Mėnesio TOP 6
Pagrindinis » Kategorija: Technologijos, IT » Peržiūrų: (1715) Komentarų: (0) (26.04.2015 - 08:05)

Lenino kūno balzamavimo metodas

Rusų mokslininkai kūrė eksperimentinius balzamavimo metodus, kad išlaikytų Sovietų sąjungos įkūrėjo kūno išvaizdą ir lankstumą 145 metus. Darbas veltui nenuėjo – ir ne tik Leninui, bet ir gyviesiems.

Tūkstančius metų žmonės naudojo balzamavimą mirusių kūnų išsaugojimui. Bet niekas neprilygsta Rusijos 90 metų senumo eksperimentui išsaugoti Vladimiro Iljičiaus Uljanovo, geriau žinomo Lenino slapyvardžiu, komunistų revoliucionieriaus ir Sovietų sąjungos įkūrėjo, kūną. Ištisos Rusijos mokslininkų kartos praleido beveik šimtmetį, tobulindamos konservavimo technikas, išsaugojusias Lenino kūno išvaizdą, tekstūrą ir lankstumą. Šiais metais Lenino mauzoliejus Raudonojoje aikštėje buvo uždarytas, kad mokslininkai galėtų parengti viešam demonstravimui sovietų lyderio 145-ojo gimtadienio (balandžio 22 d.) proga.

Lenino palaikų išlaikymu rūpinasi institutas, posovietiniu laiku vadinamas Maskvos biocheminių technologijų mokslinių tyrimų ir mokymo metodų centru. Pagrindinei penkių, šešių anatomų, biochemikų ir chirurgų „Mauzoliejaus grupei,“ tenka pagrindinė atsakomybė už Lenino palaikų išsaugojimą. (Jie taip pat padeda išlaikyti užkonservuotus kitų trijų nacionalinių lyderių kūnus: Vietnamo lyderio Ho Chi Minh ir Š. Korėjos tėvo ir sūnaus duetą – Kim Il-sungą, bei Kim Jong-il). Rusiški metodai susitelkia į kūno fizinės formos išsaugojimą – išvaizdą, formą, svorį, spalvą, sąnarių lankstumą – bet nebūtinai į pradinės biologinės medžiagos išsaugojimą. Taip jie sukūrė „kvazibiologiją“, besiskiriančią nuo kitų balzamavimo metodų. „Jie turi pakeisti kai kurias odos ir kūno dalis plastikais ir kitomis medžiagomis, tad pradinės biologinės medžiagos lieka vis mažiau ir mažiau,“ sako Alexei'us Yurchakas, socialinės antropologijos profesorius Kalifornijos universitete, Berklyje. „Tai dramatiškai skiriasi nuo visko, kad buvo anksčiau, pavyzdžiui, mumifikavimo, kai buvo stengiamasi išsaugoti originalią medžiagą, leidžiant kūno formai keistis,“ priduria jis.

Yurchakas rašė knygą, aprašydamas Lenino kūno istoriją, apie jį susikūrusio mokslo istoriją, bei kūno ir šio mokslo vaidmenį Sovietų ir postsovietinėje eroje. Daug medžiagos gauta iš interviu su Rusijos mokslininkais, dirbančiais „Lenino laboratorijoje“, (kaip Yurchakas pavadino institutą). Jis jau publikavo šio projekto dokumentus žurnale Representations, ir anksčiau išleistoje knygoje, „Everything Was Forever, until It Was No More: The Last Soviet Generation.“

Kai 1924 metų sausį mirė Leninas, dauguma sovietų vadovų priešinosi jo kūno išsaugojimui ir po laikino viešo demonstravimo. Daugelis buvo už palaidojimą uždarame kape Maskvos Raudonojoje aikštėje. Bet dėl šaltos žiemos Lenino viešai rodomi palaikai gana geros būklės išbuvo beveik du mėnesius, nes didžiulės minios laukė, kad galėtų pareikšti pagarbą. Taip vadai gavo laiko darsyk apsvarstyti kūno išsaugojimo ilgesniam laikui idėją. Kad išvengtų bet kokių Lenino palaikų sąsajų su religinėmis relikvijomis, jie paskelbė, kad už kūno konservavimą ir išlaikymą atsako sovietų mokslas ir mokslininkai.

Galiausiai vadovai sutarė išbandyti anatomo Vladimiro Vorobjovo ir biochemiko Boriso Zbarskio sukurtą eksperimentinę balzamavimo techniką. Pirmasis balzamavimo eksperimentas tęsėsi nuo 1924-ųjų gegužės iki liepos galo. Šias pastangas apsunkino tai, kad Lenino skrodimą atlikę chirurgai jau buvo perpjovę didžiąsias arterijas ir kitas kraujagysles. Nepažeista kraujotakos sistema būtų leidusi tiekti balzamavimo skystį po visą kūną.

Lenin Lab mokslininkai sukūrė mikroinjekcijų techniką, kai adatomis balzamavimo skystis sušvirkščiamas į atskiras kūno dalis, daugiausiai į vietas, kur jau buvo pjūviai ar randai nuo ankstesnių gydymų, sako Yurchakas. Jie taip pat sukūrė dvisluoksnį guminį kostiumą, kad išlaikytų ploną balzamavimo skysčio sluoksnį prie Lenino kūno per viešą demonstravimą; paprastas kostiumas apvelkamas ant guminio. Kūnas balzamuojamas iš naujo kas antrus metus; tada kūnas panardinamas į atskiras glicerolio tirpalo, formaldehido, kalio acetato, alkoholio, vandenilio peroksido, acto rūgšties tirpalo ir natrio acetato vonias. Kiekviena sesija trunka maždaug pusantro mėnesio.

Tokios varginančios procedūros smarkiai lenkia įprastus balzamavimo metodus, naudojamus kūno išsaugojimui laidotuvėms ir medicinos mokslams. „Balzamavimui dažniausiai naudojamas formaldehido ir alkoholo arba vandens mišinys, vadinamas formalinu,“ sako Sue Black, Škotijos Dundee universiteto Anatomijos ir žmonių identifikavimo centro direktorė. „Jis gerai išsaugo ir turi geras priešgrybelines savybes. Taip balzamuoti kūnai gali išbūti dešimtmečius.“

Tiek įprastiniai, tiek Lenin Lab balzamuotojai turi keletą bendrų užduočių, paaiškina Black. Kūnus reikia saugoti nuo išdžiūvimo, kad jie neimtų mumifikuotis. Formalino naudojimas gali pakeisti žmogaus audinių spalvą į „konservuot tuno,“ todėl balzamuotojai naudoja balzamavimo skystį su dažikliais, kad velionio spalva būtų sveikai rausva. Laidotuvių balzamuotojai atsisveikinimo su velioniu ceremonijoms taip pat naudoja kosmetiką.

Bet formaline laikomi kūnai ilgainiui praranda spalvą, pasidaro kieti ir trapūs. Moderni alternatyva, vadinamasis Thiel švelnaus fiksavimo metodas, derina įvairius skysčius – taip pat ir nitratus, siekiant išlaikyti natūralią audinių spalvą, tekstūrą ir lankstumą. Toks metodas naudingas medicininiam švietimui ir mokymams. „Plastinacijos“ technika, kurią išpopuliarino Body Worlds parodos visame pasaulyje, pakeičia kūno skysčius polimerais ir transformuoja kūnus į kietas, statiškas, laike sustingusias skulptūras.

Nors tokiais moderniais būdais Lenin Lab naudotis negalėjo, tarkime, plastinacijos technika šiaip ar taip nebūtų priimtina, kadangi sukelia nenatūralų saugomų kūnų sustingimą. Kad būtų išlaikoma nepakitusi Lenino kūno būklė, prižiūrėtojai turi nuolat palaikus prižiūrėti ir kartais netgi pakeisti dalis, kreipdami ypatingą dėmesį detalėms. Dirbtinės blakstienos pakeitė tikras Lenino blakstienas, kurios buvo pažeistos per pradines balzamavimo procedūras. Laboratorijai teko susitvarkyti su kai kurių Lenino kūno dalių forma ir raukšlėmis, ypač iš pradžių. Mokslininkai sukūrė dirbtinės odos lopus, kai 1945 metais dingo dalis Lenino pėdos odos. Jie pertvarkė Lenino nosį, veidą ir kitas kūno dalis, atkurdami jų originalią tekstūrą ir išvaizdą. Formavimo medžiaga iš parafino, glicerino ir karoteno pakeitė didžiąją odos riebalų dalį, siekiant išlaikyti originalų odos „peizažą“.

Aktyviausios balzamavimo veiklos metais, nuo šeštojo iki devintojo dešimtmečio, laboratorijoje dirbo iki 200 žmonių, kurie tyrinėjo nuo odos ląstelių senėjimo iki iki odos persodinimo metodų, sako Yurchakas. Dešimtojo dešimtmečio pradžioje, griuvus Sovietų sąjungai, institutas laikinai neteko valstybinio finansavimo Union, bet išliko iš asmeninių paaukojimų, kol valstybiniai pinigai grįžo, nors ir kuklesni, nei anksčiau.

Rinkdamas medžiagą knygai, Yurchakas išsiaiškino, kad Lenin Lab pastangos turėjo netgi medicininį pritaikymą. Viena technika padarė įtaką specialios įrangos, skirtos palaikyti donoro inkstų kraujotaką per transplantaciją, sukūrimui. Dar laboratorijos veteranas Jurijus Lopukhinas su keletu kolegų devintojo dešimtmečio pabaigoje sukūrė „neinvazinį trijų lašų testą“, skirtą matuoti cholesterolį odos audinyje. Rusų išradimas 2002 metais gavo patentą ir buvo Kanados kompanija PreVu jį komercializavo kaip „pirmąjį ir vienintelį pasaulyje neinvazinį odos cholesterolio testą“ pacientų priežiūrai namuose. Štai toks Lenino palikimas, apie kurį nei sovietai, nei Vakarai prieš šimtą metų nė nesapnavo.

reklama

Input.lt

Šioje istorijoje: sovietų sąjungg, leninas, Mokslas, balzamavimas

Pasidalinkite su paranormal.lt savo naujiena, receptu, mintimis!

Jei radote tekste klaidų, išskirkite ją ir paspauskite Ctrl + Enter Sistema Orphus

Peržiūrų: 1715 | | Reitingas: 0.0/0 |
Nemokami skelbimai
paranormal.lt
Parduodu ekologiškus obuolius...

Sveiki, parduodame ekologiškus, įvairių rūšių obuolius. Obuoliai niekuo nesupurkšti, auginti nuosavajam sode. 1 KG/60...
paranormal.lt
Antikvariniai minkšti baldai...

Antikvariniai minkšti baldai. Klaipėdoje prekiaujame, tik su klientu sutartu laiku. Klientui pageidaujant, atvežame b...

PANAŠŪS STRAIPSNIAI:

//Rašykite, diskutuokite, ginčikitės, atviras kodas (be keiksmų). Pasidalink, su kitais savo nuomone, bendrauk!

Iš viso komentarų: 0
avatar

Paranormal TV TV nemokamai

NAUJAUSI VIDEO:
00:00:16

Iš TKS stebėjo pra... 0

00:01:41

Tarptautinėje kosm... 2

00:07:06

Virš Arizonos nufi... 1Tavo spauda ir naujiena!
paranormal.lt
Ūkininkai renkasi ekologiškų produk...

Lietuvos žmonės gali džiaugtis šiuo metu plintančiais ūkininkų turgeliais. Ne išimtis ir pat... (392)

paranormal.lt
Add 3 Ingredients To Your Coffee. A... Despite being a delicious start of the day, the morning cup of coffee also offers numerous heal... (301)

//Medicina, Ligos, Mutacijos, Liaudies medicina » Liaudies medicinos naujienos

paranormal.lt
Kuo žalingos vienkartinės sauskelnės, kokia išeitis?...

Pirmosios sauskelnės, tokios, prie kokių mes dabar pripratę, Europoje pradėtos naudoti prieš 35 metus, o pas mus gerokai vėliau. Tai kas gi pirmas sugalvojo sauskelnes? Žinoma, tai buvo tolimos šiaurės gyventojai. Ir tai visišk
paranormal.lt
Kepenų ir tulžies pūslės plovimas išgydo daugelį ligų...

Kodėl reikia plauti kepenis ir tulžies pūslę? Kepenys yra labai greitai regeneruojantis organas ir sudarius sąlygas labai greitai atauga. Taip pat kepenys labai atsparios ir jos sugeba palaikyti žmogaus gyvybę funkcionuodamos vo
paranormal.lt
Geriausias paakių kremas: ištrina raukšles visiškai!...

Voratinklis smulkių linijų aplink akis, gali visam laikui sugadinti kiekvienos moters nuotaiką. Paakių oda labai subtilus dalykas, be riebalų, todėl daug greičiau prarandamas jos elastingumas.
paranormal.lt
Arbatų nauda tavo sveikatai...

Arbatą rekomenduojama gerti ištisus metus. Kadangi šio gėrimo paruošimo būdai – įvairūs, ir skirtingai ruošta arbata pasižymi skirtingomis ypatybėmis ir poveikiu organizmui. Vėlyvą rudenį ir artėjančią žiemą vertėtų rinktis šild

//Paranormal naujienos » // Dienos Horoskopas skaityti...

paranormal.lt
5 dažniausios paranormalios pa...

Teigiama, kad paranormalias patirtis arba potyrius, neturinčius mokslinio paaiškinimo, kasdien patiria daugybė žmonių. Todėl tikrai verta susipažinti su dažniausiai išgyvenamomis paranormaliomis patirtimis. Juk kiekvienam gal

paranormal.lt
Juodojo voro pranašystės...

Viduramžių aiškiaregiai, skelbdami pranašystes, paprastai neslėpdavo savo tikrųjų vardų. Tačiau XV a. Florencijos pranciškonų vienuolis po savo rankraščiais visada palikdavo tik juodo voro atvaizdą. Manoma, kad tai buvo Frederik
paranormal.lt
Veidrodis – portalas tarp anap...

Nuo seno tikėta, kad veidrodžiai turi mistinių galių ir yra laidininkai tarp gyvųjų ir mirusiųjų pasaulių. Filosofas, tarologas ir numerologas Leopoldas Malinauskas teigia, kad apskritai neaišku, kuris pasaulis yra tikras – mūsi
paranormal.lt
„Eltanino“ antenos anomalija...

Ne kartą rašėme apie vandenynų, jūrų ar ežerų gelmėse glūdinčias paslaptis. Šį kartą papasakosime apie nepaprastą atradimą kuris sukėlė didžiulį susidomėjimą mūsų gelmėmis ir paslaptimis esančiomis jose.
paranormal.lt
Devintoji planeta Saulės siste...

Tas pats mįslingasis 6 laipsnių posvyris. Tie 6 laipsniai – tai Saulės ašies posvyrio su ekliptikos plokštuma kampas. Iki šiol ši keista anomalija nebuvo paaiškinta. Tačiau naujuose skaičiavimuose įvedus dar neatrastos 9-osios
paranormal.lt
Apie pasaulio tuštumą...

Žvaigždės slepia daug netikėtų dalykų. 2007 metais, stebėdami Banginio žvaigždyno žvaigždę Mirą, kuri mokslui žinoma jau daugiau kaip 400 metų, astronomai staiga atrado netikėtą dalyką. Pasirodo, už šios raudonosios gigantės dri
paranormal.lt
Kaip juodoji skylė suplėšo žva...

Supermasyvios juodosios skylės galaktikų centruose didžiąją laiko dalį yra neaktyvios – į jas medžiaga krenta labai lėtai. Bet kartais pro jas pralekia žvaigždė, kurią juodosios skylės gravitacija suardo į gabaliukus. Tie gabal
paranormal.lt
Jau beveik dešimtį metų Žemę p...

Visatoje netrūksta nežinomų ir nesuvokiamų dalykų. Nuo juodųjų skylių iki egzotiškų planetų, mokslininkai dar turi daug ką paaiškinti. Tačiau pastaruoju metu viena mįslė ypač sudomino astronomus: tai mistiniai signalai danguj

paranormal.lt
A. Fursovas apie nacių lyderiu...

2011 pasirodė knyga „Pilkasis vilkas. Adolfo Hitlerio pabėgimas“ (The Escape of Adolf Hitler. The Case President N. Y.: Sterling, 2011. XXXII. 352 p.) Autoriai teigia, kad Hitleris nenusižudė, o pabėgo iš Vokietijos ir likusį gy
paranormal.lt
Tamplierių korporacija...

XIV amžiaus pradžioje Europoje egzistavo apie pusantros dešimties dvasinių-riterių ordinų. Tamplierių, t.y. Šventyklos riterių ordinas toli gražu nebuvo pats turtingiausias. Tie patys hospitaljerai turėjo savo žinioje žymiai did
paranormal.lt
6000 metų senumo amuletas su N...

Naudodamiesi fotoliuminescencinės spektroskopijos metodą, mokslininkai išsiaiškino, kaip buvo pagamintas 6 tūkst. m. amžiaus sulaukęs amuletas.
paranormal.lt
Rasta per Šaltąjį karą pamestą...

Kai kanadietis naras Seanas Smyrichinsky po vandeniu išvydo didelį apvalų objektą, iš pradžių jis pagalvojo, kad tai nuskendusi „skraidanti lėkštė“. Tačiau dabar ekspertai mano, kad jis galėjo rasti atominę bombą, pamestą dar 19
paranormal.lt
Kas bus su pasauliu, kai išnyk...

Pradedant 10-uoju XX amžiaus dešimtmečiu bitininkai pradėjo pastebėti masinį darbinių bičių nykimą, ypač žiemos mėnesiais. Nuo to laiko situacija tik pablogėjo – išmirė apie 4000 medų nešančių bičių rūšių, o 2006 metais fenomenu
paranormal.lt
Kokiais ginklais kariavo senie...

Senajame indų epe „Mahabharata“, parašytame sanskrito kalba ir sudarytame iš 18 knygų, yra daugiau nei 200 tūkstančių eilėraščių, turinčių duomenų apie Senovės Indijos religiją, pasaulėžiūrą, papročius, istoriją, taip pat legend
paranormal.lt
Sąmokslo teorijos: vėžys negyd...

Vėžys seniai galėjo būti įveiktas, bet farmacininkams tai neparanku. Jie uždirba milijardus dolerių už vaistus tariamam ligonių gydymui. Vėžys – tai kandidos grybelis. Vėžio gydymas chemoterapija – genocidas, nes žlugdo imuninę
paranormal.lt
Sąmokslo teorija: kas susprogd...

Šiais metais 9/11 įvykiams sukanka 15 metų. Ryte Niujorke po nuvarytų (pagal oficialią versiją bent jau) keleivinių lėktuvų smūgių sugriuvo Pasaulinio prekybos centro bokštai. Kaip pranešė žiniasklaida, vakare Vašingtone dar vie
paranormal.lt
Vegetatyvinė distonija ir kas ...

Kiekvienas biologinis organizmas, kaip ir bet kuris gyvas organizmas gamtoje, nusakomas eile charakteringų savybių, kurias jis sugeba išlaikyti laike. Jų pastovumas yra tas kriterijus, kuriuo remiantis galime tvirtinti kiek vien
paranormal.lt
Nėštumas ir skiepai nuo gripo:...

Klausimas – skiepytis ar nesiskiepyti aktualus kasmet, kai tik atšąla orai. Ir diskusijos kaskart vis karštesnės, lyg iškiltų nauja ir iki tol nenarstyta tema. Vienas populiariausių ir ypatingas aistras keliančių gandų, kad skie
paranormal.lt
Moteris pagimdė 11 vaikų be ce...

42-metų moteris pagimdė 11 sveikų berniukų. Gydytojai iš Indianos buvo šokiruoti, stebuklingas gimdymas.

paranormal.lt
Vitaminą D gamintis skatina ne...

Tamsiuoju metų sezonu, kai trūksta saulės, žmonės puola vartoti vitaminą D, bet jo perteklius gali daryti ir neigiamą poveikį, LRT RADIJUI sako gydytoja Jūratė Dobrovolskienė. Kad, norėdami jaustis geriau, nepadarytume organizmu
paranormal.lt
Imbiero arbata: nuo inkstų akm...

Imbiero arbatos nauda! Ji gydo nuo virusų, kurie gali sukelti peršalimą, gripą ar pūslelinę. Ji malšina skausmą, labai efektyvi, jei žmogus jau serga peršalimo ligomis, gripu ar turi galvos, raumenų skausmą. Jame gausu antioksid
paranormal.lt
Apie kokias ligas įspėja liežu...

Kinų medicinos žinovo V. Naumavičiaus teigimu, jeigu žmogus į specialistą kreipiasi dėl tokio, rodos, menkniekio, kaip kažkuo nepatikęs liežuvis, vadinasi, jo psichologinė ir fiziologinė būklė yra įtempta.
paranormal.lt
Kai organizmas prašo pagalbos...

Žmogaus organizmas yra sukurtas tobulai. Jame vyksta neįtikėtini procesai. Ir, jei atsiranda problemos, jis mums signalizuoja.Kokie tai signalai ir ką jie reiškia.
paranormal.lt
Ką daryti sušalus?...

Atvėsus orui, pučiant šaltam vėjui atsiranda nušalimų ir kūno atšalimo pavojai. Nušalimų tikimybė didėja apsirengus nepritaikytais šaltam orui ir ankštais drabužiais, nepavalgius, esant mažai kūno masei (mažas poodinis riebalini
paranormal.lt
Atsisveikinkite su ėduonimi ir...

Ar žinote, kad kas dieną naudojamas kokosų aliejaus šaukštas pagerins burnos higieną ir padės kovoti su dantų ėduonimi? Kokosų aliejus yra stiprus savo anti-grybelinėmis, antibakterinėmis ir anti-mikrobinėmis savybėmis, kurios