Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Sodas | Kaimas » Aliejai

Lauramedžių vaisių aliejus

Lauramedžių aliejus yra ryškiai žalios spalvos, tirštos, tepalo konsistencijos, aromatingas, specifinio, aštroko, šiek tiek laurų lapams būdingo kvapo. Lėtai, bet gerai įsigeria, nepalikdamas riebumo jausmo.

Aliejaus sudėtyje gausu stipriai veikiančių eterinių aliejų ir medžiagų, pasižyminčių ypač stipriomis antibakterinėmis, antiseptinėmis, antigrybelinėmis, skausmą malšinančiomis savybėmis. Šis aliejus naudojamas tik išoriniam vartojimui.

laurų aliejus, laurų vaisių, lauramedis, aliejus

Kilnieji lauramedžiai – lauramedinių šeimos visžaliai medžiai arba krūmai, kilę iš Viduržemio jūros regiono ir paplitę Pietų Europoje, Šiaurės Afrikoje, Kanarų, Azorų salose. Priklausomai nuo augimo sąlygų, gali užaugti iki 10 – 15 m aukščio. Visose šio augalo dalyse gausu eterinio aliejaus ir aromatinių medžiagų, suteikiančių augalui kvapnų aromatą ir specifinį skonį. Kilniųjų lauramedžių lapai arba mums pažįstami laurų lapai – populiarus prieskonis, kuriuo gardinamos sriubos, mėsos patiekalai, konservai, marinatai.

Lauramedžių vaisiai – kiaušinio formos žalios spalvos uogos, kurios sunokusios pajuoduoja. Tamsios lauramedžio uogos – vienas iš gerai žinomų Aleppo muilų ingredientų. Aleppo muilai pasižymi teigiamu poveikiu probleminei odai, kamuojamai psoriazės, egzemos ar spuogų ir būtent lauramedžio vaisiai šiam muilui suteikia dezinfekuojamųjų, valomųjų savybių bei specifinį aromatą.

Lauramedžių aliejus, kartais dar vadinamas sviestu arba taukais dėl savo tekstūros, išgaunamas spaudžiant lauramedžio vaisius be sėklų (sėklose yra toksinių medžiagų, todėl prieš spaudžiant aliejų jos pašalinamos). Lauramedžių aliejus valo, drėkina ir ramina odą, saugo nuo išsausėjimo, suteikia gaivumo, turi sutraukiančių savybių, ypač tinka probleminei - psoriazės, egzemos, uždegimų, spuogų ar žaizdelių ir įtrūkimų kamuojamai odai prižiūrėti. Be to, veikia priešuždegiminiai, gali padėti siekiant sumažinti paburkimus ir patinimus, todėl tinka kaip pagalbinė priemonė patempimų, sumušimų atveju, skaudančių sąnarių, reumato kamuojamoms kūno vietoms prižiūrėti.

Dėka savo sudėties aliejus naudojamas pleiskanotos galvos odos priežiūrai, parazitų naikinimui, stimuliuoja plaukų augimą, suteikia blizgesio ir švelnumo.

Lauramedžių aliejus tinka celiulito profilaktikai, ypač mišiniuose su kitais aliejais (pvz., sezamo sėklų).

Šis aliejus pakankamai stiprus, naudojamas tik išoriniam vartojimui, nerekomenduojama naudoti gryno ant odos, nenaudoti akių ir gleivinių srityse, prieš tepant, geriau perpus maišyti su vienu ar keliais kitais augaliniais aliejais. Prieš naudojant rekomenduojama atlikti jautrumo testą.

laurų aliejus, laurų vaisių, lauramedis, aliejus

Įdomu

Europos Pietuose lauramedžių krūmai juosia parkus, aikšteles, iš jų formuojamos karpomos gyvatvorės.

Lauramedžių aliejus naudojamas gyvūnų, ypač žirgų priežiūrai. Aliejumi tepamos žirgų kanopos, siekiant apsaugoti jas nuo išdžiūvimo ir įtrūkimų, aliejus naudojamas kaip raminamoji, priešuždegiminė pažeistos gyvūnų odos priemonė, kaip apsauga nuo nepageidaujamų parazitų. Lauramedžių aliejus maišomas su alkoholiu arba kitu, neutraliu aliejumi ir purškiamas ant gyvūnų siekiant atbaidyti muses, uodus ir kitus vabzdžius.

Mūsų patarimai

Uodus atbaidantis mišinys

15 g nimbamedžių aliejaus sumaišykite su 5 g lauramedžių aliejaus, įlašinkite 8 lašus eukaliptų, 2 lašus arbatmedžių ir 3 lašus citrinžolių eterinio aliejaus. Viską gerai išmaišykite ir sukrėskite į mažus (užsukamus) indelius. Sėdėdami vasaros vakarais lauke, indelius atsukite ir išdėliokite reikiamose vietose (mišinį prieš tai galite pašildyti, kad suskystėtų) arba šiek tiek mišinio įlašinkite į degančias žvakes nuo uodų ar aliejines lempas. Tik nenaudokite neskiesto odai!

Šiek tiek mišinio įmaišykite į tepamus losjonus nuo uodų (santykiu 1:10) arba pasidarykite purškalą (mišinį sumaišykite su 0,5 l drungno vandens ir šliūksniu degtinės), kuriuo apipurškite medžius, krūmus ir ir kitas aplink sėdėjimo zoną esančias vietas.

Jei maudžia raumenis, sąnarius ar pasitempus, šaukštelį lauramedžių aliejaus išmaišykite, pvz., stiklinėje Himalajų druskos ir mišinį supilkite į vonią. Pasėdėkite šiltoje vonioje 10 – 15 minučių.

Esant probleminei odai (suskirdusiai, pabertai, įtrūkinėjusiai ar pažeistai egzemos ir psoriazės), 20 g sviestmedžio aliejaus gerai išsukite (iki kreminės konsistencijos) su 5 g lauramedžių aliejaus ir dviem šaukšteliais juodgrūdžių aliejaus. Mišiniu tepkite reikiamas vietas.

Balzamas pūslelinės kamuojamoms lūpoms prižiūrėti

2 g bičių vaško ištirpinkite vandens garų vonelėje, įdėkite 5 g atalių aliejaus ir išmaišykite. Mišiniui ištirpus, nukelkite nuo kaitros ir greit įmaišykite 3 g lauramedžių aliejaus. Įlašinkite 2 lašus gvazdikėlių ir 4 lašus arbatmedžių aliejaus. Išmaišę supilkite į mažą indelį ir palaukite, kol visiškai atvės. Švelniai patepkite lūpas.

Svarbu: visa svetainėje pateikta informacija yra pažintinio - rekomenduojamojo pobūdžio. Siūlomi produktai nėra skirti diagnozuoti, gydyti ar užkirsti kelią kokioms nors ligoms. Prieš vartodami ar naudodamiesi mūsų patarimais, visuomet vadovaukitės savo nuomone, atsižvelkite į individualius poreikius, o esant būtinybei (pvz., dėl galimų alerginių reakcijų, netoleravimo ar dėl kitų priežasčių), pasitarkite gydytoju.


Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomone su kitais.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
24.05.2020 laikas 16:40 Juodasis beržo grybas (Inonotus obliquus) ir juodgrybio džiovinimas

Ką vertėtų žinoti apie juodgrybio naudojimą? Luo senų laikų juodojo beržo grybo arbata ir nuovirai vartojami skrandžio ir dvylikapirštės žarnos opoms gydyti, prieš piktybinius auglius (vėžį), stabdo uždegimus, mažina arterini ir veninį kraujo spaudimą, gliukozės kiekį kraujo plazmoje (vidinės gry...

Skaityti daugiau

05.04.2021 laikas 22:21 Kaštonas: jo gydomosios savybės ir būdai

Kaštonas turi nemažai gydomųjų savybių ir labai svarbus gydant atitinkamas ligas. Jo preparatai didina kapiliarų sienelių ir raudonųjų kraujo kūnelių patvarumą, mažina uždegimą ir patinimus. Jie vartojami gydant koronarines ligas, nes glikozidai plečia koronarinius indus bei gerina miokardo maiti...

Skaityti daugiau

22.12.2022 laikas 08:18 Stumbrai ir lėti ministerijos veiksmai varo į neviltį ūkininkus

Laisvėje esančių stumbrų skaičiui nevaldomai didėjant, auga ir jų daroma žala Kėdainių bei Panevėžio rajonų ūkiams. Skaičiuojama, kad per pastaruosius šešerius metus šių gyvūnų beveik patrigubėjo, laisvėje dabar gyvena beveik 300 stumbrų.

...

Skaityti daugiau

09.06.2024 laikas 20:22 Kaip paskatinti gerą žirnių augimą?
Kad žirnių derlius būtų gausus, birželio mėnesį būtina patręšti kalio ir magnio trąšomis. Kaip tai padaryti.

Skaityti daugiau

17.10.2021 laikas 13:30 Rabarbarai – sodinimas, auginimas ir priežiūra
Rabarbarų lapkočiai vartojami marmeladui, kompotui, uogienei ir vynui gaminti. Juose yra daug obuolių ir nemažai oksalo rūgšties bei vitamino B ir C.

Skaityti daugiau