Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Kaimo naujienos » Aliejai

Alyvuogių aliejus

Alyvuogių aliejuje gausu nesočiųjų riebalų rūgščių Omega-3 ir Omega-6.

Alyvuogių aliejus spaudžiamas iš alyvmedžių uogų ir dažnai vadinamas alyvuogių sultimis. Prilyginamas auksui, atsižvelgiant į didžiulę reikšmę kultūros ir mitybos istorijoje. Jau nuo seno graikai, egiptiečiai ir romėnai pasakojo apie aliejaus medžius. Graikų kultūroje šis medis simbolizavo pergalę, garbę, apsivalymą, išmintį ir taiką. Alyvmedžių vainikais buvo apdovanojami olimpinių žaidynių laimėtojai, buvo tikima, kad būtent po alyvmedžiais gimė didieji Olimpo dievai, o ant Nojaus laivo nutūpęs balandis su alyvmedžio šakele snape simbolizavo pasaulinio tvano pabaigą.

Alyvuogių aliejus, aliejus, alyvuogės, Alyvmedžiai, mityba

Viduržemio jūros šalyse tūkstančius metų šis aliejus buvo spaudžiamas rankomis, kojomis, akmeninėmis, granitinėmis girnomis, vėliau – presais, o dar vėliau – vakuuminiu būdu ir kitomis šiuolaikinėmis priemonėmis. Kuo senoviškesnis aliejaus spaudimo būdas, tuo daugiau išlieka jame vertingųjų medžiagų, tuo jis brangesnis ir vertingesnis.

Alyvuogių aliejaus kokybė priklauso ne tik nuo to, kaip jis spaudžiamas, bet ir nuo to, kaip alyvuogės renkamos. Pačios aukščiausios kokybės aliejui gaminti alyvuogės renkamos rankomis. Gali būti naudojamos specialios lazdos alyvuogėms numušti arba pasitelkiami uogų kratytuvai, tačiau tyram ir ypač tyram aliejui išgauti nerenkamos savaime nukritusios alyvuogės, kuriose jau prasidėjusi fermentacija pakenktų aliejaus kokybei.

Aukštos kokybės aliejui labai svarbus dar vienas veiksnys – kad aliejus būtų išspaudžiamas kuo greičiau po alyvuogių surinkimo (per parą, bet ne ilgiau nei per dvi).

Pačios geriausios kokybės ypač tyras (Extra Virgin) alyvuogių aliejus, išgautas šaltuoju būdu, pasižymi pačiomis geriausiomis savybėmis, yra mažo rūgštingumo, turtingas maistingųjų medžiagų, pasižymi švelniu ir maloniu skoniu.

Visame pasaulyje alyvuogių aliejus vertinamas ne vien dėl ypatingo skonio ir kvapo, bet ir dėl naudos sveikatai, ypač dėl jo sudėtyje esančių mononesočiųjų riebalų rūgščių (alyvuogių aliejus ypač gausus Omega-9 riebalų rūgšties). Todėl alyvuogių sultimis galima ne vien gardinti maistą, bet puoselėti kūno odą, plaukus ir nagus. Aukštos kokybės aliejus giliai drėkina, maitina, saugo, minkština ir stiprina. Tai natūrali priemonė jaunystei ir grožiui puoselėti, kuria buvo naudojamasi nuo Antikos laikų...

Alyvuogių aliejus, aliejus, alyvuogės, Alyvmedžiai, mityba

Įdomu

Alyvuogės priskiriamos prie vaisių ir gali būti žalios, violetinės, tamsiai rudos, juodos ir net rožinės spalvos.

Senovės Romoje moterys savo kūną puoselėdavo alyvuogių aliejumi po maudynių, prieš saulės vonias arba kad jų oda maloniai kvepėtų. Naudojo šį aliejų apsaugai nuo strijų susidarymo nėštumo metu.

Senovės Graikijoje buvo išrasti pirmieji vokų šešėliai – medžio anglį maišant su alyvuogių aliejumi.

Alyvmedžiai yra visžaliai medžiai (nenumetantys lapų) ir gali gyventi apie 2000 metų. Vieną seniausių alyvmedžių (manoma, kad tai gali būti pats seniausias alyvmedis pasaulyje) galima pamatyti Kretoje, Ano Vouves kaimelyje. Manoma, kad šio medžio amžius siekia gerokai daugiau nei 2000 metų. Įspūdingai atrodantis medis vis dar brandina alyvuoges...

Alyvuogių aliejus, aliejus, alyvuogės, Alyvmedžiai, mityba

Mūsų patarimai

Anticeliulitinis kūno šveitiklis su kava

Sumaišykite du puodelius maltos pupelių kavos (arba kavos tirščių, likusių nuo kavos gėrimo) su puse puodelio rudojo cukraus ir trimis – keturiais šaukštais tyro alyvuogių aliejaus. Palįskite po drungnu dušu. Kavos mišinį sukamaisiais judesiais įmasažuokite į problemines kūno vietas. Likučius lengvai nuskalaukite šiltu vandeniu.

Prašmatnus mišinys voniai

Dvi citrinas supjaustykite kuo plonesnėmis skiltelėmis ir sudėkite į dubenį. Ant jų užpilkite gerą šliūksnį tyro alyvuogių aliejaus ir pamaišykite. Ant mišinio užberkite tris puodelius rožinės Himalajų druskos. Išmaišę palikite penkioms minutėms pastovėti.

Į vonią bėgant karštam vandeniui, supilkite gautą mišinį. Išmaišykite ir mėgaukitės.

Svarbu: visa svetainėje pateikta informacija yra pažintinio - rekomenduojamojo pobūdžio. Mūsų siūlomi produktai nėra skirti diagnozuoti, gydyti ar užkirsti kelią kokioms nors ligoms. Prieš vartodami ar naudodamiesi mūsų patarimais, visuomet vadovaukitės savo nuomone, atsižvelkite į individualius poreikius, o esant būtinybei (pvz., dėl galimų alerginių reakcijų, netoleravimo ar dėl kitų priežasčių), pasitarkite gydytoju.


Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomone su kitais.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
21.04.2021 laikas 07:03 Alijošius – ir dėl grožio, ir dėl sveikatos?

Seniau kaime vos ne kiekvienuose namuose augdavo alavijas, kurį dažniausiai alijošiumi, gajumi ar oželiu vadindavo. Laikydavo jį dėl nuo seno žinomų vaistinių savybių, o dabar – ir dėl grožio.

Skaityti daugiau

17.10.2021 laikas 13:30 Burokėliai – sodinimas, auginimas ir priežiūra
Burokėliai yra kilę iš Viduržemio jūros kraštų dvimečio laukimo runkelio. Tai dvimečiai augalai. Pirmaisiais metais išauga šakniavaisiai su stambių lapų skrotele, antraisiais – žiedynstiebis ir vaisius (dėžutė).

Skaityti daugiau

30.11.2022 laikas 14:51 Kokia kryptimi vystysis žemdirbystė: yra vienas svarbus momentas
Agrarinių mokslų specialistams, pažangiai mąstantiems žemdirbiams, ūkininkams kryptis kaip ir aiški – tvari žemdirbystė. Ir tam prieštarauti neigti vargu ar atrastume daug oponentų. Aukštų išmanių technologijų taikymas su dirbtinio intelekto taikymu – idealus variantas. Regis, geriau, net ir neverta...

Skaityti daugiau

20.06.2021 laikas 18:09 Paprastoji Lūgnė (Kuphar Lutea) Rinkime Birželio Mėnesį
Teigiama, jog lūgnės - vieni seniausių augalų pasaulyje, pasirodę dar prieš 30 milijonų metų. Paprastosios lūgnės auga stovinčiame ir lėtai tekančiame vandenyje (ežeruose, kūdrose, upių pakrantėse). Neretai paprastosios lūgnės užima didžiulius vandens telkinių plotus....

Skaityti daugiau

29.11.2020 laikas 13:03 Paprastoji Rykštenė – Gydomosios Savybės
Vaistams vartojama viršutinė stiebų dalis su žiedynais (žolė), o kartais ir šaknys. Paskleista plonu sluoksniu žolė džiovinama sausoje gerai vėdinamoje vietoje, dažnai pavartant. Paprastoji rykštenė skleidžia malonų aromatą, kuris džiovinant susilpnėja. Sausa žolė yra kartoko sutraukiančio skonio. V...

Skaityti daugiau