Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Kaimo naujienos » Sodininkas

Agurkų laistymas, kad jie augtų kaip ant mielių: patyrusio sodininko paslaptis

  • 21.05.2023
  • 0.0 Reitingas
  • 176 Peržiūrų
  • Aptarti

Agurkų laistymas, kad jie augtų kaip ant mielių

Tinkamam daigų sodinimui ir laistymui iš pradžių reikia skirti ypatingą dėmesį.

Gerą agurkų derlių galima užauginti tik tinkamai prižiūrint. Svarbu nepraleisti nė vieno vystymosi etapo. Tinkamas daigų sodinimas ir laistymas ypač svarbus pradžioje.

Apie tai, kuo laistyti agurkus, kad jie gerai augtų ir vystytųsi, papasakota You Tube kanale "Namas ir prisadibna dilyanka.

Ką dėti į duobutę sodinant daigus

Prieš sodinimą dirvą reikėtų patręšti humusu. Lysves geriau daryti 95 cm atstumu, o tarp krūmų palikti 70 cm.

"Tai kaip tik toks atstumas, kai yra gera ventiliacija. Priešingu atveju, jei bus storesni sodinukai, prikibs ligos", - aiškina sodininkas.

Prieš sodinant daigus į lysves, reikia gerai palaistyti šiltu vandeniu, o tada į duobutes įberti svogūnų lukštų ir 1 valgomąjį šaukštą pelenų.

"To reikia, kad dirva būtų prisotinta. Pelenuose yra daugiau kaip 20 proc. kalio ir beveik visa Mendelejevo lentelė. Jei dirva prisotinta kalio, augalai gerai priešinasi ligoms ir visiems temperatūros svyravimams", - aiškina sodininkas.

Agurkų svogūnėliuose taip pat gausu makro- ir mikroelementų, o svarbiausia - jie padeda kovoti su kenkėjais.

Kuo laistyti agurkus

Po 7-10 dienų, kai agurkai gerai įsišaknija, jau galite juos laistyti specialiu tirpalu.

Tam reikia 10 litrų kibirą iki pusės pripildyti dilgėlėmis, užpilti vandeniu ir palikti, kad pradėtų rūgti. Taip pat reikėtų praskiesti vištų mėšlą. Pripildykite juo 10 litrų kibirą iki 1/3, o likusią dalį užpilkite vandeniu ir taip pat palikite fermentuotis.

"Tada 10 litrų vandens paimkite pusę litro žalių dilgėlių antpilo ir tiek pat vištienos mėšlo antpilo. Viską sumaišykite ir laistykite agurkus - po pusę litro po kiekvienu krūmu. Tai tik agurkų priežiūros pradžia, laukia ir daugiau sunkių darbų", - sako šeimininkė.


Naujausias Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomone su kitais.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
12.11.2022 laikas 14:33 Ką turi žinoti mėsinių galvijų, avių ir ožkų augintojai

Nors Lietuva ir apsirūpina galvijiena, tačiau aukščiausios kokybės mėsos trūksta. Todėl ateinantį finansinį laikotarpį galvijininkystės sektoriui remti numatytas intervencinių priemonių komplektas (susietoji pajamų parama, ekoschemos, rizikos valdymo bei kaimo plėtros priemonės), orientuotas...

Skaityti daugiau

29.11.2021 laikas 15:36 Dirvinė čiužutė (Tthalaspi arvense)

Vienmetis žolinis kryžmažiedžių šeimos augalas, stiebas tiesus, vagotas, užauga 15-45 cm aukščio. Apatiniai lapai pailgi arba ovaliniai, lapkotiniai; stiebiniai - strėliniai, prigludę, šonuose rantyti.

Skaityti daugiau

11.08.2019 laikas 11:47 Margainių sėklų aliejus

Margainių aliejus naudojamas kosmetikoje kaip efektyvi odos ir plaukų maitinimo ir drėkinimo priemonė, ypač rekomenduojamas nudegimų, žaizdelių pažeistai odai prižiūrėti, pleiskanotai, sausai, ir probleminei odai, plaukų bei nagų stiprinimui ir augimui gerinti, vystančios, senstančios odos prieži...

Skaityti daugiau

15.11.2022 laikas 21:30 Naudingos gvazdikėlių savybės
Tikriausiai kiekvienų, namų virtuvėje galima rasti indelį su gvazdikmedžio pumpurais. O ar žinote, kad šis prieskonis įtrauktas į Britanijos žolelių farmakopėją? Ar girdėjote, kad kvapusis gvazdikėlis įeina į žinomo parazitus naikinančio maisto papildo sudėtį? Gal vertėtų naujai pažvelgti į indelį s...

Skaityti daugiau

06.09.2020 laikas 10:06 Varnalėšų Aliejus ir naudojimo būdai
Varnalėšų aliejus naudojamas ir senoms žaizdoms, egzemai, inkštirams ir kitiems odos susirgimams gydyti. Sergant mastopatija, gydytojai rekomenduoja varnalėšų aliejumi įtrinti krūtinę...

Skaityti daugiau