Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Sodininkystės Patarimai Pradedantiesiems » Sodas

Kodėl agurkų lapai gelsta ir džiūsta ir ką su tuo daryti?

Kodėl agurkų lapai gelsta ir džiūsta lysvėje ir ką tokiu atveju daryti

Kodėl agurkų lapai gelsta ir džiūsta lysvėje ir ką tokiu atveju daryti

Dažniausiai agurkų lapai pagelsta dėl netinkamos priežiūros, optimalių auginimo sąlygų pažeidimo. Geltoni lapai taip pat gali rodyti augalo ligą arba "badą".

Priežastys, kodėl agurkų lapai gelsta

  • Laistymo režimo nesilaikymas. Jei agurkus laistote labai retai arba dažnai, bet nepakankamai, augalas greitai išsausėja. Pirmasis šios problemos požymis - pageltę lapai. Per gausus laistymas ne mažiau pavojingas - agurkai gali supūti.
  • Trąšų trūkumas. Vegetacijos metu augalams reikia kompleksinių azoto trąšų, o jų trūkstant pradeda gelsti lapai.
  • Per didelis vėsinimas. Žema temperatūra taip pat sukelia augalui stresą ir lemia geltonų lapų atsiradimą.
  • Saulės nudegimai. Jei laistote agurkus dieną ir vanduo patenka ant lapų, geltonos dėmės gali reikšti nudegimą saulėje. Laistykite tik ryte arba vakare.
  • Ligos ir virusai. Dažna pageltusių lapų priežastis yra ligos, pavyzdžiui, fuzariozė.
  • Šaknų sistemos pažeidimai. Agurkų šaknis gali apgraužti kenkėjai, jos gali būti pažeistos sodinant daigus į dirvą, ravint ar purenant.

Priežastys, dėl kurių agurkų lapai susisuka ir pagelsta

  • Jei pastebėjote, kad agurkų lapai pradėjo blykšti ir garbanotis žemyn, galbūt priežastis slypi azoto, kalio trūkume.
  • Vasaros viduryje daržovių pasėlius pažeidžia miltligė. Dėl šios agurkų ligos lapai pagelsta ir susisuka žemyn. Siekiant išvengti užkrato ir kovoti su juo, augalai purškiami 1 % Bordo skysčio tirpalu, o šiltnamis ar šiltnamis reguliariai vėdinamas.
  • Jei lapai pradeda garbanotis ir šviesėti, įgauna gelsvą spalvą, gali būti, kad augalą "užpuolė" kenkėjai. Apžiūrėkite galinę lapo pusę. Galbūt ji padengta amarais arba voratinklinėmis erkėmis. Tokiu atveju agurkus turėtumėte nupurkšti atitinkamais kenkėjus atbaidančiais preparatais.
  • Jei laikotės visų rekomenduojamų priežiūros sąlygų, atlikote šėrimą ir profilaktinį gydymą nuo ligų ir kenkėjų, bet agurkų lapai vis tiek gelsta ir deformuojasi, greičiausiai tai yra virusinės ligos požymis. Tokiu atveju belieka tik sunaikinti sergantį augalą, kol virusas neišplito po visą daržą.

Priežastys, dėl kurių agurkų lapų kraštai pagelsta

  • Grybelinė liga. Dažnai miltligė pradeda veikti lapą būtent nuo krašto. Atsargiai, kad nenudegintumėte augalo, agurkus apdorokite 1 % Bordo skysčiu.
  • Drėgmės trūkumas. Sausas oras ir nepakankamas laistymas gali lemti lapų pageltimą ir nudžiūvimą, dažnai prasidedantį nuo kraštų.
  • Elementų, ypač kalio, trūkumas. Lapų pakraščiuose atsiranda salotinis geltonas apvadas. Problema sprendžiama atliekant kompleksinį maitinimą.

Ką daryti, jei gelsta atvirame grunte pasodintų agurkų lapai

  • Uždarykite agurkus šaltuoju metų laiku. Neleiskite augalams peršalti, uždenkite juos plėvele.
  • Laikykitės laistymo normų. Jei lapai pagelto tik todėl, kad agurkai išdžiūvo nuo karščio, atkurkite įprastą laistymą - netrukus augalai atsigaus. Jei persistengėte su laistymu ir lapai pagelto dėl puvinio, reikia imtis skubių priemonių: išpurenti krūmus arba dirvą po jais užpilti medžio pelenais ir smėliu.
  • Įberkite trąšų. Agurkus reguliariai tręškite organinėmis ir kompleksinėmis mineralinėmis trąšomis. Lapų pageltimą gali sukelti "badavimas".
  • Agurkus apdorokite nuo ligų ir kenkėjų. Reguliariai apžiūrėkite augalus, kad greitai rastumėte agurkams kenkiančius vabzdžius.
  •  Nelaistykite ir nemaitinkite agurkų dienos metu, nes tai gali sukelti saulės nudegimus.


Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomone su kitais.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
2019-03-12 laikas 07:30 Erškėtuogių sėklų aliejus

Šį aliejų rekomenduojame: brandžiai, vystančiai, pavargusiai, sausai odai; kaklo ir krūtinės odai stangrinti; saulėje nudegusiai ar nušalusiai odai prižiūrėti; randuotai odai; nėščiųjų odai strijų atsiradimo profilaktikai; sudirgusiai odai po depiliacijos ar skutimosi; dermatito, egzemos ir psori...

Skaityti daugiau

2019-03-03 laikas 11:44 Alyvuogių aliejus
Pačios geriausios kokybės ypač tyras (Extra Virgin) alyvuogių aliejus, išgautas šaltuoju būdu, pasižymi pačiomis geriausiomis savybėmis, yra mažo rūgštingumo, turtingas maistingųjų medžiagų, pasižymi švelniu ir maloniu skoniu....

Skaityti daugiau

2020-05-16 laikas 19:09 Kvapioji Kalizija (Callisia fragrans)

Kvapioji kalizija priklauso komelininių (lot. Commelinaceae) augalų šeimai, kuri skirstoma j du pošeimius. Šiuos sudaro 40 genčių ir apie 650 rūšių, tarp jų - nemažai dekoratyvinių ir vaistinių augalų.

Skaityti daugiau

2025-03-11 laikas 12:27 Kaip Genėti Vaismedžius: Obelys, Kriaušės, Slyvos
Vaismedžių genėjimas – tai menas ir mokslas, padedantis užtikrinti sveiką augimą ir gausų derlių. Nesvarbu, ar jūsų sode auga obelys, kriaušės, slyvos, trešnės, ar vyšnios, tinkamas genėjimas yra būtinas, kad medžiai klestėtų. Kada genėti? Kaip pasirinkti įrankius ir apsaugoti pjūvius? Kaip prižiūrė...

Skaityti daugiau

2022-08-12 laikas 12:07 Rugiagėlės žydi ne vien mėlynai

Daugumai daugiamečių augalų būdingas gana trumpas žydėjimo laikotarpis, kuris trunka tik kelias savaites. Žinoma, kai kurios augalų rūšys ir veislės šios taisyklės nesilaiko, jų žydėjimo periodas gali būti ilgesnis.

...

Skaityti daugiau