Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Sodas | Kaimas » Vaistažolės

Varpučių nauda – ne tik įkyrios piktžolės!

Varpučių Nauda Ir Liaudies Receptai

Paprastieji varpučiai – tai ne tik piktžolės, kurias ypač sunku išnaikinti, bet ir vertingi vaistiniai augalai, iš kurių galima paruošti veiksmingų preparatų daugybei ligų gydyti.

Vaistams dažniausiai vartojami varpučių šakniastiebiai. Geriausia juos rinkti pavasarį, balandžio–gegužės mėnesiais įdirbant žemę, kol šios žolės dar nesužėlusios, arba rudenį iš suartos arba išakėtos dirvos. Šakniastiebiai nuplaunami šaltu tekančiu vandeniu ir džiovinami paskleidus plonu sluoksniu ant lentų ar popieriaus. Džiovinant reikia pavartyti. Tinkamai laikoma žaliava vartotina 2–3 metus.

Gydomosios savybės

Paprastųjų varpučių preparatai slopina uždegimą, atpalaiduoja spazmus, varo šlapimą, skatina atsikosėjimą ir prakaitavimą, minkština vidurius. Jie skystina gleives ir lengvina atsikosėjimą, reguliuoja medžiagų apykaitą, valo kraują, gydo odos bėrimus. Valant kraują kartu su šlakais ir toksinėmis medžiagomis iš organizmo pašalinamas skysčių perteklius. Paprastieji varpučiai – tonizuojantys maistiniai ir jėgas padedantys atgauti augalai, todėl jie padeda ir sergantiems onkologinėmis ligomis bei plaučių tuberkulioze.

Varpučių preparatai vartojami sergant tulžies pūslės, inkstų ar šlapimo pūslės akmenlige, cistitu, nefritu, prostatitu, nelaikant šlapimo. Taip pat jais gydomas hemorojus, gelta, vidurių užkietėjimas, vandenligė, reumatas, podagra. Kaip uždegimą malšinanti ir niežulį mažinanti priemonė varpučių preparatai vartojami gydant alergines ir virusines odos ligas: raudonę, spuogus, (tarp jų ir jaunatvinius), votis. Varpučių šaknų yra vaistažolių mišiniuose prostatos išviešėjimui, prostatitui, inkstų ir odos ligoms, kepenų cirozei gydyti.

Prieš gydantis šio augalo preparatais, ypač alergiškiems žmonėms, būtina pasitarti su gydytoju.

Šaknų arbata ir antpilai

* Žvalinanti ir kraują valanti arbata: 2 šaukštelius sausų susmulkintų šaknų užpilkite stikline šalto vandens, užvirkite, nukoškite ir išgerkite.

* Antpilas nuo podagros, osteochondrozės, artrito ir artrozės: 2 šaukštus susmulkintų šaknų suberkite į termosą, užpilkite puse litro verdančio vandens, palikite 8 valandas nusistovėti, nukoškite. Antpilo gerkite po pusę stiklinės 3–4 kartus per dieną pusvalandį prieš valgį, kol savijauta pagerės.

* Jei sergate virškinamojo trakto ligomis: šaukštą susmulkintų šaknų užpilkite stikline verdančio vandens, uždenkite ir palikite 2 valandas nusistovėti, nukoškite. Gerkite šio antpilo po šaukštą 3–4 kartus per dieną.

varpučiai, Varpučių nauda, liaudies medicina, vaistažolės, augalai

Nuovirai

* Šlapimo išsiskyrimui skatinti: 10 gramų susmulkintų paprastųjų varpučių šaknų užpilkite stikline verdančio vandens, pavirkite 5–10 minučių ant mažos ugnies, uždenkite ir palikite valandą nusistovėti, nukoškite. Nuoviro gerkite po trečdalį stiklinės 3–4 kartus per dieną.

* Nuoviras, vartojamas sergant skrandžio, žarnyno ligomis ir tulžies pūslės akmenlige: 50 g susmulkintų varpučio šaknų užpilkite litru verdančio vandens, pavirkite 5 minutes ant mažos ugnies, uždenkite ir palikite valandą nusistovėti, nukoškite. Nuoviro gerkite po 120–250 ml 3 kartus per dieną.

* Jei sergate lėtiniu pankreatitu: 30 gramų susmulkintų šaknų užpilkite 250 ml verdančio vandens, pavirkite 10 minučių ant mažos ugnies, palikite atvėsti, nukoškite. Nuovirą išgerkite per dieną (per 3 kartus).

* Nuoviras nuo daugelio ligų: 4 šaukštus susmulkintų šaknų užpilkite litru verdančio vandens, pakaitinkite ant mažos ugnies, kol ketvirtadalis skysčio išgaruos, palikite valandą nusistovėti, nukoškite. Gerkite nuoviro po šaukštą 4–5 kartus per dieną prieš valgį. Nuoviro gerkite, jei sergate inkstų ir šlapimo pūslės akmenlige, kitomis inkstų, tulžies pūslės, taip pat plaučių, peršalimo, kepenų ligomis, jei vargina lėtinis vidurių užkietėjimas. Be to, šis nuoviras stiprina akis. Norėdami sustiprinti regėjimą gerkite šio nuoviro po šaukštą 4–5 kartus per dieną.

* Furunkuliozei gydyti: 3 šaukštus susmulkintų varpučių šaknų užpilkite 3 stiklinėmis verdančio vandens, pavirkite 3–5 minutes ant mažos ugnies, palikite valandą nusistovėti, nukoškite. Žmonėms, kuriuos dažnai vargina votys, patariama gerti pašildyto nuoviro po stiklinę 3 kartus per dieną valandą prieš valgį. Sergantiems egzema taip pat patariama gerti šio nuoviro po stiklinę 3 kartus per dieną.

varpučiai, Varpučių nauda, liaudies medicina, vaistažolės, augalai

Gydomosios vonios

Vonia sergant egzema, kitomis odos ligomis: 10 šaukštų susmulkintų varpučių šaknų užpilkite 5 litrais vandens, pavirkite 15–20 minučių ant mažos ugnies, palikite 6–8 valandas nusistovėti, nukoškite ir nuovirą supilkite į 36–37 ⁰C temperatūros vandens vonią. Sergantiems įvairiomis odos ligomis tokiose voniose patariama maudytis po 20 minučių 2 kartus per savaitę. Kad gydymas būtų veiksmingesnis, tuo pačiu metu patariama gerti ir varpučių šaknų nuoviro: šaukštą susmulkintų šaknų užpilkite stikline verdančio vandens, pavirkite 10–15 minučių ant mažos ugnies, palikite pusvalandį atvėsti, nukoškite. Gerkite nuoviro po pusę stiklinės 3 kartus per dieną prieš valgį.

Autorius: Remigija Zinkevičienė


Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomone su kitais.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
21.08.2021 laikas 13:50 Paprastoji kraujažolė – ne tik žaizdoms gydyti

Kraujažolės pasižymi kraujavimą stabdančiu, spazmolitiniu, baktericidiniu, žaizdas gydančiu ir uždegimą malšinančiu poveikiu. Kraujažolių preparatai išplečia tulžies latakus, skatina tulžies skyrimąsi, gimdos susitraukimą, didina trombocitų kiekį, kraujo krešumą, bet neleidžia susidaryti trombams...

Skaityti daugiau

10.11.2021 laikas 20:35 Paprastosios alyvos liaudies medicinoje (Syringa vulgaris L.)

Alyvos - labai populiarus dekoratyvinis augalas, išvesta labai daug jų rūšių, šiais laikais priskaičiuojama virš 1000 rūšių, kurios skiriasi žydėjimo laiku ir trukme, žiedynų forma ir dydžiu, žiedų spalva ir forma.

...

Skaityti daugiau

09.08.2022 laikas 08:44 Ką daryti su tulpėmis po žydėjimo, kad jos neperaugtų?
Tulpės pavasarį pražysta vienos pirmųjų. Taip malonu išeiti į lauką, pajusti saulės šilumą ir mėgautis ryškiu tulpių grožiu. Po ilgų tamsos ir pilkumos mėnesių visiems to reikia. Tačiau ne visi žino, ką daryti su nužydėjusiomis tulpėmis. Kartais galite nieko nedaryti, o kartais tai gali netgi sugadi...

Skaityti daugiau

19.03.2019 laikas 13:00 Inca Inchi (Sacha Inchi) aliejus
Mokslas teigia, jog riebalų rūgštys Omega-3 ir Omega-6 vadinamos nepakeičiamomis, nes žmogaus organizmas jų negamina, todėl jų būtina gauti su maistu. Iš nesočiųjų riebalų rūgščių mūsų organizme sintetinama daug biologiškai aktyvių junginių....

Skaityti daugiau

06.04.2021 laikas 07:24 Vitaminas D: Nauda Ir Svarba Sveikatai
Vitaminai yra labai svarbūs ir reikšmingi vaiko ir suaugusiojo organizmui. Svarbiausių vitaminų stoka gali sutrikdyti nervų, širdies, kraujagyslių, virškinimo, endokrininės sistemų (skydliaukės), kraujodaros ir kitų organų bei sistemų veiklą. Beveik visų vitaminų, išskyrus, tirpių riebaluose (A, D, ...

Skaityti daugiau