vėsinimas. Žema temperatūra taip pat sukelia augalui stresą ir lemia geltonų lapų atsiradimą.
 • Saulės nudegimai. Jei laistote agurkus dieną ir vanduo patenka ant lapų, geltonos dėmės gali reikšti nudegimą saulėje. Laistykite tik ryte arba vakare.
 • Ligos ir virusai. Dažna pageltusių lapų priežastis yra ligos, pavyzdžiui, fuzariozė.
 • Šaknų sistemos pažeidimai. Agurkų šaknis gali apgraužti kenkėjai, jos gali būti pažeistos sodinant daigus į dirvą, ravint ar purenant.

Priežastys, dėl kurių agurkų lapai susisuka ir pagelsta

 • Jei pastebėjote, kad agurkų lapai pradėjo blykšti ir garbanotis žemyn, galbūt priežastis slypi azoto, kalio trūkume.
 • Vasaros viduryje daržovių pasėlius pažeidžia miltligė. Dėl šios agurkų ligos lapai pagelsta ir susisuka žemyn. Siekiant išvengti užkrato ir kovoti su juo, augalai purškiami 1 % Bordo skysčio tirpalu, o šiltnamis ar šiltnamis reguliariai vėdinamas.
 • Jei lapai pradeda garbanotis ir šviesėti, įgauna gelsvą spalvą, gali būti, kad augalą "užpuolė" kenkėjai. Apžiūrėkite galinę lapo pusę. Galbūt ji padengta amarais arba voratinklinėmis erkėmis. Tokiu atveju agurkus turėtumėte nupurkšti atitinkamais kenkėjus atbaidančiais preparatais.
 • Jei laikotės visų rekomenduojamų priežiūros sąlygų, atlikote šėrimą ir profilaktinį gydymą nuo ligų ir kenkėjų, bet agurkų lapai vis tiek gelsta ir deformuojasi, greičiausiai tai yra virusinės ligos požymis. Tokiu atveju belieka tik sunaikinti sergantį augalą, kol virusas neišplito po visą daržą.

Priežastys, dėl kurių agurkų lapų kraštai pagelsta

 • Grybelinė liga. Dažnai miltligė pradeda veikti lapą būtent nuo krašto. Atsargiai, kad nenudegintumėte augalo, agurkus apdorokite 1 % Bordo skysčiu.
 • Drėgmės trūkumas. Sausas oras ir nepakankamas laistymas gali lemti lapų pageltimą ir nudžiūvimą, dažnai prasidedantį nuo kraštų.
 • Elementų, ypač kalio, trūkumas. Lapų pakraščiuose atsiranda salotinis geltonas apvadas. Problema sprendžiama atliekant kompleksinį maitinimą.

Ką daryti, jei gelsta atvirame grunte pasodintų agurkų lapai

 • Uždarykite agurkus šaltuoju metų laiku. Neleiskite augalams peršalti, uždenkite juos plėvele.
 • Laikykitės laistymo normų. Jei lapai pagelto tik todėl, kad agurkai išdžiūvo nuo karščio, atkurkite įprastą laistymą - netrukus augalai atsigaus. Jei persistengėte su laistymu ir lapai pagelto dėl puvinio, reikia imtis skubių priemonių: išpurenti krūmus arba dirvą po jais užpilti medžio pelenais ir smėliu.
 • Įberkite trąšų. Agurkus reguliariai tręškite organinėmis ir kompleksinėmis mineralinėmis trąšomis. Lapų pageltimą gali sukelti "badavimas".
 • Agurkus apdorokite nuo ligų ir kenkėjų. Reguliariai apžiūrėkite augalus, kad greitai rastumėte agurkams kenkiančius vabzdžius.
 •  Nelaistykite ir nemaitinkite agurkų dienos metu, nes tai gali sukelti saulės nudegimus.


Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomone su kitais.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
17.11.2022 laikas 08:23 Ženkliai auga avižų pasėlių plotai
Lietuvoje avižas auginančios ir perdirbančios įmonės sako, kad šis augalas dėl savo naudingumo žmogaus sveikatai ypač mėgiamas vartotojų. Kasmet pasaulyje užauginama maždaug 22,5 milijonai tonų avižų, o jų pasėlių plotai užima 9,7 milijonų hektarų....

Skaityti daugiau

19.07.2020 laikas 20:06 Vertingas Moliūgas. Naudokite, kaip maistą ir vaistą

Kartą teko užsukti pas kaimyną į sandėliuką rūsyje. Ten lentynose gulėjo prikrauta nemažai moliūgų. Pajuokavome, kad geras moliūgų derlius buvo, dabar visą žiemą nereikės jokių laisvinamųjų vaistų. Po riebios vakarienės pavalgys moliūgo deserto ir žarnynas veiks kaip laikrodis.

...

Skaityti daugiau

17.10.2021 laikas 13:30 Žemuogės – sodinimas, auginimas ir priežiūra
Žemuogė yra viena iš vertingiausių, plačiai auginamų uoginių kultūrų. Vartojamos šviežios, tinka ir perdirbimui. Žemuogių vertę padidina tai, kad jos anksti sunoksta (birželio mėn.), uogos labai skanios.

Skaityti daugiau

20.02.2023 laikas 08:12 Ką daryti vazone atsiradus pelėsiui?
Kiekvienai namų šeimininkei, puošiančiai savo namus daugybe gėlių, yra gana sudėtinga prižiūrėti dirvožemį visuose vazonuose. Laimei, atsiradusio pelėsio problemą galima lengva išspręsti.

Skaityti daugiau

12.03.2022 laikas 10:38 Kaip kovoti su daigų ligomis?

Kambaryje užsiauginti sveikų ir tvirtų daigų nėra taip paprasta, kaip gali atrodyti to nebandžiusiems. Tokiu metų laiku trūksta šviesos, dėl šildančių radiatorių oras tampa per daug sausas ir daigeliams iškyla pavojus įsisirgti daugybe grybinių ir bakterinių ligų.

...

Skaityti daugiau