Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Kaimo naujienos » Sodininkas

Serenčiai. Gėlės mėgėjui ir profesionalui. Serenčių auginimo pagrindai

Serenčiai. Gėlės mėgėjui ir profesionalui. Serenčių auginimo pagrindai

Serenčiai – tai kiekvienu atžvilgiu patikimos gėlės. Jas paprasta auginti; jos auga įvairiomis sąlygomis, žydi labai gausiai ir ilgai. Ši gėlių veislė pasižymi įvairių formų ir dydžių gausa. Nuostabūs, šilti žiedų atspalviai pagyvina gėlynus ir kompozicijas vazonuose. Skaitydami šį straipsnį, sužinosite, kokiu būdu serenčius prižiūrėti ir jais rūpintis.

Dėl ko mėgstame serenčius

Tai vienmetės, labai populiarios darželių ir sodų gėlės Lenkijoje. Keičiasi laikai, bet serenčiai vis dar labai populiarūs. Išraiškingų, geltonų arba oranžinių žiedų dėka galima kurti įspūdingas kompozicijas, ypač gyvatvorių ar vejos fone.

Puikiai tinka balkonų ir terasų dekoravimui, sodinimui į vazonus ir kitas talpas. Aukštaūgės serenčių rūšys skinamos puokštėms. Vazoje ilgai išlieka šviežios, nevysta. Būdingas serenčių kvapas yra naudojamas biologinei kovai su dirvožemio nematodais, skruzdėlėmis ir daugeliu kitų kenkėjų. Rekomenduojama serenčiais apsodinti daržovių lysves - tokiu būdu galima jas apsaugoti nuo šliužų.

Serenčiai, gėlės, Serenčių auginimo pagrindai, patarimai

Kokie serenčiai auga soduose

Serenčiai, puošiantys gėlių lysves ir gėlynus skiriasi aukščiu ir forma, žiedų dydžiu bei lapais. Štai trys populiariausios rūšys:

· Gvazdikinis serentis (Tagetes patula) – maksimalus aukštis 60 cm. Darželiuose dažniausiai sodinamos nykštukinės veislės neviršijančios 30 cm. Gvazdikinių serenčių žiedynai yra graižo formos, vidutinio dydžio, pasiskirstę po vieną žiedą ant žiedkočio.  Žiedai gali būti tuščiaviduriai arba pilnaviduriai. Pasižymi gausia spalvų įvairove.Žiedynų atspalviai: nuo geltonos iki sodrios raudonmedžio spalvos.

· Smulkiažiedis serentis (Tagetes tenuifolia) – ši rūšis ypatinga tuo, kad krūmas išauga rutulio formos, yra gausiai šakotas, apibarstytas smulkiais žiedais. Yra veislių, kurios išauga iki 70 cm, o taip pat miniatiūrinių – išaugančių vos iki 15-20 cm.

· Didysis serentis (Tagetes erecta) - tai aukščiausia serenčių rūšis, veisianti didžiausius žiedus. Vidutinis šių gėlių aukštis 70-80 cm, tačiau galima įsigyti ir labai aukštų (90-120 cm) arba žemaūgių (15-30cm) veislių. Šių gėlių ūgliuose išauga stambūs, pilnaviduriai, geltonos, oranžinės arba kreminės spalvos žiedynai (Gali patikti: Kaip paruošti serenčių žiedus ir kodėl jie naudingi sveikatai?).

Serenčiai, gėlės, Serenčių auginimo pagrindai, patarimai

Ko reikia serenčių augimui

Serenčius be galo paprasta auginti. Šioms gėlėms idealiai tinka saulėtos ir sausos vietos, tačiau puikiai auga ir pusiau šešėlinėse vietose. Gvazdikiniai serenčiai – labai atsparūs augalai. Puikiai susidoroja su nepalankiomis oro sąlygomis - nebijo vėjų nei lietaus. Vešliam žydėjimui reikalauja tik pralaidaus, derlingo dirvožemio ir vidutinės drėgmės. 

Kaip ir kada sėti serenčius

Serenčių sėklas galima sėti į vazonus patalpoje jau ankstyvą pavasarį. Sėklų nereikia giliai užberti žeme, nes daiginimui reikalinga saulės šviesa. Būtina taip pat užtikrinti joms drėgmę ir šilumą. Optimali temperatūra - apie 20⁰C. Kai daigai paūgėja, juos reikia persodinti į didesnius, atskirus vazonus. Savarankiškas daigų paruošimas - tai pigiausias būdas užsiauginti geros kokybės augalus.  Jauni sodinukai pernešami į gėlių lysves ir gėlynus įpusėjus gegužės mėnesiui. Serenčius galima auginti taip pat išsėjant sėklas tiesiogiai į dirvą. Tinkamas tokio sėjimo laikas yra balandžio mėnesio pabaiga. Augalai pasėti tiesiai į dirvą žydi kiek vėliau, nei tie, kurie buvo anksčiau sudaiginti patalpoje.

Naujausias Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomone su kitais.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
06.04.2021 laikas 08:24 Žuvies Taukai: Jų Vartojimas Ir Nauda
Žuvis yra jau seniai vartojamas maisto produktas, kuris vertinamas dėl savo maistingųjų medžiagų. Žuvies produktai- tai vieni iš vertingiausių produktų žmogaus organizmui. Žuvų taukai yra natūralus vitamino A ir vitamino D šaltinis....

Skaityti daugiau

18.03.2019 laikas 11:34 Graikinių riešutų aliejus
Graikinių riešutų aliejus gausus Omega-6 riebalų rūgščių, reikalingų plaukų augimui, odos ir kaulų struktūros palaikymui, hormonų gamybai ir reprodukcinei funkcijai palaikyti, Omega-9 riebalų rūgščių.  Aliejus turi savybę sureguliuoti drėgmės ir riebalų pusiausvyrą, todėl tinka visų tipų odai puosel...

Skaityti daugiau

18.08.2022 laikas 15:48 Keli būdai, kaip tinkamai laikyti bulves, kad jos nesudygtų ir nesugestų
Vasaros pabaigoje ateina bulvių derliaus nuėmimo metas, todėl ilgalaikio sandėliavimo klausimas tampa kaip niekada aktualus.

Skaityti daugiau

10.02.2021 laikas 23:52 Imbieras - geriausia priemonė, apsauganti nuo blogos nuotaikos ir peršalimo

Žiema - gražus metų laikas. Deja, atšalus orams, neretai mus lydi peršalimo ligos, depresija ir noras suvalgyti kažką žalingo. Nuo tokių negerovių efektyviau apsaugo imbiero šaknys. Pabandykite imbiero vartoti bent mėnesį laiko ir rezultatas Jus maloniai nustebins.

...

Skaityti daugiau

05.04.2021 laikas 23:21 Kaštonas: jo gydomosios savybės ir būdai

Kaštonas turi nemažai gydomųjų savybių ir labai svarbus gydant atitinkamas ligas. Jo preparatai didina kapiliarų sienelių ir raudonųjų kraujo kūnelių patvarumą, mažina uždegimą ir patinimus. Jie vartojami gydant koronarines ligas, nes glikozidai plečia koronarinius indus bei gerina miokardo maiti...

Skaityti daugiau