Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Kaimo naujienos » Vaistažolės

Liaudies Gydytojas: Kuo Naudinga Vaistažolė Lapinės Garstyčios?

Liaudies Gydytojas: Kuo Naudinga Vaistažolė Lapinės Garstyčios?

Kaip atrodo

Vienmetis žolinis augalas Lapinės garstyčios (Brassica juncea L.). Lapai eiliški, kotuoti. Žiedai geltoni, su keturiais lapeliais, smulkūs. Vaisiai - linijiškos ankštys. Sėklos smulkios, apvalios, priklausomai nuo rūšies juodai pilkos, rudos arba šviesiai geltonos.

Žydi gegužę, vaisiai sunoksta birželį.

Rinkimo laikas

Gydymo tikslais naudojamos visiškai subrendusios augalo sėklos.

Savybės

Naudojamos garstyčių trauklapių pavidalu vonioms, kaip atpalaiduojanti priemonė, sergant plaučių uždegimu, reflektorinei kraujotakai (esant hipertoninei krizei, stenokardijai, gresiant insultui), taip pat sergant neuralgija, radikulitu.

Lapinės garstyčios, Brassica juncea L, vaistažolės, žolelės, liaudies

Sergant peršalimo ligomis, garstyčių vonios sužadina kraujotaką, pagilina kvėpavimą, palengvina atsikosėjimą. Lakūs garstyčių garai turi antimikrobinių savybių. Garstyčių aliejaus vietinio poveikio kriterijus yra atsirandantis deginimo pojūtis toje vietoje, kur jis uždėtas. Iš garstyčių miltelių namų sąlygomis irgi galima pasigaminti garstyčių trauklapių. Reikia atskiesti miltelius iki košelės konsistencijos ir užtepti plonu sluoksniu ant drobės arba tvirto popieriaus.

Garstyčių skoninės savybės irgi gerai žinomos, todėl jos naudojamos maisto gamyboje ir buityje.

Dėmesio!

Naudojant garstyčias vietinei terapijai, jeigu nebus laikomasi procedūros trukmės, galima nusideginti.

Receptai

Dingus arba sumažėjus apetitui, garstyčios vartojamos su maistu (su mėsa, žuvimi arba duona).

paranormal.lt vaistažolės


Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomone su kitais.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
27.10.2019 laikas 19:09 Medetkų Aliejus
Medetkų aliejus pasižymi antiseptinėmis, priešuždegiminėmis, baktericidinėmis, regeneruojamosiomis savybėmis. Aliejus minkština, skatina smulkių įtrūkimų ir žaizdelių gijimą, maitina, drėkina, saugo nuo aplinkos poveikio ir išsausėjimo....

Skaityti daugiau

21.10.2020 laikas 19:13 Meškauogės stipresnės už uždegimus
Liaudyje meškauogės dar vadinamos meškos bruknia, meškos ausimis, dar ir miltiniukėmis, nes uogų minkštimas yra miltingos konsistencijos. Meškauogės neturi jokio skonio. Bet jas išdžiovinus, gerai sumalus į miltus, paskui išvirus piene, pagardinus sviestu ir medumi, išeina maistinga košė. Ji dar yra...

Skaityti daugiau

25.08.2022 laikas 08:05 Rugpjūčio antra pusė – česnakų dorojimo laikas
Mažai rasime žmonių, kas nemėgtų česnakų, bet kuri šeimininkė be jų praktiškai neapsieina. Kokiomis savybėmis pasižymi česnakas, gal neverta varginti skaitytojų – puslapio neužtektų.

Skaityti daugiau

13.04.2021 laikas 22:24 Ramunėlė Ir Jos Gydomosios Savybės

Žodžio “ramunė” etimologija kilusi iš Senovės Romos. Iš lotynų kalbos išvertus romanus, reiškia romėnas. Šiuo laikotarpiu vaistažolė ramunėlė, oficialiai medicinos pripažinta daugiau negu 25 pasaulio šalyse.

...

Skaityti daugiau

10.11.2022 laikas 19:15 Naudingos vaistažolės - debesylai (gydymo būdai)
Apie gydomąsias šių augalų savybes žinojo dar Avicena, debesylus vadinęs puikiu vaistu. Žolininkai senovėje manė, kad jų šaknys turėjo devynias stebuklingas jėgas ir gydo nuo devynių negalavimų, o sveikuosius saugo nuo visų ligų....

Skaityti daugiau