Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Sodas | Kaimas » Daržovės

Šiltnamyje augalus taip pat reikia tinkamai prižiūrėti

Šiltnamyje augalus taip pat reikia tinkamai prižiūrėti

Nedideliame plėveliniame šiltnamyje saulėtomis dienomis oro temperatūra labai greitai pakyla aukščiau leistinos ribos (26–28 ºC), dėl to augalai nukenčia: jie nustoja augti, neužsimezga arba krenta užuomazgos. Todėl šiltnamyje būtina palaikyti tinkamą oro temperatūrą ir drėgnumą.

Tinkama priežiūra

Šio statinio konstrukcija turėtų būti tokia, kad orą galėtume greitai atvėsinti. Be to, patartina langus uždengti plaušiniais dembliais, neaustinėmis medžiagomis ar apipurkšti kalkinėmis medžiagomis. Karštu metu vėdinimo angos atidaromos labai anksti, saulei tekant, kad ant pomidorų nesusidarytų rasa.

Šiltnamyje augančioms daržovėms šiuo metu reikia labai daug maisto medžiagų, todėl nuo birželio pradžios kartą per savaitę tręšiama kompleksinėmis trąšomis su mikroelementais.

Šiltnamis naudingas tuo, kad suteikia galimybę daržovių derlių skinti kur kas ilgesnį laiką, nei auginant juos paprastose lysvėse. Norint turėti gausų ir kokybišką derlių, labai svarbu daržoves tinkamai prižiūrėti ir laistyti, nes vasaros laikotarpiu galima susidurti su įvairiomis problemomis: permaininga oro drėgme bei temperatūra ar intensyviu kenkėjų ir ligų plitimu.

Laistymas anksti ryte

Daržininkams, auginantiems pomidorus ir agurkus bei laukiantiems gausaus jų derliaus, patariama juos laistyti anksti ryte, nuo saulės patekėjimo praėjus 2–3 valandoms. Tuomet augalai ir dirva būna vėsiausi. Vakare palaistytos daržovės ilgai būna drėgnos ir gali susirgti grybelinėmis ligomis.

Ypač pavojinga daržoves laistyti vakare, kai oro temperatūra nukrenta žemiau 10 ºC. Agronomo teigimu, labai svarbu tinkamai pasiruošti permainingiems vasaros orams. Alinant karščiams rekomenduojame šiltnamyje iš vakaro pasistatyti talpas su vandeniu – kibirus, laistytuvus ar net voneles. Dienos metu garuojantis vanduo sukurs palankesnę atmosferą jūsų daržovėms. Pastovėjęs šiltnamyje vanduo sušyla iki reikiamos temperatūros ir juo galima laistyti augalus. Per patį vasaros karščių piką šaltas vanduo sukeltų augalams didelį stresą.

Aukšta temperatūra

Aukšta temperatūra taip pat daro didžiulę įtaką santykinei oro drėgmei, kuri tokiu metu ženkliai sumažėja. „Tuomet reikėtų atkreipti dėmesį į šiltnamio aplinką – tarplysvius, tuščius ir neužsodintus plotus bei juos palaistyti. Garuojantis vanduo palengvins padėtį, o santykinės oro drėgmės sureguliavimas padės augalui lengviau prisitaikyti prie aukštos oro temperatūros“, – vieną iš būdų problemai spręsti siūlė agronomas.

Specialistų nuomone, reikia atidžiai tikrinti laistymui skirto vandens temperatūrą, kuri neturi viršyti 20 ºC. Vandens, kuriuo ketinate laistyti daržoves, temperatūra turi būti panaši į aplinkos. Optimaliausia, kad ji būtų ne mažesnė nei 18 ºC. Labai svarbi ir vandens kokybė – jame neturi būti daug druskų, kalcio, natrio, chloridų.

Įprastas ritmas

Kadangi į šiltnamį nepatenka lietaus vanduo, daržoves tenka laistyti reguliariai, taip pat labai svarbu laikytis įprasto ritmo. Pomidorus ir agurkus patariama laistyti vieną kartą per dieną. Liejant dažnai ir ne po daug, vanduo neįsigeria, išgaruoja, o laistant per daug – augalų šaknys džiūsta, išplaunamos trąšos.

Jau derančiam ir dideliam augalui saulėtą dieną reikia 1,5–2 l vandens. Daug kas priklauso ir nuo dirvožemio: jei jis lengvesnis, vandens reikia daugiau, o jeigu linkęs kaupti drėgmę – mažiau. Apsiniaukusią dieną laistyti patariama mažiau, užtenka 1 l vandens vienam augalui.

Valstietis.lt


Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomone su kitais.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
05.02.2023 laikas 10:53 Pomidorų liga, kuria serga dažnas daržininkas
„Pomidorligė“ daržininkus kamuoja ištisus metus. Net žiemą, kai lauke spaudžia minusas ir apie ryškiaspalvius pomidorus būtų galima tik susapnuoti, daržininkai jau rikiuoja sėjos planus, renkasi veisles, apžvelgia praėjusių sėkmes ir pralaimėjimus lysvėse....

Skaityti daugiau

30.05.2020 laikas 18:02 Stipresnį už beržų degutą rasti sunku

Nuo senų laikų slavai ir kitos šiaurinės gentys beržų degutą naudojo kasdieniame gyvenime. Būtent toji riebi, specifinio kvapo medžiaga Europoje nuo seno buvo vadinama rusišku muilu.

Skaityti daugiau

09.08.2020 laikas 18:27 Dviskiautis Ginkmedis (Ginkgo biloba) Ginkmedžio poveikis
Dviskiautis ginkmedis (lot. Ginkgo biloba) - tai vasarą žaliuojantis lapuotis medis, užaugantis iki 40 metrų aukščio. Lapai vėduoklės formos, ilgakočiai, šviežiai žalios spalvos. Medžio žievė rudos spalvos ir turi stambias raukšles. Dviskiautis ginkmedis, ginkmedžio nauda, kuo vertingas ginkmedis, ...

Skaityti daugiau

19.11.2020 laikas 22:34 Bruknės Naudojimas Liaudies Medicinoje
Bruknė - žemaūgis visžalis erikinių šeimos krūmokšnis su šliaužiančiais plonais šakniastiebiais, stačiais stiebeliais. Lapeliai kiaušiniški, pliki, odiniai, lygūs. Vaisiai raudoni, sultingi, apvalūs, rūgščiai saldūs su aitroku prieskoniu. Sunoksta rugpjūčio pabaigoje ar rugsėjo pradžioje....

Skaityti daugiau

16.05.2021 laikas 09:23 Gydomosios Takažolės (Polygonum aviculare) savybės ir panaudojimas
Praprastosios takažolės malšina uždegiminius procesus, stabdo kraujavimą, skatina šlapimo išsiskyrimą ir padeda gydyti žaizdas. Paprastosios takažolės auga kaip piktžolės daugelyje vietų, išskyrus šiaurę, Antarktidą ir Vidurio Azijos dykumas....

Skaityti daugiau