Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Sodas | Kaimas » Vaistažolės

Paprastosios Rasakilos Liaudies Medicinoje

Paprastosios Rasakilos Liaudies Medicinoje

Neretai teigiama, jog paprastosios rasakilos padeda gydyti tūkstančius ligų. Verta pažymėti, kad šie augalai pasižymi ne vien tik vertingomis gydomosiomis, bet ir dekoratyvinėmis savybėmis. Paprastosios rasakilos įvairiose šalyse vadinamos įvairiai: burtininkų ir alchemikų žole, lokių ir liūtų letenomis, kiaulių liežuviais, tripirščiu augalu ir t.t. Paprastosioms rasakiloms nuo seno priskiriamos ir stebuklingosios galios, pavyzdžiui, viduramžiais ji buvo vadinama burtininkų žole. Buvo teigiama, jog, ryte nusiprausus nuo paprastųjų rasakilų lapų surinkta rasa, galite ne tik pagražėti, bet ir atjaunėti.

Paprastosios rasakilos - piktžolės, augančios šalikelėse, pamiškėse, pievose, mišriuose miškuose ir retuose pušynuose. Paprastosios rasakilos užauga iki 30 cm aukščio, turi storas šaknis. Iš šaknų išaugę rasakilų lapai auga ant ilgų lapkočių; viršuje jie pliki, o apačioje apaugę tankiais plaukeliais. Iš stiebų užaugę rasakilų lapai yra smulkesni ir beveik be lapkočių. Šie augalai žydi birželio-liepos mėnesiais smulkiais, gelsvai žalsvais žiedais.

Paprastosios Rasakilos, vaistažolės, Alchemilla vulgaris

Medicinoje yra vartojamos tik paprastosios rasakilos. Rasakilos padeda jauninti odą, nes turi hormonų gamybą organizme skatinančių fitosterinų. Šios medžiagos neutralizuoja žalingąjį toksinį poveikį, stiprina imuninę sistemą, skatina fizinį ir protinį aktyvumą.

Paprastųjų rasakilų antpilo patariama vartoti sergantiems bronchine astma, plaučių tuberkulioze ir kosintiems žmonėms. Paprastųjų rasakilų antpilas taip pat padeda gydyti tulžies ir šlapimo pūslės, šlapimtakių ir kepenų ligas. Paprastosios rasakilos stabdo kraujavimą, todėl jų preparatais patariama gydyti skrandžio ir dvylikapirštės žarnos opaligę bei stabdyti vidines kraujosruvas.

Naudinga paprastųjų rasakilų antpile suvilgytais vatos gniužulėliais išoriškai gydyti hemorojų.

Vakarų Europos šalių liaudies medicinos žinovai paprastųjų rasakilų žolės antpilais malšina kosulį, gydo astmą, vidurių užkietėjimą, kepenų ir inkstų ligas, podagrą, reumatą, nutukimą ir cukrinį diabetą.

Paprastosios Rasakilos, vaistažolės, Alchemilla vulgaris

Liaudies medicinos receptai su paprastosiomis rasakilomis

Paprastųjų rasakilų žolės nuoviras

2 valgomuosius šaukštus susmulkintų paprastųjų rasakilų lapų užpilkite 250 ml vandens, užvirkite, virinkite 5 minutes, atvėsinkite, nukoškite. Šio nuoviro patariama vartoti po 50 ml 3 kartus per dieną. Išoriškai šiuo nuoviru patariama gydyti niežulį, uždegimines odos ligas, egzemą, gausiai spuogais išbertą odą. Išoriškai gydantis ligos pažeistas odos vietas patariama perplauti paprastųjų rasakilų nuoviru ar šį nuovirą panaudoti ruošiant gydomuosius kompresus.

• SVARBU, kad paprastųjų rasakilų nuoviras padeda stabdyti vidaus organų ir plaučių kraujavimą.

Rasakilų antpilas

2 valgomuosius šaukštus smulkintos paprastųjų rasakilų žolės užpilkite 1 stikline verdančio vandens, šiltoje vietoje leiskite nusistovėti 2 valandas, nukoškite. Šio antpilo patariama vartoti po 1/2 stiklinės 4 kartus per dieną. Paprastųjų rasakilų antpilą galima naudoti išoriškai gydant odos ligas.

Rasakilų arbata

Paprastųjų rasakilų arbatos naudinga gerti klimakterinio amžiaus bei menstruacinio ciklo sutrikimais besiskundžiančioms moterims, kamuojamiems nemigos ir t.t. 2 arbatinius šaukštelius džiovintų paprastųjų rasakilų užpilkite 1 stikline verdančio vandens, leiskite nusistovėti 10-15 minučių, nukoškite ir gerkite vietoj arbatos.

Paprastosios Rasakilos, vaistažolės, Alchemilla vulgaris

Pabrėžiame, kad tai - liaudiški patarimai, neįrodyti mokslinėse laboratorijose. Tik išbandyti protėvių ir perduoti iš lūpų į lūpas ateities kartoms. Mūsų tikslas informuoti. Todėl paliekame jums teisę patiems spręsti, tikėti jais ar ne, o dar geriau pasitarkite su gydytoju, dėl galimo šalutinio poveikio.

Jei jūs žinote daugiau naudingų liaudiškų patarimų, receptų, norite pranešti naujieną, pasidalinkite jais su mumis, prisijunkite ir rašykite bloge!

* „Paranormal.lt“ straipsniai skirti tik informaciniams ir švietimo tikslams ir nepakeičia profesionalių medicininių patarimų, diagnostikos ar gydymo. Visais klausimais apie savo sveikatos būklę visada pasitarkite su gydytoju.

paranormal.lt


Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomone su kitais.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
24.05.2020 laikas 16:40 Paprastoji bitkrėslė (Tanacetum vulgare) ir Bitkrėslės nauda

Paprastoji bitkrėslė (lot. Tanacetum vulgare) - tai daugiametis žolinis augalas, užaugantis iki 1,5 m aukščio. Augalas turi vieną arba kelis stiebus. Jie gausiai lapuoti, šakoti. Lapai pražanginiai, suskaldyti plunksniškai. Žiedai geltonos spalvos.

...

Skaityti daugiau

27.03.2019 laikas 08:20 Juodgrūdžių sėklų (juodųjų indiškų kmynų) aliejus
Juodgrūdžių aliejuje gausu nepakeičiamųjų riebalų rūgščių, ypač Omega-6 riebalų rūgšties, teigiamai veikiančios plaukų augimą,   gerinančio odos išvaizdą ir spalvą, užkertančio kelią smulkių raukšlelių susidarymui, augalinių sterolių, flavonoidų, aminorūgščių, ir daugybė kitokių biologiškai aktyvių ...

Skaityti daugiau

09.12.2020 laikas 16:45 Stebuklinga cinamono lazdelė
Cinamonas (Cinnamomum verum) - džiovinta amžinai žaliuojančio medelio žievelė. Tai vienas iš seniausių tonizuojančių augalų pasaulyje. Jis  buvo minimas visų senovės gydytojų darbuose.

Skaityti daugiau

08.07.2021 laikas 20:47 Kuo naudingos Šeivamedžio uogos? Receptai

Kaip minėta, juodauogių šeivamedžių uogos, skirtingai nuo raudonuogių, yra valgomos, rūgščiai saldaus skonio. Iš jų gaminamas marmeladas, putėsiai, želė, uogienė, sirupas, džemas, actas. Jos taip pat džiovinamos. Buvo laikai, kai juodauogių šeivamedžių uogomis dažydavo vyną, su jomis ruošdavo kav...

Skaityti daugiau

21.04.2021 laikas 07:03 Alijošius – ir dėl grožio, ir dėl sveikatos?

Seniau kaime vos ne kiekvienuose namuose augdavo alavijas, kurį dažniausiai alijošiumi, gajumi ar oželiu vadindavo. Laikydavo jį dėl nuo seno žinomų vaistinių savybių, o dabar – ir dėl grožio.

Skaityti daugiau