Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Kaimo naujienos » Daržovės

Parduotuvėje pirkti nereikės: kaip sėti petražoles, kad derlius būtų gausus

kaip sėti petražoles, kad derlius būtų gausus

Šviežių žolelių kvapas yra neatsiejama pavasario dalis. Štai kaip sodinti petražoles, kad jos sudygtų iki vasaros pradžios.

Daržovių sezonas jau beveik prasidėjo, o tai reiškia, kad laikas pradėti galvoti, kaip sėti petražoles darže. Kad jau nuo gegužės mėnesio galėtumėte mėgautis kvapniais žalumynais, galite pasinaudoti daržininkų išbandytais metodais, kaip nuspręsti, kur ir kaip sodinti petražoles.

Kada sėti krapus ir petražoles, sprendžia kiekvienas, tačiau patyrę augintojai pataria nesodinti per anksti, ypač jei lauke jau tirpsta sniegas ir oras šyla.

Kaip sodinti krapus ir petražoles lauke - geriausios vietos parinkimas

Dideliame plote gana sunku nuspręsti, kur sodinti petražoles. Pirmiausia atkreipkite dėmesį į vidutinį apšviestumą ir didelę apsaugą nuo skersvėjų - tai vietos, kurias žalumynai labai mėgsta.

Nesuklysite, jei pasirinksite agurkų, bulvių ar ankstyvųjų kopūstų dirvą. Šios daržovės aprūpina dirvą naudingomis mineralinėmis medžiagomis ir kurį laiką saugo petražoles nuo piktžolių. Kita vertus, morkų, krapų ir kmynų dirva netinka - ji bus per daug išsekusi.

Žinoma, dirvą sėjai pavasarį galite paruošti iš anksto. Dar rudenį daržininkai dirvą prisotins humuso ir kitų maisto medžiagų.

Vadovaukitės šiais patarimais, kaip sodinti petražoles, kad jos greitai sudygtų:

  • Sėklas įterpkite po 0,5 g / 1 kv. m į 1-2 cm gylio vagutes. Kartu atstumas tarp jų turi būti ne mažesnis kaip 10 cm, o geriausia - visi 12 cm. Pabaigoje palaistykite ir papildykite plonu žemės sluoksniu.
  • Drėkinkite augalus ryte ir vakare (atsižvelgdami į oro temperatūrą bei saulės spindulių intensyvumą).
  • Reguliariai šalinkite piktžoles, kitaip jos pražudys augalą.
  • Pavasarį augalus du kartus patręškite 50 g amonio salietros 10 m² dirvožemio arba fosforo ir kalio trąšomis.
  • Daigus retiname, palikdami tarp jų kelių centimetrų tarpą. Procedūrą pakartokite po dviejų savaičių. Svarbu, kad tarpai tarp krūmelių būtų apie 7 cm.

Pasinaudoję šiais patarimais, pirmąjį naminių žaliųjų salotų krūmą galėsite nuimti pavasario viduryje.

Kada sėti petražoles ir krapus lauke - kalendorius

Visiems sodininkystės darbams reikia įtempto grafiko, kuris, atvirai kalbant, kai kuriems sodininkams kelia nepasitenkinimą. Daugelis jų vis dar veikia iš inercijos ir remiasi ne visada naudinga tėvų ar senelių patirtimi.

Negalite išsiaiškinti, kada sėti petražoles lauke? Pasirinkite balandį ir nesuklysite. Šį mėnesį paprastai nebūna orų "siurprizų", todėl jūsų pasėliams negresia šalnos.

Sėti galite bet kurią mėnesio dieną, bet ne per jaunatį. Krapus ir petražoles galima sėti ir vėlyvą balandžio mėnesį - pavyzdžiui, balandžio 30 d., niekas nebenori sėti petražolių ar krapų sėklų. Petražolės sudygs tik po 15-20 dienų.

Atminkite svarbiausią dalyką: visada atsižvelkite į temperatūrą! Kartais balandis gali būti labai šaltas - todėl laikinai apšildykite daigus.


Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomone su kitais.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
13.07.2020 laikas 09:28 Petražolės – ne tik naudingos prieskoninės daržovės
Petražolių tėvyne laikomos Viduržemio jūros pakrančių šalys, o apie jų gydomąsias savybes žinojo jau senovės graikai ir romėnai. Dabar petražolės auginamos visame pasaulyje kaip populiarus prieskonis ir naudingi vaistiniai augalai....

Skaityti daugiau

20.05.2020 laikas 07:10 Dirvinis Asiūklis (Equisetum arvense) Ir Asiūklių nauda

Dirvinis asiūklis, Equisetum arvense, asiūklių nauda, asiūklių pašalinis poveikis, asiūklių gerosios savybės, koks asiūklių poveikis organizmui, kokių medžiagų yra asiūkliuose, ko yra avietėse, kaip vartoti asiūklius, kam negalima vartoti asiūklių, kada skinti asiūklius

...

Skaityti daugiau

31.07.2022 laikas 08:57 Siauralapis gaurometis ir jo nauda

Šis žolinis augalas žydi vasarą (birželio – rugsėjo mėn), sėklos subręsta rugpjūčio – spalio mėnesiais. Augalas dauginasi dviem būdais – sėklomis ir šakniastiebiais. Šis vaistinis augalas labai populiarus liaudies medicinoje.

...

Skaityti daugiau

29.10.2023 laikas 17:53 Kaip paruošti braškes žiemojimui?
Jei šiemet braškių derlius buvo gausus, tikėtina, kad to paties tikitės ir kitais metais. Sužinokite, kaip paruošti braškes žiemojimui, kad jų derlius būtų tikrai didelis.

Skaityti daugiau

18.08.2020 laikas 12:58 Vertingos vingiorykštės – juose slypi neišmatuojama nauda
Pamiškėse, paupiuose, pabaliuose, melioracijos grioviuose ir kitose drėgnesnėse vietose visa jėga žydi pelkinės vingiorykštės. Gardžiai kvepia. Vingiorykštei žiedyno gali pavydėti net madingiausios darželių gėlės....

Skaityti daugiau