Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Sodas | Kaimas » Vaistažolės

Liaudies Gydytojas: Kuo Naudinga Vaistažolė Lapinės Garstyčios?

Liaudies Gydytojas: Kuo Naudinga Vaistažolė Lapinės Garstyčios?

Kaip atrodo

Vienmetis žolinis augalas Lapinės garstyčios (Brassica juncea L.). Lapai eiliški, kotuoti. Žiedai geltoni, su keturiais lapeliais, smulkūs. Vaisiai - linijiškos ankštys. Sėklos smulkios, apvalios, priklausomai nuo rūšies juodai pilkos, rudos arba šviesiai geltonos.

Žydi gegužę, vaisiai sunoksta birželį.

Rinkimo laikas

Gydymo tikslais naudojamos visiškai subrendusios augalo sėklos.

Savybės

Naudojamos garstyčių trauklapių pavidalu vonioms, kaip atpalaiduojanti priemonė, sergant plaučių uždegimu, reflektorinei kraujotakai (esant hipertoninei krizei, stenokardijai, gresiant insultui), taip pat sergant neuralgija, radikulitu.

Lapinės garstyčios, Brassica juncea L, vaistažolės, žolelės, liaudies

Sergant peršalimo ligomis, garstyčių vonios sužadina kraujotaką, pagilina kvėpavimą, palengvina atsikosėjimą. Lakūs garstyčių garai turi antimikrobinių savybių. Garstyčių aliejaus vietinio poveikio kriterijus yra atsirandantis deginimo pojūtis toje vietoje, kur jis uždėtas. Iš garstyčių miltelių namų sąlygomis irgi galima pasigaminti garstyčių trauklapių. Reikia atskiesti miltelius iki košelės konsistencijos ir užtepti plonu sluoksniu ant drobės arba tvirto popieriaus.

Garstyčių skoninės savybės irgi gerai žinomos, todėl jos naudojamos maisto gamyboje ir buityje.

Dėmesio!

Naudojant garstyčias vietinei terapijai, jeigu nebus laikomasi procedūros trukmės, galima nusideginti.

Receptai

Dingus arba sumažėjus apetitui, garstyčios vartojamos su maistu (su mėsa, žuvimi arba duona).

paranormal.lt vaistažolės


Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomone su kitais.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
17.11.2022 laikas 08:17 Kukurūzų Lietuvoje užauginama daugiau, bet paklausa menka
Šiemet planuojamas beveik 140 tūkst. tonų kukurūzų grūdų derlius – didžiausias per kelerius pastaruosius metus, nes šia kultūra daugiau nei bet kada apsėta laukų.

Skaityti daugiau

07.08.2020 laikas 20:38 Paprastoji Juodavaisė Gervuogė. Gervuogių Poveikis (Rubus Caesius)

Paprastoji juodavaisė gervuogė - Rubus caesius - tai puskrūmis, užaugantis iki 150 cm aukščio. Stiebai šliaužiantys arba kylantys su nedideliais lenktais dygliais ir pasidengę melsvo atspalvio apnašomis. Uogos prinoksta rugpjūčio – rugsėjo mėnesiais. Auga upių pakrantėse, pievose, miškuose....

Skaityti daugiau

09.10.2023 laikas 08:10 Laikas sodinti topinambus
Topinambai (kitaip – bulvinės saulėgrąžos, Jeruzalės artišokai ar žieminės bulvės) yra kilę iš Šiaurės Amerikos. Topinambai į Europą pateko XVII a. pradžioje, pirmiausia – į Ispaniją, Prancūziją, Italiją ir kitas šalis....

Skaityti daugiau

07.09.2021 laikas 06:53 Rasakila – vaistažolė moterims

Viduramžiais alchemikai rasakilas naudojo įvairiems bandymams atlikti, nes tikėjo, kad augalai turi stebuklingų savybių. Lapų sultis jie naudojo bandydami sukurti filosofijos ir išminties akmenį bei gyvybės eliksyrą. Iš čia kilęs ir lotyniškas augalo pavadinimas – Alchemilla.

...

Skaityti daugiau

16.05.2020 laikas 20:41 Liepų nauda ir liaudies receptai

Vaistams naudojami liepų žiedynai, pumpurai, lapai ir žievė. Pavasarį labai sveika suvalgyti po saujelę liepų pumpurų, vėliau - pasidaryti salotų su jaunais liepų lapais. Verdama liepų žievė išskiria daug gleivių ir vartojama sergant gastritu, kai padidėjęs skrandžio rūgštingumas; furunkulams, nu...

Skaityti daugiau