Mėnesio TOP 6
Pagrindinis » Kategorija: Hipotezės » Peržiūrų: (944) Komentarų: (0) (03.11.2015 - 20:12)

Dieviška elektrono galia Egipte

Mes jau esame pripratę prie civilizacijos teikiamų patogumų. Atrodo, nėra nieko keisto, kai paspaudžiame jungiklį, norėdami įjungti šviesą; paspaudžiame mygtuką, norėdami įjungti ventiliatorių ir atsigaivinti karštą dieną; į rozetę įkišame kištuką, norėdami įkaitinti lygintuvą iki reikiamos temperatūros ir išsilyginti rūbus. Sunku įsivaizduoti, kad senovėje žmonės nieko nežinojo apie elektrą. O gal vis tik žinojo?

Saulės akmuo

Prieš milijonus metų Europa buvo padengta stora ledo kepure, klimatas buvo visiškai kitoks nei dabar. Augmenija kažkiek priminė dabartinę taigą su įvairiais spygliuočiais. Kepinant saulei iš audrų nulaužtų eglių ir pušų gausiai tekėjo sakai. Per laiką šie sakai sutvirtėjo ir tapo kieti tarsi akmuo. Taip atsirado nuostabusis gintaras. Jau prieš tūkstančius metų iš jo buvo gaminami amuletai ir papuošalai. Istorija neišsaugojo nežinomo piemens vardo, kuris atsitiktinai patrynė suakmenėjusius sakus į avies kailį. Pasigirdo lengvas kibirkščiavimas, kailio plaukai atsistojo...

Praėjo tūkstančiai metų, senovės graikų filosofas Falesas Miletietis sąmoningai atliko įvairius eksperimentus su „elektronu" - taip graikai vadino gintarą. Apie šiuos primityvius bandymus žinoma nelabai daug. Išliko duomenys, kad filosofas iš gintaro gamino įvairias figūrėles - pagaliukus, plokšteles, rutuliukus ir kubelius, kuriuos po to trindavo įvairiais audiniais, kailiukais. Taip jis tyrė daiktų ir medžiagų „giminystę" bei „dievišką elektrono galią". Ilgą laiką buvo manoma, kad tai buvo vienintelė (neskaitant žaibo) žmogaus pažintis su elektra, tačiau istorija mėgsta siurprizus.

„Bagdado baterija"

1936-aias metais, tiesiant Bagdado geležinkelio magistralės pietryčių ruožą, darbininkai aptiko senovinę persų kapavietę. Joje buvo aptikti dviejų tūkstančių metų senumo geltonai rudos spalvos moliniai indai. Jų viduje buvo į cilindrą susuktos vario plokštelės, korozijos sugraužti geležiniai strypeliai ir bitumo gabaliukai. Panašu, kad bitumas dengė viršutinę ir apatinę varinio cilindro, kurio viduje buvo patalpintas geležinis strypas, galus. Bitumo hermetikas ir korozijos pėdsakai kelia mintį, kad induose

buvo laikomas kažkoks ėdantis skystis, pavyzdžiui, vyno actas. Gal darbininkai aptiko tikras baterijas? Būtent taip manė Irako Nacionalinio muziejaus direktorius Vilhelmas Kionigas. Šis žinomas archeologas paskelbė sensacingą išvadą, kad indų turinys primena galvaninius elementus.

Beje, dauguma archeologų teigia, kad geležinkelio darbininkai aptiko paprasčiausius įdėklus papiruso ritinėlių saugojimui. Panašūs artefaktai buvo aptikti prie Selevkijos miesto, stovėjusio prie Tigro upės, ir Persijos karalystės sostinėje Ktesifone. „Selevkijos vazose" buvo aptiktas papiruso ritinėlis ir susuktos bronzos plokštės, labiau primenančios penalą susuktiems papiruso lapams.

Kapavietėje rastuose induose galėjo būti saugomi šventi pergamento ar papiruso ritinėliai, kuriuose buvo užrašyti religiniai tekstai. Jiems yrant galėjo susidaryti organinė rūgštis, kuri sugraužė varį ir geležį - taip galima paaiškinti vidinių metalinių detalių koroziją. O bitumo hermetikas leido indo turinį išsaugoti ilgą laiką.

Senovės graikų „lempos"

Nors daugelis mokslininkų mano, kad aptiktose vazose buvo laikomi papiruso ar pergamento ritinėliai, paskelbtas teiginys apie „galvaninį elementą" sukėlė susidomėjimo „elektriniais artefaktais" bangą. Senovės Egipto šventyklų tyrinėtojai Peteris Krasa ir Reinchardas Habekas netgi parašė knygą „Faraonų šviesa", kurioje nagrinėjo elektros panaudojimo senovėje galimybę. Jie padarė prielaidą, kad „šventyklų mokslininkai", priklausantys žynių kastai, mokėjo gaminti kažkokius „džedo stulpus", vieną iš sudedamųjų elektros maitinimo sistemos dalių. Autoriai taip pat teigia, kad piramidžių kasinėjimų metu buvo aptikti įvairių „prožektorių" modeliai su vario vielomis.

„Egipto šviesos" tyrinėtojų išvados paremtos neįprastomis Senovės Egipto šventyklų freskomis. Visų pirma reikia paminėti paslaptingus požeminės Denderos šventyklos bareljefus. Vienoje akmeninėje nežinomos paskirties patalpoje pavaizduotos žmonių figūros šalia kažkokių daiktų, turinčių kolbos formą. Šios kolbos, arba burbulai, labai primena didžiules elektros lemputes su keisčiausiu būdu viduje besirangančiomis gyvatėmis. Gyvačių galvos papuoštos lotoso žiedais, ir tai kažkiek primena lempos patroną. Kažkas panašaus į kabelį jungia su dėže, šalia kurios stovi galybės simbolis - „džedo stulpas", taip pat sujungtas su gyvatėmis.

Tiesa, reikia turėti labai lakią fantaziją, norint įsivaizduoti faraono tarnus, rankose laikančius kažkokius

paslaptingus aparatus, primenančius lempas ar prožektorius, laidais sujungtus su indais-akumuliatoriais.

Yra ir kritinės išvados, nes bareljefe atvaizduoti tik kažkokio religinio himno, skirto saulės dievui Ra, hieroglifai. Tai egiptologams leido atmesti visas neformalias hipotezes ir pagrįstai susieti pavaizduotus hieroglifus su saulės dievo Ra dangaus valtimi. Pagal egiptiečių tikėjimą, kiekvieną vakarą saulė miršta ir atgimsta auštant. Saulę simbolizuoja gyvatė, kuri, kaip buvo manoma faraonų šalyje, atgimsta kiekviena kartą, kai numeta odą.

|domu pažymėti tai, kad vokiečių fizikas Frankas Derenburgas paskaičiavo „Bagdado baterijų" parametrus. Pasirodė, kad konstrukcija iš tokių elementų, galinti apšviesti Egipto faraonų požemius, turi sverti dešimtis ar net šimtus tonų. Tai aiškiai prieštarauja sveikam protui.

Mįslės įminimo kelyje - "gyvieji akumuliatoriai'

„Bagdado baterijų" ir „Egipto elektros" mįslė gali būti įminta netikėtu būdu. Senovės pasaulio medicinos istorikams yra žinomi paradoksalūs gydymo „gyvūnų elektra" būdai. Iš principo tai nėra neįprasta, nes atskiri Nile gyvenančių elektrinių šamų egzemplioriais gali sukurti 400 V įtampos ir 1 A galingumo impulsus, kas visiškai būdinga ir šiuolaikinei medicinai.

Europiečių etnografai XVIII amžiuje aprašė, kad abisinai neįprastu būdu ir gana sėkmingai naudojo „elektros šoko terapiją". Sunkių karštinės priepuolių metu jie sergantįjį stipriai pririšdavo prie medžio platformos, apipildavo kūną rapos (druskingų ežerų vandens) druskos tirpalu ir prie ir bambos pridėdavo gyvą elektrinį šamą, susuktą į sausą papirusą. Ligonis elektros impulsais buvo veikiamas, kol karštinės priepuolis praeidavo. XVIII amžiaus pabaigoje tarp britų gydytojų ir biologų pasidarė populiari"
tema apie „gyvą elektrą''. Anatomas Džonas Volšas įrodė, kad elektrinės rajos smūgiai yra elektrinės kilmės, elektros impulsai perduodami ne „oro fluidais" o tiesioginiu kontaktu ir pasinaudojant „medžiagų laidumo savybėmis". Vėliau škotų chirurgas Džonas Hanteris ištyrė šios nepaprastos žuvies elektros organo sandarą. Volšo ir Hanterio tyrimai buvo aprašyti 1773-iais metais, o po kelių, metų juos perskaitė italų gydytojas ir fiziologas Luidžis Galvanis.

Galvanis pradėjo eksperimentus, kuriais norėjo ištirti statinės elektros poveikį. Kartą jo asistentas netyčia įelektrintu skalpeliu palietė varlės koją, kuri mėšlungiškai susitraukė. Galvaniui atsivėrė nauja tyrinėjimų sritis.

Mokslininkas, tirdamas „gyvūnų elektrą", padarė išvadą, kad raumenys yra savotiški akumuliatoriai, kurie elektriniais signalais valdomi iš centrinės nervų sistemos. Panaudodamas žinomą gydymo principą „panašų - panašiu", jis padarė prielaidą, kad daugelis raumenų ligų, spazmai ir kiti negalavimai galėtų būti gydomi elektros iškrovomis.

Gal mažo galingumo egiptiečių ir šumerų „elektros prietaisai" buvo medicininės paskirties? Tai atrodo visai įmanoma, ypač žinant apie elektroakupunktūros procedūras, kai į biologiškai aktyvius taškus (BAT) paduodami mažo galingumo srovės impulsai. Beje, elektros impulsais paveikiant BAT, galima pasiekti nuskausminimo efektą.

Istorijos mokslas kol kas negali tiksliai atsakyti ar egzistavo „elektriniai" artefaktai, nes po Aleksandrijos bibliotekos žūties dingo tūkstančiai papiruso ritinėlių, kuriuose buvo surašytos „šventyklų mokslininkų" paslaptys.

Gali būti, kad mūsų dar laukia neįprasti archeologiniai „kriptoelektrinių" artefaktų radiniai, kurie atvers naujus mokslo ir technikos istorijos puslapius.

reklama

Mįslės ir faktai ir paranormal.lt

Šioje istorijoje: papirusas, faraonas, Egiptas, bagdado baterija, Elektra

Pasidalinkite su paranormal.lt savo naujiena, receptu, mintimis!

Jei radote tekste klaidų, išskirkite ją ir paspauskite Ctrl + Enter Sistema Orphus

Peržiūrų: 944 | | Reitingas: 0.0/0 |
Nemokami skelbimai
paranormal.lt
Parduodu ekologiškus obuolius...

Sveiki, parduodame ekologiškus, įvairių rūšių obuolius. Obuoliai niekuo nesupurkšti, auginti nuosavajam sode. 1 KG/60...
paranormal.lt
Antikvariniai minkšti baldai...

Antikvariniai minkšti baldai. Klaipėdoje prekiaujame, tik su klientu sutartu laiku. Klientui pageidaujant, atvežame b...

PANAŠŪS STRAIPSNIAI:

//Rašykite, diskutuokite, ginčikitės, atviras kodas (be keiksmų). Pasidalink, su kitais savo nuomone, bendrauk!

Iš viso komentarų: 0
avatar

Paranormal TV TV nemokamai

NAUJAUSI VIDEO:
00:00:16

Iš TKS stebėjo pra... 0

00:01:41

Tarptautinėje kosm... 1

00:07:06

Virš Arizonos nufi... 1



Tavo spauda ir naujiena!
paranormal.lt
Ūkininkai renkasi ekologiškų produk...

Lietuvos žmonės gali džiaugtis šiuo metu plintančiais ūkininkų turgeliais. Ne išimtis ir pat... (355)

paranormal.lt
Add 3 Ingredients To Your Coffee. A... Despite being a delicious start of the day, the morning cup of coffee also offers numerous heal... (273)

//Medicina, Ligos, Mutacijos, Liaudies medicina » Liaudies medicina

paranormal.lt
Kūdikis, kuris neturi nosies...

Elisas Thompsonas dėl itin reto sutrikimo gimė be nosies. Pasaulį su tokiu išsigimimu išvysta tik vienas iš 197 milijonų kūdikių. Atrodo, kaip puiku, kad sutrikimas – toks retas. Eliso motina dėl to nesielvartauja – anot jos, ne
paranormal.lt
Šampūnas iš valgomos sodos - plaukų augimo magija!...

Mes visi žinome apie sodos privalomus, mes galime naudoti kepimui ir valymui, bet ir gydant daugelį lygų, gydomųjų savybių pagalba. Tačiau, kiekvieną dieną mes sužinome kažką naujo apie šį nuostabų ingredientą. Soda gali pageri
paranormal.lt
Sumažinkite cholesterolio kiekį ir išvalykite kraujagys...

Šis receptas padės išvalyti kraujagysles ir apsaugos nuo užsikimšimo. Blogasis cholesterolis dažnai gydomas tradiciniais įvairiais vaistais, bet galite išbandyti keletą labai veiksmingų natūralių priemonių be jokių šalutinių

paranormal.lt
Vegetariška dieta padėjo jam atsikratyti spuogų!...

Pašalinkite iš savo dietos visus pieno produktus, suvalgykite 10-16 porcijas daržovių ir išgerkite bent 3 litrus vandens per dieną. Šis vaikinas pasakoja, kaip vegetariška dieta padėjo jam atsikratyti spuogų!

//Paranormal naujienos » // Dienos Horoskopas skaityti...

paranormal.lt
Teherano NSO incidentas...

1976-ais metais įvyko taip vadinamas Teherano incidentas, kai ankstyvą rugsėjo 19-os dienos rytą virš Irano sostinės vizualiai ir radarų ekranuose buvo stebimas neatpažintas skraidantis objektas.
paranormal.lt
Panašūs žmonių keisto dingimo ...

Deividas Paulidesas, daugiau nei 20 metų dirbęs teisėsaugos organuose, nagrinėjo nepaaiškinamus žmonių dingimo atvejus Šiaurės Amerikoje ir pastebėjo keistus sutapimus. Tuo metu, kai vietiniai policijos pareigūnai kiekvieną atve
paranormal.lt
Malahaido pilies vaiduokliai...

Malahaido (Malahide) pilis, stovinti netoli Dublino, yra viena iš labiausiai turistų lankomų Airijos vietų. Pilis pastatyta didelio parko teritorijoje, esančio gražiame pajūrio miestelyje Malahaide. Beveik 800 metų pilis tuo pač
paranormal.lt
Kur teleportacijos metu dingst...

"Teleportacijos" terminą pirmasis panaudojo Čarlzas Fortas, norėdamas apibūdinti daiktų pernešimą iš vienos vietos į kitą be matomo fizinės jėgos panaudojimo ar dalyvavimo. Per šimtmečius surinkta daug medžiagos apie tai, kaip ž
paranormal.lt
Devintoji planeta Saulės siste...

Tas pats mįslingasis 6 laipsnių posvyris. Tie 6 laipsniai – tai Saulės ašies posvyrio su ekliptikos plokštuma kampas. Iki šiol ši keista anomalija nebuvo paaiškinta. Tačiau naujuose skaičiavimuose įvedus dar neatrastos 9-osios
paranormal.lt
Apie pasaulio tuštumą...

Žvaigždės slepia daug netikėtų dalykų. 2007 metais, stebėdami Banginio žvaigždyno žvaigždę Mirą, kuri mokslui žinoma jau daugiau kaip 400 metų, astronomai staiga atrado netikėtą dalyką. Pasirodo, už šios raudonosios gigantės dri
paranormal.lt
Kaip juodoji skylė suplėšo žva...

Supermasyvios juodosios skylės galaktikų centruose didžiąją laiko dalį yra neaktyvios – į jas medžiaga krenta labai lėtai. Bet kartais pro jas pralekia žvaigždė, kurią juodosios skylės gravitacija suardo į gabaliukus. Tie gabal
paranormal.lt
Jau beveik dešimtį metų Žemę p...

Visatoje netrūksta nežinomų ir nesuvokiamų dalykų. Nuo juodųjų skylių iki egzotiškų planetų, mokslininkai dar turi daug ką paaiškinti. Tačiau pastaruoju metu viena mįslė ypač sudomino astronomus: tai mistiniai signalai danguj

paranormal.lt
Tamplierių korporacija...

XIV amžiaus pradžioje Europoje egzistavo apie pusantros dešimties dvasinių-riterių ordinų. Tamplierių, t.y. Šventyklos riterių ordinas toli gražu nebuvo pats turtingiausias. Tie patys hospitaljerai turėjo savo žinioje žymiai did
paranormal.lt
6000 metų senumo amuletas su N...

Naudodamiesi fotoliuminescencinės spektroskopijos metodą, mokslininkai išsiaiškino, kaip buvo pagamintas 6 tūkst. m. amžiaus sulaukęs amuletas.
paranormal.lt
Rasta per Šaltąjį karą pamestą...

Kai kanadietis naras Seanas Smyrichinsky po vandeniu išvydo didelį apvalų objektą, iš pradžių jis pagalvojo, kad tai nuskendusi „skraidanti lėkštė“. Tačiau dabar ekspertai mano, kad jis galėjo rasti atominę bombą, pamestą dar 19
paranormal.lt
Svarbiausi Nikola Teslos išrad...

Nikola Tesla yra vienas garsiausių pasaulio mokslininkų. Daugelis jo išradimų pranoko to laikmečio pažangą, todėl buvo įvertinti tik po paties genijaus mirties. Pristatome svarbiausius Nikolo Teslos pasiekimus mokslo srityje.

paranormal.lt
Sąmokslo teorijos: vėžys negyd...

Vėžys seniai galėjo būti įveiktas, bet farmacininkams tai neparanku. Jie uždirba milijardus dolerių už vaistus tariamam ligonių gydymui. Vėžys – tai kandidos grybelis. Vėžio gydymas chemoterapija – genocidas, nes žlugdo imuninę
paranormal.lt
Sąmokslo teorija: kas susprogd...

Šiais metais 9/11 įvykiams sukanka 15 metų. Ryte Niujorke po nuvarytų (pagal oficialią versiją bent jau) keleivinių lėktuvų smūgių sugriuvo Pasaulinio prekybos centro bokštai. Kaip pranešė žiniasklaida, vakare Vašingtone dar vie
paranormal.lt
Sindikatas - slapta vyriausybė...

Žmonių grupė, kuri žinoma kaip Sindikatas (arba Konsorciumas), dirba kartu su pirmaisiais Žemės gyventojais - ateiviais, kurie vadinami "Kolonistais". Nuo 1948-ųjų metų jie kruopščiai rengė planą ir ruošėsi naujai (pakartotinai)
paranormal.lt
Paralelinės visatos...

Norint išsiaiškinti, kas yra paralelinės visatos, pirmiausia būtina atsakyti į svarbesnį klausimą – o kas gi yra ta visata? Egzistuoja trys šio klausimo nagrinėjimo kryptys: mokslinė, religinė-mitologinė ir asmeninė. Pagal domin
paranormal.lt
Vitaminą D gamintis skatina ne...

Tamsiuoju metų sezonu, kai trūksta saulės, žmonės puola vartoti vitaminą D, bet jo perteklius gali daryti ir neigiamą poveikį, LRT RADIJUI sako gydytoja Jūratė Dobrovolskienė. Kad, norėdami jaustis geriau, nepadarytume organizmu
paranormal.lt
Savaiminis organizmo valymąsis...

Joks gripas, įskaitant ir kiaulių ar veršių, nėra užkrečiantis. Dėl tos pačios paprasčiausios priežasties, kad virusai – nėra gyvi organizmai. Užkrečiančios yra peršalimo ligos, nes jose labai aktyviai dalyvauja bakterijos. Kai
paranormal.lt
Naujas būdas stabdyti vėžį. Fi...

Kas antras onkologinis ligonis Didžiojoje Britanijoje vartoja kokių nors maisto papildų. Šios šalies mokslininkai įrodė – natūralios medžiagos, esančios granatuose, brokoliniuose kopūstuose, dažinių ciberžolių šakniastiebiuose i
paranormal.lt
Tyrimai, įtikinamai įrodantys ...

Epidemiologiniuose tyrimuose jau būta pranešimų apie tai, kad ilgalaikėje perspektyvoje tie, kurie buvo paskiepyti, pasižymi ne tokia gera sveikata, kaip neskiepyti.
paranormal.lt
Tyrimai patvirtina: tik 4 šauk...

Tikimės, kad šis straipsnis padės jums! Taip, tai tiesa - jums reikia tik 4 šaukštų šios priemonės, prevencijai ir vėžio gydymui. Skamba puikiai, ar ne? Profesorius Mermerskis teigia, kad ši priemonė yra naudinga ir veiksming

paranormal.lt
3 žolelių arbata valanti organ...

Šis straipsnis, žinoma, daugelį šokiruos. Jo nebūtina skaityti valgio metu ir po jo. Tačiau, jūs turėtumėte atidžiai perskaityti šią medžiagą, nes ji yra susijusi su tai dalykais, kurie yra labai svarbus mums visiems! Tai yra pa
paranormal.lt
Ekstrasensų mūšis 17 sezonas 1...

Paranormalių reiškinių realybės šou Ekstrasensų mūšis, naujas sezonas, kuris tradiciškai prasideda rudenį per TNT kanalą, pritraukiantis talentingus žmones iš visos šalies išbandyti savo aiškiaregių galimybes. Laidą toliau veda
paranormal.lt
Kaip be kraujo testo nustatyti...

Sveikatą stiprinti reikia visus metus, tada ir žiemos ne su siaubu, o su džiaugsmu lauksite, sako gydytojas Alvydas Unikauskas.
paranormal.lt
Natūrali, ekologiška, novatori...

Novatoriška kaukė! Jūs atsikratysite labai greitai raukšlių, juodų dėmių ir spuogų! Vaizdo įrašas su veido drėkinimo receptu! Mes visi svajojame apie gražią ir švarią odą! Išbandykite šią stebuklingą veido kaukę ir pasiruoškite