Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Sodas | Kaimas » Aliejai

Kanapių sėklų aliejus

Kanapių sėklų aliejuje esančios nepakeičiamosios riebalų rūgštys Omega-6 ir Omega-3

Šaltai spaustas aliejus spaudžiamas iš sėjamosios kanapės (lot. Cannabis Sativa) sėklų. Lietuvoje kanapės buvo auginamos nuo seno, daugiausiai pluoštui.

Kanapių sėklų aliejus, kanapių aliejus, kanapių sėklos

Iki šiol Lietuvoje kanapes auginti buvo uždrausta, kad jų žaliava nebūtų piktnaudžiaujama kaip narkotine medžiaga. Nuo 2014 m. sausio 1 d. įsigaliojus pluoštinių kanapių įstatymui, Lietuvos ūkininkams leidžiama legaliai auginti, perdirbti, eksportuoti ir importuoti pluoštinių veislių kanapes (tų veislių, kurios tinkamos pluoštui ir aliejui išgauti bei kuriose nėra žmogaus psichiką veikiančių medžiagų).

Tai vienos maistingiausių sėklų pasaulyje, turinčios kur kas daugiau baltymų ir aminorūgščių nei grūdinės kultūros.

Šiame aliejuje labai mažai sočiųjų riebalų rūgščių, todėl nuo seno Lietuvoje jį vartodavo tik labai šviežią. Specialiomis spaudyklėmis aliejus buvo spaudžiamas malūnininkų ir laikomas šaltai ir tik ribotą laiką.

Kanapių aliejuje gausu žmogaus organizmui ypač reikalingų Omega-3 ir Omega-6 riebiųjų rūgščių, vitaminų, proteinų, kitų reikalingų medžiagų.

Aliejus yra žalsvo atspalvio, švelnaus saldoko riešutų skonio ir kvapo, vėsinantis, minkštas, švelnus, lengvai įsigeriantis. Tinka maistui (padažams, salotoms, šaltiems užkandžiams gardinti) bei kosmetikai.

Kanapių sėklų aliejų rekomenduojame inkštiruotai, sausai, egzemos, žvynelinės kamuojamai odai prižiūrėti.  Aliejus gerai įsigeria, nepalieka riebumo jausmo, blizgesio. Sausą odą veiksmingai drėkina, gali pagerinti odos spalvą. 

Labai rekomenduojame sausų pėdų ir kojų kulnų priežiūrai, sudirgusioms, sausoms, įtrūkusioms, pūslelinės kamuojamoms lūpoms, o taip pat plaukams stiprinti, plaukų augimui skatinti, siekiant suteikti jiems blizgesio, lankstumo, purumo. Pastoviai maitindami plaukus kanapių sėklų aliejumi, lengviau juos iššukuosite ir suformuosite.

Įdomu

Liaudies medicinoje kalbama, jog siekiant organizmą papildyti nepakeičiamosiomis riebalų rūgštimis, reiktų kasdien profilaktiškai vartoti po desertinį šaukštą kanapių sėklų aliejaus keletą kartų per dieną. 

Mūsų patarimai

Jei jūsų oda sausa ir nuolat jaučiate tempimą

Sumaišykite arbatinį šaukštelį avižinių miltų su šaukšteliu grietinėlės bei tiek pat kanapių sėklų aliejaus. Mišinį užtepkite ant veido, palaikykite 5 – 10 minučių ir nuplaukite drungnu vandeniu. 

Masažinis mišinys maudžiant sąnariams, jaučiant įtempimą ir nuovargį

Kanapių sėklų aliejų vos pašildykite vandens garų vonelėje ir įlašinkite levandų ir rozmarinų eterinio aliejaus (vienam šaukštui kanapių aliejaus – trys lašeliai eterinio aliejaus). Masažuojamaisiais judesiais įtrinkite reikiamas vietas.

Mišinys slenkant plaukams

5 valgomuosius šaukštus kanapių sėklų aliejaus pašildykite vandens garų vonelėje. Įlašinkite po du lašus kalendrų, rožmedžių ir ramunėlių eterinio aliejaus. Mišinį gerai įtrinkite į galvos odą ir į plaukus per visą jų ilgį. Pridenkite plaukus polietileniniu maišeliu, apgaubkite rankšluosčiu ir palaikykite dvi valandas. Keletą kartų išplaukite šampūnu. Kartokite kartą per savaitę.

Svarbu: visa svetainėje pateikta informacija yra pažintinio - rekomenduojamojo pobūdžio. Mūsų siūlomi produktai nėra skirti diagnozuoti, gydyti ar užkirsti kelią kokioms nors ligoms. Prieš vartodami ar naudodamiesi mūsų patarimais, visuomet vadovaukitės savo nuomone, atsižvelkite į individualius poreikius, o esant būtinybei (pvz., dėl galimų alerginių reakcijų, netoleravimo ar dėl kitų priežasčių), pasitarkite gydytoju.


Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomone su kitais.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
27.03.2023 laikas 19:41 Orchidėjų šaknys praneša, kad gėlei gresia pavojus: štai įspėjamieji ženklai
Orchidėja (phalaenopsis) turi specifines šaknis, kurios, tarsi čiuptuvai, gali iškilti iš substrato. Dažnai tokia išvaizda ne tik estetiškai gadina grožį, bet ir gali būti ženklas, kad reikia kažką keisti priežiūroje, nes augalas kenčia. Tai buvo atskleista telegramoje Kviti i Roslini....

Skaityti daugiau

18.08.2020 laikas 12:58 Vertingos vingiorykštės – juose slypi neišmatuojama nauda
Pamiškėse, paupiuose, pabaliuose, melioracijos grioviuose ir kitose drėgnesnėse vietose visa jėga žydi pelkinės vingiorykštės. Gardžiai kvepia. Vingiorykštei žiedyno gali pavydėti net madingiausios darželių gėlės....

Skaityti daugiau

20.02.2021 laikas 11:38 Turtingas Derlius Prasideda Nuo Daigo
Nors už lango žiema rodo dantis ir nė nežada trauktis, pats laikas pradėti želdinti namų palanges ir ruoštis šiltnamių sezonui. Bene populiariausios daržovės – pomidorai ir paprikos. Jas augina dauguma sodininkų, nes įdomios šių daržovių rūšys taip ir prašosi būti išmėgintos. Kaip teisingai auginti ...

Skaityti daugiau

17.10.2021 laikas 13:30 Žemuogės – sodinimas, auginimas ir priežiūra
Žemuogė yra viena iš vertingiausių, plačiai auginamų uoginių kultūrų. Vartojamos šviežios, tinka ir perdirbimui. Žemuogių vertę padidina tai, kad jos anksti sunoksta (birželio mėn.), uogos labai skanios.

Skaityti daugiau

24.12.2022 laikas 08:31 Ar galima genėti medžius žiemą?

Beprasidedant kalendorinei žiemai susizgribote, kad nespėjote sode atlikti genėjimo darbų, tad nusprendėte juos atidėti iki pavasario?

Skaityti daugiau