Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal » »

Sūriąja žole (šlaitinė druskė) įveiksiu negalavimus

Sūriąja Žole (Šlaitinė Druskė / Salsola collina) Įveiksiu Negalavimus

Kai kurie mokslininkai tvirtina, kad su amžiumi keičiasi skonio receptoriai. Su nostalgija prisimename, kokius skanius patiekalus ruošė močiutės ir mamos, mums vis atrodo, kad dabar yra ne tai ir ne taip. O gal pasikeitė maisto skonis dėl didelio nitratų kiekio ir blogos ekologijos, kaip tvirtina kiti mokslininkai? Nežinau, kur tiesa, o kur netiesa, bet gėrimas, kuriuo mane pavaišino viena pagyvenusi moteris, nustebino. Pajutau seniai pamirštą močiutės gėrimo skonį ir ilgai negalėjau suprasti, ko įdėta į šį gėrimą. Ta moteris pasakė, kad sūroką skonį arbatai suteikia šlaitinė druskė (Salsola collina). Ji pasiskundė, kad daug šių žolių auga prie geležinkelio pylimų, bet ten rinkti draudžiama, nes galima labiau pakenkti organizmui, negu padėti.

Klausiau tos moters, o pačiai prieš akis buvo debesys druskių, augančių smėlyje močiutės kaime. Keisti augalai, išplisdavo ten, kur kiti augalai neaugdavo. Nuostabiausias vaizdas būdavo prieš audrą, kai kildavo stiprus vėjas. Atrodė, kad augalai sklando virš žemės ir judina savo didžiules letenas tarsi milžiniški vorai. Kai šlaitinės druskės sunokina sėklas, jos lengvai nulūžta prie pagrindo ir ima ridentis net ir nuo mažo vėjelio.

Kuo naudingos šlaitines druskės

Šlaitinės druskės turi puikių kepenis saugančių savybių. Tai unikalus gamtinis pakeičiamų ir nepakeičiamų aminorūgščių, vitaminų, fitosterinų, makro- ir mikroelementų šaltinis. Šlaitinės druskės ir preparatai su jomis padeda aktyviai regeneruoti pažeistus audinius ir atkurti pagrindines kepenų funkcijas. Jos padeda gydyti angliavandenių ir lipidų apykaitų sutrikimus, įvairios kilmės intoksikacijas, mažina bilirubino ir cukraus kiekį kraujyje, stabilizuoja svorį ir lėtina senėjimą. Druskės gerina regėjimą, vartojamos, net sergant glaukoma. Jos vartojamos, sergant pielonefritu, hemorojumi, skrandžio opalige, otitu ir net alkoholizmu.

Mano močiutė labai saugojo šiuos augalus, nes jie yra vieni iš nedaugelio, gydančių kepenų cirozę. Būtent tokia diagnozė kažkada supažindino mane su viena nuostabia moterimi ir smarkiai pakeitė mano požiūrį į gyvenimą.

Cirozė

Nuvažiavaupas Laimą močiutės paprašyta. Močiutė prašė perduoti jai šlaitinių druskių šaknų gydyti kepenų cirozę vyrui. Vytautą kaip tik išrašė iš ligoninės, jis buvo labai silpnas ir jam reikėjo priežiūros, slaugos. Laima pradėjo dirbti namuose, kad daugiau laiko galėtų skirti sergančiam vyrui. Ji tapo atsidavusia slauge ir ramiai žiūrėjo į vyro kaprizus. Man Laima patiko, ėmiau dažniau lankyti ją, kad nesijaustų tokia vieniša šioje neprastoje situacijoje. Laikui bėgant, Vytautas nustojo manęs gėdytis ir pasirodė, koks yra, visame gražume. Jis buvo labai kaprizingas, egoistiškas, nuotaikos žmogus. Tai linksmas, kupinas įvairių idėjų, tai apimtas niūrios nuotaikos. Ne kartą vijo Laimą iš namų, vadino ją kvaiša, šaukė, kad atsibodo jos rūpestis ir globa, kad jis - laisvas žmogus ir nepratęs priklausyti nuo moters. Po dvejų metų Vytautas galėjo gyventi ankstesnį gyvenimą: pradėjo dirbti, važinėjo į žvejybą.

Jis visai nebrangino šeimos santykių ir nepagarbiai elgėsi su žmona. Jei ji bandė protestuoti, Vytautas pradėdavo rėkti, kad, jei jai kas nors nepatinka, gali eiti į visas keturias puses.

Ir vieną kartą Laima išėjo. Išvažiavo į kitą miestą, ištekėjo ir ankstesnį gyvenimą prisimena kaip košmarišką sapną.

O Vytautą kartą buvau sutikusi. Autobuse prie manęs priėjo girtas vyras ir timptelėjo už rankovės. Aš pasitraukiau nuo jo durų link, atsisukau ir pažinau. Nusivažiavęs žmogus, kuriam Dievas davė antrą šansą, o jis nepasinaudojo.

Sakoma, kad liga yra išbandymas žmogui. Kaip dažnai prisimenami sergantys žmonės, gailima jų! O ar kas nors nors kartą susimąstė, kaip sunku yra žmogui, kuris būna šalia ligonio? Kiek kantrybės ir drąsos reikia turėti, kad viską iškęstų. Tikras jausmų išbandymas, ir tai tiesiog neįkainojama.

Antpilą vyrui gydyti Laima ruošė taip: vieną arbatinį šaukštelį džiovintų smulkintų šlaitinių druskių šaknų termose užpylė viena stikline verdančio vandens, laikė per naktį, kad nusistovėtų, nukošė. Duodavo vyrui po vieną arbatinį šaukštelį ryte tuščiu skrandžiu ir dienos bėgyje, likus pusvalandžiui, iki kiekvieno valgymo. Tiek pat nuoviro reikia išgerti ir prieš miegą. Gydymo kursas - dvidešimt dienų, paskui darė savaitės pertrauką ir gydymą kartojo. Iš viso jie padarė šešiolika kursų, kuriuos baigdavo jau su gera vyro savijauta.

Pielonefritas

Vieną valgomąjį šaukštą džiovintos smulkintos šlaitinių druskių žolės užpilti viena stikline verdančio vandens, užvirinti, ant mažos ugnies kaitinti penkias-septynias minutes, paskui laikyti pusantros valandos, kad nusistovėtų, nukošti. Vartoti po ketvirtį stiklinės tris kartus per dieną, likus pusvalandžiui iki valgio, kol būklė pagerės.

Alkoholizmas

Išdžiovinti visą augalą ir susmulkinti į miltelius. Įberti žiupsnelį į valgį, paruoštą ligoniui. Taip daryti vieną-du kartus per dieną.

Cholecistitas

Vieną valgomąjį šaukštą smulkintos džiovintos šlaitinių druskių žolės užpilti viena stikline verdančio vandens, užvirinti, ant mažos ugnies kaitinti dešimt minučių, paskui laikyti pusvalandį, kad nusistovėtų, nukošti. Vartoti po vieną valgomąjį šaukštą tris kartus per dieną prieš valgį. Gydymo kursas - 21 diena, paskui daryti savaitės pertrauką ir, jei reikia, kursą kartoti.

Diabetas

Užplikant arbatą, dar įpilti vieną arbatinį šaukštelį džiovintos žolės, gerti kaip arbatą. Kursas - septynios dienos, paskui daryti trijų dienų pertrauką ir kursą kartoti.

Psoriazė

Viena mano pažįstama sirgo psoriaze nuo vaikystės. Išbandė daugybę visokių metodikų ir priemonių, bet būklė vis prastėjo ir prastėjo. Pasiūliau jai pabandyti gydyti psoriazę druskėmis, bet ji nesutiko. Į mane ji kreipėsi po pusės metų, kai liga pasirodė ant veido, ir tai ėmė kelti neigiamas aplinkinių emocijas.

Moteris termose užpylė du valgomuosius šaukštus džiovintos smulkintos žolės vienu litru verdančio vandens, laikė per naktį, kad nusistovėtų, nukošė. Gėrė ne vieną dieną, kol būklė pagerėjo.

Anemija

Vieną arbatinį šaukštelį džiovintos smulkintos šlaitinių druskių žolės užpilti viena stikline verdančio vandens, užvirinti, ant mažos ugnies kaitinti penkias minutes, nukošti. Vartoti po du valgomuosius šaukštus tris kartus per dieną. Gydymo kursas - dvi savaitės. Jei reikia, kursą galima kartoti.

Kontraindikacijos

Šlaitinės druskės praktiškai neturi vartojimo kontraindikacijų. Nerekomenduojama vartoti preparatų, į kurių sudėti įeina ši žolė, nėščioms moterims, sergantiems fenilketonurija, taip pat esant individualiam netoleravimui.

Žaliavos paruošimas

Šlaitinių druskių žolė ir šaknys ruošiamos masinio žydėjimo pradžioje. Šaknis nuplauti ir sudėti vienu sluoksniu. Žolę paskleisti plonu sluoksniu šešėlyje. Laikyti popieriniuose maišeliuose sausoje patalpoje. Rašo Margarita.

Turite, savo liaudies receptą, norite pasidalinti su kitais, kelkite nuotraukas, prisijunkite ir rašykite bloge.

paranormal.lt

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomone su kitais.
avatar

TAIP PAT SKAITYKITE:
20.05.2020 laikas 07:10 Dirvinis Asiūklis (Equisetum arvense) Ir Asiūklių nauda

Dirvinis asiūklis, Equisetum arvense, asiūklių nauda, asiūklių pašalinis poveikis, asiūklių gerosios savybės, koks asiūklių poveikis organizmui, kokių medžiagų yra asiūkliuose, ko yra avietėse, kaip vartoti asiūklius, kam negalima vartoti asiūklių, kada skinti asiūklius

...

Skaityti daugiau

01.07.2020 laikas 18:50 Liaudies Gydytojas: Kuo Naudinga Vaistažolė Lapinės Garstyčios?
Sergant peršalimo ligomis, garstyčių vonios sužadina kraujotaką, pagilina kvėpavimą, palengvina atsikosėjimą. Lakūs garstyčių garai turi antimikrobinių savybių. Garstyčių aliejaus vietinio poveikio kriterijus yra atsirandantis deginimo pojūtis toje vietoje, kur jis uždėtas. Iš garstyčių miltelių nam...

Skaityti daugiau

16.05.2020 laikas 19:47 Kopūsto nauda ir liaudies receptai
Kopūstas - bastutinių (Brassicaceae) šeimos augalų rūšis. Tai dvimetis (kai kurie varietetai vienmečiai) žydintis augalas. Kopūstų stiebas lapuotas, apatiniai lapai stambūs, mėsingi, žiedai susitelkę gausiažiedėje kekėje geltonais, kartais baltais vainiklapiais. Ankštaros labai stambios....

Skaityti daugiau

03.07.2020 laikas 21:14 Vaistinės Piliarožės Kulinarijoje

Vaistines piliarožes galima panaudoti ne tik gydant įvairias ligas, bet ir kulinarijoje. Galima vartoti žalias, nuvalytas ir kruopščiai perplautas vaistinių piliarožių šaknis. Jas galima panaudoti ruošiant įvairias salotas. Vaistinių piliarožių šaknyse gausu gleivių, todėl jas patariama panaudoti...

Skaityti daugiau

20.03.2019 laikas 09:20 Simondsijų (jojoba) aliejus
Simondsijų arba jojoba aliejus savo struktūra labai artimas žmogaus odos sebumui, dažnai vadinamas augaliniu vašku, todėl ypač veiksmingai ir ilgai drėkina ir maitina, subalansuoja odos riebalų pusiausvyrą, puikiai įsigeria, yra itin stabilus....

Skaityti daugiau