Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Sodas | Kaimas » Vaistažolės

Gydomosios Takažolės (Polygonum aviculare) savybės ir panaudojimas

Takažolės, augalai, vaistažolės, Polygonum Aviculare

Praprastosios takažolės malšina uždegiminius procesus, stabdo kraujavimą, skatina šlapimo išsiskyrimą ir padeda gydyti žaizdas. Paprastosios takažolės auga kaip piktžolės daugelyje vietų, išskyrus šiaurę, Antarktidą ir Vidurio Azijos dykumas.

Takažolių galima pamatyti šalikelėse, šalia geležinkelio kelių, parkuose ir net ganyklose.

Gydymui paprastąsias takažoles patariama skinti nuo gegužės mėnesio iki pat rudens.

Gydymui tinka visa antžeminė paprastųjų takažolių dalis, tačiau geriausiai kirpti 40 cm jos antžeminės dalies (nuo viršūnėlės žemyn). Nukirptas takažoles reikia išdžiovinti, jas reguliariai vartant pavėsinėse ar gerai vėdinamose palėpėse. Išdžiovintas takažoles popieriniuose ar medžiaginiuose maišeliuose patariama laikyti ne ilgiau nei 3 metus.

Gydomosios savybės ir panaudojimas

Paprastosios takažolės yra vertingi vaistiniai augalai, nes jose gausu vertingųjų cheminių medžiagų ir vitaminų C bei žarnynui naudingojo vitamino K. Paprastosiose takažolėse taip pat yra karotino, kvercetino, mizicetino, giperino, dervų, gleivių, rauginių medžiagų, rūgščių, mikroelementų (kalio, kalcio, magnio ir geležies) bei flavonoidų.

► Liaudies medicinos žinovai takažolėmis nuo seno gydo įvairias ligas: inkstų ir šlapimo pūslės akmenligę, reumatą ir plaučių tuberkuliozę, normalizuoja sutrikusį skrandžio bei žarnyno darbą. Takažoles dažnai panaudoja ruošdami įvairius vaistinių augalų mišinius, kurie stabdo viduriavimą ir kraujavimą, malšina uždegiminius procesus, naikina žalinguosius mikrobus, skatina gausesnį šlapimo išsiskyrimą, iš organizmo pašalina žarnyno parazitus.

Takažolės, augalai, vaistažolės, Polygonum Aviculare

Paprastųjų takažolių antpilas

Paprastųjų takažolių antpilas mažina padidėjusį kraujospūdį (naudingas sergantiems hipertenzija), stabdo kraujavimą, padeda gydyti žaizdas, stiprina imuninę sistemą, iš inkstų pašalina nereikalingas mineralines druskas, padeda gydyti podagrą, inkstų ir tulžies pūslės akmenligę.

► Takažolėse yra vandenyje tirpstančios silicio rūgšties, kuri šlapimo pūslėje skaldo ir iš organizmo pašalina akmenis, vidaus organuose neleidžia kauptis mineralinėms druskoms (uratams, iš kurių vėliau susidaro akmenys).

► Takažolėse esančios medžiagos taip pat iš žmogaus organizmo pašalina natrio druskas ir shlorą, o tai - naudinga sveikatai. Takažolių antpilu patariama gydyti lėtines šlapimo pūslės ir šlapimtakių ligas bei juo normalizuoti organizme sutrikusią mineralinių medžiagų apykaitą.

► Paprastųjų takažolių antpilu patariama gydyti uždegimines skrandžio ir žarnyno gleivinės ligas (gastroenteritą, diarėją), skrandžio ir dvylikapirštės žarnos opaligę, kepenų ligas, plaučių tuberkuliozę ir maliariją.

► Paprastųjų takažolių antpilu naudinga įtrinti plaukų šakneles, nes jis stiprina plaukų augimą ir stabdo spartų jų slinkimą.

► Sutrintos šviežios paprastųjų takažolių žolės patariama dėti ant pūliuojančių odos žaizdų ir opų bei sumuštų vietų, nes šie vaistiniai augalai ne tik spartina gijimą, bet ir dezinfekuoja.

► Gydytis paprastųjų takažolių preparatais patariama 2-3 mėnesius, tada būtinai padaryti 2 savaičių pertrauką ir gydymą pakartoti.

Takažolės, augalai, vaistažolės, Polygonum Aviculare

Paprastųjų takažolių nuoviras

3 valgomuosius šaukštus sausos paprastųjų takažolių žolės užpilkite 1 stikline karšto vandens, ant silpnos ugnies virinkite 15 minučių, lėtai atvėinkite, vaistinius augalus nuspauskite, nukoškite. Šio nuoviro 20 minučių prieš valgi patariama gerti po 1/3 ar 1/2 stiklinės 2-4 kartus per dieną.

Šviežiai išspaustos paprastųjų takažolių sultys

Šviežiai išspaustų paprastųjų takažolių sulčių patariama vartoti sergantiems diarėja ir hemorojumi.

ŠALUTINIS ŽALINGASIS PAPRASTŲJŲ TAKAŽOLIŲ POVEIKIS

Kaip ir dauguma vaistinių augalų paprastosios takažolės turi ir tam tikro šalutinio poveikio. Šių augalų preparatų negalima vartoti vaikams iki 12 metų, nėščioms moterims, sergantiems tromboflebitu, sergantiems ūminėmis uždegiminėmis inkstų ir šlapimo pūslės ligomis (nes šiuose augaluose gausu silicio rūgšties).
 

Pabrėžiame, kad tai - liaudiški patarimai, neįrodyti mokslinėse laboratorijose. Tik išbandyti protėvių ir perduoti iš lūpų į lūpas ateities kartoms. Mūsų tikslas informuoti. Todėl paliekame jums teisę patiems spręsti, tikėti jais ar ne, o dar geriau pasitarkite su gydytoju, dėl galimo šalutinio poveikio.

Jei jūs žinote daugiau naudingų liaudiškų patarimų, receptų, norite pranešti naujieną, pasidalinkite jais su mumis, prisijunkite ir rašykite bloge!

* „Paranormal.lt“ straipsniai skirti tik informaciniams ir švietimo tikslams ir nepakeičia profesionalių medicininių patarimų, diagnostikos ar gydymo. Visais klausimais apie savo sveikatos būklę visada pasitarkite su gydytoju.

paranormal.lt


Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomone su kitais.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
03.08.2022 laikas 07:09 Ką reikia žinoti prieš kertant medžius nuosavame sklype
Aplinkos ministerija dažnai sulaukia gyventojų klausimų, ar savo sklype jie gali pjauti medžius ir kokiais atvejais tam reikalingas leidimas.

Skaityti daugiau

07.07.2022 laikas 07:42 Kad paprikos derėtų gausiau
Paprikos – jau ne egzotika. Norinčiųjų auginti ir jomis gardžiuotis vis daugiau. Eksperimentuodami jau supratome, kad geriausiai Lietuvoje jos auga šiltnamyje. Šių daržovių produktyvumas priklauso ir nuo mūsų žinių bei pastangų....

Skaityti daugiau

15.11.2024 laikas 21:08 Lapkričio antroji pusė: paskutinė proga sodinti augalus
Lapkričio pabaiga gali atrodyti kaip laikotarpis, kai sodininkai uždaro duris vasaros darbams, tačiau tai puikus metas pasodinti daugybę augalų, kurie paruoš jūsų sodą pavasariui. Šiame straipsnyje apžvelgsime, kokie augalai puikiai tinka sodinti šiuo metų laiku ir kokios yra jų priežiūros ypatybės....

Skaityti daugiau

17.07.2023 laikas 21:52 Pakeičiau tik vieną dalyką ir dabar visi manęs klausia, kokia mano rožių paslaptis

Galvojate, ką sodinti šalia savo rožių? Nepalikite kaimynystės atsitiktinumui. Atminkite, kad kai kurie augalai gali skatinti rožių vystymąsi, o kai kurie - jį stabdyti. Pasakysime, kokia kaimynystė geriausiai tinka rožėms.

...

Skaityti daugiau

12.03.2019 laikas 07:36 Garstyčių sėklų aliejus
Garstyčių aliejus pasižymi šildančiomis savybėmis, gerina kraujotaką, labai tinka trynimams ir masažams, turi priešuždegiminių, antibakterinių savybių, minkština ir drėkina.

Skaityti daugiau