Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Sodas | Kaimas » Vaistažolės

Paprastasis Čiobrelis Liaudies Medicinoje

(Thymus serpyllum) Nuo gilios senovės čiobreliai buvo garbinami, laikomi dieviškąja žole, kuri gali sugrąžinti žmogui ne tik sveikatą, bet ir gyvenimą.

Paprastasis čiobrelis (Thymus serpyllum)

Šie augalai - nepaprastai naudingos sveikatai vaistažolės.

Sakoma, kad jomis galima išgydyti labai daug ligų.

Gamtoje randama įvairių čiobrelių rūšių, skirtumai tarp jų nedideli ir pagal išvaizdą, ir pagal juose esančių medžiagų sudėtį. Visos rūšys turi gydomųjų savybių ir naudojamos liaudies medicinoje.

Čiobrelis - daugiametis neaukštas puskrūmis, turintis gulsčius arba kylančius sumedėjusius stiebus. Lapai smulkūs. Rožinės ir violetinės spalvos žiedai sutelkti galvelės pavidalo žiedynuose. Žydi beveik visą vasarą. Sėklos sunoksta liepos-rugsėjo mėnesiais.

Liaudies medicinos žinynuose galima rasti įvairių preparatų iš čiobrelių įvairioms ligoms gydyti. Labiausiai paplitę yra antpilai. Jie ruošiami taip: valgomąjį šaukštą džiovintos žolės arba 2 šaukštus šviežios užpilti stikline verdančio vandens, sandariai uždengtame inde laikyti 1-2 valandas, kad nusistovėtų. Vartoti po 1-2 valgomuosius šaukštus 3 kartus per dieną prieš valgį, gydant tuberkuliozę, bronchinę astmą, kvėpavimo takų, bronchų ir plaučių ligas, neuralgijas, nemigą, neurozes, inkstų ir šlapimo pūslės uždegimus, kaip šlapimo išsiskyrimą skatinančią ir bendrai organizmą stiprinančią priemonę.

Gydant kvėpavimo organų ligas, be nuovirų ir antpilų vartojimo, naudojamos inhaliacijos. Gydant slogą, čiobrelio antpilu praplaunama nosis. Jei skauda gerklę, antpilu galima ją skalauti. Antpilo lašeliai naudojami, kai skauda akis. Čiobrelių aliejumi arba ekstraktu gydoma pūslelinė ir uždegiminės odos ligos.

Čiobrelių antpilas naudojamas ir pirtyje gydomiesiems bei aromatiniams garams išgauti.

Nuo vaikų ir suaugusių disbakteriozės gerai padeda čiobrelių arbata, geriama tuščiu skrandžiu. Čiobrelius vartojant į vidų, sustiprėja skrandžio sulčių išsiskyrimas, sulėtėja patogeninės mikrofloros vystymasis. Čiobreliai naudingi nuo uždegiminių šlapimo ir lytinės sferos ligų: cistito, pielito, pielonefrito.

Čiobreliai gali padėti šalinti akmenis iš organizmo, taip pat, kaip teigė Avicena, užpylus juos vynu, padeda šlapimui varvant lašais, t.y. nuo prostatito ir cistito.

Be to, čiobreliai didina maitinančių mamų laktaciją.

Čiobreliai gerina nuotaiką depresija sergantiems ligoniams. Šie augalai dažnai įeina į mišinius, skiriamus sergantiems encelofatija, galvos smegenų kraujagyslių ateroskleroze.

Čiobreliai gerina kraujotaką ir apykaitos procesus galvos smegenyse, todėl jie naudojami, gydant įvairias galvos smegenų ligas. Liaudies medicina juos naudoja ir nuo galvos smegenų sukrėtimo.

Šie vaistiniai augalai naudojami, gydant galvos traumos ir kritimo pasekmes (stiprūs skausmai, atminties praradimas, dirglumas). Kasdien geriant čiobrelių arbatą, po tam tikro laiko būklė gerėja, ir ligos simptomai pranyksta.

Iš ankstyvųjų čiobrelių lapų daromas gydomasis tvarstis ant kaktos ir galvos nuo galvos skausmo, ir tai duoda naudos.

Čiobrelių antpilu naudinga plauti galvą, jei skauda galvą.

Čiobrelių prikimšta pagalvė padeda gerai išsimiegoti, ramina nervų sistemą.

Vonios, pavilgai, šutekliai su čiobreliais naudojami, gydant sąnarių skausmus, paralyžių, sumušimus ir navikus.

Voniose su čiobrelių žolės antpilu maudomi maži vaikai, gydant rachitą ir medžiagų apykaitos sutrikimus.

Antpilas voniai: 100 g čiobrelių žolės užpilti 5 l verdančio vandens, palaikyti 30 minučių, kad nusistovėtų, tada supilti į vonią. Procedūrą daryti 2 kartus per savaitę.

Čiobrelių žolės antpilu galima plauti galvą, tai stiprina plaukus, padeda atsikratyti pleiskanų. Antpilas: 1 valgomąjį šaukštą čiobrelių žolės užpilti 250 ml verdančio vandens, palaikyti 1 valandą, kad nusistovėtų. Gerti po 1/3 stiklinės 3 kartus per dieną.

Kai kurie fitoterapeutai rekomenduoja čiobrelius sergantiems skrandžio vėžiu. Jei kepenys pažeistos metastazių, čiobreliai būna labai naudingi.

Čiobreliai laikomi efektyvia onkologinių ligų profilaktikos priemone. Jie naikina patogeninius grybelius ir mikroorganizmus, turi stiprių antiseptinių savybių. Gydant grybelį, naudojamas čiobrelių antpilas arba nuoviras, tačiau šiems tikslams reikia didelės čiobrelių koncentracijos.

Švieži čiobreliai naudojami žaizdoms, opoms, odos ligoms gydyti: smulkinta žolė dedama ant pažeistų odos vietų.

Liaudies medicina nuo senų laikų čiobrelius naudojo alkoholizmui gydyti. Manoma, kad čiobreliai padeda įgyti stiprų pasibjaurėjimą alkoholiniais gėrimais. Šiems tikslams ruošiamas toks antpilas: sumaišyti 5 dalis čiobrelių ir 1-2 dalis pelynų. 5 valgomuosius šaukštus džiovinto mišinio užpilti 1 litru verdančio vandens. Vartoti po valgomąjį šaukštą 3-4 kartus per dieną prieš valgį. Gydymo kursas ilgas - ne mažiau kaip du mėnesiai.

Laikoma, kad preparetai su čiobreliais teigiamai veikia lytinę funkciją. Prostatito ir impotencijos gydymui profilaktikai liaudies medicina paprastai naudoja čiobrelių antpilus ir aliejų. Antpilas geriamas tuščiu skrandžiu, o aliejumi įtrinama tarpvietė. Galima daryti ir vonias su čiobrelių nuoviru. Nevertėtų pamiršti kvapnaus čiobrelių medaus, kurį galima vartoti ir kaip vaistą, ir kaip aromatingą saldumyną.

paranormal.lt


Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomone su kitais.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
30.03.2023 laikas 17:32 Kasmet nežinau, kur dėti derlių: kuo tręšti abrikosus pavasarį
Gražus ir prižiūrėtas sodas džiugina ne tik akį, bet ir skrandį. Malonu gražią dieną pasivaikščioti medžių pavėsyje ir suvalgyti porą abrikosų. Tačiau kartais prastas derlius viską sugadina.

Skaityti daugiau

27.08.2024 laikas 13:26 Burokėliai: Laikymas, nauda ir liaudies medicinos paslaptys
Burokėliai – tai ne tik populiarus ir skanus daržovė, bet ir sveikos gyvensenos simbolis, kuris gali suteikti daugybę naudos mūsų organizmui. Jų maistingos medžiagos, kaip vitaminai, mineralai ir antioksidantai, padeda palaikyti sveikatą ir gerovę. Tačiau norint pasinaudoti visomis burokėlių teikiam...

Skaityti daugiau

12.11.2022 laikas 13:24 Teismas panaikino absurdišką draudimą melžti karves anksti ryte
2022 m. spalio 31 d. Lietuvos Aukščiausiasis Teismas priėmė nutartį atnaujintoje administracinio nusižengimo byloje, kurioje V.V.K. pagal Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso (ANK) 488 straipsnio 1 dalį nubaustas 20 eurų bauda už tai, kad 2021 m. gegužės 11 d. apie 6.10 val. ryto...

Skaityti daugiau

03.07.2020 laikas 20:05 Vaistinių Piliarožių (Svilarožių) Savybės
Garsusis senovės gydytojas Avicena vaistinių piliarožių šaknų nuoviru patarė gydyti auglius ir šlapimo bei tulžies pūslės akmenligę. Senovės romėnai vaistines svilarožes, o vėliau ir vienuoliai, augino kaip vaistinius augalus....

Skaityti daugiau

11.04.2021 laikas 11:19 Špinatų Naudojimų Būdai Esant Atitinkamiems Negalavimams

Ankstesniame skyriuje buvo išvardytos špinatų gydomosios savybės. Šiame skyriuje išskirsime pagrindinius praktikuojamus špinatų gydymo būdus sergant tam tikromis ligomis bei esant atitinkamiems negalavimams.

...

Skaityti daugiau