Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Sodininkystės Patarimai Pradedantiesiems » Sodas

Agurkų laistymas, kad jie augtų kaip ant mielių: patyrusio sodininko paslaptis

Agurkų laistymas, kad jie augtų kaip ant mielių

Tinkamam daigų sodinimui ir laistymui iš pradžių reikia skirti ypatingą dėmesį.

Gerą agurkų derlių galima užauginti tik tinkamai prižiūrint. Svarbu nepraleisti nė vieno vystymosi etapo. Tinkamas daigų sodinimas ir laistymas ypač svarbus pradžioje.

Apie tai, kuo laistyti agurkus, kad jie gerai augtų ir vystytųsi, papasakota You Tube kanale "Namas ir prisadibna dilyanka.

Ką dėti į duobutę sodinant daigus

Prieš sodinimą dirvą reikėtų patręšti humusu. Lysves geriau daryti 95 cm atstumu, o tarp krūmų palikti 70 cm.

"Tai kaip tik toks atstumas, kai yra gera ventiliacija. Priešingu atveju, jei bus storesni sodinukai, prikibs ligos", - aiškina sodininkas.

Prieš sodinant daigus į lysves, reikia gerai palaistyti šiltu vandeniu, o tada į duobutes įberti svogūnų lukštų ir 1 valgomąjį šaukštą pelenų.

"To reikia, kad dirva būtų prisotinta. Pelenuose yra daugiau kaip 20 proc. kalio ir beveik visa Mendelejevo lentelė. Jei dirva prisotinta kalio, augalai gerai priešinasi ligoms ir visiems temperatūros svyravimams", - aiškina sodininkas.

Agurkų svogūnėliuose taip pat gausu makro- ir mikroelementų, o svarbiausia - jie padeda kovoti su kenkėjais.

Kuo laistyti agurkus

Po 7-10 dienų, kai agurkai gerai įsišaknija, jau galite juos laistyti specialiu tirpalu.

Tam reikia 10 litrų kibirą iki pusės pripildyti dilgėlėmis, užpilti vandeniu ir palikti, kad pradėtų rūgti. Taip pat reikėtų praskiesti vištų mėšlą. Pripildykite juo 10 litrų kibirą iki 1/3, o likusią dalį užpilkite vandeniu ir taip pat palikite fermentuotis.

"Tada 10 litrų vandens paimkite pusę litro žalių dilgėlių antpilo ir tiek pat vištienos mėšlo antpilo. Viską sumaišykite ir laistykite agurkus - po pusę litro po kiekvienu krūmu. Tai tik agurkų priežiūros pradžia, laukia ir daugiau sunkių darbų", - sako šeimininkė.


Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomone su kitais.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
2023-12-11 laikas 10:13 Dygliuotas šaltalankis ir jo nauda

Štai ir atėjo pirmosios šalnos – pats metas rinkti dygliuotojo šaltalankio uogas. Jas geriausiai rinkti spalio–gruodžio mėnesiais, kai po pirmųjų šalnų uogos tampa saldžiai rūgščios ir lengviau atsiskiria nuo šakelių.

...

Skaityti daugiau

2025-03-31 laikas 16:23 Kaip Tręšti Vyšnias Pavasarį ir Žydėjimo Metu: Patarimai Saldžiam Derliui

Norite mėgautis sultingomis ir saldžiomis vyšniomis tiesiai iš savo sodo? Tinkamas tręšimas pavasarį ir žydėjimo metu yra raktas į gausų derlių. Šiame gide rasite viską, ką reikia žinoti!

Skaityti daugiau

2024-05-11 laikas 13:15 Kaip užauginti svogūnus iš sėklų ir kada sėti laiškinius svogūnus?
Svogūnus auginti iš sėklų geriau, nes sėklos yra daug pigesnės nei daigai, antra, labai lengva užauginti svogūnų daigus, nes nereikia pikuoti sėklų į daigų puodelius. Ir trečia, iš sėklų užauginti svogūnai yra didesni nei iš daigų....

Skaityti daugiau

2020-06-05 laikas 11:54 Smiltyninis šlamutis (Helichrysum arenarium) ir Šlamučio nauda
Smiltyninis šlamutis (lot. Helichrysum arenarium) - tai daugiametis žolinis augalas, užaugantis iki 30-50 cm aukščio. Stiebas stačias, viršutinėje dalyje nežymiai išsišakojęs, padengtas pilkais pūkais. Lapai pražanginiai, apatiniai – atvirkščiai kiaušiniški, viršutiniai – lancetiški ar linijiški....

Skaityti daugiau

2020-07-13 laikas 09:28 Petražolės – ne tik naudingos prieskoninės daržovės
Petražolių tėvyne laikomos Viduržemio jūros pakrančių šalys, o apie jų gydomąsias savybes žinojo jau senovės graikai ir romėnai. Dabar petražolės auginamos visame pasaulyje kaip populiarus prieskonis ir naudingi vaistiniai augalai....

Skaityti daugiau