Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Kaimo naujienos » Vaistažolės

Sūriąja žole (šlaitinė druskė) įveiksiu negalavimus

Sūriąja Žole (Šlaitinė Druskė / Salsola collina) Įveiksiu Negalavimus

Kai kurie mokslininkai tvirtina, kad su amžiumi keičiasi skonio receptoriai. Su nostalgija prisimename, kokius skanius patiekalus ruošė močiutės ir mamos, mums vis atrodo, kad dabar yra ne tai ir ne taip. O gal pasikeitė maisto skonis dėl didelio nitratų kiekio ir blogos ekologijos, kaip tvirtina kiti mokslininkai? Nežinau, kur tiesa, o kur netiesa, bet gėrimas, kuriuo mane pavaišino viena pagyvenusi moteris, nustebino. Pajutau seniai pamirštą močiutės gėrimo skonį ir ilgai negalėjau suprasti, ko įdėta į šį gėrimą. Ta moteris pasakė, kad sūroką skonį arbatai suteikia šlaitinė druskė (Salsola collina). Ji pasiskundė, kad daug šių žolių auga prie geležinkelio pylimų, bet ten rinkti draudžiama, nes galima labiau pakenkti organizmui, negu padėti.

Klausiau tos moters, o pačiai prieš akis buvo debesys druskių, augančių smėlyje močiutės kaime. Keisti augalai, išplisdavo ten, kur kiti augalai neaugdavo. Nuostabiausias vaizdas būdavo prieš audrą, kai kildavo stiprus vėjas. Atrodė, kad augalai sklando virš žemės ir judina savo didžiules letenas tarsi milžiniški vorai. Kai šlaitinės druskės sunokina sėklas, jos lengvai nulūžta prie pagrindo ir ima ridentis net ir nuo mažo vėjelio.

Kuo naudingos šlaitines druskės

Šlaitinės druskės turi puikių kepenis saugančių savybių. Tai unikalus gamtinis pakeičiamų ir nepakeičiamų aminorūgščių, vitaminų, fitosterinų, makro- ir mikroelementų šaltinis. Šlaitinės druskės ir preparatai su jomis padeda aktyviai regeneruoti pažeistus audinius ir atkurti pagrindines kepenų funkcijas. Jos padeda gydyti angliavandenių ir lipidų apykaitų sutrikimus, įvairios kilmės intoksikacijas, mažina bilirubino ir cukraus kiekį kraujyje, stabilizuoja svorį ir lėtina senėjimą. Druskės gerina regėjimą, vartojamos, net sergant glaukoma. Jos vartojamos, sergant pielonefritu, hemorojumi, skrandžio opalige, otitu ir net alkoholizmu.

Mano močiutė labai saugojo šiuos augalus, nes jie yra vieni iš nedaugelio, gydančių kepenų cirozę. Būtent tokia diagnozė kažkada supažindino mane su viena nuostabia moterimi ir smarkiai pakeitė mano požiūrį į gyvenimą.

Cirozė

Nuvažiavaupas Laimą močiutės paprašyta. Močiutė prašė perduoti jai šlaitinių druskių šaknų gydyti kepenų cirozę vyrui. Vytautą kaip tik išrašė iš ligoninės, jis buvo labai silpnas ir jam reikėjo priežiūros, slaugos. Laima pradėjo dirbti namuose, kad daugiau laiko galėtų skirti sergančiam vyrui. Ji tapo atsidavusia slauge ir ramiai žiūrėjo į vyro kaprizus. Man Laima patiko, ėmiau dažniau lankyti ją, kad nesijaustų tokia vieniša šioje neprastoje situacijoje. Laikui bėgant, Vytautas nustojo manęs gėdytis ir pasirodė, koks yra, visame gražume. Jis buvo labai kaprizingas, egoistiškas, nuotaikos žmogus. Tai linksmas, kupinas įvairių idėjų, tai apimtas niūrios nuotaikos. Ne kartą vijo Laimą iš namų, vadino ją kvaiša, šaukė, kad atsibodo jos rūpestis ir globa, kad jis - laisvas žmogus ir nepratęs priklausyti nuo moters. Po dvejų metų Vytautas galėjo gyventi ankstesnį gyvenimą: pradėjo dirbti, važinėjo į žvejybą.

Jis visai nebrangino šeimos santykių ir nepagarbiai elgėsi su žmona. Jei ji bandė protestuoti, Vytautas pradėdavo rėkti, kad, jei jai kas nors nepatinka, gali eiti į visas keturias puses.

Ir vieną kartą Laima išėjo. Išvažiavo į kitą miestą, ištekėjo ir ankstesnį gyvenimą prisimena kaip košmarišką sapną.

O Vytautą kartą buvau sutikusi. Autobuse prie manęs priėjo girtas vyras ir timptelėjo už rankovės. Aš pasitraukiau nuo jo durų link, atsisukau ir pažinau. Nusivažiavęs žmogus, kuriam Dievas davė antrą šansą, o jis nepasinaudojo.

Sakoma, kad liga yra išbandymas žmogui. Kaip dažnai prisimenami sergantys žmonės, gailima jų! O ar kas nors nors kartą susimąstė, kaip sunku yra žmogui, kuris būna šalia ligonio? Kiek kantrybės ir drąsos reikia turėti, kad viską iškęstų. Tikras jausmų išbandymas, ir tai tiesiog neįkainojama.

Antpilą vyrui gydyti Laima ruošė taip: vieną arbatinį šaukštelį džiovintų smulkintų šlaitinių druskių šaknų termose užpylė viena stikline verdančio vandens, laikė per naktį, kad nusistovėtų, nukošė. Duodavo vyrui po vieną arbatinį šaukštelį ryte tuščiu skrandžiu ir dienos bėgyje, likus pusvalandžiui, iki kiekvieno valgymo. Tiek pat nuoviro reikia išgerti ir prieš miegą. Gydymo kursas - dvidešimt dienų, paskui darė savaitės pertrauką ir gydymą kartojo. Iš viso jie padarė šešiolika kursų, kuriuos baigdavo jau su gera vyro savijauta.

Pielonefritas

Vieną valgomąjį šaukštą džiovintos smulkintos šlaitinių druskių žolės užpilti viena stikline verdančio vandens, užvirinti, ant mažos ugnies kaitinti penkias-septynias minutes, paskui laikyti pusantros valandos, kad nusistovėtų, nukošti. Vartoti po ketvirtį stiklinės tris kartus per dieną, likus pusvalandžiui iki valgio, kol būklė pagerės.

Alkoholizmas

Išdžiovinti visą augalą ir susmulkinti į miltelius. Įberti žiupsnelį į valgį, paruoštą ligoniui. Taip daryti vieną-du kartus per dieną.

Cholecistitas

Vieną valgomąjį šaukštą smulkintos džiovintos šlaitinių druskių žolės užpilti viena stikline verdančio vandens, užvirinti, ant mažos ugnies kaitinti dešimt minučių, paskui laikyti pusvalandį, kad nusistovėtų, nukošti. Vartoti po vieną valgomąjį šaukštą tris kartus per dieną prieš valgį. Gydymo kursas - 21 diena, paskui daryti savaitės pertrauką ir, jei reikia, kursą kartoti.

Diabetas

Užplikant arbatą, dar įpilti vieną arbatinį šaukštelį džiovintos žolės, gerti kaip arbatą. Kursas - septynios dienos, paskui daryti trijų dienų pertrauką ir kursą kartoti.

Psoriazė

Viena mano pažįstama sirgo psoriaze nuo vaikystės. Išbandė daugybę visokių metodikų ir priemonių, bet būklė vis prastėjo ir prastėjo. Pasiūliau jai pabandyti gydyti psoriazę druskėmis, bet ji nesutiko. Į mane ji kreipėsi po pusės metų, kai liga pasirodė ant veido, ir tai ėmė kelti neigiamas aplinkinių emocijas.

Moteris termose užpylė du valgomuosius šaukštus džiovintos smulkintos žolės vienu litru verdančio vandens, laikė per naktį, kad nusistovėtų, nukošė. Gėrė ne vieną dieną, kol būklė pagerėjo.

Anemija

Vieną arbatinį šaukštelį džiovintos smulkintos šlaitinių druskių žolės užpilti viena stikline verdančio vandens, užvirinti, ant mažos ugnies kaitinti penkias minutes, nukošti. Vartoti po du valgomuosius šaukštus tris kartus per dieną. Gydymo kursas - dvi savaitės. Jei reikia, kursą galima kartoti.

Kontraindikacijos

Šlaitinės druskės praktiškai neturi vartojimo kontraindikacijų. Nerekomenduojama vartoti preparatų, į kurių sudėti įeina ši žolė, nėščioms moterims, sergantiems fenilketonurija, taip pat esant individualiam netoleravimui.

Žaliavos paruošimas

Šlaitinių druskių žolė ir šaknys ruošiamos masinio žydėjimo pradžioje. Šaknis nuplauti ir sudėti vienu sluoksniu. Žolę paskleisti plonu sluoksniu šešėlyje. Laikyti popieriniuose maišeliuose sausoje patalpoje. Rašo Margarita.

Turite, savo liaudies receptą, norite pasidalinti su kitais, kelkite nuotraukas, prisijunkite ir rašykite bloge.

paranormal.lt


Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomone su kitais.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
18.10.2020 laikas 19:49 Saulėgrąžos - Naudingas Produktas

Žmogus, griaužiantis saulėgrąžas gatvėje, daugeliui kelia antipatiją. Visuotinai priimtos elgesio normos sako, kad tai nemandagu. Taip ir yra! Tačiau tai - išankstinis prastas požiūris į saulėgrąžų sėklas apskritai. Tikrai nepagrįstas kaltinimas šiam produktui kenksmingumu žmogaus organizmui yra ...

Skaityti daugiau

31.03.2019 laikas 12:09 Nerafinuotas kokosų riešutų aliejus
Kokosų aliejuje dominuojančios laurino sočiosios riebalų rūgšties dėka, aliejus ir yra baltos spalvos, tvirtos konsistencijos ir turi antibakterinių, antivirusinių, uždegimą malšinančių savybių. Aliejus ypač minkština ir drėkina odą, apsaugodamas nuo išdžiūvimo. Sudėtyje esantis vitaminas E , užkirs...

Skaityti daugiau

08.07.2021 laikas 20:47 Kuo naudingos Šeivamedžio uogos? Receptai

Kaip minėta, juodauogių šeivamedžių uogos, skirtingai nuo raudonuogių, yra valgomos, rūgščiai saldaus skonio. Iš jų gaminamas marmeladas, putėsiai, želė, uogienė, sirupas, džemas, actas. Jos taip pat džiovinamos. Buvo laikai, kai juodauogių šeivamedžių uogomis dažydavo vyną, su jomis ruošdavo kav...

Skaityti daugiau

14.04.2023 laikas 09:13 Parduotuvėje pirkti nereikės: kaip sėti petražoles, kad derlius būtų gausus
Daržovių sezonas jau beveik prasidėjo, o tai reiškia, kad laikas pradėti galvoti, kaip sėti petražoles darže. Kad jau nuo gegužės mėnesio galėtumėte mėgautis kvapniais žalumynais, galite pasinaudoti daržininkų išbandytais metodais, kaip nuspręsti, kur ir kaip sodinti petražoles....

Skaityti daugiau

09.06.2024 laikas 20:40 Kaip pasiruošti krapų žiemai?
„Prisipažinsiu, kad tokius krapus naudoju ne tik žiemą. Juos naudoju tol kol jie pasibaigia, o kai vėl jų prisiruošiu – vėl naudoju tik juos. Tad, būna tik nedidelis tarpas, kai krapus skinuosi iš prieskonių vazono. Juk daug paprasčiau atsidarius šaldymo kameros dureles pasigriebti indelį su smulkin...

Skaityti daugiau