Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Sodas | Kaimas » Vaistažolės

Čiobreliai (Thymus). Liaudies Medicinos Receptai Su Čiobreliais

Čiobreliai (Thymus). Liaudies Medicinos Receptai Su Čiobreliais

(Paranormal)* Čiobreliai, kaip ir bazilikai, kulinarijoje vartojami prieskoniniai augalai. Čiobreliais efektyvu gydyti uždegimines burnos ir gerklės bei viršutiniųjų kvėpavimo takų ligas. Čiobrelių preparatai padeda atsikosėti. Sergantiems peršalimo ligomis naudinga gerklę skalauti čiobrelių arbata ar nuoviru.

Lotyniškasis čiobrelių pavadinimas reiškia „stiprus", „vyriškas".

Čiobreliai buvo žinomi dar senovės Graikijoje ir Romoje. Norėdami sustiprėti, kariai maudydavosi čiobrelių antpilo voniose. Egiptiečiai čiobrelius vartojo vietoje kvepalų, juos panaudodavo balzamuojant mirusiuosius. XI amžiuje vienuoliai benediktinai čiobrelius išplatino po visą Europą.

Liaudies medicinos receptai su čiobreliais

Mažakraujystės, pneumonijos ir kitų ligų gydymas

1 valgomąjį šaukštą susmulkintos čiobrelių žolės užpilkite 1 stikline verdančio vandens. 15 minučių pakaitinkite verdančio vandens vonelėje, leiskite nusistovėti 45 minutes, nukoškite. Sergantiems mažakraujyste. pneumonija, bronchitu, skrandžio (kai sumažėjęs skrandžio sulčių rūgštingumas) ir žarnyno ligomis, alkoholizmu. epilepsija ir neuralgija, besiskundžiantiems dažnu pilvo pūtimu, nemiga ir dažnais galvos skausmais. bei pernelyg dirgliems žmonėms šio antpilo prieš valgį patariama vartoti po 1 valgomąjį šaukštą 3 kartus per dieną. Šio antpilo taip pat naudinga vartoti stipriai išsigandusiems žmonėms bei tiems, kam reikia numalšinti žalingąjį streso poveikį.

Čiobrelių įtaka gydant alkoholizmą

3 valgomuosius šaukštus susmulkintos čiobrelių žolės užpilkite 1 stikline verdančio vandens, leiskite nusistovėti valandą laiko, nukošite. Sergantiems alkoholizmu šio antpilo patariama gerti po 1 valgomąjį šaukštą 3-4 kartus per dieną. Teigiama, jog kartu su alkoholiu čiobreliai sukelia pykinimą ir vimdymą, todėl imama šlykštėtis alkoholiu.

prieskoniai, vaistažolės, čiobreliai, liaudies medicina, žolės

Kai pablogėja atmintis

1 valgomąjį šaukštą susmulkintų čiobrelių užpilkite 0.5 litro vandens. tik užvirkite, leiskite nusistovėti kol atvės, nukoškite. Kartais, patyrus galvos smegenų sutrenkimą, pablogėja ar net kuriam laikui pranyksta atmintis. Tokiais atvejais šio antpilo patariama gerti po 1/3 stiklinės 3 kartus per dieną.

Virškinamojo trakto darbą gerinanti čiobrelių arbata

1 arbatini šaukštelį (su kaupu) susmulkintų čiobrelių užpilkite 250 ml verdančio vandens, leiskite nusistovėti 10 minučių, nukoškite. Gerindami sutrikusį virškinamojo trakto darbą, šios šiltos arbatos gerkite po 1 puodelį 3 kartus per dieną. Svarbu, kad ši arbata žarnyne atstato naudingąją mikroflorą.

Uždegiminių burnos ir gerklės ligų gydymas

4 valgomuosius šaukštus susmulkintos čiobrelių žolės užpilkite 1 litru verdančio vandens, leiskite nusistovėti valandą laiko, nukošite. Gydydami uždegimines burnos ir gerklės ligas bei malšindami dantų skausmus, šiuo antpilu kiek galima dažniau skalaukite bumą ir gerklę.

Konjunktyvito gydymas

2 valgomuosius šaukštus susmulkintų čiobrelių užpilkite 100 ml vandens, leiskite nusistovėti valandą laiko, nukoškite. Šiame antpile suvilgytus vatos kompresus uždėkite ant konjunktyvito pažeistų akių vokų. palaikykite 30-60 minučių.

prieskoniai, vaistažolės, čiobreliai, liaudies medicina, žolės

Išorinis ligų gydymas spiritiniu čiobrelių antpilu

8 valgomuosius šaukštus susmulkintos čiobrelių žolės užpilkite 0,5 litro degtinės, tamsioje vietoje reguliariai pakratydami leiskite nusistovėti 2 savaites, nukoškite. Šiuo antpilu patariama įtrinti tirpstančias, paraudusias bei paralyžiuotas kūno vietas. Šiuo antpilu patariama išoriškai malšinti ir radikulito skausmus.

Ginekologinių ligų gydymas

1 dalį čiobrelių žolės užpilkite 3 dalimis vandens, virinkite 1-2 minutes. atvėsinkite, nukoškite ir nakčiai įpurkškite į lyties organus.

Gydomosios vonios su čiobreliais

100 g susmulkintos čiobrelių žolės užpilkite 1 litru verdančio vandens. leiskite nusistovėti pusę valandos, nukoškite. supilkite į 35-37 C vandens vonią. Sergantiems žarnyno, centrinės nervų sistemos ir ginekologinėmis ligomis, reumatu bei kokliušu šiose voniose patariama pagulėti po 10-20 minučių.

prieskoniai, vaistažolės, čiobreliai, liaudies medicina, žolės

Pabrėžiame, kad tai - liaudiški patarimai, neįrodyti mokslinėse laboratorijose. Tik išbandyti protėvių ir perduoti iš lūpų į lūpas ateities kartoms. Mūsų tikslas informuoti. Todėl paliekame jums teisę patiems spręsti, tikėti jais ar ne, o dar geriau pasitarkite su gydytoju, dėl galimo šalutinio poveikio.

* „Paranormal.lt“ straipsniai skirti tik informaciniams ir švietimo tikslams ir nepakeičia profesionalių medicininių patarimų, diagnostikos ar gydymo. Visais klausimais apie savo sveikatos būklę visada pasitarkite su gydytoju.

paranormal.lt


Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomone su kitais.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
23.06.2023 laikas 06:49 Galvos bus didelės kaip delnas: kaip laistyti svogūnus, kad geriau augtų
Liepa - tai metas, kai svogūnai žydi. Šiuo metu šį lysvės padarą maitinti tinkamomis maistinėmis medžiagomis yra kaip niekada svarbu.

Skaityti daugiau

03.04.2023 laikas 07:22 Prasideda smidrų sezonas: kuo naudinga ši nekaloringa daržovė?
Smidrai – daržovė turinti eilę mineralų bei vitaminų, priskiriami prie sveikatai palankiausių daržovių sąrašo, todėl prasidėjus pavasario sezonui jais rekomenduojama paįvairinti valgiaraštį.

Skaityti daugiau

19.11.2020 laikas 22:34 Bruknės Naudojimas Liaudies Medicinoje
Bruknė - žemaūgis visžalis erikinių šeimos krūmokšnis su šliaužiančiais plonais šakniastiebiais, stačiais stiebeliais. Lapeliai kiaušiniški, pliki, odiniai, lygūs. Vaisiai raudoni, sultingi, apvalūs, rūgščiai saldūs su aitroku prieskoniu. Sunoksta rugpjūčio pabaigoje ar rugsėjo pradžioje....

Skaityti daugiau

05.07.2024 laikas 11:33 Kodėl agurkų lapai gelsta ir džiūsta ir ką su tuo daryti?
Kodėl agurkų lapai gelsta ir džiūsta lysvėje ir ką tokiu atveju daryti? Dažniausiai agurkų lapai pagelsta dėl netinkamos priežiūros, optimalių auginimo sąlygų pažeidimo. Geltoni lapai taip pat gali rodyti augalo ligą arba "badą"....

Skaityti daugiau

29.07.2024 laikas 08:32 Kada laikas genėti vyšnias ir trešnes?
Tinkamiausias metas genėti vyšnias ir trešnes yra arba iškart po žydėjimo, arba liepos–rugpjūčio mėnesiais, kai nuimamas derlius. Šiuo laiku tai padarius medelių žaizdos gyja geriau, jie išskiria mažiau sakų, negu nugenėti pavasarį....

Skaityti daugiau