Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Fotoalbumas » Technologijos » Huawei P40 Pro+

Huawei P40 Pro+

Apie įmonės „Huawei“ telefonus kelis pastaruosius metus buvo galima atsiliepti tik iš geriausios pusės. Visa techninė šių aparatų pusė buvo nė kiek ne prastesnė, nei gana dažnai brangesnių konkurentų telefonų, o fotoaparatai... fotoaparatai buvo tiesiog nepralenkiami. Lygiai tą patį galima pasakyti ir apie pačius naujausius, karščiausius ir kiečiausius „Huawei P40 Pro+“ aparatus, kurie kai kuriais atžvilgiais iškyla visa galva aukščiau konkurentų. Ir net ne „kai kurių konkurentų“, o „visų konkurentų“.

Taigi, kuo geri ir kuo blogi naujieji „Huawei“ superflagmanai? Beje, superflagmanai – dėl to, kad šiek tiek išsiskiria iš „standartinių flagmanų“ P40 serijos. Panašiai, kaip ir, tarkime, „iPhone Pro“ ar „Samsung Ultra“ serijos aparatai. Panašūs į flagmanus, bet su tokiais privalumais į kuriuos negalima atkreipti dėmesio.
Korpusas

Naujųjų telefonų „kūnai“ nuo įprastinės P40 serijos nutolo labai nedaug. Netgi įvertinus tai, kad esu didžiulis užlankstytų ekrano šonų kritikas, o P40 serijos aparatų užlenktos ne tik šoninės, bet ir viršutinė bei apatinė stiklo briaunos, privalau pripažinti, kad rankoje šie telefonai guli pasiutusiai gerai. Vargu, ar kokį malonesnį telefoną apskritai rinkoje rastumėte. Didžiulę to malonumo dalį sudaro už įprastą šiek tiek didesnis telefono svoris (226 g) ir storis (9 mm).

Pastaba: įprastai šiuolaikiški flagmanai sveria maždaug nuo 180 iki 200 gramų. O 20 procentų svorio skirtumas – tai jau velniškai daug.

Aišku, skamba keistai. Nuo kada storesnis ir sunkesnis telefonas yra privalumas? Ir net pats to paaiškinti dorai negaliu. Tiesiog... apima jausmas, kad tai yra aparatas, kuriuo „galima pasitikėti“. Panašiai, kaip padidinto svorio antklodė – toks svoris ramina. Gal dėl to, kad visada žinosite, jog jis yra kišenėje? O gal dėl to, kad jo nugarėlė yra ne stiklinė, bet keramikinė?

Na, gerai, turi korpusas ir trūkumą. Tokį patį, kaip ir artimiausi, naujausi „Samsung“ ir „Apple“ telefonai: fotokamerų sistema, pareikalavusi maždaug 1 mm storio iškyšos iš korpuso, yra įtaisyta nesimetriškai, viršutiniame korpuso kampe. Tai reiškia, kad arba jus erzins bet kokie bandymai naudotis telefonu, kai jis yra padėtas ant stalo, kaip erzina ir sėdėjimas prie stalo, kurio viena koja yra milimetru ar dviem per ilga, arba teks įmauti telefoną į apsauginį dėklą.

Bet apskritai – už korpusą bravo. Inovacijų čia, žinoma, daug neprigalvosi, bet tai, kas sugalvota, yra nepriekaištinga.

Išvados

Iš techninės/inžinerinės pusės „P40 Pro+“ galėtų labai nesunkiai pretenduoti į geriausio 2020 metų išmaniojo telefono titulą – jis tikrai toks geras. O kameros sistema apskritai tokia, kad šiemet vargu ar atsiras konkurentas, gebantis pasiūlyti kažką bent iš tolo panašaus.

Bet tai nėra fotoaparatas. Tai yra telefonas, kuris privalo atlikti visas funkcijas, kurias įprastai atlieka išmanusis telefonas. Ir vartotojui, sumokėjusiam daugiau nei 1000 eurų už prabangų telefoną (dėl kurio pateikimo Lietuvos rinkai, kiek žinoma, dar net galutinio sprendimo nėra), neturi kilti nepilnavertiškumo kompleksas žiūrint, kaip draugas, už telefoną sumokėjęs kokius 300 eurų, su juo gali atlikti daugiau įvairių kasdieniškų veiksmų.

Žinoma, skirtingų žmonių pirkinių filosofija gali skirtis, bet kuomet kalba eina apie daiktą, su kuriuo bendrausite kokius dvejus metus kiekvieną dieną, manau, svarbiausias pasirinkimo kriterijus – ne kad vieną kokią funkciją jis atliktų nepriekaištingai, o kad nebūtų tokių aspektų, kurie kiekvieną mielą dieną erzintų ir verstų gailėtis dėl į balą išmestų pinigų.

Na, bet jeigu jums negaila 1000 eurų už telefono dydžio fotoaparatą... tikriausiai piniginę praskleisti verta.

Jeigu norite sužinoti daugiau: susijęs straipsnis

Samsung išmanieji laikrodžiai „Galaxy Watch 3“ Huawei P40 Pro+ ©Gamintojo nuotr. Galaxy Note 20 Ultra ©Gamintojo nuotr. Į akis krenta cilindro formos mazgas - variklis ir baterijos 20 proc. žmogaus genomo pasirodo nenaudingas
Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais.
avatar

Panašios nuotraukos