- 17.09.2018
- 0.0 Reitingas
- 1823 Peržiūros
- Aptarti
• Vitaminas C stimuliuoja interferono gamybą, todėl persišaldžius, karščiavimo mažinimui ar susirgus gripu nepakeičiami yra juo turtingi vaisiai ir uogos: citrina, šermukšnis, spanguolės, putino uogos.
• Sergant peršalimo ligomis, gripu, angina ir plaučių uždegimu rekomenduojama vartoti putino uogų nuovirą - 2 šaukštus džiovintų uogų užpilti 200 ml verdančio vandens, uždengti dangčiu ir palikti šildomoje vandens vonelėje 15 minučių. Kai atvės, nukošti ir įpilti papildomai vandens, kad būtų 200 ml skysčio. Gerti po 50 ml 3 – 4 kartus per dieną. Putino uogų nuoviras arba arbata (šaukštas uogų ir 200 ml verdančio vandens) padeda sumažinti temperatūrą. Norint sustiprinti poveikį, papildomai įdėti šiek tiek medaus. Be to, arbata galima skalauti gerklę.
• Putinų uogų nuovirą naudinga gerti persišaldžius, nes mažina karščiavimą, skatina prakaitavimą, palengvina atsikosėjimą. Užpilu galima skalauti burną. Pasak naujausių medicininių tyrimų, putinų vaisiai ir juose esančios medžiagos naudotini augliams gydyti, širdies ritmui reguliuoti.
• Peršalus, karščiuojant. 3 d. mėlynių vaisių
2 d. šalpusnių lapų
2 d. raudonėlių žolės
1 valg. šaukšt. mišinio užpilamas stikline verdančio vandens, 15 min paliekama prisitraukti, nukošiama. Geriama nakčiai.
• Paprasta arbata – taip pat vaistas: joje daug tiamino, kuris stimuliuoja ne tik imunitetą bei padeda karščiuojant numušti temperatūrą.
• Nuo peršalimo, gripo, esant aukštai temperatūrai: sumaišyti valgomąjį šaukštą džiovintų paprastosios avietės uogų ir tiek pat mažalapės liepos žiedų. Užpilti 2 stiklinėmis verdančio vandens ir dar 5-7 min. pavirti. Nukošti, gerti po 1/2 stiklinės 3-4 kartus per dieną karštą.
• Nuo peršalimo, gripo, esant aukštai temperatūrai: 2 arbatinius šaukštelius džiovintų paprastosios avietės uogų ir suberti į termosą. Užpilti stikline verdančio vandens ir uždengti. Rekomenduojama per vieną valandą išgerti 2-3 stiklines džiovintų uogų arbatos su medumi.
• Nuo peršalimo ir karščiavimo: 1 valgomąjį šaukštą džiovinto arba šviežio dobilo žolės užplikyti stikline verdančio vandens, palaukti 40 min. Įdėti valgomąjį šaukštą medaus (jei jo nėra, galima ir be jo). Gerti po pusę stiklinės 1-2 kartus per dieną, pageidautina prieš miegą.
• Nepasitarus su gydytoju, nepatartina vartoti karščiavimą mažinančių vaistų. Karščiavimą mažinančius vaistus reikėtų vartoti, kai temperatūra pasiekia 39 C.
• Karščiuojant padeda ir rauginto kopūsto lapas. Jį reiktų pridėti prie riešo – ten, kur plaka pulsas.
• Karščiavimui mažinti galima gerti prakaito išsiskyrimą skatinančias arbatas: šeivamedžio žiedų, liepžiedžių.
• Kai peršalimo metu kosima ir karščiuojama. 1 d. erškėčių vaisių
1 d. aviečių vaisių
1 d. raugerškių vaisių
1 d. šeivamedžių žiedų
1 d. pelkinių vingiorykščių žolės
1 d. beržų lapų
1 valg. šaukšt. mišinio užpilamas stikline verdančio vandens. Geriama po pusę stiklinės 4-5 kartus per dieną.
• Kai peršalimo metu kosima ir karščiuojama. 1 d. šeivamedžių žiedų
1 d. liepų žiedų
1 d. ramunėlių žiedų
1 d. trispalvių našlaičių žolės
1 d. čiobrelių žolės
1 d. aviečių vaisių
1 valg. šaukšt. mišinio užpilamas stikline verdančio vandens. Geriama po pusę stiklinės 4-5 kartus per dieną.
• Avietės, serbentai (juodieji), spanguolės, bruknės, liepų žiedai, medus sustiprina prakaito išsiskyrimą ir tuo pačiu slopina karščiavimą ir drebulį. Kartu su jais į organizmą patenka vitaminai – mineralai, tikrai reikalingi šiomis sunkiomis minutėmis.
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Turite savo nuomone, tapk autoriumi, prisijunk ir rašykite bloge. Dalinkitės receptais, sveikatos patarimais, nutikimais, susidūrėte su nekasdieniškais reiškiniais. Galite išversti iš užsienio kalbos, talpinkite su nuoroda. Laukiame Jūsų straipsnių, naujienų, apžvalgų ar istorijų!
Susijusios naujienos
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais.
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau